Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Le szeretnék fogyni...., egy kicsit a segítségetekkel fórum

Le szeretnék fogyni...., egy kicsit a segítségetekkel (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
83. patapucs (válaszként erre: 82. - Minerva77)
2013. márc. 31. 12:42

Értem és megértem. Ch függésem volt nekem is az elmúlt 1-2 évben + stresszevés + éjjeli evés, stb. Nem véletlenül mentem fel majdnem egy mázsára. :-(

Valóban nem könnyű, de ha összefognál a családdal...nekik nincsenek fogyis terveik?

82. minerva77 (válaszként erre: 77. - Patapucs)
2013. márc. 31. 12:19
igen, igazad van, de több évtizednyi berögződésen nehéz változtani:( Próbáltam már, meg próbálni is fogom, de a fogyáshoz ennél többet is meg kell változtanom (nassolás, ch-függés), és most azok az elsődlegesek. Vannak emberek, akik alapból "habzsolnak", nálunk a fél család ilyen - pedig szeretnénk változtani.
81. Pillangóhatás (válaszként erre: 80. - Pillangóhatás)
2013. márc. 31. 12:16

ha nagyon édességre vágy vannak praktikák:pl túró édesítóvel, tejföllel, tojással kikeverve.

köretnek ehetsz plkarfiolpürét, brokkolit...

2013. márc. 31. 12:15

Az Atkins módszer - Atkins diéta lényege


Az Atkins diéta lényege a lipolízis (zsírégetés) folyamatának beindítása, vagyis annak elérése, hogy szervezetünk zsírok égetéséből nyerje a működéséhez szükséges energiát. [A lipolízis szó a görög 'lipos = zsír' és 'lysis = felbomlás, megsemmisítés' szavakból származik.]


A szervezet a mérsékelt szénhidrátbevitel következtében pár nap alatt átáll a lipolízisre, s a zsírszövetekben tárolt zsírkészletet elkezdi energiaforrásként használni, ami automatikusan fogyással, súlyveszteséggel jár.


Az Atkins diéta étrend négy szakasza


1. Atkins diéta - Bevezető szakasz


Az Atkins diéta két hetes bevezető szakaszának célja a zsírégetés, a fogyás beindítása, melyet kizárólag a szénhidrátok erős korlátozásával lehet elérni. A szabályok pontos betartása miatt ez a legkritikusabb szakasz. A könyvben található 'Engedélyezett ételek listája' pontosan meghatározza, mit lehet és mit nem lehet enni. Néhány fontosabb szabályt az alábbiakban kiemeltünk.



Amit az 1. szakaszban egyáltalán nem szabad fogyasztani:


 gyümölcs, kenyér, tészta, gabona, keményítő tartalmú zöldségek (krumpli, kukorica);

 tej, joghurt, túró;

 olajos magvak (dió, mogyoró stb.);

 kávé, tea és egyéb koffein tartalmú italok.


Amit az Atkins diéta bevezető szakaszában szabad enni:


 fehérje*: baromfi, hal, kagyló, tojás, vörös húsok;

 zsír: vaj, majonéz, olíva olaj, sáfrány, napraforgó vagy más növényi olaj (lehetőleg hidegen préselt);

 Napi 20 gramm szénhidrát: zöldsaláta, zöldségek, valamint kis mennyiségben sajt, tejföl, tejszín.


* A feldolgozott hústermékeknél (sonka, szalámi, kolbász) érdemes megvizsgálni a összetevőket, mert előfordul, hogy tartalmaznak hozzáadott cukrot és szénhidrátot. A panír szénhidrát tartalma miatt kerülendők a rántott húsok vagy zöldségek is.


Édesítőszerek

Az Atkins diéta alatt az alábbi édesítőszerek engedélyezettek: szukralóz, szaharin, ciklamát. Kerülendő azonban a maltóz, fruktóz, illetve az egyéb -ózra végződő természetes édesítők. Az aszpartam - egyéb káros egészségügyi hatása miatt - nem javasolt.


Italok

Naponta legalább 2 liter folyadék fogyasztása szükséges. Ez lehet víz, szóda, koffeinmentes kávé vagy tea (gyógytea, a fekete tea koffeint tartalmaz).


Fűszerek

A fűszerek használata megengedett, de figyelni kell arra, hogy ne legyen benne hozzáadott cukor.


2. Atkins diéta - Folyamatos súlyvesztés


Az Atkins diéta második és első szakasza közötti különbség a szénhidrátok megemelt fogyasztásában van. A második héttől napi 5 grammal lehet növelni a szénhidrátbevitelt, amely hetente megint csak napi 5 grammal növelhető egészen addig, ameddig már nem akarunk tovább fogyni.


A szénhidrátok bevitelét az alábbi sorrend szerint érdemes növelni: 1. más fajta zöldségek; 2. túró, egyéb sajtok; 3. olajos magvak; 4. bogyós gyümölcsök; 5. hüvelyesek; 6. keményítőtartalmú zöldségek (krumpli, kukorica).


3. Atkins diéta - Előkészítő súlymegtartás


Az Atkins diéta étrend harmadik fázisban már többféle szénhidrát fogyasztása is megengedett. Itt lehet megtanulni, hogy mennyi szénhidrát bevitele szükséges egy kívánt testsúly fenntartásához.


4. Atkins diéta - Élethosszig tartó súlymegtartás


Az Atkins fogyókúra negyedik fázisának célja, hogy a korábbi hetekben elsajátított étkezési szokást, s az elért súlyveszteséget egy életen át fenn tudjuk tartani. Aki idáig eljutott az már kiismerte testének működését, tudja, hogy a súlyfenntartáshoz mennyi szénhidrátbevitel és mozgás szükséges, melyik ételekből mikor, mennyit ehet ahhoz, hogy testsúlyát elképzelései szerint kordában tudja tartani.

79. minerva77 (válaszként erre: 42. - E1ed28080e)
2013. márc. 31. 12:14
a paleósok muffinja pl. ilyen: mák, édesítő, tojás, sütőpor összekeverve, esetleg meggyel vagy szárított gyümivel. Én a Norbi rudit szoktam még bevetni meg házi túrókrémet (kakaó, édesítő, ricotta), mert én is nagyon nasis vagyok... Épp most ettem egy tál banános-almás-édesítős zabkását:)
78. Pillangóhatás (válaszként erre: 71. - Minerva77)
2013. márc. 31. 12:13
A gyümölcs gyors ch, és nagy az inzulinválasza
77. patapucs (válaszként erre: 74. - Minerva77)
2013. márc. 31. 12:13

Ha tudod, hogy hol van a hiba, akkor azon miért nem változtatsz? Itt a gép előtti gyors evésre gondolok.

Bármilyen diétát fogsz csinálni, ez probléma lesz. Nem telitődsz úgy el, ahogy kellene és a gyomornak is nehezebb lesz megemészteni, mert nem rágod meg rendesen.

76. Pillangóhatás (válaszként erre: 66. - Vaperova)
2013. márc. 31. 12:12

Válaszok:

nincs korlát a fehérjefogyasztáshoz

zöldség és abból is ch mentes, de inkább semmit

nézd az Atkins lényege húst hússal.Én első 2 hétben nem ettem mást csak húst ebben volt szalonnától halig minden, sajtot , uborkát, retket, spenótot stb, tejfölt, tojást

Menü:

reggeli:

tojásrántotta, hagymás tojás, főtt tojás, olvasztott sajt sonka stb

ebéd hús zöldségekkel, sajt, túró, tejföl stb

vacsi uaz, mint az ebéd.

2 hét kemény, de mindjárt kikeresem beked a hivatalos dolgokat

Atkinsben NINCS SEMMILYEN LISZTFÉLE

75. Pillangóhatás (válaszként erre: 64. - Patapucs)
2013. márc. 31. 12:08
:-)
74. minerva77 (válaszként erre: 28. - E1ed28080e)
2013. márc. 31. 12:04
Ugyanez. Gyors evés, ráadásul gép előtt, olvasva stb. A szétválasztást próbáltam, ott meg megint elszaladt velem a ló a mennyiségekkel. Arra gondolok, hogy semmiféle megvonást nem kéne tennem, akkor talán nem akarnám a tiltott gyümiket:) Most csak annyit határoztam el, hogy vacsira csak fehérje+zöldség. Meg hogy muszáj reggelit bevezetni - vagy gyümi vagy zabkása lesz. Te milyen módszerrel próbálkozol?
73. Csipkerózsika (válaszként erre: 69. - Vaperova)
2013. márc. 31. 12:01

Ha már a pszichés zavaroknál tartunk, egy kis mentális kitekintés a fogyás témakörből:

[link] icina/betegsegek-lelki-okai/34-elhizas.html

Ajánlom mindenki figyelmébe, aki túlsúllyal (IS) küzd.

72. minerva77 (válaszként erre: 26. - C07940919c)
2013. márc. 31. 12:01
akkor a harcosok étrendjét neked találták ki:) Én próbáltam és jó is volt, csak aztán abban se voltam kitartó, és bejojóztam:( De amíg csináltam, jól működött.
71. minerva77 (válaszként erre: 15. - Pillangóhatás)
2013. márc. 31. 11:58
valóban van chtartalma, de épp az a jó, hogy reggel kell ch-t enni, és a gyümiből lassan szívódik fel+segít a szervezet tisztulásában. Szerintem jó reggelire...
70. patapucs (válaszként erre: 68. - Bugs02)
2013. márc. 31. 11:53
Az egész a zsir-izom arányon múlik. Ha izomban van a 66, akkor jo, de a másik dominál, akkor már nem érzi jól magát az ember. A húgom 160 cm és amikor elkezdett diétázni 65 körül volt és igen, sok volt neki is az a súly. A combja meg volt jelentősen vastagodva és hasa is volt rendesen. Most kb 55-60 között lehet (55 a normál súlya) és jelentős a különbség. Ő úgy fogy, hogy du csak salátát evett tonhal konzervvel összekeverve, de reggel egy teljes kiőrlésû szendviccsel kezdte a napot. Vagyis szétválasztó diétával fogyott, csak kidsé egyhangúan. Mire a végére ért az egy hónapnak felfordult a hal gondolatára is a gyomra.
69. vaperova (válaszként erre: 68. - Bugs02)
2013. márc. 31. 11:43
Az a baj,hogy úszógumim van,hogy összeér a combom végig!,hogy vastag a karom...minden ruhám borzalmasan áll rajtam és persze igazad van pszihés zavaraim is vannak :)
68. Bugs02
2013. márc. 31. 11:40

Sztem a 66 kg a te magasságodhoz teljesen normális, nem értem, hogy miért akarsz te fogyni?

Az énképeddel lehet valami, mert ahogy öregszünk gyarapszunk, mikor a fórum címet olvastam, azt hittem vagy 120 kg vagy.....

2013. márc. 31. 11:39

Bióboltban találtam olyan természetes édesítőszert, ami eritritolt és steviát tartalmaz. Úgy reklámozza: "negyed annyi=ugyanannyi". Ez azt jelenti, hogy édesítőeresje négyszer olyan erős.

1 kiló kristálycukor= 25 dkg édesítő. Tényleg nagyon kevés kell belőle. A nevét már nem tudom, mert kidobtam a csomagolását. Talán Wellmix, de nem biztos.

2013. márc. 31. 11:34

Sziasztok!

Új vagyok itt.Túl vagyok néhány fogyókúrán.Most 38 éves,162 cm magas és 66 kg vagyok.Szeretnék 55-56 kg lenni. 4 évvel ezelőtt már volt egy sikeres fogyásom,amit kalóriaszámlálós diétával és sok mozgással értem el(54 kg),de most bajban vagyok,mert nem működik a dolog.Kb 3 hónapja küzdök a kilókkal és hiába tartom magam 1200 kcal alatt,nem fogyok.:(

Pedig naponta 20 perc intenzív(28-30 km/h)szobabicikli és 15 perc gerinctorna megvan.

Jó nem hallgathatom el,hogy cukorfüggő lettem kb. 2 éve,amikor letettem a cigit.Eszek cukrot,nem tagadom(ez benne van az 1200 kcal-ban),de szeretnék leszokni/átszokni.

Most nézegetem az alacsony szénhidrát tartalmú diétákat(Atkins).Május 25-ig(esküvőre vagyok hivatalos) jó volna 60 kg körülre lemenni.

Sokat olvasgattam az atkins diétáról és sok receptet is megnéztem,de nem teljesen egyértelmű minden.

A kérdésem az Atkins diétásokhoz szólna leginkább.

-Napi szinten kb. mennyi(dkg) fehérjét lehet enni?

-Milyen köreteket esztek az első szakaszban?

-Hol találok nem túl macerás recepteket?

-Az első szakaszban Ti miket ettetek(itt a konkrét menü érdekelne,ami már bejáratott)?

-Érdemes bevásárolni a bioboltban pl.zablisztet,amarántlisztet,zabpehelylisztet stb.,amivel helyettesíthetem a fehéret? Van értelme,esetleg ezekhez tudtok recepteket?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

üdv.

2013. márc. 31. 11:29

Na a fórum indító most gyűjtögetheti a tapasztalatokat. :-)

Feladtuk neki a leckét, hogy milyen is legyen a saját diétája. Már a harmadik oldalon tartanak a hozzászólások. :-)

64. patapucs (válaszként erre: 62. - Pillangóhatás)
2013. márc. 31. 11:25
Akkor utánanézek a neten mindenképp, mert a párom eleve imádja a mézet a teába, de a cukra miatt már kb két éve nem használ. Diétával már elég jól levitte (utálja a gyógyszereket), de akkor meglepem őt ezzel + nekem is jó. :-))
63. Pillangóhatás (válaszként erre: 62. - Pillangóhatás)
2013. márc. 31. 11:17
azt hiszem, vagy neten
62. Pillangóhatás (válaszként erre: 61. - Patapucs)
2013. márc. 31. 11:17
neera biobotokban lehet venni
61. patapucs (válaszként erre: 60. - Pillangóhatás)
2013. márc. 31. 11:05

Na olyat még nem láttam, de majd keresek vhol. :-)

Köszi szépen!

60. Pillangóhatás (válaszként erre: 59. - Patapucs)
2013. márc. 31. 11:03
diabetikus méz teához?
59. patapucs (válaszként erre: 55. - E1ed28080e)
2013. márc. 31. 10:49

Valószínűleg hozzá, most ételek ízesítésére használom, attól nincs bajom. Csak jó lenne a teá is ilyen vmivel inni, mert a cukorpótlós nem túl jó egeszségileg.

3kávéskanál felfúj, 6 hasmars, izre viszont még a hat is kevés. A barátomnak nem is merek adni.... :-)

58. Pillangóhatás (válaszként erre: 56. - Pillangóhatás)
2013. márc. 31. 10:35
bocs cicakakaóport:-)
57. Pillangóhatás (válaszként erre: 54. - Patapucs)
2013. márc. 31. 10:35
én nem fokozatosan vezettem be és semmi bajom tőle.mikor vendégek voltak 1 jegyezte meg, hogy nem tudja mit evett, de igen jó volt, mert 1 hétig nem volt gond a szorulással, de hasmenés meg ilyenek semmi nem lett tőle.gondolom ez egyénfüggő
56. Pillangóhatás (válaszként erre: 52. - E1ed28080e)
2013. márc. 31. 10:33
én holland kakaóport vagy cicakávét teszek bele.ha nem szereted a tömény kakaósat keverd úgy, hogy a pohár kakaó helyett 2/3 pohár kakaó a többi Xillovit.néha én is úgy szoktam.hivatalosan Nes...k kakaóval van
55. e1ed28080e (válaszként erre: 54. - Patapucs)
2013. márc. 31. 10:32
A xilit okozhat hasmenést, de hozzá szokhat a szervezet.
54. patapucs (válaszként erre: 49. - Pillangóhatás)
2013. márc. 31. 10:30

Ennek a zérósnak a dobozára nincs olyan, hogy fokozatosan kell nevezetni, mert hasmenést okozhat, ha érzékeny gyomrú vki?

Nekem van itthon xilit, de nem birja a gyomrom.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook