Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lakásörökléssel kapcsolatos kérdésemre válaszolnátok? fórum

Lakásörökléssel kapcsolatos kérdésemre válaszolnátok? (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 1. 15:10
7 millióra van felértékelve a lakás.és annak már a fele a bátyámé a másik felének az 1/3 da az én részem lenne.
2011. máj. 1. 15:08
Ugy 1.2 ezer jut a részemre szerintetek mondjak le erről és akkor nem kell semmit sem fizetnem.Mostanában egyébként is a 4.dik emeleti lakást művészet eladni szerintem . Kitudja,hogy mikor lesz eladva és akkor az a 1.2 ezer nem fog érni szinte semmit. A bátyám lakik a lakásban én a huga vagyok és még van egy hugom. A tesvéremnek viszont nincs örököse csak mi vagyunk a hugommal ketten.
2011. máj. 1. 14:33

"Viseli terhét, húzza hasznát", aki benne lakik.

A részed után kifizeted az illetéket, ha el akarod adni, akkor a lakásban lakónak és tulajdonosnak van elővételi joga.

Rezsit tudomásom szerint csak akkor kellene fizetned, ha te is ott laknál.

Amennyiben ún. állagmegóvásról, karbantartásról van szó, akkor a tulajdoni hányad arányában kell beszállni (pl. tetőcsere, külső kőporozás), amely egyben értéknövelő beruházás is.

2011. máj. 1. 14:33
a 20 milliós határig mentes természetesen, azt kihagytam, de előttem leírták
2011. máj. 1. 14:31
Szerintem pedig, ha te fogod megörökölni a lakás 1/6-át, akkor azután neked lesz előírva illeték, amennyiben nem egyenesági az öröklés. Ha szülőtől öröklöd, akkor mentes. Eljárási költsége van a földhivatalnál az átírásnak. Más költségre mire gondolsz?
2011. máj. 1. 14:30
Ja! csak a közösköltség esetén kérheti, hogy a rád eső részt fizesd ki, mivel ha az ingatlan lakatlan lenne akkor csak az a költség merülne fel.
2011. máj. 1. 14:28

Aki a lakásban lakik azé a költség. Ha ő kéri, hogy te fizessél bele a költségekbe, úgy te is kérheted, hogy a te részed után fizessen neked albérleti díjat.

A hagyatéki tárgyaláson után a rád eső rész arányában kell közjegyzői díjat fizetned. Illetve ha a rád eső rész értéke meghaladja a 20 millió forintot akkor kell illetéket fizetni, de azt majd az adóhatóság szabja ki. Ha nem éri el akkor is kapsz egy határozatot a NAV-tól, amit tegyél el mert ha értékesítésre kerül a részed (akár a testvéred, akár más veszi meg) akkor a közölt illeték alapja lesz a beszerzési érték és az SZJA bevalláshoz kell.

2011. máj. 1. 14:15
Hát ha testvéred bennt lakik, akkor szerintem az ilyen költségek őt terhelik.
2011. máj. 1. 14:13
Van egy panel lakás aminek a fele a testvéremé a másik felének az egyharmad része az enyém és a testvérem lakik a lakásban egyedül.Ö fizeti a fütést,villanyszámlát,közösköltséget,Az a kérdésem,hogy nekem mit kell fizetnem a reám eső 1/3 részre vagy kell-e egyáltalán valamit fizetnem az örökölt rész után.Kérem aki ebben az ügyben tud valami érdemleges választ adni az irjon. Köszönöm előre is. Kedden lesz a hagyatéki tárgyalás.
2011. máj. 1. 14:11
Mit szeretnél tudni?
2011. máj. 1. 14:10
Lakás örökléssel kapcsolatos téma.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook