Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakás-, házvásárlás fórum

Lakás-, házvásárlás (beszélgetős fórum)


1 2 3
18. enikö
2007. febr. 8. 12:25
van valakinek valamilyen véleménye az erste bankrol???
2007. febr. 1. 14:59

Sziasztok!


Bárkinek nagyon szívesen segítek forduljatok bizalommal hozzám.

16. enikö
2007. jan. 24. 08:14
Mi használt lakást szeretnénk venni apostól aki persze jóval olcsobban adja mint a valós értéke.Mivel tőlle vennénk meg nem részesülünk a félszocpolra se.Ezt megtudtuk,de viszont mivel "kezdők"vagyunk és ügyintézőt se áll "módunkba"fogadni,nagyon hálás lennék minden tanácsért és váleményért!
15. enikö
2007. jan. 24. 07:53
Sziasztok!Kinek milyen tapasztalatai vannak a különféle lakáshitelekről, bankókról, esetleg milyen tanácsokkal tudtok segiteni?
2007. jan. 10. 10:20
Hát nem könnyű a lakásvásárlás! :((
2007. jan. 10. 09:48
Engem az akaszt ki, ha egyedülálló lennék akkor sokkal kisebb önrészt kellene vállalnom, mint igy, hogy van férjem. Most váljak el, hogy meg tudjuk venni álmaim házát?????
12. pearl
2007. jan. 10. 09:44

Ingatlaniroda!!!!Őrület a köbön!!!!

Hétfőn találtam a neten egy tök jó lakást(mert lakásvásárlás előtt állok)és fölhívtam az egyik ingatlanirodát-továbbiakban ii.-(mert több helyen is meg van hírdetve) és lebeszéltem a nővel,hogy hová menjek és hányra.Másnap visszahívott,hogy már eladták a lakást(mondtam magamban:MARHA JÓ :(((( ).Azután aludtam rá egyet és megpróbálkoztam ugyanazzal a lakással egy MÁSIK ii-nál.És láss csodát ott MÉG MEGVAN AZ A LAKÁS!!!Szerintem a nőnek késő lett volna az időpont vagy egyszerűen nem volt kedve és ennyivel is megkönnyítette a dolgát.Szóval senki ne adja föl!

11. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 4. - Tinendo)
2006. dec. 17. 08:57
Ja,és ha van gyerek,akkor a szoc.polt is felhasználhatod,önerőként!
10. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 4. - Tinendo)
2006. dec. 17. 08:55
Szia!!Igen,felveheti.a feltételeket nem tudom,mindenhol más,de érdeklődj utána.annyit tudok,hogy az OTP-nél a lakás összegének a 70%-át tudják adni egy egyedülállónak!
2006. dec. 15. 23:44
Mi a párom családja (anyja) miatt mentünk albérletbe! Az esküvőnk után anyuékhoz költöztünk, de az anyós addig dumált, hogy szegény kicsi fia busszal kénytelen munkába járni, meg be kellene fizetni valahova enni, mert már a zsíros lecsót is megeszi, pedig nem szerette... stb... Így inkább bevállaltam az albérletet! Ma már tudom, hogy nem kellett volna!
2006. dec. 7. 18:20

Volt vki olyan helyzetbe, h. a családja miatt kellett albérletbe mennie?

És mi volt az ok?

Hova ment? És mennyiért?

7. tinendo (válaszként erre: 6. - 7130b15964)
2006. dec. 4. 09:14

Kösz a segítséget.

Utánnanézek.

2006. nov. 30. 12:27
Az indexen van egy közel 10 ezer hozzászólásra duzzadt topik a lakáshitelekről. Rengeteg hitelügyintézésben tapasztalatot szerzett, hitelügyintézésben jártas ember segít. Ott konkrét kérdésekre, konkrét választ adnak. [link]
5. 7130b15964 (válaszként erre: 3. - Tinendo)
2006. nov. 30. 12:23

Lehet, hogy ezzel nem leszek népszerű, de szerintem nem is dolga a szülőknek, hogy házat vagy lakást vegyenek a gyerekeknek. Ugyanis a gyerekek velük laknak egy fedél alatt, akik meg saját családot alapítanak, azok már felnőttek és meg kell állniuk a saját lábukon, még akkor is, ha ez manapság egyáltalán nem könnyű.


Az interneten minden bank kínálata megtalálható, ráadásul egyre több a jól informált hitelközvetítő is.


A legfontosabb, hogy senki ne vállalja túl magát, mert a túl nagy kockázat, a mai növekvő árak és a könnyen elveszthető állások mellett az egész családot nagyon kényelmetlen helyzetbe hozhatja. Éppen ezért én sosem javaslom, hogy pl. a szülők/nagyszülők házára jelzálog kerüljön (kivétel, ha tulajdonképpen megvan az a pénz egy másik befektetésben, bankszámlán, de nem szeretnének hozzányúlni).

2006. nov. 30. 11:05
Egy egyedülálló is felveheti a lakásvásárlási hitelt az először vásárolt lakásnál?
2006. nov. 25. 20:50

Szerintem sok gyereknek nem tud apuci és anyuci kész lakást vagy házat venni.

Mi se vagyunk így.

Én is még mindig a családi házban élek, de szeretnénk elköltözni ezért is nyitottam ezt a fórumot, hátha vki le tudja írni a tapasztalatait e téren.

Felénk is van 1-2 bank, de mindegyik mást kínál és nyújt.

Sokan szocpollal és önkormányzati támogatásokkal kiegészítve próbálja megvenni lakását vagy házát. Máshogy nem megy. Sajnos.

2006. nov. 25. 19:08

A leányom a párjával házat akar venni. Bementünk a helyi bank fiókokba érdeklődni a hitel lehetőségekről. Városunkban három pénzintézetnek nevezett valami van. Az elsőben kaptunk egy nagyábból tájokztatásnak nevezetehő valamit. A másodikban közölték, hogy 17-18 %-os kamat van. A harmadikban, hogy ötmillió alatt szóba sem állnak velünk.

Kis városban lakunk, ahol még lehet 2-3 milliótól felújításra való házat, lakást venni.

Fészekrakó, államilag támogatott hitelre jogosultak.

Elmentünk 20 km-rel távolabb, nagyon korrekt felvilágosítást kaptunk. Amit itt mondtak, hogy 50 % önerő, ott az csak 10 % lett. A havi törlesztő részlet is kedvezőbb. Sajnos mi olyan körülmények között élünk, hogy nem tudunk a gyerekeknek kész lakást, házat biztosítani.

Ti hogyan, milyen körülmények között tudtátok ezt elintézni? Szerintem nem, mindenkinek adatott meg, hogy apuci-anyuci egy kész házzal, lakással rukkolt elő. Nekünk annak idején, ahogy itt szokták mondani volt "egy bugyink, és egy gatyánk". Ma már van egy házunk, igaz nagyon sok munkával, és nagyon sok lemondással járt, de sajnos mi sem tudjuk meglepni gyermekeinket kész lakással, házzal.

2006. nov. 25. 16:03

Van valakinek tapasztalata arról, hogy milyen eljárások tartoznak 1 lakás megvásárlásához?

Milyen önkormányzati támogatásokat kap egy család lakásvásárlásánál?

Melyik hitel éri meg a legjobban? (1 gyerek, ill. több gyerek esetén)

Milyen segélyeket igényelhet 1 család?

Mennyi a szocpol...?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook