Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakás- és házvásárlás részletfizetéssel fórum

Lakás- és házvásárlás részletfizetéssel (beszélgetős fórum)


2016. nov. 11. 15:23
Mi így jutottunk (jutunk) saját házhoz. De azt jelzem, hogy nem vadidegen a tulaj.
27. moonlight13 (válaszként erre: 26. - 9a095cf031)
2016. nov. 11. 08:42
Azt írta előzőleg, hogy nem tudnak félretenni az albérleti díj miatt.
26. 9a095cf031 (válaszként erre: 25. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 9. 09:21
Az a nagy kérdés, tudnak-e egyáltalán X összeget félretenni egy hónapban?
2016. nov. 8. 20:51
nézz utána esetleg a Fundamentának. menj be a központjukba és kérdezd meg milyen lehetőséget válassz, hogy a lehető leggyorsabban lakáshoz juss és ha először egy nagyon kicsi lakással kezdenétek abból már könnyebben lehet nagyobb
24. Cic*Mic (válaszként erre: 23. - 9a095cf031)
2016. nov. 6. 19:55
Ferjemnek kellene nyelvet tanulni. Mennenk is gondolkodas nelkul, semmi sem kot ide minket.
23. 9a095cf031 (válaszként erre: 15. - Cic*Mic)
2016. nov. 6. 18:56

Na igen, nyelvtudás és ismerős nélkül nehéz.


Az a baj, hogy alapvetően ma Magyarországon csak az átlagember számára 5 féle lehetőség áll a rendelkezésre, hogy családhoz juthasson.


1. Tehetős családból jössz és kapsz lakást vagy önerőt.

2. Örökölsz valahonnan egy lakást.

3. Mindkettőtöknek kiemelkedő fizetése van és albérlet mellett is bőven tudtok félretenni.

4. Nyersz a lottón.

5. Odaköltöztök a szülőkhöz pár évre, míg önerőt gyűjtötök.

+(6. Kimentek külföldre összegyűjteni a pénzt).


Na most, gondolkozz el, ebből mire van lehetőséged. Mondjuk lottózhatsz, de nyilván felesleges lottóötösre várni. A többi lehetőség közül csak az marad nektek, hogy mindketten kiemelkedően kerestek, mert a többit kilőtted.


Akkor most azon a vonalon kell elindulnotok, hogy tovább kell tanulnotok és megpróbálnotok új, jobban fizető munkahelyet keresni.

22. Cic*Mic (válaszként erre: 20. - Globus)
2016. nov. 6. 17:38
Koszi. 1 gyereket tervezunk. Eleg furcsa alairni egy szerzodest, hogy x idon belul szul az ember x gyereket...
21. 9a095cf031 (válaszként erre: 20. - Globus)
2016. nov. 6. 17:33
Ugyan, az még önerőnek sem elég.
20. globus (válaszként erre: 19. - Cic*Mic)
2016. nov. 6. 17:31

Például szocpol.

[link]

19. Cic*Mic (válaszként erre: 17. - Globus)
2016. nov. 6. 17:29

Milyen tamogatasokat?

Onkormanyzati lakasra is gondoltunk, de sosem latom hogy lenne kiirva palyazat.

18. Cic*Mic (válaszként erre: 16. - Moonlight13)
2016. nov. 6. 17:27
Ah, nem szeretnem vegignezni egy neni vagy bacsi halalat sem, foleg ha a szivemhez no. Durvan hangzik, de ez az igazsag. Egyebkent sem szimpatikus megoldas.
17. globus (válaszként erre: 1. - Cic*Mic)
2016. nov. 6. 16:52
Nem vagyok biztos benne, hogy ilyenkor igénybe lehet-e venni az egyébként járó szoc. támogatásokat, ennek nézz utána.
16. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Cic*Mic)
2016. nov. 6. 16:46
Esetleg eltartási szerződés? Bár az sem egyszerű történet.
15. Cic*Mic (válaszként erre: 14. - 9a095cf031)
2016. nov. 6. 15:42

Szulokhoz koltozni nem tudunk, soha nem is laktunk naluk.


Egy ideje gondolkozunk kulfoldi munkan, en beszelek angolul, de a ferjemnek nem ment az idegen nyelv, igy szinte semmi sem ragadt ra a suliban.

El kellene mennie tanfolyamra, de az is penz, ido, utobbi nem nagyon van fo- es mellekallas mellett. Probaltam par alap mondatot tanitani neki probakeppen, de egyaltalan nincs erzeke hozza.

Nyelvtudas nelkul pedig nem igazan jo otlet kulfodre menni :(

Esetleg olyan helyre, ahol magyarok dolgoznak. Ismeretsegunk sincs, valaki aki kint lenne...ez igy nagyon nehez. De nem adjuk fel :D

14. 9a095cf031 (válaszként erre: 13. - Cic*Mic)
2016. nov. 6. 15:33

Sajnos, ez a magyar valóság. Mi ezért jöttünk ki külföldre, gondolkodjatok el ti is ezen a lehetőségen. Az eleje kemény, de a végére talán még hitel nélkül is tudtok lakást venni. Vagy költözzetek a szültekhez, ha lehetséges.


Együttérzek veletek, átlagembernek otthon albérlet mellett még egy saját panel is csak álom.

13. Cic*Mic (válaszként erre: 12. - Jozsi.38)
2016. nov. 6. 15:30
Varni tudnank, de alberlet mellett ez kivitelezhetetlennek tunik.
12. jozsi.38 (válaszként erre: 10. - Cic*Mic)
2016. nov. 6. 15:26
én nagyon jónak tartom lakásvásárláshoz önerőgyűjtésnek a lakáskasszát. Ha mindketten fejenként fizettek 4 éven keresztül havi 20000ft-ot állami támogatást kaptok rá, ami magasabb, mint ha csak kamatot kaptok utána, illetve amennyiben lehetőségetek van rá, még ez mellett is minél többet tegyetek félre, hogy minél nagyobb legyen az önerő és minél kevesebb hitelt kelljen felvenni. A lakáskassza egyetlen hátránya, hogy csak 4 év után veheted fel, vagyis amikor lejár a szerződés. Az a kérdés, hogy annyit tudtok-e várni
11. 9a095cf031 (válaszként erre: 10. - Cic*Mic)
2016. nov. 6. 15:18
Gyűjtsetek egy kis önerőt és vegyetek fel hitelt, az még mindig jobb, mint ez a módszer. Egyrészt, alig találni olyat, aki ebbe belemegy, másrészt sok a buktatója.
10. Cic*Mic (válaszként erre: 9. - Moonlight13)
2016. nov. 6. 14:42
Értem. Az a baj, hogy más lehetőséget nem látok arra, hogy valaha is legyen egy kis lakásunk.
9. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Cic*Mic)
2016. nov. 6. 10:44

Szerintem sok buktatója lehet a dolognak, amit azt mások is írták. Elvileg sikerülhet, de soha nem tudhatod, hogy az eladó milyen lesz a későbbiekben. Vevői oldalról is elég bizonytalan a dolog, mert ha csak önhibáján kívül is nem tud fizetni, az eladó ott áll egy félig eladott ingatlannal, és mehet pereskedni.

Én biztos, hogy sem eladóként, sem vevőként emiatt nem mennék bele.

8. Cic*Mic (válaszként erre: 3. - Suesue)
2016. nov. 6. 09:49
Koszi! Orulok, hogy nektek sikerult :)
7. bnedora (válaszként erre: 5. - Klarisszima)
2016. nov. 6. 08:25
Persze, az nem mindegy, hogy milyen módon (fenyegetés a család kiirtásával). És azt nem írom, hogy ki volt a tulajdonos.
6. Channa* (válaszként erre: 5. - Klarisszima)
2016. nov. 6. 07:58
Akkor én már nem is írom le ezt...
5. Klarisszima (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2016. nov. 6. 07:14
Még szép, hogy kiteszik. A bank is kiteszi jelzáloghitelnél.
2016. nov. 6. 06:33

Mi is nekifogtunk igy hazat venni aztan 1ev utan letojva az egeszet albiba mentunk.

Akitol vettuk a hazat ugy gondolta mindent megtehet,,lekapcsolgattaa villanyorat lezarta a gazt a vizet.mintha nem fizeto alberlok lettunk volna.betelt a pohar,plane h hitelt akartunk felvenni de ahhoz meg semmit nem intezett ami az o dolga lett volna.birosagi uton kaptuk vissza a penzunk.

2016. nov. 6. 05:38

Mi így vettük meg a házunkat.

Ami jó, hogy a megbeszélt határidő előtt sikerült 5-hónappal kifizetnünk.

A legfontosabb az, hogy a szerződés ne egy oldalú legyen, hanem valamilyen szinten védje mind a két felet.

Nekünk röviden az volt benne, hogy 3 havi nem fizetés esetén részünkről kiköltözése el jár.

Amennyiben részükről akkor az addig befizetett törlesztők felét kötelesek visszatéríteni.

A foglalót természetesen külön kezeltük. Az nem jár vissza, hacsak eladnák a fejünk fölül, de akkor a duplája, minden befizetésnek.

Olyan ügyvéd kell amelyik mindkét fél érdekét tisztában tartja.

Én bementem egy helyi ingatlan irodába ahol senkit nem ismertem, és úgy csináltattam.

A földhivatali széljegyzékbe szerződés megkötése után rákerült a nevem, így nélkülem nem tudtak semmit tenni, de amíg ki nem fizettem én se.

A napokban jön vissza a végzés tőlük. Ha kell segítség írd meg a számod üzenetben.


Drukkolok, sok sikert.

2016. nov. 6. 04:47

Nekem rossz tapasztalatom van ezzel kapcsolatban. Egy rokonom így vásárolt, és mivel megakadt a fizetéssel, így kitették az ingatlanból. Úgyhogy, se pénz, se ház nem lett.


Persze, ez gondolom egyedi eset.

2016. nov. 6. 02:37

A napokban hallottam erről a lehetőségről.

Magánember magánembertől vásárol kezdőrészlet megfizetésével, majd a fennmaradó összeget havonta törleszti megállapodás szerint, természetesen hivatalos úton.


Elsőre szimpatikusnak tűnik ez a megoldás, esetleg van aki így vásárolt lakást, házat? Érdekelnének az előnyök, hátrányok, tapasztalatok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook