Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyakanapé fórum

Kutyakanapé (beszélgetős fórum)


30. d5bae51d10 (válaszként erre: 29. - D5bae51d10)
2018. aug. 7. 12:11
Na látom igen
29. d5bae51d10 (válaszként erre: 28. - Smirnoff)
2018. aug. 7. 12:10
Ezt biztosan ebbe a fórumba szántad?
28. Smirnoff (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2018. aug. 7. 04:41

Az apja szerint akkor lett neki eloszor varazsszonyege meg szuper számítógépe, mikor 6 éves volt kb. Akkor új barátnőjével a határon túlról ingaztak olykor haza. Kint bérelték lakást, az otthoni ponton meg laktak a csaj szülei, ahol a kissrác is szokott lenni. Bazi nagy, bazi szep ház medencével, kacsalabbal.

Csak akkor erről még hosszas sztorikat mondott, és egy része maga és hasonló volt, mint a varazsszonyeg. Csak nem tudom, valahogy összemosódik neki ez az egész. Gátlás nélkül bizonygat valamit, hogy nem úgy volt, még akkor is, ha a szemed láttára csinálta. Vagy pl. este fél 10 felé jön egy merges üzenet az anyjától, hogy azonnal elviszi a gyereket, mert egész nap egy muzlit evett és egy levest. Tenyleg ezt írta. Én is felrobbantak volna a helyében (bár kételkednek a gyerekem szavaban, és előbb rákérdeznek, mint támadnak). Reggel tényleg evett muzlit, és aznap tényleg evett levest. ...kétszer is, és utána jött a főétel. Meg valamit evett délután is. És mikor az üzenetei közt kikérése az apja, hogy mit irt, és az orra alá nyomja, akkor még mindig tagad.

Ma számon kérte az anyját hogy 3/4 11-kor miért van még fent javában (kihallatszodott a szobából), és erre rávágta, hogy délután kettőig aludt. Ami csak olaj a tűzre, mert ugyan mitől alszik kettőig ... És persze nem igaz, kettő körül már hazajöttünk a városból, és megebedelt ráérősen. Rákérdeztem, miért beszél hülyeségeket már megint az anyjának, és erre tök más hazugságot kezdett kimagyarázni.

Amúgy aranyos gyerek, és nem is hülye, de mióta az anyja talált magának egy pasit, aki frankon eltartja, szerintem carik rá, és mellé van 2 kisteso, aki elvonja a figyelmet. Megvesznek neki minden vackot, de nem veszik meg semmit. Iszonyatosan rendetlen, trehany, udvariatlan, és semmi segítőkészség nincs benne, azt meg tudom túl kéri, hogy kiszolgálva legyen. Nekem úgy tűnik, ez is a szeretetetehseg jele nála. Amúgy ha foglalkoznak vele, aranyos gyerek, csak sok baromságot kell helyén kezelni. Nekem több türelmem van hozzá, uh rajtam lóg gyakorlatilag, de a napokban nálam is elszakadt a cérna. De kinek nem, ha 3. napja lázas, és egy ilyen kis tunderbogar egy röpke centi híján direkt pofán lövi játék pisztolyjal?

Még 1,5 hetet lesz velünk aztán viszik haza.

27. Guruljka (válaszként erre: 26. - Hannababa13)
2018. aug. 7. 01:10

Nekem is volt kutyám, amelyik néha szeretett alábamnál aludni.

Főleg ha fürdetés után szép tiszta volt. :D

2018. aug. 7. 01:00
a kutyusomnak pléd volt kitéve,de csak az ágyamba szeretett aludni,ha rászóltam,hogy mennyen le,nagyon megsértődött,mint egy kisgyerek!
25. Guruljka (válaszként erre: 24. - Smirnoff)
2018. aug. 7. 00:07

Akkor tényleg van valami. Szegény kissrác. És szegény ti.

Meddig marad?

24. Smirnoff (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2018. aug. 6. 23:54
Talán 6-7 éves volt a kölyök, mikor a szomszédos országba költözött az apja, aztán 4 éve haza, Európa másik felébe. Persze, nem egyszerű így, de valami otthon sem stimmel, mert folyton hazudozik a kissrác :/
23. Guruljka (válaszként erre: 22. - Smirnoff)
2018. aug. 6. 22:53
Ha a kapcsolat csak időszakos, nehéz lehet.
22. Smirnoff (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2018. aug. 6. 22:25
A pasim 13 éves gyereke kb. 2 hete velünk van, a destruktiv, agressziv, problémás cica kutya ''sza hozzá képest ;D
21. Guruljka (válaszként erre: 19. - Smirnoff)
2018. aug. 6. 19:23

IUgn, majdnem ezt írtam, de lehetnek egyéb izgalmak is, amik megfűszerezik az ember életét. :D


A kommunikációs poénok viszont talán csak a gyerekneveléshez hasonlíthatók. Csak a kutya hamarabb szobatiszta lesz, és addig se kell pelenkát mosni rá, meg nem "bukik" a vállamra... :D

2018. aug. 6. 19:08

Jól néznek ki ezek a kutyakanapék, körbenéztem a neten. Élőben még senkinél nem láttam ilyet.

A mi Molli kutyusunknak egy pléd van összehajtogatva letéve a padlóra, az a helye. Legtöbbször mégis a szőnyegen terpeszkedik. A kanapéra soha nem jött fel, meg sem próbálta, még akkor sem ha rajta ülünk. Odajön és a lábunknál lefekszik a szőnyegre. Én örülök, hogy nem próbálkozott soha, mert nem engedném fel. Így legalább nem kell küzdeni vele, hogy megértse.

19. Smirnoff (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2018. aug. 6. 18:09
De unalmasabb is ;)
18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Dd9dec5381)
2018. aug. 6. 16:41

Meg az uiiii, uiiiii, ha a kedvenc kaja zörgését hallja...

Hát imádom, és az újszülöttek, mindjárt teljes bundácskával, hatalmas, nyitott szemekkel...


A csincsillát "használtan kaptuk", amikor a lányomék költöztek. Meglepett, amikor ugatni hallottam. Ritka teljesítmény tőle, és nem tudom a jelentését, de néha ugat.

17. dd9dec5381 (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2018. aug. 6. 16:25

:)

Malacom is volt. Mikor fekszel mozdulatlanul az ágyban hajnalban, még pislogni sem mersz,mert azt is meghallja, es jön a siiip meg a futty! Néha még most is behallucinalom, pedig már évek óta nincs velünk... Kis töltött zoknik :)

16. Guruljka (válaszként erre: 14. - Lia14)
2018. aug. 6. 16:24

Igazad van.


kiigazítanám, hogy persze hogy jólesik neki a csontocskáit rugalmas helyen pihentetni, de ez nem kizárólag a gazda kanapéján lehetséges. ☺

15. Lia14 (válaszként erre: 14. - Lia14)
2018. aug. 6. 16:21
*hova heveredik le
14. Lia14 (válaszként erre: 1. - Folk2)
2018. aug. 6. 16:20

A kutya oda fekszik, ahová megengedik neki. Ha szabad, a gazdái vetett ágyába, vagy persze a nappali süppedős kanapéjára. Esetleg a szőnyegre. Melegben a kőre a konyhában. :)

A hangsúly a megengedésen és a nevelésen van.

Ha NEM mehet fel a kanapéra (egyszer sem!), akkor nem megy fel.

Ha kutyakanapét akarnál venni (ami szerintem teljesen felesleges), előbb nézd meg, hovheveredik le előszeretettel a kutya, és oda tedd. Egyébként lehet, hogy nem fogja használni.

Szerintem egy kutyának, ha bent alszik, 1 db éjszakai fekhelyre van szüksége, ami csak az övé. Kanapéra nincs. :)

13. Guruljka (válaszként erre: 12. - Dd9dec5381)
2018. aug. 6. 16:17

Nem is vettem negatívnak!


Most egy csincsilla van. De az igazi gyengém a Malac. (Tengerimalac.) Régóta nem volt már.


Kutya 13 éves korom óta mindig volt. Az enyém, és nem a családé, mert én vittem már akkor is állatorvoshoz, ha kellett. És lázas betegen is felkeltem levinni, mikor városban laktunk - mármint mert a húgom éppen nem volt hajlandó, én meg tüdőgyulladással feküdtem.

Most így falun isteni. :D Csk kibattyog a dolgára.

12. dd9dec5381 (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2018. aug. 6. 16:12
Nem azért, csak igy jött ki. Valahogy mi macskás - nyulas banda vagyunk... Én még rágcsálós es halas is... :)
11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Dd9dec5381)
2018. aug. 6. 16:10
Nyugodtabb a kutya nélküli élet kétségtelenül. :D
10. dd9dec5381 (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2018. aug. 6. 16:06
Jaaaa értem :)sosem volt kutyám...
9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Dd9dec5381)
2018. aug. 6. 16:01
Arra próbáltam utalni, amikor az ember mérgében pofonvágja azt a nyavalyást. :D (Nálam inkább szóban történik a rémségek ecsetelése, mit teszek vele rögtön... de volt olyan is, hogy a légycsapóval kergettem, míg a helyére nem ért. Húzta a fenekét villámsebesen. Ez akkor volt, amikor kismacskát akart gumibabának nézni.)
8. dd9dec5381 (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2018. aug. 6. 15:55
Tudom, megtaláltam a lényeget a mondandódban, de mi az hogy felképelni a kutyát!?? :O Valaki pofozza az ebet, vagy hogy kell ezt elkepzelni?
2018. aug. 6. 15:55
Persze előbb nem ártana tudni, mekkorka az az "ebzet", és már felszokott a kanapéra, vagy még csak szeretne?
6. kondygirl (válaszként erre: 1. - Folk2)
2018. aug. 6. 15:53

Szia,


A mi kutyánk is ott szeret ahol mi vagyunk, vagyis a kanapén. Van saját ágya bent, azon csak ő fekszik és ott a gyerekek sem piszkálják. Ha nem engeded a kanapéra sztem érdemes beszerezni neki egy saját helyet.(kevesebb szőr a szőnyegen, a miénk imád dörgölőzni:D)

5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Dd9dec5381)
2018. aug. 6. 15:47

Alapesetben van a kuytának egy HELYE.

Ahova akár el is küldhetem. Ott nyugton van, sőt bármi történt is a helyén fekvő kutyát nem szidjuk, nem "neveljük", fel se képeljük. :D


Ez lehet akár egy rongy is. De nem mindegyik kutya szereti az alátétet. A komondor a szőnyegre azért lerogyik, de egyébként nincs ilyesmire igénye.

A másik kutya mentett. Előélete ismeretlen. Ő kapott egy rongyot, kihúzza és befekszik a rongy helyére.

Volt kutyám, amelyik a minimális hőszigetelést is kiszedte a házából a legvadabb télben is.


Ha egy kutyát következetesden ránevelnek, hogy a Helyedre parancsra elkotorjon a helyére, akkor legalább arra az időre azt fogja tenni. Van gazda, aki a Helyedre parancsot úgy tanítja, hogy a kutya legyen bárhol, de tőle távolabb.


Kutyakanapét még nem láttam, de a kezdeti időkben javaslom a gazda régi, nem kimosott cuccaival letakarni. Talán akkor könnyebben elfogadja a kutya.

Ha lakásban van, és rövidke a bundája, egy kiszuperált fotelpárna is jó lehet neki. Be lehet borítani mosható huzattal.


A rossz hírem az, hogy továbbra is fel fog menni a családi kanapéra, vagy esetleg csak akkor, ha a gazda nem látja. Komromisszum lehet, ha a kanapéra terítünk valamit, amit a kutya alá szánunk. Meg fogja tanulni a kutya, hogy jelezze, kéri a terítőt, kanapézni szeretne. :D

2018. aug. 6. 15:37

Ez olyan,mint amikor bőszen tákoltuk a macskának az általunk zsenialisnak es roppant szórakoztatónak gondolt játékot, aztan a nagy leleplezes utan hűvös távolságtartas es közöny övezte a csudib@szt,és ment vissza szaloncukrokat pöckölni a karácsonyfan. :))

A nyulam detto, szoval en nem sok reményt fűznék hozzá,bár lehet a kutyák ebben is engedelmesek?

3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Folk2)
2018. aug. 6. 15:34

Mit értesz szobakutya alatt? Mert nálam a komondor is idebent van, ha akar. (Ebben a melegben csurrantani se nagyon akar kimenni.)


Természetesen bútorra nem, az a gazdáé. A szőnyegen bárhol elheverhet.

2. Smirnoff (válaszként erre: 1. - Folk2)
2018. aug. 6. 15:31
Ahol én eddig kutyakanapet láttam, az csak porfogo volt. Úgyis a kedvenc helyére fekudt mindig a jószág,ami naná, hogy nem a kutyakanapet volt.
2018. aug. 6. 15:25

Sziasztok!


Kutyatartókat szeretném megkérdezni, hogy érdemes-e venni szobakutyusnak kutyakanapét, vagy a családit használná akkor is? Egyedi kutyakanapékat lehet venni valahol? Köszönöm a válaszokat előre is!!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook