Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyakakival a tűzijátékozók ellen fórum

Kutyakakival a tűzijátékozók ellen (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
36. ab3619a9cd (válaszként erre: 35. - Dd9dec5381)
2018. dec. 31. 12:04
Ha már zajkeltés:hanggránát! Előszeretettel használják!
2018. dec. 31. 11:45
Személy szerint én is gyűlölöm a petárdázást, meg úgy alapból minden ilyen sz@rt, aminek a zajkeltés a célja,egyszerűen fel nem fogom, mi ebben a jó. Ettől függetlenül ki lehet bírni egy évben egy éjszakát, akinek meg leviszi a kezét... Hát, oda neki a Darwin - díjat. Van akit nem lehet megvédeni saját magától.
34. Bözsi néni (válaszként erre: 24. - Lizy92)
2018. dec. 31. 11:29

De, simán belehalhat. Például szívbeteget megijesztesz vele. Vagy a ledobott petárda a fején robban.

Ki sem mertem lépni a lakásból tavaly szilveszerkor, mert az emeletről dobálták a petárdát.

Hát köszi! Szórakozzon a fa...ával, ha van neki!


Robbantgatás nélkül nem lehet jót bulizni?

33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Magdika66)
2018. dec. 31. 10:21

Remélem, mint kutyatulajdonos,hogy nem.


Ha kutyám van, felelősséggel is tartozom érte. Ebbe beletartozik az is, hogy megvédem. Ha fél, beengedem erre az egy napra a lakásba, hogy biztonságba érezhesse magát.

32. andi6020 (válaszként erre: 1. - Magdika66)
2018. dec. 31. 08:57
Legalább összeszedik a sok szart, amit szanaszét hagynak. Primitív ötlet, már ha igaz.
31. PöttyösPanka (válaszként erre: 30. - Lizy92)
2018. dec. 31. 07:26
Pont ezért veszélyes a petárda.
30. Lizy92 (válaszként erre: 29. - PöttyösPanka)
2018. dec. 31. 07:23
Felelőtlen emberek mindenhol vannak.
29. PöttyösPanka (válaszként erre: 26. - Lizy92)
2018. dec. 31. 07:21
Azért ezt nem mondanám. Egyik évben csak az egyik helyről próbáltunk átjutni a másikra, de olyan volt, mint egy harcmező. Azok a kedves, értelmes emberek, akik gondolom csöppet sem voltak ittasak, mert ugye az buliban nem szokás, a tömegben nem hogy petárdáztak, de ott gyújtogatták a tűzijátékot is. Azért ez nem kicsit tűz- és balesetveszélyes. Pont az a baj, hogy túl sok az olyan ember, aki nem fogja fel, hogy ez nem csak egy nagyot durranó játék, hanem robbanószer.
2018. dec. 31. 07:07

Nem tudom, akinek a levegő is elakad az ijedtségtől, és amúgy sem látja, ki lehetett, mire megy a csúzlijával.


Sok éve solt már, utolsó pillanatban vettem a buliba harisnyát, már csak a Divatcsarnokban kaptam. Aki nem ismerte: egy kút-szerű épület volt a vásárlótér, nagyjából kör alapú, körben több emeleten erkélyek, azok képviselték az eladóteret. A harisnya a földszinten volt, a pénztárnál álltam a kislányommal, akit akkor magammal vittem, talán négy-öt éves lehetett.

Valaki egy petárdát dobott, ki tudja honnan, és ki tudja, pontosan hová. A katlanszerű épületbelső sokszorosította a hangot, több másodpercre megsüketültünk, szerintem a szívem egy ütést kihagyott. A lányom ordítva ölelt át.


Ez még ma is sokszor eszembe jut azóta, vajon jót nevetett az illető?


Mostanában itt falun is elviselhető a dolog, a mostani kutyáimat nem érdekli a petárda-durrogás. (Pár éve még elég hosszasan nyomták, jobban tellett rá.)

27. lelkiismereted (válaszként erre: 22. - Nyamitörp)
2018. dec. 31. 06:58
Felénk szerencsére nincsenek ilyen idióták.
26. Lizy92 (válaszként erre: 25. - PöttyösPanka)
2018. dec. 31. 04:07
Senkit nem kényszerítenek arra, hogy vegyen petárdát, és nyomassa. Mindenki a saját belátása szerint cselekedjen. Lehet hallani már pár napja, hogy több embernek megsérült a keze, mert petárdáztak, de miért is? Annyi eszük nem volt, hogy ha már használják, akkor ne a saját kezükben robbantsák fel.. Egyébként én arról írtam lentebb, hogy aki nem használ petárdát, egy mezei szilveszteri partira látogató, vagy otthon bulizó emberkének nem lehet baja ezektől a dolgoktól.
25. PöttyösPanka (válaszként erre: 24. - Lizy92)
2018. dec. 31. 04:04
Végülis a lentebb említett esetben sem halt bele szegény, csak szétnyílt a feje. Akiknek a kezét viszi le a petárda, azok sem szoktak belehalni, úgyhogy tulajdonképpen igazad van.
24. Lizy92
2018. dec. 31. 03:57
Az embereknek semmi nem jó. Azt hiszem 1-2 napot ki lehet bírni, senki nem hal bele egy kis tűzijátékba/petárdázásba.
23. Bözsi néni (válaszként erre: 22. - Nyamitörp)
2018. dec. 31. 00:30
Pedig az nagyon veszélyes, ha valakinek a fején robban. Súlyos sérülés lehet belőle. Ismerős fia így lett magatehetetlen, szétnyílt a feje. Túlélte, de ennyi.
22. Nyamitörp (válaszként erre: 11. - Lelkiismereted)
2018. dec. 30. 22:56

Persze, hogy vannak kivételek. Nem zavar, hogy ünnepelnek, nálunk a kutyát nem érdekli a petárdázás, a fejét se emeli meg rá. Engem viszont zavar, hogy nem tudok kimenni az utcára (nem a városba vagy forgalmas helyre gondolok) sétálni egyet, mert mindig akad olyan idióta, akinek jó móka, hogy lesi az erkélyről, ablakból az arra járókat és rájuk dobálja a petárdát, ne adj isten az üvegeket. Csak a te kedvedért, nyilván ezt sem csinálja mindenki, de ahhoz épp elegen, hogy engem zavarjanak.

A sz.rral dobálózást meg nem hiszem el, hogy megteszik, azt a részét nem tudom komolyan venni.

21. Bözsi néni (válaszként erre: 19. - Ab3619a9cd)
2018. dec. 30. 21:43

Nem vámnak kéne lennie, hanem rendfenntartónak, aki rögvest elkobozza. Merthogy tiltott. És ha ez ennyire köztudott, skkor a hatóság szemet huny.


Pedig minden törvény annyit ér, amennyit betartatnak belőle.

2018. dec. 30. 21:18

Inkább akkor már ez jobb ötlet:

[link]

Mindenki vigyázzon magára és a kis szeretteire is holnap!

19. ab3619a9cd (válaszként erre: 18. - Bözsi néni)
2018. dec. 30. 21:06
Határvárosban lakok, kint már a híd lábánál kilószámra lehet venni a petárdát. Nincs vám, szerinted?
18. Bözsi néni (válaszként erre: 15. - CILUSKA)
2018. dec. 30. 21:00
Hiába tiltott, tele van vele a város, és senkit nem vonnak felelősségre a zsaruk. Nem törődik vele senki.
2018. dec. 30. 20:55
Beteg ötlet nagyon.
16. globus (válaszként erre: 14. - Bözsi néni)
2018. dec. 30. 20:33
Egyetértek. Hihetetlen, hogy sok ember jókedvéhez jelentősen hozzájárul a randalírozás. Van hitelkárosult házaspár ismerősöm, akik minden évben visítva szórják ki a pénzt az ablakon szilveszter éjjelén. Szerintük "nem drága".
2018. dec. 30. 20:30

Én nem vagyok kutyatartó (bár volt több kutyám is), és nem vagyok kutya, hanem ember vagyok.

Mégis nagyon utálom, és elítélem a petárdázást! (egyébként is tiltott!)

A tűzijáték kulturált körülmények között a megengedett időben elfogadható.

Aki pedig hangos durrogtatásra vágyik, annak javasolni tudom valamelyik háborús övezetet, ott kiélheti a perverz vágyait.

2018. dec. 30. 20:28

Fiatalabb koromban nem volt se tűzijáték, se petárda, mégis fantasztikusan jó szilveszterek voltak, hatalmas jókat buliztunk trombitával is, az utcán is. És nem kellett félni.


Manapság meg csak baromállat módon tudnak megnyilvánulni sokan.

2018. dec. 30. 20:25

A petárdák forgalmazását használatát betiltanám!


Nálunk tavaly pl. a körfolyosós héz udvarára hajigáltak le az emeletről petárdákat. Az udvar szűk, iszonyatosat durrant, tök váratlanul.


Én földszinten lakom, hát szörnyű volt, ha szívbeteg lennék, az ijedtségtől meg is halhattam volna! Arról nem beszélve, hogy ha valaki a földszinti lakásokba megy, a fején is landolhatott volna!


Persze, mire kimentem szólni, ezek a szuper, bátor "férgek" (mert az ilyen nem ember) eltűntek.

12. ab3619a9cd (válaszként erre: 11. - Lelkiismereted)
2018. dec. 30. 20:20

A petárdát már rég betiltották, de az embereket mikor érdekelte a törvény?

A kutya pedig nem hobbiból kiabálja át az éjszakát! Valószínű egyedül hagyták...

11. lelkiismereted (válaszként erre: 9. - Nyamitörp)
2018. dec. 30. 20:14

Szerintem vannak kivételek, akik nem isszák le magukat full részegre, kultúráltan tudnak ünnepelni.

Nekik is megjár egyszer ünnepet tartani.


Sok kutyatartót pedig az nem érdekli, hogy más nem tud pihenni, mert a kutyája csahol éjszakánként.

A petárdázást be kellene tiltani.

2018. dec. 30. 20:02

Ezt a marhaságot! 2 kutyám van, de nehogy már azért ne szórakozzanak mások szilveszterkor mert vannak kutyatartók!

Érezzék jól magukat és a petárdát, tüzijátékot lehetőleg ne az udvaromba dobják!

9. Nyamitörp (válaszként erre: 6. - Lelkiismereted)
2018. dec. 30. 20:01

Sokan úgyis összesz.rják magukat hajnalra. :D:D

Nem fog neki feltűnni, hogy a sajátjában vagy valamelyik kutyáéban hempereg.

Nem terveztem utcára menni holnap, de azért remélem mindenki pontosan tud lőni a csúzlijával. Nehogy félreértés legyen a vége

2018. dec. 30. 20:01
Nagy az Isten állatkertje.
7. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Magdika66)
2018. dec. 30. 20:01

Remélem, hogy nem.

A petárdákat én is utálom, de nálunk már ez is, és tűzijáték is megy esténként.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook