Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet-e magántanuló a gyermekem általános iskolában? Mik a feltételek ehhez? fórum

Lehet-e magántanuló a gyermekem általános iskolában? Mik a feltételek ehhez? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
31. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 30. - Pan Dóra)
2011. aug. 24. 15:33
Hát akkor három évig jól elcseszték a magyar iskolában... A bizonyítványát mégis hogy adták ki?
30. Pan Dóra (válaszként erre: 28. - Sly001)
2011. aug. 24. 15:29

ezt az általad adott linkről másoltam ki:

"II. Külföldi közoktatási intézményben kívánja taníttatni gyermekét (ekkor tanulói jogviszonya

a magyarországi iskolában szünetel)..."

29. Sly001
2011. aug. 24. 15:25
A közoktatási törvény a tanulói jogok között fogalmazza meg , hogy a tanuló joga különösen, hogy magántanuló legyen, valamint azt is kimondja, hogy a tankötelezettség - a szülő választása alapján - iskolába járással vagy magántanulóként teljesíthető. Tehát a törvény alapján a magántanulói státusz kezdeményezése kizárólag a tanuló, valamint annak képviselőjeként a szülő joga lehet. A szülő ez irányú szándékát az intézményvezetőnek jelenti be. Indoklási kötelezettséget a jogszabályok nem írnak elő. A bejelentést követő három napon belül az iskola igazgatója beszerzi a tanuló lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye szerint illetékes gyermekjóléti szolgálat véleményét, annak eldöntésére, hátrányos-e ez a megoldás a tanulónak. Abban az esetben, ha az iskola igazgatója szerint a tanulónak hátrányos, hogy tankötelezettségének magántanulóként tegyen eleget, vagy az így elkezdett tanulmányok befejezésére nem lehet számítani, köteles erről értesíteni a gyermek lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye szerint illetékes önkormányzat jegyzőjét, aki dönt arról, hogy a tanuló milyen módon teljesítse tankötelezettségét. Az igazgató tehát egyoldalúan nem tagadhatja meg a kérelmet. Amennyiben azonban e jog gyakorlását a gyermek érdekeivel ellentétesnek véli, úgy a jegyzőre száll át a döntés joga. (K-OJOGB-126/2009.)
28. Sly001
2011. aug. 24. 15:21

Erre keress rá,itt mindent megtalálsz(külföldi tartózkodást is)


[link]

2011. aug. 24. 15:11
Ja, ez (25. bejegyzes) Pan Doranak szolt...
26. Sly001 (válaszként erre: 16. - Martamay)
2011. aug. 24. 15:11
Köszönjük,én is nagyon remélem,hogy minél előbb rendeződik az egészségi állapota.
2011. aug. 24. 15:11

Aa, tema lezarva..

Nem ervelek Neked, keptelen vagy megerteni. Pont.

24. Sly001 (válaszként erre: 22. - Pan Dóra)
2011. aug. 24. 15:10

Ezt meg kell cáfolnom!

Simán lehet valaki úgy magántanuló,hogy egy évben egyszer megy csak be vizsgázni.

Üsd be a keresőbe,hogy magántanuló,és ott minden információt meg lehet találni.

23. martamay (válaszként erre: 22. - Pan Dóra)
2011. aug. 24. 15:10
kar, hogy nem erted, hogy egyik sem!! hozzank senki nem jar (Angliaban elunk!!) es mi sem jarunk az iskolaba! Megis kaptak bizonyitvanyt az elmult 3 evben, az evvegi osztalyozo vizsga utan! Ezt mivel magyarazod?
22. Pan Dóra (válaszként erre: 21. - Martamay)
2011. aug. 24. 15:08
A képzési kötelezettség azt jelenti, hogy vagy a gyerek jár be az iskolába, vagy a tanár jár ki hozzá. :) Nem pedig azt, hogy tanár nem is látja, de bizonyítványt ad neki.
2011. aug. 24. 14:56

Az en informacioim tenyek! Nem hozzaallas kerdese!

Angliaban jarnak nappali tagozaton iskolaba (leforditom Neked: itt is tanul!), Mo-on pedig mint magantanulok (itt is tanul!)! Ezt nehez ertelmezni szamodra gondolom..

Ha Magyarorszagon nem jar be meg csak az iskola epuletebe sem a gyerek, akkor hogyan foglalkoznak vele a tanarok szerinted??

Ha nem a mi peldankrol lenne szo, hanem tetelezzuk fel egy szivatultetesen atesett gyerek, akinek steril kornyezetre es agynyugalomra van szuksege, de az agya vag, mint a borotva... vagyis tanulni akar es TUD, akkor szerinted annak is be kell jarnia a suliba hetente, mert ez az eloiras??? Hat tevedsz!

En benne vagyok ennek gyakorlataba 3 eve, kar tamadnod! Esetleg a Te gyermekeid is magantanulok? Onnan vannak a jo infoid? Van gyereked egyaltalan?????

20. Pan Dóra (válaszként erre: 18. - Martamay)
2011. aug. 24. 14:50

A te hozzáállásod fals. Ha a gyereket soha nem látják az iskolában, akkor hol tanul? És mit csinál otthon egész nap? Magyarországon minden gyereknek képzési kötelezettsége van. Ez azt jelenti, hogy tanárok foglalkoznak vele így vagy úgy. Ha ez nem így működne, akkor nem lenne szükség se tanárra se iskolára...

Egyetértek az igazgató döntésével, mert a kérésed, abban a formában, ahogy itt leírtad, enyhén szólva tisztességtelen. Na, szia!

2011. aug. 24. 14:45

ja, es en tanitottam, keszitettem fel a gyermekeimet, effektive az iskolanak ez egy petakjaba nem kerult..

akkor mirol beszelunk?

18. martamay (válaszként erre: 17. - Pan Dóra)
2011. aug. 24. 14:44

ugy kepzelem, hogy mar 3 eve magantanulo!! es most a 4. evben nem akarjak engedelyezni!

es egyaltalan nem kell bejarnia orakra, nemhogy hetente 1-2 alkalommal, de ha akar egesz evben egyszer sem megy!!!! mint ahogy tettuk azt az iden is!

Egyebkent, ha csak tamadolag tudsz fellepni a fals infoiddal, jobb, ha nem is irsz! szia

17. Pan Dóra (válaszként erre: 9. - Martamay)
2011. aug. 24. 14:30

A magántanulók is rendszeresen bejárnak az iskolába, pl. hetente 1-2 alkalommal, ahol a tanárok egyénileg foglalkoznak vele, majd osztályozóvizsgát is kell tenniük.

Ez az iskolának meglehetős anyagi teher, mert az 1 tanuló után is ki kell fizetnie a tanár óradíját. Jogos kérelmek esetében ezt a legtöbb iskola meg is teszi, de én nem értem, hogy képzeled, hogy a külföldön élő gyermeked itt legyen magántanuló?!

16. martamay (válaszként erre: 13. - Sly001)
2011. aug. 24. 13:06
mindjart beleolvasok a naplodba! Sajnalom, hogy a kisfiadnak eu okok miatt kellett ezt kerni! :( remelem javul hamarosan az allapota es nappalira jarhat!!
2011. aug. 24. 13:05

Na, elutasitotta az igazgatono a magantanuloi statuszt!!!! Anyukam osszeveszett vele, mint allat, de nem engedte akkor sem!

Es arra hivatkozott, hogy a gyerek erdekeit nezi, hogy ne legyen tulsagosan leterhelve!!! Ekkora baromsagot, reg nem hallottam!!!!!!

14. Sly001 (válaszként erre: 12. - Martamay)
2011. aug. 24. 12:45

A normatív hozzájárulások igénylésekor azonban azt a tanulót, aki saját, illetve szülője döntése alapján magántanulóként tesz eleget tanulói kötelezettségeinek, nem lehet figyelembe venni. A kötelező felvételt biztosító iskolának azonban kötelessége a vele tanulói jogviszonyban álló tanulót minősíteni.


Az ingyenesen igénybe vehető szolgáltatások körébe tartozik a pedagógiai programban kötelező tananyagként előírt ismeretek számonkérése, így az osztályozó vizsga, köztes vizsga, különbözeti vizsga, javító vizsga. Mindezek alapján az intézmény ugyan nem tud normatív támogatást igényelni a magántanuló után, de nem kérheti tőle a felmerülő vizsgák költségeit, ezt az összeget az intézmény fenntartójának kell biztosítania.

13. Sly001 (válaszként erre: 12. - Martamay)
2011. aug. 24. 12:41

Az én kisfiam 7 éves,most kezdi az első osztályt,mint magántanuló,egészségügyi okok miatt szakorvosi javaslatra(immungyengeség,asztma miatt)...

Dupla normatívát és állami kiegészítést kap utána a helyi iskola,mégis egy harcot kell vívni,hogy magántanuló lehessen,pedig nem én találtam ki,hanem az orvosa javasolta...

A naplóimban részletesen írok róla,ha érdekel,olvass vissza.

A Te esetedben nem tudom mit szórakoznak,mert nincs felkészítési kötelezettségük,Te otthon tanulnál,és bemész majd vizsgázni...

12. martamay (válaszként erre: 11. - Sly001)
2011. aug. 24. 10:46
igen, koszi, pont ezt mondtam Anyukamnak is! De annyira izgulok! Egyebkent azt olvastam valahol, hogy a dirik azert nem szeretik ezt a magantanuloi statuszt, mert a gyerek benne van az iskola letszamaba, effektive foglal 1 helyet, de nem jar utana normativa. Es ezert inkabb szeretik "kidurni" es felvenni egy olyat, aki nappalin jar a tobbiekkel.. Errol hallottal valamit?
11. Sly001 (válaszként erre: 10. - Martamay)
2011. aug. 24. 10:34

Szerintem nem lesz gond!

Törvény írja le a jogokat,hivatkozzatok erre.

10. martamay (válaszként erre: 8. - Sly001)
2011. aug. 24. 10:25

Koszi, ezt en is megtalaltam a neten. Fel ora mulva fognak a szuleim targyalni az igazgatonovel (mert en most kulfoldon vagyok) . Majd leirom a fejlemenyeket.

De en is azt talaltam mindenhol, hogy az igazgato nem utasithatja el onhatalmulag, illetve, hogy a jegyzohoz kell tovabb menni..

9. martamay (válaszként erre: 7. - 5bfba16667)
2011. aug. 24. 10:24

Az ok az, hogy kulfoldon elunk es nem tudunk bejarni nap, mint nap. Ezt irtam sztem.

Hala az egnek nem betegseg, vagy ilyesmi miatt kernem, hanem azert,, hogy barmikor vissza tudjon csatlakozni a sajat osztalyaba a gyerek. Mert az elso evet ott vegezte..

2011. aug. 24. 10:15

A tankötelezettség teljesítése magántanulóként



A tanulónak a közoktatási törvényben rögzített joga, hogy magántanuló legyen, továbbá, hogy kérje a tanórai foglalkozásokon való részvétel alóli felmentését . A magántanulókat ugyanúgy be-, illetve át kell íratni abba az iskolába, amelyikkel tanulói jogviszonyt kívánnak létesíteni, de ezek a diákok felmentést kapnak a kötelező a tanórák látogatása alól.


Magántanulók szülői döntés alapján


A tankötelezettség - a szülő választása alapján - iskolába járással vagy magántanulóként teljesíthető Ha a szülő úgy határoz, hogy gyermeke iskolába járás helyett magántanulóként folytassa tanulmányait, akkor ezzel a kívánságával az iskola igazgatóját kell megkeresnie. Az iskola igazgatója a bejelentést követő három napon belül köteles beszerezni a tanuló lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye szerint illetékes gyermekjóléti szolgálat véleményét arról, hogy hátrányos-e ez a megoldás a tanulónak (a gyermekjóléti szolgálat tizenöt napon belül köteles megküldeni véleményét).


Korábban csak a hátrányos helyzetű diákok esetében volt kötelező megkérni a gyermekjóléti szolgálat véleményét. Ha az iskola igazgatója vagy a gyámhatóság, illetve a gyermekjóléti szolgálat megítélése szerint a tanulónak hátrányos, hogy tankötelezettségének magántanulóként tegyen eleget, vagy az így elkezdett tanulmányok befejezésére nem lehet számítani, köteles erről értesíteni a gyermek lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye szerint illetékes önkormányzat jegyzőjét.


A jegyző dönt arról, hogy a tanuló milyen módon teljesítse tankötelezettségét. A sajátos nevelési igényű tanuló az illetékes szakértői és rehabilitációs bizottság, a beilleszkedési, magatartási, tanulási nehézséggel küzdő tanuló a nevelési tanácsadó szakértői véleménye alapján folytathatja tanulmányait magántanulóként. Az iskola igazgatója köteles tájékoztatni a tanulót, illetve a szülőt a magántanulói jogairól és kötelességeiről. Fontos tudni, hogy a magántanuló kérelemre felvehető a napközibe és a tanulószobai foglalkozásra.

7. 5bfba16667 (válaszként erre: 6. - Martamay)
2011. aug. 24. 09:57

Hááát... szerintem egyéni..

Az okot még mindig nem írtad le. Ha nem orvosi, akkor szerintem nem nagyon van jogod, kb semmihez...:S

2011. aug. 24. 09:40
Jogilag mi a helyzet? Verhetem a tamtamot, hogy igenis ez jar nekunk, vagy egyeni elbiralas kerdese vajon??
2011. aug. 24. 09:39

kulfoldon elunk jelenleg, de szeretnenk visszamenni ugyanabba a suliba/osztalyba. Ezert kernem, na meg, hogy ne felejtse el a magyart, tudja a magyar tortenelmet, irodalmat.....

Alsoban semmi gond nem volt es eppen nem kituno volt, de 4-5-os jegyei voltak eddig! Sot tavaly azt mondtak 1-1 tantargy evvegi vizsgajat jobban teljesitette, mint az a gyerek, aki egesz evben a padban ult!!

4. 5bfba16667 (válaszként erre: 3. - Andi12345)
2011. aug. 24. 09:24
Magántanuló lehet sportolása miatt is. Az én Öcsém gimi 6. óta az. Semmi gondja nem volt az igi néninek vele, mondjuk emellett kitűnő is volt, mindig is. Ez szimplán hozzáállás kérdése, meg persze az eddigi tanulmányi eredményei is fontosak. Menne-e neki? Ha eddig jó jegyei voltak a gyereknek, akkor könnyebben megadják, mint ha nem.. Mert akkor a felső tényleg sokkal nehezebb lesz neki otthon..
3. Andi12345 (válaszként erre: 2. - Martamay)
2011. aug. 24. 09:21
Elméletileg csak betegség esetén és orvosi javaslatra lehet magántanuló egy gyerek. Nem tudom, nálatok mi volt az eredeti indok.
2011. aug. 24. 09:14

3 eve magantanulo a gyermekem, most menne 5. osztalyba, de az igazgatono nem akarja engedelyezni neki ezt. Arra hivatkozik, hogy nehez a folso tagozat, nem tud majd felkeszulni a gyerek!

ELutasithatja-e, van-e jogom ezt "kovetelni", vagy az iskolak egyenileg dontik el kinek adnak es kinek nem?!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook