Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lányok, Asszonyok, kérem segítsenek! Feleségem 10 hetes terhes, most derült ki.... fórum

Lányok, Asszonyok, kérem segítsenek! Feleségem 10 hetes terhes, most derült ki.... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
156. aniju (válaszként erre: 150. - 093a17e5d8)
2012. máj. 21. 13:45

Az van, h ha vki erős dohányos, javallott csak fokozatosan, mert a leszokással járó stressz nagyobb kárt tud okozni. Erre gondoltál már?


Ne törj már pálcát olyan ember felett, akiről gőzöd sincs.


Igen, törekedni kell a minél előbbi cigi lerakásra, stb. De ez sokaknak nem egy pillanat.


Te biztos extra fasza vagy, mások nem. Ez van, kérem.

155. 4c1a787e8f (válaszként erre: 153. - Zebracsikó)
2012. máj. 21. 13:44

Ha jól láttam, azt írta a férfi, hogy néhányszor vett be..

Az azért nem annyira gáz. Általában többet írnak rá a dobozra, mint ami a valóság.


Ha folyamatosan szedte, az elgondolkodtató.


Én nagyon sok olyan gyógyszert szedtem terhesség alatt az orvos tudtával, amire az van írva, hogy nem lehet, többek között Frontint is. Szerintem a konkrét problémás esetekben azért vannak az orvosok, hogy ezt eldöntsék, és alaposan megvizsgálják a magzatot..

154. aniju (válaszként erre: 153. - Zebracsikó)
2012. máj. 21. 13:41
tudjuk. ;)
2012. máj. 21. 13:32
a Frontint nem lehet a terhesség első 3 hónapjában szedni, utána is csak fokozott szakorvosi ellenőrzés mellett és javaslatra
152. 4c1a787e8f (válaszként erre: 150. - 093a17e5d8)
2012. máj. 21. 13:30

Mint mondtam, hallottam olyat orvos szájából, hogy az ezzel okozott trauma károsabb, mint maga a cigi..


Nem jó a cigi, sőt utálom, de azért ne csináljunk már úgy, mintha ez csak úgy nézne ki, hogy lerakom, oszt kész..


Én néztem végig dohányos ember leszokását.. Hetekig fosás, iszonyat rosszullétek, stb.. Bízzuk ezt az orvosára, a környezetében lévőkre és rá.

151. 4c1a787e8f (válaszként erre: 146. - Szilvita)
2012. máj. 21. 13:26

A tv-ben történetesen nem baj, ha van némi korlátozás...

De egyébként ott a kulcsszó, teljesen igazad van:

"Éljünk normálisan." Ebben természetes módon benne kell hogy legyen az, hogy a tőlünk telhető módon egészségesen. Ennek nem a gyerek miatt kell így lenni, mert akkor rég rossz, ha valami eröltetett lemondással kezdődik. És épp a pasik, akik ezt sokszor nem bírják hosszútávon.



Én alapvetően azzal nem értek egyet, hogy a gyerek manapság egy külön project, és nem az élet szerves része. Ezért van az, hogyha nem jön azonnal, akkor rögtön depi, merthogy "nem sikerült" valami. Ha meg jön, akkor meg egy idő után "ráununk". Már nem a gyerekre magára, hanem arra a felhajtásra, amit saját magunk csinálunk saját magunknak...

150. 093a17e5d8 (válaszként erre: 148. - Aniju)
2012. máj. 21. 13:15
Igen a szememben az gyengeség és otrombaság, ha vki nem dobja el azonnal a cigit amikor megtudja, hogy terhes.
149. 2545157c39 (válaszként erre: 147. - 093a17e5d8)
2012. máj. 21. 11:39

Gratulálok, Hogy Neked mindenkinél nagyonn akaraterőd van :D

A többi ember biztos sz@r alak...

148. aniju (válaszként erre: 147. - 093a17e5d8)
2012. máj. 21. 11:31

Na, mert te tudod, h mindenki ugyan úgy működik, igaz? Ha drasztikusan csökkenti, már az is vmi.


Annyira nem szeretem az ilyen 'aki nem teszi le 1 perc alatt a cigit/bármit' az egy béna-gyenge-gagyi ember hozzáállást.

147. 093a17e5d8 (válaszként erre: 130. - Atyaijág)
2012. máj. 21. 11:01
Mi az, hogy ma már alig szívott pár szálat? Tegye le és kész. Hogy lehet vki ennyire gyenge? Úgy tűnik akkor mégsem aggódik olyan nagyon.
146. Szilvita (válaszként erre: 145. - 4c1a787e8f)
2012. máj. 21. 10:49
Értelek teljesen. Erre nem gondoltam. Sajnos sokszor mi is ilyen szülők vagyunk, mert a férjem így gondolkodik, én pedig próbálom a másik felé húzni a dolgokat... Ne menjen a tv, mert nem jó a gyereknek, gyakorlatilag fél évvel ezelőttig nem tévézhettem...de már kiharcoltam, hogy éljünk már normálisan:)
145. 4c1a787e8f (válaszként erre: 143. - Szilvita)
2012. máj. 21. 09:54

A lényege az volt, hogy a túlontúl tervezett dolgokat az ember - mivel hát annyira tökéletesen megtervezte - szinte elvárja, normálisnak veszi, hogy sikerülnek. Egy kevésbé tervezett, kicsit alkalmazkodást igénylő dolognál meg ez nem "normális", hanem egy pozitívum, hogy jaj de jó, hogy ez így lett, és lám, sikerült..


A nagyon tervezett, tökéletesen egészséges gyerektől elvárják, hogy jó legyen, ne ő üssön először, jó tanuó legyen, ne legyen rossz kamasz.. Hiszen a tökéletes szülő majd megmutatja, hogy eddig mindenki más csinálta helytelenül..


És csodák csodájára ezek a gyerekek ilyenek is lesznek, hiszen valami belső csatornán át ezeket az elvárásokat sugározzák beléjük. Nem kimondva, nem, véletlenül sem..


Nem könnyű ilyen gyereknek lenni, az öcsémet is megviselte, őt Tündérhegyen kezelték, nekem pánikrohamaim lettek..


Pont az öcsém pszichiátere mondta ki anyámék jelenlétében a lényeget, hogy "egy dobozzal több cigi, és egy üveggel több sör" hiányzott az életünkből..


És szegény anyámék nem értették, "hiszen ők mindent megtettek". Egyébként tényleg aranyos, rendes emberek.. Semmi nagy gáz, és mégis..


Aiknek füle van a hallásra, az értse meg ebből, amit kell neki..


Rengeteg ilyen, sőt még szörnyűbb családot látok a játszótéren, már most sajnálom a gyereket.. aki persze jókislány, és az apuka egy pillantására elveszi kicsi kezét a más játékától.. nem tudják, hogy mennyivel jobb lenne, ha elvenné a játékot, lenne egy kis balhé, netén egy kis bunyó, homokszórás, szemgyulladás.. mennyivel jobb lenne..

144. 4c1a787e8f (válaszként erre: 143. - Szilvita)
2012. máj. 21. 09:44
Írtam Neked egy regényt, erre elszállt..
143. Szilvita (válaszként erre: 142. - 4c1a787e8f)
2012. máj. 21. 08:52

Hogy üthet vissza? Csak kíváncsi vagyok, mi lehet a hátulütője...

Én is cigiztem, és amíg meg nem tudtam, hogy terhes vagyok (szerencsére nagyon korán), nem tudtam letenni, de utána pár nappal már simán. Viszont az étkezésemre nagyon figyeltem, muszáj volt, mármint terhesen.

142. 4c1a787e8f (válaszként erre: 137. - Jázmin84)
2012. máj. 21. 06:49

Nem akarlak megbántani, de a nagy tudatosság is visszaüthet..


Én ilyen tudatosan tervezett gyerek voltam, hát nem kívánom senkinek...

141. 4c1a787e8f (válaszként erre: 130. - Atyaijág)
2012. máj. 21. 06:48
Én olyat is hallottam, hogy az orvos azt javasolta, hogy cigizzen csak bátran a kismama, nem lesz baja a gyereknek.. Hát nem mondom, hogy nagyon egyetértek ezzel, de ilyen is van..
140. aniju (válaszként erre: 128. - Bmwkraft)
2012. máj. 19. 21:50

Mi itt Szegeden, a Medisonban. Az a prof csinálta, aki a genetikai intézet vezetője. A dokim ajánlotta anno, h ő itt az atyaúristen ebben.


Kapásból oda kellett vona menni, mert a genetikai intézetben 1 nő.... hát, eléggé kihúzta nálam a gyufát.


Lényeg, h emmi baj nem lett. Meg nálatok se. De a dokidat nem értem.... :(

2012. máj. 19. 21:31

Egyébként én is gratulálok és bízni kell a legjobbakban!

Ha sikerülne letenni a cigit, azzal már jelentősen sokat tenne gyermeke egészsége érdekében!

A nyugtató miatt én nagyon nem aggódnék, hiszen nagyon sok kismamának írnak fel méhösszehúzódások mérséklésére is!

A természet csodálatos, és a méhlepénykezdemény, már az ilyen korai időszakban is képes kiszűrni a méreganyagokat!

Szóval csakis pozitívan!!! Minden rendben lesz!

138. Jázmin84 (válaszként erre: 137. - Jázmin84)
2012. máj. 19. 21:23
Bocsánat elírtam! Bronchitis-szes
2012. máj. 19. 21:21

Mi abszolút tudatosan készültünk a babavárásra!

Semmi cigi, semmi alkohol+ magzatvédő vitamin, ahogy Czeizel prof. javasolja!! Ja és előtte 3 hónappal még én is cigiztem!

Szerintem ez így helyes, és büszke vagyok erre nagyon! Aki igazán szeretne gyermeket, az a saját élvezete miatt, nem fogja tudatosan mérgezni a babáját!!!

Van olyan ismerősöm, akinek a cigi miatt mindhárom gyermeke krónikus bonchitis-szes!

Hála Istennek nem mindenkinél okoz a dohányzás maradandó károsodást!

Bár sosem lehet tudni, mikor üt vissza a dolog:(((

2012. máj. 19. 21:05
Amúgy az egyik ismerösöm jutott eszembe példaként nektek: a növérével sokat voltak bulizni, ittak is rendesen és a növére is dohányos volt rendesen.Aztán egyre csak azt érezte hogy fáj a hasa, elment nögyógyászhoz mert azt hitte valami gyulladása van és kiderült hogy terhes....Elöször ö is nagyon meg volt ijedve hogy, biztos valami baja lehet a babának, de a kisfiú most 4éves és köszöni szépen nagyon jól van....söt azóta kapott egy 1éves kistesót is:))
2012. máj. 19. 20:56

Szia! Nem kell rögtön rosszra gondolni, nagyon sok nő kezdi mind cigivel, mind gyógyszerrel -némelyek nagyon erős gyógyszerekkel- a terhességüket, és elvétve lesz ebből komoly komplikáció.

A cigit örömében relatíve könnyen leteszi most(én is cigiztem...), hogy kismama, ezt használja is ki a jövőre nézve, egyébként a 13.hét elejétől már egyébként is ritkábbak a vetélések, nyugodjatok, nyugodj meg és várjátok boldogan, boldogságban kisbabátokat! Gratulálok!

2012. máj. 19. 20:44

Hali, gartulálok a babához, és szerintem ne aggódjatok. Maximum ha nagyon bizonytalanok vagytok akkor egy magándokihoz elmenni és genetikai vagy egyéb vizsgálatot kérni - bár szeirntem ez sem kell mert van hogy a terhesség elején ez inkább árt mint segít...

Annyi hogy a feleséged tegye le a cigit és a gyógyszert és boldog babavárást.

133. kukucz (válaszként erre: 130. - Atyaijág)
2012. máj. 19. 20:41

Sziasztok!

A rettegés,idegeskedés többet árt, mint a cigi!!Persze,azért tegye le mielőbb!Kényeztesd Őt,Őket és mosolyogjatok!!Babátok lesz!

132. 2545157c39 (válaszként erre: 130. - Atyaijág)
2012. máj. 19. 20:34
A cigit tegye le ha lehet :)
131. 2545157c39 (válaszként erre: 130. - Atyaijág)
2012. máj. 19. 20:34
Biztos minden okés lesz :) Nyugi :)
2012. máj. 19. 20:33
köszönöm a biztató szavakat,feleségem retteg a sok cigi miatt, de próbálom biztatni.Ma már alig szívott pár szálat ,olyan jó hallani a pozitív tapasztalatokat, mert nagyon nem szeretnénk abortuszra menni.
129. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Atyaijág)
2012. máj. 19. 19:55

Az első pár hétben (én se tudtam, hogy terhes vagyok), én is vettem be Frontint, pánikbetegség miatt.

Bár nem dohányzom, de néha kocázom a férjemmel.. Ez is fordult elő.


Ez a gyerek lett a legegészségesebb.


De azért menjetek el genetikaira, meg minden ilyenre...

128. bmwkraft (válaszként erre: 126. - Aniju)
2012. máj. 19. 16:24

Elképzelhetitek azóta, hogy ostorozom magam, hogy uram isten majdnem megöltem a fiam.


Akkor nem igazán foglalkoztam ezzel a bűntudat dologgal mert annyira örültem amikor megszületett a Jelek, h ez nem is foglalkoztatott, na de azóta amikor mond valami vicceset, vagy anyák napján az oviban megríkatott a versével vagy csak mielőtt lefekszenek és odabújik egy puszira akkor aztán mardos ám rendesen a bűntudat.


Tudom én, h a dokimnak kellett volna elmondania, h hát itt vannak ám más lehetőségek is nem csak az abortusz, egyébként én megkérdeztem tőle, h tudja-e mi baja lehet a babának, pl nem fejlődik ki valamelyik testrésze, vagy valami ilyesmi, mert ekkor is megtartanánk, ezek ellenére is.

De ő azt mondta, hogy az élettel összeegyeztethetetlen baja lenne.


Aztán hála az égnek Szegeden a doki azt mondta, hogy még nem hallottam a mindent vagy semmit elvről?

Ha akkora a baj akkor elmegy magától ha nincs baj akkor marad, és maradt az én kicsim:)

Rosszul vagyok, ha belegondolok abba, hogy ott álltam átöltözve és csak a főorvosi aláírás választot el egy rossz döntéstől, mondjuk akkor azt sem tudtam, hogy mi van, aláírni is a férjem segített mert annyira remegtem, nagyon abortusz ellenes vagyok.


De a viták megelőzése érdekében csak magammal kapcsolatban, mert mindenki maga dönti el és sajnos vannak olyan helyzetek amikor ez elkerülhetetlen:(

Bár ha becsúszna az 5-dik akkor megtartanánk de egyébként nagyon védekezünk mert én úgy döntöttem bezárt a bazár eléggé kiteszi az időmet a 4 lúrkó:D

Kész logisztika, hogy ki kivel és mikor hova megy:)


Na meg az anyagi oldala sem egy elhanyagolandó dolog:)


Hol csináltattátok a tesztet? Mi Pestre mentünk.

127. bmwkraft (válaszként erre: 125. - Ennész)
2012. máj. 19. 16:05
Bocs, nem állt szándékomban.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook