Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Leányanya, avagy a felelősségtelen anya? fórum

Leányanya, avagy a felelősségtelen anya? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Leányanya, avagy a felelősségtelen anya?

1 2 3 4
2009. ápr. 11. 21:08

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

2009. ápr. 11. 20:28
Hát én azthiszem ebben a témában nem lehet általánosítani.Igenis van olyan fiatal lány aki már képes gondoskodni a kis csöppségről,sőt lehet,hogy még jobban is mint egy idősebb nő.Senkit nem kell hibáztatni,vagy főként nem kiosztani.Azthiszem egy gyermeket sohasem lehet hibának nevezni.Ha a nő úgy dönt,hogy akár egyedül akár a párjával együtt vállalják a picit és szeretetben felnevelik abban nincs semmi elítélendő.És igenis van olyan férfi (vagy nevezzük akárhogyis) 16-17 évesen igenis képes nagyon jó apa lenni.Mert vegyük a példát,mivel képes többet adni a gyermekének egy 27 éves mint egy 17 éves? Talán a pénz,talán akkor már nagyobb a kereset de amire igazán szüksége van a gyermeknek a szeretet nem?!Nem szeretnék én evvel senkit megbántani de ez az én felfogásom,én így érzem és a párom is.Szóval senki ne haragudjon de azthiszem nem az a lényeg,hogy valaki mennyi idős,hanem hogy mennyire tud változni a gyermekéért,és képes-e már vállalni egy bébit.
85. vénboszi (válaszként erre: 82. - 43a06bd4d9)
2009. ápr. 11. 13:09

Hát igen!Az ilyenektől bennem is felmegy a pumpa,DE: hiába is akar egy férfi gyerekgyártó kisiparos lenni,mert ahoz két személy kell,a gyerekszülés meg egyedü a nők kezében van,ez a böki. :)) Ma már rendelkezünk a védekezési lehetőség mindenféle színskálájával,szóval könnyü Katit táncba vinni,ha maga is akarja :))))

Igazad van a több gyerek kérdésben is,ha megvan hozzá a színvonal!! Az unokatesómnak 12!gyereke van /nem cigány!/Nekik a vallás miatt van ennyi,de mindet példásan,gyönyörüen nevelik!! A kiscsaj iskolázott,külkereskedelmi fősulit végzett,marketing manager és angol gyors és gépírást tanult. Szóval különbség van emberek és emmberek közt,és én ezért felnézek rá,tisztelem,nem nézem le sőőőt!!!Ha fele annyi türelmem lenne,már jó volna! ő egy olyan igazi anyatipus,csak azt tudom mondani róla hogy az a fajta akit még az Isten is anyának teremtett,s ez messziről látszik rajta :DD

84. vénboszi (válaszként erre: 83. - 707655fba1)
2009. ápr. 11. 12:56

Igen!El bírom képzelni,hogy jól el tudnánk beszélgetni és szerintem is ez aprobléma hogy a betük nem adják át az igazi érzéseket :))

Mindenki bele esik néha egy-egy hibába,emberek vagyunk,esendőek,és senkitől sem lehet elvárni a tökéletességet.Nálam majdnem mindíg kötekedésnek vesznek még egy szimpla hsz-t is ezért vigyázok hogy NE csapjak át személyeskedő stílusba :D

A hsz-odban azt találom randának,ahogy kérdezel: Biztos nem akartad bántani,de a kérdést cinikusan intézted hozzá :/milyen jogon???/ Szóval az anya jogán,és ez nyilván való.Egy anya ismeri a gyermeke minden rezdülését-reakcióját,hozzáállását stb,és joga van megvédeni, hogy NE kövesse el ugyanazt a hibát amit ő.Senki sem tökély,de a gyerekének nyilván csak a jót akarja,meg akarja kímélni a felesleges csalódásoktól,azt szeretné hogy jobb legyen a helyzete mint neki volt,és ez így természetes.

Hogy x apátél x gyereket szülök,az önmagába véve nem példa,ezt az éet így hozta,bárkivel előfordúlhat,csak nem kell rá törekedni.Az én anyukám is 2x ment férjhez,és két apától lett négy gyereke,ezért én nem ítélem el és ha velem elő fordúlt volna,akkor nem azért mert ezt tőle így láttam,s jogában állt volna hogy engem megóvjon az ilyesmiktől,amennyire csak tud.?ha érted mit akarok mondani/Vannak dolgok amit az élet úgy hoz,az ember próbálja midíg a legjobb megoldásokat választani.

Na jó én elhiszem neked hogy TE senkit nem anyáztál le.jó neked :DDD

Ezek szerint toleránsabb vagy mint én,jobban türöd az arcátlan viselkedést.Akkor talán arra adhatnál egy jó tippet hogy mit tegyek ha valaki így nyilvánosan lemoslékol kis taknyos léttére.Mert én írtam neki privit,aztán kirakta ide :)))

Szerencsére a moderátor törölte :D

Sajnos vagy szerencsére?!Nem tudom magamba fojtani ha valaki lealáz,talán vonuljak az elmegyogyóba az elfojtások miatt?Na azt neeeem :DD

Pláne nem egy idegen miatt,akinek semmi köze hozzám.További szép napot neked!

83. 707655fba1 (válaszként erre: 81. - Vénboszi)
2009. ápr. 11. 12:25

Azt már máshol másnak kifejtettem, hogy az a problémám a levelezgetéssel, üzengetéssel, hogy hiányzik a személyes kontaktus, a mimika, a gesztikuláció.

Lehet, ha mi személyesen találkoztunk volna és nem itt a neten, jól el tudnánk beszélgetni.:)

Én is belesem néha abba a hibába, hogy hirtelen robbanok. attól, hogy egy-egy fórumhoz nem szólok egyből hozzá, nem azt jelenti, hogy nem követem figyelemmel. Amikor meg közbeszólok kötekedésnek minősítik.

A 31-es hsz-omban, amit megjegyeztél, nem tudom mi a randa.? Nem akartam Őt bántani, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy az illető házasságai sem voltak tökéletesek. Igen. Mindenki jobban ismeri a saját gyerekét, de ahogy Te is írtad, ha nem fogadja meg a jótanácsot, hát lelke rajta. Ha én olyan példát mutatnék a gyerekemnek, hogy x apától y gyereket szülök akár már 14 évesen kezdve, akkor nem várhatom el a gyerektől, hogy ő okosabb legyen. Hiszen a példa ott van elötte.

És bocsánatot kérek az érintettől, nem ítélkezem, csak én így látom.


Ja, és hidd el, még soha nem anyáztam le senkit!

Legalábbis nem nyilvánosan, max. magamban, de azt ő nem hallotta. :))

82. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 79. - Vénboszi)
2009. ápr. 11. 11:50

Egyszer véletlenül meghallottam egy ilyen "apa"

beszédét!Találkozott egy régi ismerősével, s az megkérdezte tőle hogy mi a szakmája és mit dolgozik.

Erre az "úriemberke" megszólalt: "GYEREKGYÁRTÓ KISIPAROS VAGYOK"!(és közben jót nevetett mintha büszke volna magára)

Na ez se volt semmi!

Az ilyeneket én is lenézem, hogy csak a családi pótlékért csinál gyereket..arra nem gondolva hogy annak a gyereknek,ételre,melegre van szüksége !



Az kellene,hogy csak annak lehessen 3-nál több gyereke, aki rendesen fel tudja nevelni!Mert az nem bűn ha valakinek 4-5 gyereke van.Csak nevelje rendesen!Nekem 4 testvérem van,és mégsem kellet soha semmiben hiányt szenvednünk!Becsületesen, és odaadással neveltek a szüleink minket!

81. vénboszi (válaszként erre: 80. - 707655fba1)
2009. ápr. 11. 10:29

Szia Emőke!

Tudod az a baj,ha valaki nem őszinte!

Te nem anyáztál még le soha senkit,azok után hogy ő téged mindeféle válogatott trágár szavakkal illetett??Na neeeeee!!!


Amikor sok emberre ráillik az a dolg,akkor sajna de általánosítassz,még akkor is ha egyébként nem az a szándékod vele.Igen,a fiatalok általában....DE NEM minden esetben!!Tehát van egy bizonyos réteg,nem is olyan kis hányad,de nem mindenki!!Ezt ki is hangsúlyoztam a hozzászólásomban.Todod az a baj hogy az emberek ha elolvasnak egyetlen szót ami nekik nem tetszik,elborul az agyuk,tovább már nem is olvassák,csak támadni akarnak.Na ezt a hozzáállást egy fiatalnál még meg is értem,de egy felnőtt,komoly gondolkodású embernél már nem.

és hát erről a fórum hozzászólásokról is megvan a magam nézőpontja.Ha megfigyelted,én elmondom a véleményem,és NEM kötözködök másokba!!!Másnak is úgy kéne,hogy bejön,elmondja az ő véleményét,esetleg hozzáfüz egy magyarázatot hogy miért gondolja úgy,és kész.Ebből nem lesz személyeskedés,és vita.DE ha engem elkezd lehülyézni,marházni,akkor nem állok jót magamért én sem,mert nem vagyok nyuszika,és ez most nem inteligencia kérdése,bár,ha megfigyeled,én nem trágárkodok még azzal sem,aki velem ezt teszi!!Priviben lehet hogy megteszem,mert csak nem türhetem el egy kis szarostól,hogy így viselkedjen velem,szemtől szembe ezt úgysem merné,mert expandert csinálnék a szájából.Sok fiatalnak nagyon tetszik az hogy így a neten keresztül trágárkodhat egy idősebb emberrel.Nos,lehet hogy nem vagyok annyira toleráns,hogy ezt szó nélkül elviseljem inteligencia címszó alatt.Ha a saját gyerekemről megtudnám ,hogy illetlenül viselkedett az idősebbekkel,hát kitörném kezét-lábát és a hátába állítanám,mert azzal engem szégyenítene meg!!

A gyerekem a tüköm kell hogy legyen,ha ránézek!azt meg nyilván tudom,ha egy idősebb kifejti a véleményét,esetleg ha úgy látja jónak,kioktatja azt a fiatalt,akkor nem szemétségből teszi,hanem jó akarattal tanítani akarja,azért hogy egyes szenvedésektől megmenekítse azt a buta libát,de belátom ez felesleges!!A mai fiatalok ezt kikérik maguknak,há peee ők az okosabbak!Szóval lehet hogy hülyeség magamból kiindúlni,mert én szivesen halgatom meg még most is az idősebbek tanácsát,van mit tanulni tőlük!Aztán vagy elfogadom,vagy nem,de megköszönöm a fáradságát és a jóindulatát,s nem hülyézem-marházom!!Tudod ez tényleg gyalázat ahogy a mai fiatalok viselkednek,nem mindegyik ezt hozzáteszem,van köztük,bár egyre kevesebb számban,aki meg van nevelve.Kittike is majd lejjebb fog még abból adni,ha még jópár sértegetés vissza fog pattanni rá,mint a bumeráng.Erre mondják hogy tanulj tinó,ökör lesz belőled :DD

Na én is 21 voltam amikor szültem,éppen ezért merek beszélni.Nem is ezzel van a gond,hanem azzal hogy ki milyen nevelést kap,mit tud tovább adni.Boldog házasságban élek/biztos én szerencsés vagyok!/:DD

De mivel megettem már a kenyerem javát és sokmindent láttam-tapasztaltam,talán feljogosít hogy egy pár jótanáccsal szolgáljak az arra érdemeseknek.Aztán vagy elfogadják,vagy nem.

Hogy miért éreztem azt hogy támadsz?!

Talán mert személyeskedve szóltál,és érthetően csak rám irányúlt a véleményed.Szóval tényleg nem értem azokat az embereket sem,akik azért jönnek csak be egy fórumra,hogy másokat védelmezzenek :) Szerintem védje meg magát mindenki.Nekd is volt ám egy elég randa beszólásod itt,mégsem lázadt ellened senki,pedig akinek beszóltál nem bírta megvédeni magát.Na már most:ha nekem beszóltál volna egy ilyet,hogy milyen jogon merm én azt állítani,hogy a gyerekem alkalmatlan az anyaságra??!Meg kaptad vona,hogy engedd már meg,hogy a saját gyerekemet ismerjem annyira,hogy ezt meg merem mondani róla.Mert milyen anya az,aki nem ismeri a saját gyerekét?Majd ha a te lányod annyi idős lesz,te meg érett,tapasztalt fejjel másképp látod a dolgokat,majd te is szeretnéd megvédeni az elhamarkodott,hibás döntésektől nem?? Tudod én a gyerekemet,nem korlátozom semmiben,viszont:azt kikötöttem,/és ebben kőkemény vagyok/ha nem szívleli meg amit mondok neki,akkor a döntése végett övé a felelősség,és rám a továbbiakaban NE számítson!!

Ha önfejü lesz az az ő baja és felelőssége lesz!Ha nem hallgat rám,ne számítson a támogatásomra sem,ne rám építse az életét,hanem saját magára!

Na most jó hosszú lettem,bocsi!

Miért nem tartod méltónak magad hogy tanácsot adj?? Lehet hogy elfogadom,tudod engem a kisgyerekem is sokmindenre megtanított,nem szégyen az,a másik jótanácsát elfogadni,minannyian emberek vagyunk,és a jópap holtig tanul! :DD

Boccs ha hosszú voltam!

80. 707655fba1 (válaszként erre: 68. - Vénboszi)
2009. ápr. 11. 09:29

Szia Boszi.


Nem védem Kittit, annyira ismerem, mint bárki más.

Ahogy elnézem, nem is szorul ő védelemre. :))


Az, hogy sem itt, sem az anyósos fórumon nem egyezett a véleményünk, még nem nevezném betegesnek.

Miért érzed úgy, hogy támadlak?

Te írtad: mindenkinek van egy meglátása és pont.

Valahol leírtad, hogy ne általánosítsunk. Erre mivel kezdted? : "a fiatalok általában".

Én is 21 votam, mikor szültem.

Te mennyi voltál?


Tanácsot kértél, de nem tartom magam méltónak, hogy kioktassalak.

A szerény véleményem csak annyi, ha valaki degenerált és alpári módon vitázik velem, és én ugyanilyen stílusban válaszolok, akkor nincs jogom minősíteni a másikat.

A szüleit pedig akkor sem venném a számra,és nem minősíteném ismeretlenül, ha ő szidná az enyémet.

79. vénboszi (válaszként erre: 78. - 43a06bd4d9)
2009. ápr. 11. 09:13

NA végre!Akadt valaki akinek dereng hogy miről beszélek :))

Itt tünik ki milyen nagy különbség van felfogás terén a fiatalok közt is! ;D

Na én számokkal nem jeleztem hogy mennyi a komoly és mennyi az alkalmatlan kisleányzó az anyaságra,csak azt mondtam hogy ez a probléma létezik,s a mai időkben meggondoltabban kéne viselkedni!Persze hogy van ellenkező példa is,24 évesen én is két gyerkőc boldog anyukája voltam!:D

De az én lányom most úgy döntött hogy egyenlőre befejezi a fősulit,aztán élni akar egy kicsit,mielőtt anyai örömök elé nézne.


NA hogy a gyámügy holvan e?! Szerintem arrál van szó hogy nálunk nincsenek megszorítások,mint egyes keleti népeknél,itt annyit szül az anyuka,amennyit akar,és aztán tartja a markát állambácsinál hogy tartsa el.:DDDD

Nos szerintem állambácsinak megszorításokat kéne kieszközölni hogy ne legyenek ilyen áldatlan állapotok.Mondjuk pl:hogy csak max 3 gyerekig ad támogatást,azon felül kész!Mindjárt jobban meggondolnák egyesek hogy szaporítsák e a földönfutókat vagy ne.

Ahogy látom kedves hazánk az elkövetkezendő időkben igen csak a hét szükesztendő elé néz!!Pont az előbb láttam a hírekben,hogy icipici országunk kérte a leghatalmasabb kölcsönt az unióban,húsz milliárdot!!Na ezt nyögje ki az ország,és még szaporodjunk is!NAGYON MEGGONDOLANDó!!!

78. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 70. - Vénboszi)
2009. ápr. 11. 07:37

Személyesen senki, én csak annyi mondtam hogy kb. 100-ból 1 lehet ilyen kis "fruska",és azért nem kellene általánosságban így beszélni a fiatalokról!


Abban viszont totálisan igaza adok neked, hogy senki ne szüljön bizonytalan alapokra!!!Mert annak tényleg csak a gyerek issza meg a levét!Én is ismerek olyan "anyát"( anyának nem nevezném),aki tényleg a semmire szült 6 gyereket!A gyerekek állandóan tetvesek, és szutyokban élnek(nem romák)!Csak ilyenkor hol van a gyámügy???Meddig lehet ilyet tenni ártatlan gyerekekkel?


De viszont van az ellenkező példa is!

Tehát valamilyen szinten igazat adok neked!

2009. ápr. 10. 23:42

Akkor ezek szerint neked két anyád van,mert olvastad a naplómat :)))))

Minden esetre legalább nem horgolótüről szól,mert az aztán igen értelmes!!

Ahoz hogy nálam elszakadjon a cérna /miattad?!/

Ahoz neked még sokat kell gyakorolni.Tudod én csak nevetek rajtad :))))))))))))))))))))))))))))))))

Még mindíg nem mondtad hogy tulajdonképpen mi is a célod velem?!Mit akarsz elérni?Szóljál,lehet hogy hamarabb túl leszünk rajta.

76. erikpipi (válaszként erre: 75. - Vénboszi)
2009. ápr. 10. 23:30

"Ha már itt tartunk,magánügy hogy kit nézek le! "

- ehhez nem is teszek hozzá, adtad magad:)

"Tedd már túl magadat rajtam és felejts el szépen.Mit személyeskedsz itt velem?"-

Akkor személyeskednék, ha azt írtam volna,hogy pl. : "Nem is tudom eldönteni, te most klimaxolsz, vagy pasihiányod van, vagy nem vagy beszámítható"

Remélem érzed a különbséget.:)


A naplódat meg olvassa az akinek 2 anyja van. Tele van bölcsebbnél bölcsebb gondolatokkal, amik csak a kirakatban mutatnak.

Ahogy elnézem, nem nálam szakadt el a cérna:DDD

75. vénboszi (válaszként erre: 74. - Erikpipi)
2009. ápr. 10. 22:54

Jobban jártál volna ha egyszer sem írsz,mit fárasztod velem magad?

Ha már itt tartunk,magánügy hogy kit nézek le!

Igaz,ami kikerül az internetre,arra bárki válaszolhat,neki meg visszaválaszolhatnak.Persze minden az ész függvénye.Te mit akarsz tőlem végülis? Csak szívózni,és közben azt gondolni hogy valami nagyot mondtál,vagy van egyéb szándékod is??

OHHHHH!Olvastad a naplómat?S ha kérdezhetem mi érdekelt téged egy ilyen" nő naplójában mint én??

Tedd már túl magadat rajtam és felejts el szépen.Mit személyeskedsz itt velem?Te külömb,jobb,okosabb,tudatosabb ember vagy mint én jó?Most pedig nyugodj meg szépen,és evezz más vizekre.Annyira értelmetlen hogy itt fárasztod magad,de tényleg!

74. erikpipi (válaszként erre: 73. - Vénboszi)
2009. ápr. 10. 22:44

Kedves! Talán ha 3x írtam neked életemben, de látom ez is sokként hatott rád.

Ne legyél ennyire ideges, mert megárt a szépségednek. A ráncok meg még vénebbé tesznek.

"Nem nézem le őket"-ugyan..

"Mi közöd van hozzám?"-Hozzád semmi. Viszont ami kikerül az internetre az publikus, tehát bárki válaszolhat rá.

"Nagy bölcs asszony."-Annyi bölcsességet mint a te naplódban életemben nem olvastam. Ha csak egyet is megfogadnál, már jobb lenne a helyzet.

73. vénboszi (válaszként erre: 72. - Erikpipi)
2009. ápr. 10. 22:30

Már te is kezded?Neked is szálka vagyok a szemedbe mi??

Amit írsz az egy nagy büdös hazugság!!!

Nem nézem le őket,és amelyik tisztességesen szól hozzám,azzal én is úgy beszélek!Befejezhetnéd már nem gondolod?Az nem szégyen a korosztályodra nézve hogy jössz és tovább szétod a tüzet?

Mondd csak mikor akadsz le rólam?Mit szólogatsz be nekem? Mi közöd van hozzám?Nagy bölcs asszony.Hanyagolj el jó???

72. erikpipi (válaszként erre: 70. - Vénboszi)
2009. ápr. 10. 22:25

Belenézel a tükörbe,csak nem azt látod amit kéne. Naponta összerúgod a port a tízen-huszonévesekkel, és észre sem veszed.

Komolyan, szégyen a korosztályodra nézve, ahogy beszélsz velük, és lenézed őket.

2009. ápr. 10. 22:22

Mind ezek után belátom hogy meddő vitába bocsájtkoztam arra nem érdemes személyekkel,és itt be is fejezem.Feltételeztem,hogy a topik indítója nem a vele egykoruak véleményét kérte inkább hanem azokét akik erről többet tudnak.

Na joccakát mindenkinek!

70. vénboszi (válaszként erre: 69. - 43a06bd4d9)
2009. ápr. 10. 22:14

Csak hogy világos legyen:


A fiatalok általában azért választják a korai anyaságot, mert szabadságra vágynak, ki akarnak törni a korlátozásokból, önállóak" akarnak lenni, nekik NE parancsolgasson senki, na meg persze milyen édi x és y kisbabája, általában fogalmuk sincs, milyen felelősségekkel jár a gyerekvállalás!!A semmire szülni, meg a majd csak lesz valahogy-ra, az embertelenség a kis jövevénnyel szemben. Ha elmondhatom magamról, hogy mindent megtettem az ő biztonságáért és boldogságáért akkor kezdhetek hozzá a gyermekvállaláshoz, és még így sem biztos, hogy minden simán és zökkenő mentesen fog történni az életben. Még egyetlen egy 20 év körüli fiatalembert sem láttam, aki azért törte volna magát hogy család szakadjon a nyakába!!A lányok viszont önfejüek, gyorsan akarnak mindent, mintha legalábbis elszaladna előlük az élet. Aztán amikor jönnek a bajok akkor kapnak a fejükhöz, de olyankor már késő, és általában a gyerek issza a levét az egésznek. Az általános tapasztalat az, hogy akik ilyen korán vállalják az anyaságot, azok később megbánják hogy annyira siettek. Ilyen válságos időben meg főleg nagyon meggondolandó hogy mit teszünk. Hiába beszélnek most itt egy páran, hogy ők ezt nem bánják, nekik általában még kicsik a gyerekek, a nehezebbje majd még eztán jön, majd amikor a kis édes tini korban lesz és az egész életéért a szüleit hibáztatja, na akkor jön leginkább a hidegzuhany, most még könnyü beszélni, de ezeket a fiatal anyukákat majd úgy 10-12 év múlva újra megkérdezném!Tudom, sokuk már csak dacból is azt mondja hogy márpedig nem bánta meg, de belülről egészen mást gondol és érez. Főleg ha a házasság is befuccsol és egyedül kell helyt állni. Nagyon sok anyuka a gödör szélére kerül, amikor az a legnagyobb gondja hogy a gyereke száját mivel tömje be, nincsenek meg a leg alapvetőbb dolgok, egyik napról a másikra kell élni, senki sem számíthat élete végéig a mások segítségére. Mostanában pedig nagyon megszaporodtak az ilyen dolgok. Amikor ez megtörténik, nem hibáztathatunk mást csak saját magunkat. Aki metanulja hogy csakis saját magára építsen, és ne másokra, azzal nem is történhet meg ilyesmi. Csak azt tudom mondani, hogy mindennek eljön az ideje, és nem érdemes siettetni önös- önző vágyak miatt tönkre tenni a saját életünket, és a jövő generációét. Kedves diveron, és a többiek, akik hasonló cipőben járnak:nem a gyereketek vett el az életetekből, hanem ti sajátmagatok, és nem csak a tietekből hanem a gyerekeiteket is megfosztottátok egy jobb élet reményétől. Nem elég egy gyereket szeretgetni, avval még nincs biztosítva sem az élete, sem a jövője. Szóval amikor babát szeretnénk, ne csak magunkra gondoljunk, hogy jajjj milyen jó lenne, de most azonnal, tudnunk kell hogy ezzel mit vállalunk, és azt is hogy visszaút nincs!!Ennek tudatában kell vállalkozni az élet legszebb kihívására. Azért születünk hogy éljünk, első sorban magunkért és nem másokért, ezt kéne szem előtt tartani. Ha fel akarjuk magunkat áldozni, annak nagy az ára ééés nem biztos hogy megéri, még ha 100x azt gondoljuk is. Hát kb ennyi.

A leányanyát sem tartom felelőtlennek, ha biztos alapokon áll kétlábbal, és nem a majd csak lesz valaogy"-ra szüli a gyereket!Hát kb ennyi. ;)


Ez volt az én legelső hozzászólásom.

Kérdem én kit bántottam meg vele személyesen???


Mummoska kezdett kritizálni,és jött nekem az okos enged szamár szenved c szöveggel.

Na még vili hogy lefruskáztam" ezek után,egyébként ez nem egy bántó szó,és igaz is hogy hozzám képest kis fruska!

Amiket ő írt,na az mocskolódás volt a javából,nem is tudom kinek kellene itt szégyenlenie magát?!

S ha már ő meg merészelte ezt tenni,még vili hogy minősíteni fogom a le,és felmenőjét is :DD

Te talán megdicsérnéd ha valaki ilyen szemét volna veled???

Egyébként meg,hogy mit kéne vagy mit nem kéne tennem,azt majd eldöntöm én,ha nem haragszol,elég felnőtt vagyok már hozzá.Ezen felül pedig NEM itélkeztem senki felett!!!Már néztem tükörbe :) és általában ha valamiről nem vagyok meggyőződve,arról nem is beszélek.Ennyi.

69. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 66. - Vénboszi)
2009. ápr. 10. 21:24
Oké, én értelek!Kinek nem inge ne vegye magára!Én nem is vettem magamra!Csak sztem nem kellene minden fiatal anyát lenézni,fruskának,taknyosnak nevezni(te is voltál az)!Csak tükörbe kéne nézni,aztán megszólni a másikat!Még ha általánosságban is mondtad,akkor sem!!!!Persze itt mindenki azt mond amit akar, de azért álljunk már meg!Valakinek a szüleit minősíteni akit nem is ismersz?Vagy netán esetleg nem magadat minősítetted mint szülő?Tudomásul vettem hogy téged nem lehet a saját véleményedtől eltántorítani,de azért nézz egy kicsit magadba!!!Szerintem nagyon rosszul ítélkezel mások felett!!!
68. vénboszi (válaszként erre: 67. - 707655fba1)
2009. ápr. 10. 21:23

Szerencsére saját tapasztalataim nincsenek,de nyitott szemmel járok,és látok hallok,olvasok,és nem beszélek csak így a semmire.De azt is megjegyeztem,hogy természetesen,NEM mindenki sorolandó abba a kategóriába!Sajnálom,ha valaki magára veszi,valószínleg csak mert érintve érzi magát.Az pedig hogy odáig fajult a vitánk egyáltalán nem az én szégyenem,tudod én az idősebb emberekkel ilyen hangnemet NEM eresztenék el,még az éteren keresztül sem,és nem is türöm hogy egy vad idegen kis vakarcs csak így lazán lehülyézzen,majmozzon,és igen,ez a szülei hibája hogy nem nevelték tisztességre.Nem én szemtelenkedtem vele először is,ő jött a véleményem kritizálni,de hát ezt mások is látják,akik végig nézik a hsz-aimat!Azért azt megkérdezném hogy TE pl miért véded ennyire?Vagy inkább miért támadsz engem?Azért,mert az anyósós fórumon nem tetszettem neked?Nem érzed hogy ez egy kissé beteges dolog?Nem akarok vitázni sem veled,sem másokkal,mindenkinek van egy meglátása és pont.Egy fórumon szerintem mindenki azért van ott,hogy a saját véleményét kinyilvánítsa nem hogy a másikba belekössön,és ha már valakivel vitába keveredik,akkor ne degenerált módra alpári szavakat használva tegye!Ha pedig valaki engem minősít,ne sértődjön meg,ha megkapja a magáét.

Már csak kíváncsiságból megkérdezlek,te hogyan reagáltál volna a helyzetemben?Biztosan bölcsebb vagy mint én,és tudsz valami elfogadható tanácsot adni.Nem tartom magam tökéletesnek,és nem szégyenllek tanácsot kérni,még a tőlem fiatalabbaktól sem!

67. 707655fba1 (válaszként erre: 66. - Vénboszi)
2009. ápr. 10. 20:19

Bocsánat, abszolút vitát mellőzve szeretnék egy megjegyzést tenni.

Ezek a valós tények max. a te saját tapasztalataid lehetnek.

Az pedig, hogy odáig fajult a vitátok, hogy a szüleit is minősítetted, az a te szégyened.

Ha te annyival bölcsebbnek gondolod magad, akkor ezt nem lépted volna meg.

66. vénboszi (válaszként erre: 60. - 43a06bd4d9)
2009. ápr. 10. 20:09

Szia!Gratulálok hozzá!!

Hát nézd én nem akartam bántani senkit,és lehet hogy tényleg annyira arsloch vagyok,de nem tudom mi abban a bántó amit írtam.Ha visszanézed a hozzászólásom,senkihez nem intéztem személyesen,és hát akinek nem inge,ne vegye magára!Azért jöttem ebbe a fórumba,hogy megírjam a véleményem,és nem azért hogy kötözködjek és aljas módon szemétkedjek,mint egyesek!!Ha valakinek nem tetszik a véleményem,na az engem abszolut nem érdekel,attól még nekem u a lessz a véleményem,mert x és y nem ért vele egyet.Nem mindegy hogy valaki miért jön be egy fórumra,véleményt nyilvánítani,vagy valakinek a véleményét felülbírálgatni.Tényleg hülye voltam,hogy egy kis taknyossal leálltam vitázni,de hát nem lehetek én sem tökéletes.Azon felül pedig NEM szóltam meg másokat,valós tényeket soroltam fel.

65. 707655fba1 (válaszként erre: 60. - 43a06bd4d9)
2009. ápr. 10. 18:42
Nagyon-nagyon finoman fogalmaztál, amikor durvának minősítetted ezt a hsz-t.
2009. ápr. 10. 15:10
Hozzá teszem, direkt nem írtam neki vissza semmit!:S
63. nagyreni (válaszként erre: 62. - Spinneli)
2009. ápr. 10. 06:47

Igen, igazad van. Beleestem mások hibájába...

De ettől függetlenül a fiatal anyák az életben sajnos többször inkább "megkapják", mint hogy velük örülnének:-(

62. spinneli (válaszként erre: 42. - Nagyreni)
2009. ápr. 10. 00:07
ez ugyanolyan általánosítás, mint amit a fiatal anyákra mondanak.
2009. ápr. 9. 21:25

Én 15 a férjem 18 éves volt, amikor megismertük egymást. 19 voltam, amikor összeházasodtunk és 21, amikor a fiunk született.

Nem érzem, hogy bármiről lemaradtam volna.

Amink van, azt saját magunknak köszönhetjük.

Nem bántam meg, hogy ennyi idősen szültem, mert nincs nagy generációs különbség a gyerekem és köztünk.

Az, hogy a férjem elhagyhat, az benne van a pakliban akkor is, ha 35 évesen megyek férjhez és 40 felett szülök.

60. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 59. - Vénboszi)
2009. ápr. 9. 20:52

Ne haragudj hogy így közbeszólok, de azért ez durva volt!!!

Nem gondolod hogy bárki aki elolvassa és fiatal anya, mennyire megbántod?De én nem veszem magamra!!!!Én 24 éves vagyok, és van két gyermekem!

Ja és bármennyire furán hangzik, ugyanattól az apától!!! meg nagyon boldogok vagyunk!!!


SZERINTEM ELŐSZÖR MINDENKI NÉZZEN TÜKÖRBE,AZTÁN SZÓLJA MEG A MÁSIKAT!!!

59. vénboszi (válaszként erre: 58. - Mummoska11)
2009. ápr. 9. 19:48

Nevetséges vagy,és még gőzöd sincs arról,mit jelent az hogy kis fruska :)))))))

Nézd meg pl: a gyakori kérdések.hu-n

Ezzel szemben TE miket írogattál?Csak nézd vissza magad,és szégyelld is el magad,mert hozzám képest tényleg kis fruska vagy,tapasztalatlan liba.A szád akkora mint a bécsi kapu.Na itt is kiütközik,hogy az ősöd is fiatal fejjel hozott a világra,és nem sokmindent tudott átadni neked,sajnos ez van.Felnevelt de hogy?Nem tudsz sem tisztességet,sem illemet.Majd a férjed megnevel!Persze ez attól függ hogy milyen a hozzád állása.Az utolsó mondatoddal nagyon egyet értek!!!Jó hogy befejezted,mert kezdtem azt hinni hogy provokálni akarsz. :)))))))))))

58. Mummoska11 (válaszként erre: 56. - Vénboszi)
2009. ápr. 9. 19:17

Én befejeztem veled! Nem érdekel, azt hiszem normálisan szóltam hozzás, te kezdtél engem lefruskázni!

De nem érdekel, te ugyis olyan tapasztalt vagy és okos biztos mindenkinél jobban tudsz mindent! Te meg engem ne stopoltass, majd én stopolom magam ha akarom! Szerintem inteligenciát meg neked kéne tanulni és nem pedig nekem! Igaz, hogy nem miattam jöttél, hanem azért, hogy piszkálódj és idegeíts másokat! Milyen arcátlan szöveget írtam én neked? Te magad vagy arcátlan nem csak a szöveged! Mhhhhhh...unalmas vagy! Egyébként meg gondolom megmondta ő neked a szemed be is! Csak jó tanácsként írta nekem, hogy ne foglakozzak veled! Ugy tűik te ebben leled örömödet.....remélem élvezed! Mert én nagyon!:)


"Ha velem valakinek meggyülik a baja,az csak azért van,mert az igazság fájni szokott."


Ja igen és neked van mindig igazad, másnak nem lehet csak neked! És még én vagyok öntel?


A módjáról meg inkább ne is beszéljünk, mert az nyomdafestéket nem tűrne!


"Soha ne vitatkozz primitív emberekkel, mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!"


Na erről ennyit!.....

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook