Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lassan depresziós leszek fórum

Lassan depresziós leszek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
61. Miss Angel (válaszként erre: 60. - 5419337c3b)
2009. ápr. 25. 21:40

Akkor ezúton szeretnék nagyon sok boldog szülinapot kívánni!*****

Előbb-utóbb túl leszel ezen a nehéz időszakon,persze,ha nagyon szeretünk valakit,nehéz elengedni,elhiszem.

De kitartás Drága,meglátod minden rendbe jön!!!

2009. ápr. 25. 21:36

Ma volt a születésnapom!Nem is gondoltam volna,hogy ilyen sok embernek eszibe jutok!Nagyon jó érzés volt tudni,hogy csak szeretnek!Habár akitől a legjobban vártam,hogy felköszöntsön az sajnos nem jelentkezett!Ez nagyon fáj de ez az élet muszály elfogadjam és belenyugodjak,hogy kész vége ennyi volt!


Még mindig nagyon szomorú vagyok de muszály valahogy tultennem magam,mert nem akarok a sok evés miatt egy kis tehén lenni! :) Végre kacagok saját magamon ami jó mert ez a kis idö alatt sem sirok!Lassan lefekszik az egész család és újra egyedül leszek amit nem várok mert újra elétör belölem a sirás!A múlt emléke amit nem tudok sehogy sem elengedni!

59. marikati (válaszként erre: 57. - 5419337c3b)
2009. ápr. 25. 11:37

Szia!Olyan fiatal és okos vagy!Legyen önbizalmad!Az én fiam is egyetemista,Ő májusban lesz 21.Tudom rajta keresztül,hogy nem egyszerű túlélni a vizsgaidőszakokat,de ha idáig eljutottál okos,komoly lány vagy!

Biztosan sikerülni fog valami megoldást találni az egyetem után is.

A párkapcsolatban,pedig ha úgy érzi az ember,hogy el kell engedni a másikat akkor annak előzményei vannak.Valami nem jól működik.Ezt csak Te tudod,hogy mi volt az ami nem volt az igazi vele.

Visszatérve:Fiatal és okos vagy!Meg kell,hogy oldódjanak a problémáid!Ki kell kapaszkodnod,még ha segítséggel is a gödörből!Sok lelkierőt hozzá!

58. c3194ec9c7 (válaszként erre: 57. - 5419337c3b)
2009. ápr. 25. 08:36
Örülök, hogy jelentkeztél....
2009. ápr. 25. 08:23

Köszönöm mindenki jó tanácsát!Nagyon jól esik hogy habár nem ismertek mégis akartok segiteni rajtam.Az este hamar lefeküdtem mert a sok sirás nagyon kifárasztott.


A múltat azért siratom,mert nagyon boldog voltam volt mellettem valaki aki nagyon szeretett de Én sajnos elengedtem magamtól.Akkoriban minden jó volt,nem voltak gondjaim,boldog voltam,jó kedvü.De ma már semmi sem érdekel.A napjaim csak úgy eltelnek!Probáltam kirándulni,szorakozni járni de semmi sem változik!


A jövőt meg azért siratom mert az idén végzek az egyetemmel aminek örvendek de viszont nagyon elszomorodok mikor belegondolok,hogy hiába végeztem el,hiába fizettek a szüleim mert nem kapok állást a váltság miatt!

56. Gine (válaszként erre: 55. - Marikati)
2009. ápr. 24. 23:19

Nekem nagyon úgy tűnik,hogy nem csak egy kezdeti,gyengébb depiben szenved sajna.

Hozzá sem szól a fórumhoz

55. marikati (válaszként erre: 53. - Gine)
2009. ápr. 24. 23:13
Sajnálom is szegénykémet,de ha annyit sikerült itt elérnünk,hogy vegyen erőt magán és forduljon orvoshoz akkor talán kimozdul a holtpontról.
54. Gine
2009. ápr. 24. 23:10
Meg még nagyon fiatal is,másképp éli meg ezt az egészet lelkileg
53. Gine (válaszként erre: 52. - Marikati)
2009. ápr. 24. 23:08
Persze,mindenki más,de nekem az a tapasztalatom,hogy aki annyira mélyen benne van ebben az állapotban,(mert ubár vannak fokozatai a depinek is,a gyengétől a nagyon súlyos állapotig)mint a fórum indítója,s nem keres fel egy szakembert,annak nem lesz jó vége.Egy gyengébb depit,még tud otthon "kezelgetni" az ember,de amiben Ő van,azt már kétlem.
52. marikati (válaszként erre: 49. - Gine)
2009. ápr. 24. 23:01
Természetesen mindenki másképpen dolgozza fel az őt ért hatásokat.Van aki nem találja meg az utat egyedül és szakember segítségére szorul.
51. Gine (válaszként erre: 50. - Kata óvónéni)
2009. ápr. 24. 22:59
Na,ez az igazi segítség ilyen helyzetben,komolyan mondom,olyan megnyugtató,mint egy orvosnál!!
2009. ápr. 24. 22:57

Először keresd a csendet.Ha megvan hallgasd meg mi is szűrődik ki abból a csendből.Koncentrálj apró dolgokra...

Egy aranyos gyermek mesében láttam(Eperke):"nem mineegy honnan nézzük a dolgokat.Van egy fél pohár vizem.Mondhatom így is:már félig üres a poharam,vagy így:még félig tele van!

Mindig így kell nézni,hogy még félig tele van.Néha a legapróbb dolgokban kell keresni a világ,és egyben létünk értelmét.Egy simogató tavaszi fénysugár,amely melegen pásztázza végig arcunkat.....ez is adhat erőt,innen az alapoktól kell elindulni.Tisztázni ki vagyok,miért vagyok most épp ilyen idegi állapotban.Mivel lábalhatok ki.Nem szabad félni kimondani az érzéseinket,nem szabad félni magunktól!!!És ha kell nem kell szégyellni a segítségkérést:legyen ez akár a család,vagy egy szakember!

49. Gine (válaszként erre: 47. - Marikati)
2009. ápr. 24. 22:54

Nagyon sajnálom ami a fiaddal történt!!


Én csak azt mondom,amit a Doki mondott,s amit a saját bőrömön tapasztaltam évekig

48. Miss Angel (válaszként erre: 46. - Gine)
2009. ápr. 24. 22:51

Tökéletesen egyetértek veled.

Remélem vannak mellette olyan emberek,akikre számíthat,mert egyedül nagyon nehéz.....

47. marikati (válaszként erre: 44. - Gine)
2009. ápr. 24. 22:50
Valamennyire vannak ismereteim a pszichológia terén,mivel 6évig tanultam.Nem vagyok sem pszichiáter sem pszichológus,de koromnál fogva átéltem már egy-két húzós dolgot.Többször úgy éreztem,hogy megbicsaklok de muszáj volt talpon maradni.Legutóbbi sokk:16 éves fiam betegsége,ami élethosszig tartó.16 évig egészséges volt és most már soha többé.Ha nincs akaraterőm akkor most a zártosztályon terápiáznak.
46. Gine (válaszként erre: 45. - Miss Angel)
2009. ápr. 24. 22:49
Persze,persze,de szépen,nyugodtan rá kell vezetni,hogy menjen el,elkísérni...szóval tényleg mellette állni,s elfogadni,hogy Ő most nem hisztizik,vagy rájátszik,hanem "beteg",és csak ez segít abban,hogy jobban érezze magát
45. Miss Angel (válaszként erre: 44. - Gine)
2009. ápr. 24. 22:44
Van igazad,de az első lépést neki kell megtennie,akármennyire nehéz,mert erőszakkal senkit nem lehet elcipelni dokihoz:((
44. Gine (válaszként erre: 41. - Marikati)
2009. ápr. 24. 22:39
Kérdezz meg egy pszichiátert,Ő erre azt mondja,hogy itt már nincs akaraterő,hisz épp erről szól ez az állapot
43. dor@ (válaszként erre: 41. - Marikati)
2009. ápr. 24. 22:39

ha az van, minden van!

kitartást mindenkinek!

42. Gine (válaszként erre: 38. - C3194ec9c7)
2009. ápr. 24. 22:38

Ez nem így van!!Lehet egy olyan gyermekkori traumától is,amire már nem is emlékszik az ember.

Nálam sem derítették ki soha,hogy mi váltotta ki,s sok "beteggel" beszélgettem mikor dokihoz jártam,s többségüknél nem derűlt fény rá,de ez akkor már nem is érdekli az embert,lényeg,hogy jobban érzi magát,s újra van kedve élni.Engem a bogyók egy hónap alatt helyre ráztak,előtte egy évig szét voltam esve,10 kilót fogytam,üveges volt a tekintetem,folyton rosszűl voltam,fizikai tüneteket produkáltam,mint pl a fuldoklás,mindig,mindenen bőgtem(egyszer azon,hogy elfogyott az étteremben a stíriai,s ott helyben elkezdtem bőgni 22évesen,szóval tényleg mindenen sírtam),de jó 3 évig szedtem a bogyókat,s mondhatni stabilabb vagyok,mint a betegségem előtt

41. marikati (válaszként erre: 39. - Dor@)
2009. ápr. 24. 22:36
Én is úgy gondolom,hogy az akaraterő a lényeg.
40. Miss Angel (válaszként erre: 35. - Gine)
2009. ápr. 24. 22:32
Akkor jó:))
39. dor@
2009. ápr. 24. 22:31

én voltam csődtömeg.

1-2 hónap lefolyású dolog volt. elmentem pszichiáterhez, pszichológushoz, de nem ők segítettek. én. saját magamon.


pár napig szedtem altatót, nyugtató, hogy megszűnjön az inszomniám. aztán döntöttem. NO gyógyszer! "nem fogok dilibogyókkal élni fiatalon" vezénykiáltással.

volt erő, és akarat, és HIT kilábalni. sikerült pár hét alatt. azóta remek minden, és török felfelé!

38. c3194ec9c7 (válaszként erre: 36. - Gine)
2009. ápr. 24. 22:30
Dehogy nem. Mindenki tudja, csak nehéz önmagába nézni... mert a választ Ő is pontosan tudja...
37. c3194ec9c7 (válaszként erre: 34. - Gine)
2009. ápr. 24. 22:29
Az lenne szerintem a legjobb ha megtudná osztani a fájdalmát, tudna róla beszélni-és nem magába zárni. Már ez is segitség lenne számára szerintem..
36. Gine (válaszként erre: 30. - C3194ec9c7)
2009. ápr. 24. 22:29
Na ez az,amire szinte sosem derűl fény:(
35. Gine (válaszként erre: 29. - Miss Angel)
2009. ápr. 24. 22:27
Neem,csak az első mondat:)
34. Gine (válaszként erre: 27. - C3194ec9c7)
2009. ápr. 24. 22:27
Ezt én nem így gondolom.Persze,Ő is kell hozzá,de a bogyók,meg a Doki az aki nagyon sokat tud segíteni,hiszen ezek a gyógyszerek teszik helyre az agyban a félrebillent állapotot,s ez ezek nélkül nem megy,ezért van ennyi depis öngyilkos,mert nem kezeltetik magukat,s a környezetük is azt tukmálja beléjük,hogy szedd már össze magad...,de ez kbs olyan,mintha egy májbetegnek mondanák ezt,semmit nem érnek vele,hisz az agy is csak egy szerv,ami pont úgy megbetegedhet,s igen komyoly kezelésekre szorúl
2009. ápr. 24. 22:26
Ismerem ezt az érzést!Kb egy hónapja nagy fokú idegi és fizikai kimerültségből sikerült kikeverednem.Iszonyú fáradt voltam,ami lassan úgy elhatalmasodott rajtam,hogy szinte képtelen voltam fent lenni.Folyton szédültem,zúgott a fülem,valami szorította a torkom,nem ettem,nem ittam és remegett a lábam.Alig tudtam a munkám ellátni,mert ha szólt hozzám valaki rögtön bőgtem.Nem tudtam megmagyarázni magamnak sem,hogy mi a bajom.Nem érdekelt semmi és senki.Amikor már az ájulás környékezett akkor indúltam el a házidokimhoz.Ő kérdezett én belekezdtem a mondanivalómba,de nem tudtam befejezni,mert elfelejtettem,hogy mit akartam mondani.Iszonyú volt.Igen én is azt éreztem,hogy megzakkanok.Gyógyszer :Milgamma és Tebofortan.Három napig jóformán csak ültem a relax fotelemben és néztem ki a fejemből.Elgondolkodtam azon,hogy nem lehetek ilyen gyenge ember,hogy beleroppanok a mindennapi darálóba.Gyerekeim vannak,férjem van,szükségük van rám.Alapvetően jókedélyű ember vagyok,nem lehet,hogy ne lássam meg az életben azt amiért érdemes egyáltalán élni.Szép lassan erőt vettem magamon és elkezdtem enni,Tv-t nézni.A barátnőm naponta hívott telefonon és beszámolt a vele történt dolgokról.Próbált felvidítani.Így lassacskán 3hét alatt kivakartam magam a posványból.Mert ez a közérzet egy posvány egy nyomorúság.Kívánom Neked,hogy találd meg a kiutat!!!Gondolkodj el azon,hogy milyen is vagy amikor minden rendben van a lelkedben,amikor jól érzed magad.Keresd meg azt az elfoglaltságot,ami akár pár percre is leköt,eltereli a gondolataidat.Meglátod sikerülni fog!
32. dor@ (válaszként erre: 23. - Miss Angel)
2009. ápr. 24. 22:26
ha nem léteznének lelki betegségek, nem léteznének fizikai betegségek sem. hisz a lélek betegíti meg a testet. legalábbis a legtöbb esetben!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook