Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Legrégebbi emlékem... fórum

Legrégebbi emlékem... (beszélgetős fórum)


2021. júl. 3. 14:02
Emlékszek egy függönyre nagyapámék lakásában, amit lecseréltek másfél éves koromra, valamint egy útlevél kép készítésre, amikor szintén kb. 1,5 éves lehettem. A fényképész és anyukám nagyon szeretett volna mosolyra bírni, de nem volt kedvem. Ettől függetlenül aranyos kis komoly kép lett belőle. :)
25. globus
2021. júl. 3. 12:35
Anyuval mentünk gyalog szomszéd faluba orvoshoz. Injekciót kaptam a combomba, aztán ölben cipelt gyalog vissza. Egy világoskék csipkés ruhácska volt rajtam.
2021. júl. 3. 12:22
A szomszéd kislány előttem esett biciklivel egy hatalmasat. Eszembe jutott amikor apukám tanított biciklizni. Kérdeztem tőle Ugye fogod,nem engedsz el azt mondja persze hogy nem. Tekertem bátran, egyszer csak észrevettem hogy egyedül megyek, hátranéztem apura, estem is egy nagyot... 😃 néha hiányzik a gyermekkorom. .. 😣
23. l.luiselotte (válaszként erre: 22. - Channa*)
2020. okt. 18. 12:07

egyedi darab volt, nem nekik adták el, hanem olyannak, aki használt ruhával kereskedett. Nagyon sajnáltam, kis csinos kötött szoknya volt, fehér alapon szivárványmintás csíkokkal.Tkp akkor mondtam le róla, amikor fiam született

Óvóda elején lehetett,a 70-es évek elején.

22. Channa* (válaszként erre: 20. - L.luiselotte)
2020. okt. 18. 08:39

:DDDD

És neki adták el vagy csak olyan volt a szoknya?

21. Luijza
2020. okt. 18. 08:06
Feláltam a fal mellett és kapaszkodva mentem, mindenki nevetett.
20. l.luiselotte (válaszként erre: 19. - Channa*)
2020. okt. 18. 07:58
én a ruhámmal kapcsolatbn aarra emlékszem, hogy volt egy aranyos csinos kis szoknyám, amit amikor kinőttem, eladtak a születim. Szembe jött benne egy kislny én pedig nekimentem, hogy letépjem róla.
2020. okt. 17. 15:45

Emlékszek a ruháimra is szinte mindre, az első ovis napomra, amikor 2 éves voltam...


4 éves voltam, amikor a húgunkat hazahozták a kórházból. Hát ez a nap nem volt a kedvencem...


Ja, és arra is emlékszek, hogy a bátyám játszik a szememmel, amikor még csak hanyat tudtam feküdni a kiságyba. Nagyon tetszett neki, hogy csillog és ki akarta venni:DDDD

18. Channa* (válaszként erre: 17. - Channa*)
2020. okt. 17. 15:43
posztraumás=poszttraumás
2020. okt. 17. 15:42

És dologra úgy emlékszek, hogy a bátyámmal történt, közben meg vele:D

Építkezésen belestem a mészbe, ekkor úgy 2 éves lehettem, beleültem egy fazék forró vízbe, ekkor 1,5, neki faroltam a kályhának, ekkor is 1,5 éves voltam. A Salgótarján felirat még mindig ott van a fenekemen:DDDD


Ja, ezekre mind úgy emlékszek, hogy az elszenvedője a tesóm volt. Gondolom ez valami posztraumás valami lehet...

16. Channa* (válaszként erre: 15. - L.luiselotte)
2020. okt. 17. 15:40

Én 4,5 évesen voltam a vesémmel kórházba, mindenre emlékszek.

Én azt a huzogatós bohócot vittem magammal, amelyik forgott, illetve a kórházba vonulásomra kaptam az a sárga műanyag macit.


Nagyon sírtam, mert a bohócos pizsimet nem vehettem fel, hanem kórházi hálóingben kellett lennem.

Emlékszem, hogy a vérvétellel, hogy megkínoztak, azóta nem engedem szurkálni a a bal karomat, emlékszek a vese rtg-re, ahol nagyon ügyes voltam és kaptam egy icipici műa. Böbebabát a doktornénitől, és valamiért a gyomromat is kimosták...

2020. okt. 17. 15:32
1,5-2 éves lehettem kórházbn voltam fűlemet műtötték és a szüleim behoztak egy fehér játékmacskát
14. Alina*
2020. okt. 17. 15:12
Legrégebbi emlèkem, hogy állok az öcsém babakocsijánal, ő még polyában van. Két éves voltam.
13. andita1 (válaszként erre: 11. - Epresturmix)
2020. okt. 17. 11:27
Ú, ilyen nekem is van, csak nem haraptam el a nyelvem. De a fejem majdnem betört. Az én tesóm is kapott. 🙈
12. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Andita1)
2020. okt. 17. 11:04
Ez nem saját emlék, de a zoldbosorol jutott eszembe: a nagynéném az oviban nem akarta megenni a spenótot, és eltolta magától az asztalon. Többször visszatettek elé, míg nem a saját fejére borította :D
2020. okt. 17. 08:06
1 - 1,5 éves lehettem. A tesóm úgy meglökött a hintában, hogy kirepültem és elharaptam a nyelvemet. Hatalmasat csapódtam a homokozóba. Jól elvertêk. :D
2020. okt. 17. 06:02
Kb 2 voltam, kórházba kerültem, mert elferdült a nyakam.
2020. okt. 17. 04:14
Nekem ilyen korai nincs.
2020. okt. 16. 23:27

Anyu átvitt a szomszédba. Ott is volt egy kisbabás anyuka. Járókában feküdtem az udvarban. Tudtam milyen irányban van a mi házunk onnan. Árnyékban voltam egy fa alatt, de a levelek között átsütött a nap és nagyon zavarta a szememet. Nem tudtam odébb kúszni vagy átfordulni. De szólni-jelezni sem anyunak.

Anyu mondta, hogy tényleg volt ilyen.

7. Ildi
2020. okt. 16. 23:22
Rácsoságyban fekszem és bámulom a plafonnál a csövet. Ez talán a legelső
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Andita1)
2020. okt. 16. 23:17

8 hónaposan kerültem kórházba, leírtam a szüleimnek hol volt az ágy, milyen volt a szoba, csak lestek, Én meg azt hittem tök természetes, hogy én arra emlékeztem. Szintén 8 hónapos voltam, amikor fülbevalót kaptam, arra is emlékszem, arra a lakásra, amelyben 1 éves koromig éltem csak mindent tudtam hol és mi volt,

Viszont arra nem emlékszem, amikor megszületett a testvérem, pedig 2 éves voltam. Fogalmam sincs mitől ez a két nagyon korai emlék, és miért nem emlékszem a testvérem születésére, pedig gondolom örültem neki.

2 éves koromban kaptam a beteg nagymamámtól egy szép játékbaba sapkát, arra konkrétan emlékszem, ahogy feküdt az ágyában, hol volt egy fonott fotel stb, Majd 2,5 évesen arra, hogy elhunyt és hintó vitte a koporsóját.

Más nem ragadt meg bennem, ezekre tisztán emlékeztem.

2020. okt. 16. 22:18
Az udvaron járókában ülök, illetve kapaszkodom a hálójába és nézem a szüleimet, akik a kertben dolgoznak.😊
4. andita1 (válaszként erre: 3. - Channa*)
2020. okt. 16. 21:43
Én elhiszem! De jó hogy megírtad! Köszi! 😊
2020. okt. 16. 21:39

Van, de senki nem hiszi el, hogy emlékszek rá:D


6 hónapos voltam, amikor kifúrták a fülemet, és mindenre emlékszek. Fehér overál volt rajtam és rózsaszín sál, rózsaszín sapkával, amik anyaga leginkább a polárhoz hasonlíthatóak. Az overálból kibújtattak, de csak derékig, mivel nem tudtam menni, anyukám a karjába vitt be. A doktornéni bekente a fülcimpámat valamivel, ami fájt és utána átszúrta a füleimet és egy cérnát fűzött át a lyukakon. Visítottam:DDDD


A bátyám pont 1 évvel idősebb nálam. Amikor elmeséltem neki, hogy emlékszek rá, csak ennyit mondott: én akkor már 1,5 éves voltam és én sem emlékszek erre, akkor te sem emlékezhetsz:DDD


Pedig arra is emlékszek, hogy ő mibe volt;)


Barátnőm csak Monknak hív:DDDD

2020. okt. 16. 21:17

Pedig nem tutujgattak sokáig, szóval ezek 1-2 éves koromból maradtak meg.

Nektek is van ilyen korai emléketek?

2020. okt. 16. 21:15

Az én legrégebbi emlékem: még egy esernyős babakocsiban ülök, meglátogattuk mamát a Ganz-gyárnál és anyu azt akarja hogy szálljak ki, én pedig nem akarok.

A másik amikor etetőszékben ülök és nem akarom megenni a zöldborsó főzeléket és apu haragszik rám.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook