Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyus. Milyen? Honnan? fórum

Kutyus. Milyen? Honnan? (beszélgetős fórum)


1 2
30. keki70 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 26. 13:15

Azért azt kihangsúlyoznám,hogy egy állat nem játékszer.

Egyik kutya sem szereti,ha a gyerekek nyúzzák.Ebből szokott aztán a baj lenni és a végén a kutyust hozzák ki hibásnak.

Szeretik,ha játszanak velük,pl.labdáznak,akár botot vagy kisebb követ eldobnak nekik,a miénk imádta visszahozni,szeretnek nyáron pancsolni akár egy kis műanyag kádban,ez a játék.

4 és 1 éves gyereknél oda kell figyelni,mert ismétlem:a kutya nem játékszer,érző élőlény,aki éppúgy nem szereti ha nyúzzák,akár az ember.Egy ideig tűri,de aztán nála is elfogy a türelem.


Tacskó:nekünk tacsink volt,fázósak,nem kinti kutyának való,könnyen felfázik,mivel alacsony és közel van a kis teste a földhöz.


Egyébként meg számomra nincs ilyen,hogy keverék vagy fajtatiszta.Nem azért szeretem meg az állatot,mert ilyen vagy olyan fajta.

Egyszerűen szeretem mindegyiket,feltétel nélkül.

29. rabankari (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 26. 13:15

Arra is gondolj ha pl utaztok, nyaraltok a kutyát is tudjatok-e szallítani, illetve csak kutyabarát helyre mehettek.

Velünk a kutyus jön szinte mindenhová,de ha pl. repülōs az út egy közeli ismerōs hozzánk költözik, hogy legyen ki játszik vele, dédelgeti, eteti, itatja. Megjegyzem sokszor inkább 10 óra autó, mint repülō, csak jöhessen velünk.

28. Bözsi néni (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 26. 12:33

Bárhonnan is lesz a kutya, csak azzal legyetek tisztában, hogy ez tizenévnyi elköteleződés. Törődés, tennivaló, ha van kedvem, ha nincs, ha fáradz vagyok, akkor is.


Plusz anyagi teher. Ezt is át kelk gondolni. Nehogy megunjátok és menhelyen kössön ki, ott sínylődjön tovább.


Szerintem menhelyről hozzatok ki inkább, ha valóban komolyan gondoljátok.

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Garabonciás)
2020. júl. 26. 12:00
Na mondjuk egy régi fém kád van is kinn. Csak a gyerekek gumimedencéje ne kerüljön veszélybe ;)
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Garabonciás)
2020. júl. 26. 11:58
Köszönöm :)
25. Garabonciás (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 26. 11:53
Tesomeknak is labijuk volt, kiraktak neki egy gyerekkadat aztan abba furdott mindig. De neha a kerti toba is belehuppant. :D
2020. júl. 26. 11:51

Hello, itt sok ingyen elviheto kutyus van:


[link]

2020. júl. 26. 11:36

Ők is gyönyörűek, és szinte csak jókat írnak róluk, bár eddig én csak félős labradorral találkoztam (egyik a sötéttől félt, másik a macskától). Lehet, hogy csak véletlen...

Az hogy imádja a vizet miben nyilvánul meg? Nálunk nem lenne lehetősége vizezni, max a kerti slaggal.

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 26. 11:28
A Berni pásztor gyönyörű. De nem szenved nagyon nyáron a nagy bundája miatt?
2020. júl. 26. 11:04
Ha kinti, akkor viszont Labrador😊
2020. júl. 26. 11:04
Másik lehetőség, hogy szoktak hirdetni, ingyen elvihető kiskutyákat. Úgy esett, hogy megesett :) Legalább látod a kutya szülőt, bár lehet, hogy az apja ismeretlen... :)
19. gigi>
2020. júl. 26. 10:56
Nekünk 4 kutyából 3 mentett. Imádjuk őket, és ők is minket. Jelenleg úton vagyunk 2 kistestűvel pár nap kikapcsolódásra. 🦮🐕‍🦺
18. 71ddaa07fa (válaszként erre: 16. - Bnedora)
2020. júl. 26. 10:50
Igen én is, vagy a Berni pásztort.
2020. júl. 26. 10:49
Menhelyi kutyáktól nem kell tartani, inkább ők a leghálásabbak, mert nagyon jó tudják mi lett velük. Sok menhelynél párszol elkell menni, időt tölteni a kiválasztott kutyával, hogy megismerjétek egymást. Sok esetben szerelem első látásra. :) Kutyapuszikkal elhalmozva. Ő lesz a nyerő, nem aki a sarokban van. :) Ments meg egy-két kutyát, meglátod milyen hálásak. :)
16. bnedora (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 26. 10:45
Továbbra is a labradort ajánlom.
2020. júl. 26. 10:44
Ha már kinti kutya, akkor kettő mert egyedül a kutya se érzi magát jól. Ez nem vicc. Keverék kutya, mert az időjárási nehézségeket jobban bírják. Mindenféleképp kiskutyát keressetek, akiket ti neveltek fel, így a gyerekekhez is hozzászokik. Télen, szalmát vagy valamit tegyetek a kutyaólba. Bejáratára, télen rakjatok fel vastagabb anyagot, hogy ne ne süvítsen be a hideg. Milyen fajta lenne a legjobb azt nem tudom, de mindenesetre kb térdig érőt választanék, kettőt. Nekünk régebben volt térdig érő keverék kutyánk, és egy tacsink.( Egyik nősény, másik kann, hogy jól kijöjjenek egymással, persze megműtve, hogy ne legyenek kiskutyák.) Kintiek voltak, igaz volt egy külső kazánházunk, aminek az ajtajára vágtunk kutyaajtót, így tudtak melegedni.
14. kisj
2020. júl. 26. 10:31
A tacsi nem szereti a hideget, rosszul tűrné ha kinti kutya lenne.
2020. júl. 26. 09:30

Köszönöm a hozzászólásokat.

Kertes házban élünk, 3000nm telekkel, ebből 1000nm elkerített. Mindenképp kinti kutyus lenne.

A gyerekek 4 és 1 évesek, ők még nem tudnak dönteni, valószínűleg egy kecskét is hazahoznának, ha rajtuk múlna.

Saját kutyánk még nem volt, de a szülői házban mindig volt (keverék) kutyánk, nagyjából tudjuk milyen költségekkel jár.

Nekem szimpatikus a tacsi, de egy nagytestű "lusta" mackót is el tudok képzelni. Csak bírja a gyerekek nyúzását, ne kelljen attól félnem, hogy a játék hevében megkapja őket, legyen tanítható.

2020. júl. 26. 09:11
Francia bulldog
11. katus3 (válaszként erre: 9. - Garabonciás)
2020. júl. 26. 06:57
Nekem is tacsim (Zokni) van. Akaratos, önfejű, makacs, de imádni való kis kolbászka.
2020. júl. 26. 01:45

Először is, mivel kezdők vagytok, így tudni kell, hogy mivel jár egy kutyatartás (pénz, szabadidő, fiú, lány) Egy kölyök kutyával nagyon sokat kell foglalkozni. A labrador nagyon jó gyerek mellé.

A menhelyet én is ajánlom. Nekem szinte minden kutyám utcán talált volt, imádtuk őket.

2020. júl. 25. 23:56
Menhelyi Tacskó. Zacskó. :D Nekünk is volt, úgy hívták Csöpi. Baromi okos kutya volt, meg nagyon szökős. De csak olyankor szökött ha mi is elmentünk otthonról. Jött volna mindenhova utánunk. Nem zártuk kulcsra soha a kaput, aztán valahogy rájött hogy hogy lehet kinyítni. Addig ágaskodott, amíg ki nem nyitotta. Aztán meg uzsgyi. Volt hogy kikísért a buszmegállóba, fel a buszra, a sofőrők nagy örömére. Kié ez a kutya? Én nem tudom. :D A sofőr lezavarta, ő meg hazajött. Soha nem csavargott el. A nővérem gyerekeit is imádta. Ja, meg volt egy olyan heppje, hogy mindenkit beengedett, de kifele már senkit. Olyankor pitbullá vált. :D Nagyon-nagyon szerettem. Ha ő visszajönne akkor még lenne kutyám, de egyébként már soha többé nem lesz. Eltemettem utána egy párat még, több már nem kell.
8. keki70 (válaszként erre: 7. - Keki70)
2020. júl. 25. 23:11
mindegyike...
7. keki70 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 25. 23:10

Menj el menhelyre-menhelyekre,rengeteg kutyus vár arra,hogy családban lehessen.Ezek a kutyusok mindegyik arra vár,hogy egyszer valaki hazavigye,szeressék,játszanak vele és ő százszorosan hálálja ezt meg.De komoly elhatározásnak kell lennie,mert nem szabad játszani egy állat érzéseivel.

Ha lenne nagy kertem,udvarom,akkor én is úgy fogadnék örökbe.Nem lenne nehéz választanom,nekem nagyon sok kutyus tetszik,ahogy követem az állatmenhelyeket,mindegyik valamiért szerethető,pedig csak képen vagy videón látom őket.De így megmentek egy életet és egy következőnek lesz helye.

A helybeli állatmenhelyre eljárok kutyusokat sétáltatni,és mindegyik egy külön kis személyiség,imádni valóak,annyi szeretetet kap tőlük az ember,hogy hihetetlen.Hálásak mindenért.


Pteri sorait osztom-köszönöm,hogy leírta ide,jó volt olvasni <3

6. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 25. 21:49
Mi fogadtunk úgy örökbe, hogy elmentünk a menhelyre nézelődni. A gondozók szerint legszomorúbb kutya azonnal a gyerekeim nyakába ugrott és szerelem lett első látásra. Nem tudtuk otthagyni. Mindenki azt kérdezgette milyen fajta, mert olyan gyönyörü volt. És az állítólag depressziós kutya, akiről azt mondták nem eszik, nem ugat, nem szaladgál hetek óta, nálunk másnap csaholva rohant, és amikor csak tehette átölelte a nyakunkat, mint egy nagy, bundás gyerek. Nem azt mondom, hogy mindenképpen menhelyen, de nézelődjetek , ismerkedjenek a gyerekek kutyusokkal, és hátha ők is beleszeretnek egy fajtába v.kutyusba.
5. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 25. 21:31

Fajtiszta nincs. Fajtatiszta van.

Kertesház? Nagy kutya?

Panel? Szoba kutya?

Mennyi idősek a gyerekek?

Iskolaidőben is lenne vele foglalkozva , vagy szeptembertől hanyagolás?

4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 25. 21:10

Nézd, ezen az oldalon lehet válogatni:

[link]


Mennyi idősek a gyermekeid? Egy képes, fajtaleíró könyvet kéne beszerezni és esténként velük nézegetni, válogatni.

Így ők is sajátjuknak érzik majd.

3. 71ddaa07fa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 25. 21:05
Menhelyről én sem hoznék. Tudom nem leszek népszerű. Berni pásztor, Labrador Golden retriver, vagy Vizsla. Nálam ezek jönnének szóba, ha gyerek mellé szeretnétek.
2020. júl. 25. 21:04

Nem fajtiszta, hanem fajta.

Faj: kutya

Fajta: Spániel


Amúgy spánielt ajánlom jó szívvel. ❤️

2020. júl. 25. 21:01
Kérlek ajánljatok kutyafajtát kezdő kutyatartónak. Nagy kertbe, gyerekek mellé. Nem ragaszkodnék fajtisztához, de a menhelyi kutyusok előéletétől tartok.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook