Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Laktóz érzékenység fórum

Laktóz érzékenység (beszélgetős fórum)

1 2
27. evcsuh (válaszként erre: 23. - Frida85)
2011. ápr. 29. 17:37
Az én szervezetembe is állandó allergiás reakcióvan ezért merült fel az ételallergia. Milyen orvos adhat beutalot és kihez kell menni vele. Endokrinologusnál már voltam de nem jutottam vele sokra.
2011. ápr. 29. 17:35
A laktóz érzékenységet egy kifújásos próbával:éhgyomorra kell menni,fúj a gyerek egy gépbe,majd megitatják vele a megfelelő mennyiségű laktózt és időnként megint fújatják.A glutén érzékenység kimutatása meg vérből történik,de létezik már erre gyorsteszt is:ujjbegynyi vérből meg lehet nézni,mint a vércukrot.Gyógyszertárban is kapható,de olcsóbb,ha az ember valamelyik Lisztérzékenyek Érdekképviseleti Egyesületéhez fordul.
25. Kálbá (válaszként erre: 21. - Evcsuh)
2011. ápr. 29. 17:34

szia


a laktóz érzékenységet úgy mutatják ki hogy egy speciális folyadkéot itatnak az emberrel és bizonyos idönként fújnia kell és abban mérnek valamit. A lisztérzékenységhez nálunk vért vettek a csemetétől.

24. Bártfai Andrea (válaszként erre: 14. - Kálbá)
2011. ápr. 29. 17:33

Szia! Én is laktóz-érzékeny vagyok kiskorom óta. Sajnos nem ehetek semmiféle tejes, tejtermékes ételt, még le sem nyeltem, már rosszul vagyok. A kecske- és birka tejtermékek még agresszívebb hatást mérnek rám. Most pár hónapja nincs semmi bajom, mindent kávékrém porból készítek: tejet, kakaót, cappuccinót, "tejszínes" ételeket. A vajat margarinnal lehet pótolni. Viszont a túrós csusza előtt be kell vennem a gyógyszert.

Ha összegyűjtöd azokat az ételeket, amiket kávékrémporból el lehet készíteni, akkor a drága gyógyszer sokáig tart. Bár szent igaz, sosem mertem megnézni, miből készül és miket tartalmaz, a lényeg, hogy nem szenvedek.

Ha ki akarod próbálni és a gyerekedről van szó, azért nézd meg az összetételt.

23. Frida85 (válaszként erre: 21. - Evcsuh)
2011. ápr. 29. 17:33
A laktózintoleranciát kilégzéses tesztel tudják kimutatni a liszérzékenységet pedig egy speciális vérvizsgálattal és bélbiopsziával,de fontos hogy az egyik a másik nélkül nem jó,nekem csak biopsziát csináltak,majdnem 1évig diétáztal a gluténra mire kiderült hogy nem is lehetek lisztérzékeny.
22. Frida85 (válaszként erre: 18. - E417245f24)
2011. ápr. 29. 17:31

Sziasztok:)

A dokitok rosszul tudja,nem a laktózérzékenységgel jár együtt a lisztérzékenység hanem fordítva,a lisztérzékenységgel a laktózérzékenység mivel a lisztérzékenyeknél ha nem tartják a diétát bélboh

oly sorvadás alakul ki és a bélboholy végén van a laktáz enzim ami bontja a laktózt.Ha a bélbolyhok a diéta hatására rendeződnek akár el is múlhat a laktózintolerancia vagy legalábbis részlegesen.

21. evcsuh (válaszként erre: 18. - E417245f24)
2011. ápr. 29. 17:30
Szia,jól értettem soraidat vérből ki tudják mutatni a laktoz és liszérzékenységet?
20. Kálbá (válaszként erre: 17. - Krisz38)
2011. ápr. 29. 17:26
válaszoltam:D
19. Kálbá (válaszként erre: 18. - E417245f24)
2011. ápr. 29. 17:26
nálunk is vettek erre vért, de szerencsére negatív lett az eredménye.
2011. ápr. 29. 17:24
Egyébként mi is "csak"laktóz érzékenységgel kezdtünk,a dokinő mondta,hogy mivel ez sokszor kézen fogva jár a lisztérzékenységgel,vegyük le arra is a vért.Sajna igaza lett,2 hónap múlva meglett az eredmény,hogy igaza volt.És mivel későn vették észre-nem voltak tipikus tünetei a gyereknek-gyorsan jött a cukorbetegség is.Családszűrése mindenki negatív lett,szóval nem értem,hogy jött ez így össze:a gyerek 3 évig szopott,1 éves koráig nem kapott tehéntejes dolgot,és mégis....Nagyon bánt,a mai napig.Miért is ne egy egészségügyissel történjen ilyen?
17. krisz38 (válaszként erre: 16. - Kálbá)
2011. ápr. 29. 17:24
írtam privit
16. Kálbá (válaszként erre: 15. - Krisz38)
2011. ápr. 29. 17:23
az én lányom is, van hogy napi 1 litert is megiszik
15. krisz38 (válaszként erre: 14. - Kálbá)
2011. ápr. 29. 17:21
Pedig úgy örültem amikor feltűnt a polcon pár éve, és lényegesen olcsóbban, mint a többi:-(( Az én fiam tejmániás:-)
14. Kálbá (válaszként erre: 13. - Krisz38)
2011. ápr. 29. 17:18
eddig mindig volt, de most azt mondták hogy kilistázták. Magyarul nem forgalmazzák már. Nem tudta az eladó hogy lesz e még vagy sem valaha is ilyen free from-os tejük:(
13. krisz38 (válaszként erre: 9. - Kálbá)
2011. ápr. 29. 17:13
Ez a disznóság a spárban, és kiteszik a 400 ft-os tejet. Persze néha van az olcsóbb, de kinek van előre több ezer forintja, hogy megvegyen egy raklappal?
12. Kálbá (válaszként erre: 8. - Krisz38)
2011. ápr. 29. 17:12

Köszi

valószínű az lesz hogy néha kap ilyen tablettát, de ha tudjuk e nélkül probáljuk megoldani:)

11. e417245f24 (válaszként erre: 8. - Krisz38)
2011. ápr. 29. 17:12
Akkor még jó,hogy nem hallgattam az orvosra és nem kísérleteztünk a kecsketejjel.Pedig anno azt mondta,érdemes megpróbálni.Na,így már biztos nem is fogom.Kösz,hogy leírtad a tapasztalatodat!
10. krisz38 (válaszként erre: 8. - Krisz38)
2011. ápr. 29. 17:12
Most olvastam végig ...szóval a tabletta dolog már tisztázva.bocsi:-)
9. Kálbá (válaszként erre: 7. - E417245f24)
2011. ápr. 29. 17:11
nekünk nem mondtak mennyiségi korlátot a laktózmentes termékekre és abból van hogy egy litert is megivott ilyen tejből és semmi baja nem lett. Én most azon akadtam ki hogy a spárban eddig volt free-from saját márkája ami laktózmentes és még fizethető, de most kivonták a tejet ami eddig 270 Ft körül volt egy liter a többi meg 400 Ft körül van:(
8. krisz38 (válaszként erre: 1. - Kálbá)
2011. ápr. 29. 17:10

Szia! 17 éves a fiam, kb 10 éve laktóz érzékeny. Sajnos semmilyen tejet nem fogyaszthat, kizárólag laktózmentes tejet, vajat, tejszínt, joghurtot, stb.. Kezdetben én is azt hittem, hogy ha nem tehénből van, akkor jöhet:-) aztán kezdődött a puffadás, hasfájás, hasmenés, stb..

Sajnos ez van.

Ha csak néha-néha elkészíted amiket nagyon szeret, miért nem adsz neki laktóztablettát?

2011. ápr. 29. 17:07
Ne is mondd az árakat,minket nagyon padlóra vert a diéta anyagilag:rizstejet,néha szójatejet,legtöbbször Mizo laktózmentes tejet használunk,de nekünk azt mondták,hogy figyeljünk még így is az adagra:max. fél liternyi tej mehet naponta.Ha eszik sajtot vagy laktózmentes joghurtot,akkor ez arányosan csökken.Mióta beteg, nem ivott kecsketejet,úgyhogy nincs ebben tapasztalatunk.
6. Kálbá (válaszként erre: 4. - E417245f24)
2011. ápr. 29. 17:02
tehát akkor a dokitok szerint e kecsketej és társait nyugodtan eheti a laktózérzékeny gyerek???
2011. ápr. 29. 17:01
a laktáz tabletát már vettem neki, de ha nem muszáj nem adnám be neki, mert ahoz drága hogy napi szinten egye. Az én lányom egyáltalán nem tolerálja a tejes dolgokat a legkisebb mennyiségtől is felpuffad és egyfolytában szellent. Ha kicsit nagyobb mennyiség kerül a szervezetébe akkor meg olyan hasmenése van, hogy semmi nem segít rajta.
2011. ápr. 29. 16:58
Ja,a lényeget kihagytam:a doki szerint a kecsketej és a belőle készült dolgok még jobban tolerálhatók,mint a tehéntej.
2011. ápr. 29. 16:54
Szia! Én is laktózérzékeny vagyok, de erről én sem hallottam még. Laktáz tablettáról nem hallottatok még??? Ha elrágod ehetsz vele tejterméket, persze csak óvatosan. Fel kell íratni dokival, mert eléggé drága, de úgy valamivel olcsóbb és kiadós is.
2011. ápr. 29. 16:52
Szia!Nálunk a középső gyerek cukor-laktóz-lisztérzékeny.Nekünk doktornő azt mondta,amíg bírja enni a kemény sajtot,túrót,fogyassza.Ha panaszt okozna,előtte bevehet egy Lactase rágótablettát.
2011. ápr. 29. 16:49

sziasztok


Segítséget szeretnék kérni. Biztos van itt olyan aki nem birja a laktózt. Pici lányomról kb fél éve derült ki hogy ő is ebbe a kategóriába tartozik. Arra lennék kiváncsi hogy igaz e az a szóbeszéd hogy kecsketej és feldolgozott változatait és a juhtej és feldolgozott változatait ők is fogyaszthatják. Sajnos az orvostól nem sok felvilágosítást kaptunk hogy mit ehet és mit nem csak pár mondatban vázolta a dolgokat. Védőnőnk viszont sokat segített hogy a kezdeti nehézségeken átessünk, de erre a kérdésre sajnos ő se tudta a választ. Kérlek segítsetek, mert fontos lenne. Most lesz a kislányom szülinapja és juhtúrós sütit kért amit régen nagyon szeretett. A laktózmentes termékek horror áron vannak és a növényi sajtokból meg nincs az az íze mint ha juhtúróból csinálnám. Előre is köszi K.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook