Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Le szeretnék fogyni...., egy kicsit a segítségetekkel fórum

Le szeretnék fogyni...., egy kicsit a segítségetekkel (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
143. bundi78
2013. ápr. 9. 14:28

Sziasztok!

Hogy vagytok, hogy haladtok a fogyással? Mindenki olyan csendben van.

Én megméretkeztem és 2 kg ment le rólam egy hét alatt, nagyon örülök. És érdekes, hogy hozzászoktam a kalóriaszegény étkezéshez, egyáltalán nem vagyok éhes, igaz egy nap 3-4-szer eszek, 18 óra után semmit. Ez a 2 kg minusz motivál, mintha a nadrág is könnyebben jönne rám. Hónap végéig még 5 kg-ot szeretnék fogyni, nagyon-nagyon akarom és teszek is érte. Csak ez az időjárás nem kedvez, hogy futni menjek esténként, de addig is marad a torna.

Tudtok valami jó fehérjedús, egyszerű receptet? kezdek kifogyni az ötletekből.

142. vaperova (válaszként erre: 137. - Bundi78)
2013. ápr. 5. 16:11

Szia!

Negyedik napja low carb-on vagyok,a fejfájáson már túl. Ami viszont meglepett,hogy nagyon jó a hangulatom.Alapvetően én arra számítottam,hogy nyűgös, idegbeteg leszek,de nem.Sokkal vidámabb vagyok,pedig a napi ch-nem haladja meg a 30 g-ot.Kitartást és jó közérzetet kívánok!

141. vaperova (válaszként erre: 136. - Patapucs)
2013. ápr. 5. 16:00
Köszi,köszi.Most Már túl vagyok rajta,3 nap volt.
140. bundi78 (válaszként erre: 139. - Patapucs)
2013. ápr. 5. 12:08
Kardiózok, 30 percnél tartok, de lassan emelem az időt, ahogy bírom, napi 1 órát szeretnék tornázni és szaladni is minden másnap este(remélem már az idő is megengedi). Nagyon vágyom azokra a ruháimra, amik nem jönnek rám és szeretnék csinosan öltözni újból.
139. patapucs (válaszként erre: 138. - Patapucs)
2013. ápr. 5. 07:08

Bocsi, a mensi kivesézve, rájöttem hogy leírtad. :-)

Látszik, hogy még nem ittam kávét.

138. patapucs (válaszként erre: 137. - Bundi78)
2013. ápr. 5. 07:05

Köszi szêpen, sok sikert Neked is! :-)


Igazság szerint én nem ezt a fajtát csinálom, csak olvastam. A face-en S. Norbi oldalán állítólag vannak aLow Carb diétával kapcsolatban pro ês kontra érvek. Talán érdekes/,érdemes lenne ránézni.

A mensi idején egyébként nekem is mindig fáj(t) a fejem, lehet hogy simán csak attól van, mert talán érzékenyebb a szervezeted (ha ilyen eddig nem volt).


Mit sportolsz?

137. bundi78
2013. ápr. 5. 06:08

Sziasztok!

Hogy álltok a diétával? Mindenki csendben van.

Olvastam erről a Low carb diétáról, de miért fáj a fej? Nem sokban különbözik más szénhidrát szegény diétától, sőt, még enged is bizonyos szénhidrátot.

Nekem viszont a tegnap fájt a fejem nagyon, mert megjött a havi..., nagyon rosszul voltam egész nap nem is tornáztam, de édeset sem ettem, mert ilyenkor nagyon kívánom, egy kiskanál mézet faltam be csak. Ma többet szeretnék tornázni, a tegnapelőtt volt egy kis izomlázam és a tegnapi szünetelés után elmúlt, így ma tényleg beleadok mindent. Most süt a nap is, ha jó idő lesz még futnék is este. És el kell mondanom, hogy egyre jobban érzem magam, nem vagyok fáradt, az egész közéezetem javult.

Mai menüm: délelőtt alma, ebéd- gombás tejfölös csirkemell, uzsi -joghurt hamlettel, vacsi - sajt, tojás, sonka zöldséggel.

Sok sikert neked is Cherryl és mindenkinek!!!!

136. patapucs (válaszként erre: 135. - Vaperova)
2013. ápr. 4. 18:14
Én azt olvastam, hogy 3-7 nap. Sokat kell inni eés fontos a megfelelő mennyiségü só fogyasztás.
2013. ápr. 4. 17:47

Sziasztok!

Low carb diéta kezdésénél hány napig fáj az ember feje?

2013. ápr. 3. 15:38

Sziasztok!!

Én a futást már nem teljesn kezdőként csinálnám, ugyanis télen már futottam, csak a nagy hideg miatt abbahagytam. Már 3,5km-t lefutottam egybe. Most talán nem kell már teljesen előlről kezdenem. Mondjuk én eszem Ch-t, de igykszem minél kevesebbet enni...

Mindenkinek sok sikert!!!!

133. bundi78
2013. ápr. 3. 14:14

Üdvözöllek benneteket! Örülök, hogy csatlakoztok. Beleolvastam a naplódba widett, tetszik nagyon. Sok kitartást kívánok neked, biztosan sikerülni fog lefogynod, jó a hozzáállásod, mindig olvasni fogom, nekem is erőt ad.

Én is variálom a diétákat Cherryl, a lényeg, hogy szinte semmi szénhidrát, sok folyadékot iszom és most már mondhatom, hogy harmadik napja rendszeresen mozgok. Olvasd el az edzesonline.hu-n a futástervet, amit Pms1 írt, én is neki szeretnék fogni. Már a tegnap elkezdtem volna csak szakadt az eső és fújt a szél sajnos, 1gy nem dugtam ki az orromat itthonról.

Ha van valami jó, egyszerű fehérjedús receptetek írhatnátok.

Nálam ma csirke nap van, tárkonyos csirkeragulevest főztem ebédre, vacsi pedig sült csirkecomb, így nem kellett külön főznöm a családnak. Azt hiszem ebből holnapra is marad és meg tudom enni holnap is, nyami.

132. widett
2013. ápr. 3. 13:11
Sziasztok! Én is csatlakoznék :-). 38 éves 171cm magas 92,7kg súlyú vagyok. Márciusban kezdtem az életmódváltást, kalória és tápanaygfigyeléssel, 5x-i étkezéssel. Júliusra 72kg, jövő márciusra 62 kg szeretnék lenni. Írok naplót és szívesen olvasok mindenkit, mert nagy erőt adtok!
2013. ápr. 3. 07:35

sziasztok!

Csatlakoznék, ha lehet :D

Jelenleg súrolom, na jó, elhagytam a 81 kg-ot :(

Álomsúlyom 65-68, ezt kellene az év végéig (legkésőbb) elérnem. Tehát, nem annyira sürgős. Konkrét módszerem nincs, ill. variálnám a diétákat: mindegyikből kivettem ami tetszik, és mellette futást tervezek, és otthoni tornát, úgy kb. 2-3 naponta. Tehát legalább heti 2*. Mindenkinek sok sikert!!!!!!

130. 130454e42d (válaszként erre: 129. - Bundi78)
2013. ápr. 2. 13:38
Szerintem nem, nem írja, hogy mást nem lehet csinálni. Én lusta vagyok, meg hideg van, úgyhogy maradok a fegyencnél még.
129. bundi78 (válaszként erre: 128. - 130454e42d)
2013. ápr. 2. 13:35

Köszi szépen!!! sikerült megnéznem, nagyon tetszik és mivel ma kedd bele is vágok. Nem igazán szeretek szaladni, de mégis kipróbálom, hátha bejön.

Ma már tornáztam 25 percet, de az remélem nem gond.

128. 130454e42d (válaszként erre: 127. - Bundi78)
2013. ápr. 2. 08:42
127. bundi78 (válaszként erre: 123. - 130454e42d)
2013. ápr. 2. 08:07
Ezt megnéztem és nem találom. Regisztrálni kell?
126. bundi78 (válaszként erre: 119. - Fokhagymakirálynő)
2013. ápr. 2. 08:06

Köszi a tanácsot!

Tegnaptól mellőzöm ezeket a kajákat, és érdekes nem vagyopk éhes mééééég. Mozgásban nem volt hiány eddig sem, hiszen két kisgyerekem van, tehát én télen sem ültem a fotelban gondolhatod, rendszeresen korcsolyáztunk, szánkóztunk és a mindennapi séta, ami inkább szaladás a kisfiam után is meg van. Amióta megérkezett a tavasz, ha az idő engedi hétvégenként barangolni szoktunk a természetben, hétköznap meg szaladok a bicikli, motor és roller után. A mozgás eddig is jelen volt az életemben, nem vagyok egy lusta ember, de most úgy gondolom, hogy a kajáláson változtatok nagy mértékben és a rendszeres mozgást vezetem be.

Tegnap 20 perc kardió volt, ami nagyon jól esett, izomlázam semmi, fokozatosan emelem az időt, ahogy bírom. Szeretnék szaladni is, de szerintem lassan arra is ráveszem magam.

Sok sikert neked is!!! Továbbra is szívesen fogadok, minden ötletet és biztatást

125. patapucs (válaszként erre: 123. - 130454e42d)
2013. ápr. 1. 20:40
Köszi szêpen, meg fogom nézni! :-)
124. viva70 (válaszként erre: 116. - Bundi78)
2013. ápr. 1. 12:16
Köszönöm. Sok sikert neked is.:)
123. 130454e42d (válaszként erre: 122. - Patapucs)
2013. ápr. 1. 12:01
Az edzesonline oldalán van egy 5 km edzésterv, teljesen kezdőknek, nagyon jól használható. 6 hét alatt visz el az 5 km-ig, simán teljesíthető szerintem.
122. patapucs (válaszként erre: 121. - Patapucs)
2013. ápr. 1. 11:58
Ha bárki más ezzel kapcsolatban tanácsot tudna adni, azt megköszönném.
121. patapucs (válaszként erre: 118. - Dac1b6b630)
2013. ápr. 1. 09:50

Szia!


Megengeded, hogy kérdezzek?

Az tartott vissza mindig a futás elkezdésétől, hogy majd hülyének néznek a környékbeliek (arra nincs időm, hogy ide-oda utazgassak). Ismerve a tüdőm kapacitását a lihegős és levegő után kapkodós verziót fogom előadni.

Amikor elkezdél futni gondolom még rajtad volt az +30kg. Te hogyan csináltad, hogy felülemelkedj a bíráló szemeken, a megmosolygó szájakon?

A másik technikai kérdés: a levegővételnek futás közben van vmilyen technikája? X éve a suliban mindig beszorult a levegő.


Előre is köszi a segítséget!


További jó húsvétozást!

Szia, Anita

120. 130454e42d (válaszként erre: 117. - Bundi78)
2013. ápr. 1. 09:04

Én eszek mindent, semmi nincs tiltva. A mennyiségre figyelek, időkorlát sincs. A reggelit általában kihagyom, ilyenkor egyszerűen nem kívánom a kaját.

édességet is szoktam enni, talán egyedül cukros löttyöket nem iszom, mert nem ízlenek.

119. Fokhagymakirálynő (válaszként erre: 117. - Bundi78)
2013. ápr. 1. 08:53

Szióka!


Szívem minden melegével tanácsolom: vacsora nincs, rizs, krumpli, cukor, lisztes dolgok ...felejtősek:)

Kisütött a napocska, keress egy hangulatos parkot, vagy akár a házak között és kezdj el mozogni...lehet, hogy először sétálva...aztán kocogva...Cseréld le a tiltott kajákat: ajánlottra !

A cukor helyett használj nyírfacukrot! Cseréld le a cuccost helyettesítő ételekre ! Nem leszel éhes!

Ha valami közbejön írjál ide és itt megbeszéljük, vagy lebeszélünk, lélekerősítőt adunk :))) ! puszika: Fokhagymakirálynő ( én is most kezdem...nekem is elkel a motiválás...biztatás...nehogy csak a szám legyen nagy :) ! )

118. dac1b6b630 (válaszként erre: 113. - Csipkerózsika)
2013. ápr. 1. 07:15

a futás lényege, hogy JÓ ÉRZÉSED LEGYEN KÖZBEN ÉS UTÁNA!


tehát ha kell, 100 m-enként emeld a távot, amíg örülsz a tevékenységnek, amíg jó neked "benne lenni". én így jutottam el a félmaratonig...


hiszen a cél az, hogy másnap HIÁNYOZZON a kocogás, hogy ki akarjál menni kocogni másnap is....és nem cél a szenvedés....


ha van kérdés, privin folytathatjuk...


sok locsolót kívánok a hölgyeknek :-)

117. bundi78
2013. ápr. 1. 07:10

Sziasztok!

Próbáltam visszaolvasgatni és válaszolni is, de jó sokan írtatok minden félét. Így egyben gratulálok mindazoknak, akiknek sikerült megszabadulniuk a fölösleges kilóktól. Köszönöm a tanácsokat is. Én is úgy gondolom, hogy a mozgás elengedhetetlen, nem csak fogyás szempontjából, hanem az egészséges életmódhoz is. Én a tegnap már tettem is ennek érdekében, egy jó nagyot barangoltunk a természetben a családommal, el is fáradtam rendesen.

A reggeli gyümölcsevésről csak annyit, hogy a legjobb dolog, amit az egészségünkért tehetünk, nem csak fogyás szempntjából. Tisztít és egyben az immunredszert erősíti, valamint megköönyíti a vese és a máj működését, stb. még sorolhatnám a sok jótékony hatását.

Én egy banánt fogok ma enni reggelire, mivel vércsoportom szerint az a jó nekem, ha délig megéhesednék, almát rágcsálok, ebéd francia saláta, 10%-os tejföllel, uzsonna- joghurt és puffasztott rizs, vacsi husi zöldséggel. + 20 perc tornát tervezek és délután séta a gyerekekkel.

Szeretném, ha ti is megosztanátok, akik csatlakoztok hozzám a fogyi alatt, hogy mit esztek és hogyan mozogtok, ezzel is segítjük és biztatjuk egymást.

116. bundi78 (válaszként erre: 43. - Viva70)
2013. ápr. 1. 06:45
Gratulálok!!!!viva 70
115. bundi78 (válaszként erre: 12. - Minerva77)
2013. ápr. 1. 06:41
Szerintem el kell dönteni, és én most nagyon akarom, hogy felvehessem a csinos ruháimat
114. patapucs (válaszként erre: 113. - Csipkerózsika)
2013. márc. 31. 18:34
Ez engem is érdekelne, szeretnék elkezdeni futni, ha kicsit jobb lesz az idő. :-)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook