Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van olyan hitel házvásárlásra, amit akár GYES-re is megadnak? fórum

Van olyan hitel házvásárlásra, amit akár GYES-re is megadnak? (tudásbázis kérdés)

2009. ápr. 10. 11:18
nem canadában ,vagy franciáknál vagyunk:s
2009. febr. 2. 13:16
Nincs
18. Júlia* (válaszként erre: 15. - Briell)
2009. febr. 2. 13:13

:-(

Sajnos az általam ismert Bank szinten igen.


Sajnálom.

17. briell (válaszként erre: 11. - Vikasz)
2009. febr. 2. 12:23

Önkormányzati szinten nem foglalkoznak az emberrel magyarul: Elhajtják a p...ba.

Minisztériumoknak írtam- köztük az Önkormányzati Minisztériumnak is, és onnan jött válasz, lekérik a helyi önkormányzattól a bérházak listáját :) ez a segítség!

16. briell (válaszként erre: 13. - Czunyus)
2009. febr. 2. 12:22
A házban maradhatnánk lehet, ha nem lenne rajta nagy összegű jelzálog hitel, amit persze nem fog fizetni a férjem,(még csak válófélben vagyunk) tehát a bank elárvereztetheti így is..
15. briell (válaszként erre: 14. - Júlia*)
2009. febr. 2. 12:21

Köszönöm Júlia írásod... Sajnos Szocpolt most fogja a férjem visszafizetni

nincs ingatlanom,

Kezesem sem lenne.. :(

Ezt hogy tudnám e fizetni a részleteket előre nem tudom, de úgy vennék fel hitelt, hogy tudjam!

Nem munkából mentem GYES-re :(

Szóval úgy néz ki esélytelen vagyok...??

14. Júlia* (válaszként erre: 10. - Briell)
2009. febr. 2. 09:44

Most beszéltem egy szakemberrel,

sok kérdése van, de nem lehetetlen.


Kérdései:

Van-e Szocpol tartozásod?

Van-e ingatlan fedezeted?

Tudsz-e kezes prezentálni?

Tudod-e fizetni a törlesztő részleteket?

Munkából, jól fizetett munkából vagy-e GYES-en?


Ha minden kérdésre igennel tudsz válaszolni, akkor keress priviben.

13. Czunyus (válaszként erre: 2. - Briell)
2009. febr. 2. 09:35

Szia!

Ne legyél buta, 4 gyerekkel nem neked kell kiköltöznöd, még akkor sem ha a férjed nevén van a ház. Így a bírósághoz se fordulhat, mert kiskorúakta védelmezi a jog. A pici miatt meg el se vennék tőled a lányokat.

Hitel: nem a gyes a gond, hanem lakáshitelnél, fejkótával számolnak. Ez most fejenként(gyerekek is számítanak) 60E,-Ft, ez az összeg a havi fenntartást tükrözi a bankok szerint.

Nálad ez 5x60E=300E,-Ft minuszt jelent, a havi bevételből. Valószínűleg még egy pasival se tudnátok hitelt felvenni, mert az plusz60E,-Ft lenne.

Ha van elég önerő, akkor nem kell igazolni a jövedelmet, de át kell gondolnod megéri e felvenned.

12. vikasz (válaszként erre: 9. - Júlia*)
2009. febr. 2. 09:31
Igen, ez a másik. Elég magasak a törlesztők. Gyes-ből ki tudnád fizetni?
11. vikasz (válaszként erre: 10. - Briell)
2009. febr. 2. 09:30

Sajnálom, szörnyű lehet:(

Látom négy gyerkőcöd van, nagyon szépek. Mint nagycsaládos egyedül álló édesanya nem próbáltál az önkormányzatnál valamilyen segítséget kérni? Nem tudom, hogy hogyan működik, de nem lehet valahogy szociális alapon lakáshoz jutni? A Ti esetetek összetettebb, nem kérdeztél ott utána? Remélem valahogy sikerrel jársz.

10. briell (válaszként erre: 8. - Vikasz)
2009. febr. 2. 09:22
Köszi.. a párom elhagyott a jó kis keresetével együtt. A ház meg az övé amiben most vagyunk és ki fog belőle tenni. Úgyhogy albérlet vagy hitelrészlet tökmindegy.
2009. febr. 2. 09:11

Ki tudsz belőle fizetni a megélhetésed és a rezsid mellett még 40-70000Ft-ot?


A válasz nálad van.

2009. febr. 2. 09:06

A ház vásárláshoz kb. 10% önerő is kell minimum. Gyes-re tuti, hogy nem kapsz hitelt, mert ez a jövedelemtípus nem terhelhető a bank részéről.

Csak akkor van esélyed, ha a párod jól keres és van pénz foglalóra.

7. madul (válaszként erre: 2. - Briell)
2009. febr. 2. 09:04

Szia!

Nem , nem adnak Gyesre hitelt. Segélynek minősül, nem hitelképes jövedelem.

2009. febr. 2. 09:03
szia biztos, hogy nem kapsz, mert kevés a havi bevételed, a Gyes meg szerintem a kölcsön részleteire se lenne elég
2009. febr. 2. 08:55
Szia!Gyes re szerintem tuti nem kapsz hitelt!Mi a férjemmel a Gyed-re+az ő fizetésére sem kaptunk meg egy szabad felhasználású kölcsönt,nemhogy ház vásárlásra!Sajna nem hiszem hogy sikerrel jársz!
4. correct (válaszként erre: 2. - Briell)
2009. febr. 2. 08:51
Nem kapsz. GYES-sel nem foglalkoznak ilyen nagy tételnél, az 100%.
2009. febr. 2. 08:47

Szia!


Hát válaszolni nem tudok a kérdésedre, de tanácsolom hogy olvasd el ezt a fórumot:

Tudásbázis - Ha vettünk egy lakást, de olyan sok a hitel, hogy nem bírjuk fizetni, mit lehet tenni?


Szerintem a te helyzetedben ne most akarj házat venni

2009. febr. 2. 08:43
Jelenleg csak GYES-t kapok, szeretnék elköltözni, házat venni. Később majd munkát is keresek ott ahova költözünk.. de adnak hitelt így? Hogy csak GYES a fedezet, tud valaki valamit?
2009. febr. 2. 08:43
Van olyan hitel házvásárlásra, amit akár GYES-re is megadnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook