Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lassan minden kreativitás kihalt belőlem és nem tudom,... fórum

Lassan minden kreativitás kihalt belőlem és nem tudom,... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2022. nov. 3. 16:00

Ez talán fordítva van. Nem a kreativitás adja az életörömöt, hanem az életöröm a kreativitást. :-) Ha rendben van a lelkivilágod, akkor kreatívkodsz, mert még arra is futja az energiádból, és abban az életszakaszban dominál az önmegvalósítás igénye.

De ha kibillentél lelkileg, akkor bizony mindez elvész, az eltünedezőben lévő életörömmel egyetemben.

16. libikóka (válaszként erre: 15. - Globus)
2022. nov. 3. 07:50

Én már tudom a Hoxa a bűnös😂


Persze nem,de most ez van,nem rugózok rajta.Bőven van mivel időt tölteni.

15. globus (válaszként erre: 14. - Libikóka)
2022. nov. 3. 05:38
Azt én is meguntam, pont a covid alatt. Visszavittem az utolsó könyveket a könyvtárba, és amikor leadtam, nem hoztam újakat. Éreztem, hogy nem megy már ez 🙂 Nem volt rá idő, este beájulok, állandóan csak hosszabbítgattam a kölcsönzést. Ha nyugdíjas leszek, talán visszamegyek.
2022. nov. 3. 05:30

Egyébként most az olvasással vagyok így.

Valahogy nem megy pedig jópár új könyvem van.

13. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 3. 03:12

Rázd meg magad, a kreativitás ott van benned!

(Tapasztalatból beszélek.)

12. Epresturmix (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 2. 20:53

Ezzel én is így vagyok. Múltkor is lett volna idom befejezni, amit elkezdtem, de inkább lefeküdtem. 😒

És ez majdnem mindig így van. Olyan utálatos dolog. Engem is zavar.

11. 0b970a67a0 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 2. 20:22
Ott van Libikóka válaszában a válasz. :) Meg kell találnod önmagadban, hogy mi változott, és ha helyre áll, akkor vissza jön a kreativitás is. Nálam visszatért anno is és most is tudom, hogy vissza fog, már tudom mi volt a problémám gyökere. Alkotás nélkül nem vagyok önmagam.
10. libikóka (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 2. 19:07

Az okot kell megkeresned,,fáradt vagy,stresszes,vagy most lelkileg élsz húzósabb időszakot.

Szeretek én is"alkotni" de nem megy mindíg,,

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - 0b970a67a0)
2022. nov. 2. 18:25
Elmúlt ez az időszak?
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Epresturmix)
2022. nov. 2. 18:25

Nem kimondottan a karácsonyra. Minden évszakban készítettem sk dolgokat a lakásba, festettem, ragasztottam, kötöttem, mindenfélét alkottam. Ha másra nem volt időm, kreatívan főztem, vagy csak úgy tálaltam.


A karácsony sem hoz lázba sajnos.

7. 0b970a67a0 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 2. 17:03

Sajnálom. Tudom milyen érzés. Én évekig írtam, rajzoltam, alkottam. Jött egy időszak, egy olyan lelkileg lehúzó, ami alatt észrevétlenül eltűnt a boldogságforrást adó kreativitásom.

Nem állítom, hogy benned hasonló zajlik, csak tudom milyen érzés amikor érzed elveszőben ami addig feltöltött.

6. Mimóza07 (válaszként erre: 5. - Epresturmix)
2022. nov. 2. 13:52
Szerintem arra gondol hogy elfogytak az életcéljai. A motiváció. Nekem is vannak ilyen napjaim, de annyira nem veszem komolyan hogy ez miatt most eret vágjak magamon.
5. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 2. 13:33
Mármint a karácsonyira gondolsz? Vagy mire?
2022. nov. 2. 10:51
Szerencséd h lassan.
2022. nov. 2. 10:42
Nekem inkább több időre lenne szükségem. Ötlettel dugig a fejem, de mikor... hónap végéig feltöltve a naptár.
2022. nov. 2. 10:35
Olvasással, alkotással, zenehallgatással.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook