Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lehet haragudni egy életen át a szülő anyádra? fórum

Lehet haragudni egy életen át a szülő anyádra? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. febr. 15. 06:50
nem,nem lehet.
74. Pipi57
2014. dec. 2. 08:48
nem
2014. dec. 2. 08:40
lehet, de nem éri meg :(
2009. aug. 29. 07:01
:(
2009. aug. 1. 22:57
egy életen át nem, de nyoma örökre ott marad!
2009. júl. 31. 19:14

Nemrég beszélgettem az egyik barátommal, ismét kiborította az édesanyja. Olyan dolgokat mesél róla sokszor, hogy a hajam az égnek áll, hogy terrorizálhatja lelkileg egy anya így a saját gyerekét. Az elején azt hittem, panaszkodik, és humbug az egész, de aztán rájöttem, hogy mennyire borzalmas nő...


Már valahol mélyen azt kívánom, hogy jobb lenne ennek a barátomnak, ha nem is tartaná a kapcsolatot az anyjával, mert sokkal nyugodtabb lenne az élete... Úgyhogy szerintem van olyan, hogy haragudj rá egy életen át, bár mindig kettőn áll a vásár.

69. inci-finci (válaszként erre: 68. - Zizisicc)
2009. júl. 2. 23:03
Tudom jól , de ez van ,én megpróbálom úgy csinálni a dolgokat, hogy a gyerekeimnek ne legyen okuk haragudniuk rám , pedig van elég probléma ...
68. Zizisicc (válaszként erre: 67. - Inci-finci)
2009. júl. 2. 22:47

Rendben, te tudod! :o)



A halál egyébként nem mindig oldja meg automatikusan a problémát .... de gondolom ezzel tisztában vagy.

67. inci-finci (válaszként erre: 66. - Zizisicc)
2009. júl. 2. 22:41
Nem probléma, már rég meg halt, kb 20éve...akkor volt 42éves...
66. Zizisicc (válaszként erre: 65. - Inci-finci)
2009. júl. 2. 22:39

Akkor a 61-es hszt, meg az utolsó mondatát, félreértettem? :o))


Igen, az a lényeg, hogy a múltból tanulni kell, és tovább lépni. Mert a jelen a fontos!

65. inci-finci (válaszként erre: 64. - Zizisicc)
2009. júl. 2. 22:33
Nincs mit megbocsájtanom ,már rég tovább léptem , de míg élt nem volt igazi anya,tudnék mit mesélni , lehet (biztos) én azért lettem más mert volt miből okulnom , hogy milyen ne legyek. A gyerekeim más ként nőnek fel , és nekem ez a lényeg. Anyósom még él , de ő sem az igazi ,sosem volt jó anyós, meny közötti kapcsolat, és sosem volt igazi anya és nagymama típus, nekem ezt hozta a sort...
64. Zizisicc (válaszként erre: 63. - Inci-finci)
2009. júl. 2. 22:18
Szomorú dolgokon mentél keresztül, de gondolj arra, hogy a múltad, a gyerekkorodban, fiatalkorodban téged ért élmények, hatások formáltak téged olyanná, mint amilyen most vagy. Ha nem így történtek volna a dolgok, most más ember lennél ..... Nincsenek véletlenek. Minden okkal történik, még akkor is, ha ezek fájdalmas történések, és nem látjuk át a magasabb összefüggéseket. Békélj meg a múltaddal, anyáddal, és lépj tovább. Ne büntesd magad azzal, hogy tovább cipeled ezt a terhet. Magad miatt, bocsáss meg anyádnak. Nem kell egyetérteni vele, nem kell szeretned, de bocsáss meg neki. És Te leszel szabad!
63. inci-finci (válaszként erre: 62. - Zslt)
2009. júl. 2. 21:52
Az igen , a szeretett a legfontosabb egy gyerek számára. Lehet hogy én meg azért próbálok mindent megadni a gyerekeknek amit csak tudok , mert nekem nem volt. Szerencsére a gyerekeimmel nagyon jó a viszonyunk , nem az anyagiakon múlik, sok -sok önzetlen szeretett, beszélgetés , megértés, stb...
62. zslt
2009. júl. 2. 21:37
Sajnos nekem se jó a viszonyom az anyámmal, rengeteg fájdalmat, és keserűséget okozott az életem során. Mindig is irigyeltem azokat, aki számíthattak az anyukájukra, én nem azok közé tartozom. Mindig azt éreztem minden tőlem telhetőt megteszek, de neki soha nem volt jó semmi. Szerintem az egész életünkre rányomja a bélyeget egy rossz családi viszony. Űr, hiány marad az életemben. Szeretethiány, igen.
2009. júl. 2. 21:20

Igen , szerintem lehet, az egész gyerekorom nem volt egy leány álom , és még mindig hibáztatom hogy a beteg apámat egyedül hagyta. Apám közben meg félig haldoklott a földön a hideg kövön, valamiért kiakart menni a szobából , és össze eset a konyhában , úgy találtam rá. Mire a mentők kiértek már eszméletem volt Kómába esett, tüdő gyulladást kapott és rá egy hétre meg halt 37 évesen . Akkor voltam 16éves, pont egy motor versenyen voltunk és onnan jöttünk haza. Miért nekem kellet ezt végig csinálnom apámmal , meg a mentők , meg még 16-sem voltam , és ő hol volt??,

A barátnőjével a kocsmában ... rá öt évre májrákban meghalt.... de ezt a mai napig nem tudom megbocsájtani ...

60. 60dc903c1a (válaszként erre: 22. - Zizisicc)
2009. júl. 2. 20:31
pont ez jutott eszembe, amikor megláttam a fórum címét...szóról szóra...
59. Kmeli (válaszként erre: 25. - Cickány64)
2009. jún. 30. 18:07
Hogy rohadna le a f..-a az ilyen elmeháborodott gusztustalan állatoknak!Már bocs!De az anyukádról meg ne is beszéljünk!Ez nagyon durva.Sztem az ilyet bizos h soha nem lehet kiheverni.Sajnállak h ez történt veled :(
58. 78826dc958 (válaszként erre: 25. - Cickány64)
2009. jún. 30. 17:47
Ur isten!Ez nagyon dúrva!!Én sem tudnám megbocsájtani!!!Sajnálom!
2009. máj. 5. 17:14
Persze hogy lehet, miért is ne lehetne, csak az a helyzet, hogy ezzel az ember óhatatlanul önmagát is szomorítja, arra meg semmi szükség nincsen.
56. cickány64 (válaszként erre: 53. - Sundance)
2009. máj. 4. 21:58
az a helyzet,hogy a szeretetet semmi és senki más szeretete nem pótolja!tudod hányszor álmodoztam arról felnőtt fejjel,hogy mijen jó lett volna "apuhoz" odabújni.minden kislánynak az első férfi az életében az apja,akit meg kell hódítania.normálisan,nem degeneráltan!!!és hogy anyuval miért nem tudtam soha megbeszélni az első szerelmem,vagy felkészített volna a "nagylányságra"!ebből nekem annyi jutott,hogy "vigyázz,mert ha fecsinál "valaki" elvágom a torkod!ja azt elfelejtettem hozzátenni,hogy mikor apámat lecsukták,anyám kőkemény alkoholista lett.20 évig ivott.aztán kapott 1 infarktust,és leszokott.de a gesztusai ugyanolyanok,mint mikor részeg volt.az belevésődött a vonásaiba.
2009. máj. 4. 18:37
Csatlakozom az elöttem "szólóhoz"... hihetetlen, h emberek mikre képesek!!!
54. bared
2009. máj. 4. 18:18
hát gyerekek, nekem is szörnyű gyerekkorom volt, de egyik másik történethez képest kismiska...iszonyatos dührohamot érzek, ahogy olvasom, amit írtatok napközben... tisztellek benneteket azért, hogy ilyen erővel végig tudtátok csinálni(((
2009. máj. 4. 14:38

Azt hiszem nagyon sok ember él úgy, hogy a szüleivel gondjai vannak. Szerintem erről nem a gyerek tehet, kisgyerek pedig végképp nem!

Nekem nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel, mindenben segítettek mindig.

Azonban végig kellett néznem anyám hogy küszködik a nagyanyámmal, azaz a saját anyjával.

Az én nagymamám, ha lehet egyeltalán így nevezni, képtelen a szeretetre, vagyis magán kívül senkit nem szeret. Világ életében szeretői voltak a nagyapám mellett. Anyám és a nővére borzasztó gyerekkort éltek meg. Nagyapám ivott, többször rajtakapta nagyanyámat más pasikkal, ilyenkor ment a verekedés...Mindennek ellenére nagyapám nagyon szerette a lányait. Anyám néha mesél róla... borzasztó lehetett!

Nagyapám 10 éve meghalt, innentől nagyanyámnak elérkezett a kánaán. Ő ma 76 éves. Semmi más nem érdekli csak a divat, a fodrász és persze a pasik!

Mindig nagyon jó módban életek, tehát öreganyám nem az a tipikus kisnyugdíjas.

A legrosszabb az egészben, hogy anyám 53évesen annyira áhítozik az anyja szeretetére, hogy azt nem tudom leírni. Bármit megtenne, csak az anyja egyetlen kedves szaváért. Persze ez álom marad, mert öreganyám nem az a fajta... Az anyám 7 éve nagyon beteg, kórházból ki, kórházba be. A nagyanyám egyszer-kétszer bent volt nála kb. 5 percre. Anyám meg mindig kérdezi, hogy beszéltem-e vele, mikor jön. Én meg összevissza hazudok neki, nem merem megmondani, hogy az anyja azt mondta nincs ideje bejönni, mert a pasijához utazik. Hihetetlen, hogy egy felnőtt asszonynak mekkora szüksége van az anyja szeretetére. Pedig kárpótolta őt az élet. Apám, az öcsém, és én nagyon szeretjük őt.

52. sundance (válaszként erre: 31. - Cickány64)
2009. máj. 4. 13:57
Erre mondják azt: "A Jóisten se nem siet, se nem felejt!" :)
51. sundance (válaszként erre: 25. - Cickány64)
2009. máj. 4. 13:52

Elképesztő ami veled történt! Hogy tehet ilyet egy szülő???? Hogy tehet ilyet egy anya???? Bocs, helyesbítek, ez nem is anya!

Ne haragudj, hogy ilyet mondok, de mindkettőt fel kéne kötni!

50. cickány64 (válaszként erre: 41. - Ramoona)
2009. máj. 4. 13:39
szia,rami,olvass vissza,mert nem fogod érteni a dolgokat!idáig vártalak,most mennem kell!jó délutánt!
2009. máj. 4. 13:10

Köszike a gratut! :)

Még nem sokszor találkoztunk, de aranyos volt. Még most pakolászás, és festés van (a legnagyobb gond, hogy az egyik szobát nem tudjuk milyen színű legyen :) ) , ha kész lesz, napokra kimegyünk, de csak akkor költözünk ki végleg, ha meglesz a bébi. :)

2009. máj. 4. 12:29
szuper! a nagyik mindig aranyosak.mikor költöztök?és tiszta szívből gratulálok a picihez.
2009. máj. 4. 12:28
Mamája. Jelenleg lakunk a szüleivel.
46. cickány64 (válaszként erre: 45. - D3bb59819c)
2009. máj. 4. 12:28
mamája,vagy az anyukája?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook