Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyabajok fórum

Kutyabajok (beszélgetős fórum)


1 2 3
48. gribedli*** (válaszként erre: 22. - 8cc24eb355)
2017. nov. 7. 10:51

Félni mi sem félünk, nem azért ugrom el, ha támadni készül mert fosok hanem mert nem akarok magamon sebhelyet. Nem egyszer előfordult, hogy a kaján vesztek össze és akkor is odaugrunk szétválasztani őket és akkor is ugye a kutya épp "nincs magánál", hirtelen odakap. Ez nem félelem kérdése. Nem fogom hagyni azt sem, hogy egymást marcangolják de ehhez kevés, hogy azt akard, hogy legyen engedelmesebb, úgy èrtem, mit csinálsz, megvered? Mert én nem fogom. De kicsi kora óta a kannal nagyon sokat foglalkoztam és kicsinek sem akart semmit megtanulni, se szótfogadni. Aztán utánanèztem és ma már tudom, hogy a kotorékebek direkt ilyenek. Az összes gazdi, akinek ilyen kutyája van, mind hasonlókat mondanak,pl hogy nem engedelmesek de még a szobatisztaság is később jön. Mert ha nem lenne az a makacsságuk, ami van, akkor aztán cseszhetik, hogy majd ő kikaparja a rókát, stb-t mert más kutyák, akik szófogadóbbak, kevésbé akaratosak, kevésbé kitartóak.


A pitbullt is gyakran keresztezik bassett hound-al pont ezèrt, a pitbullnak van jó erős állkapcsa de nem mindig vad. A bassett houndban meg van akarat, konokság, kitartás, a kettő együtt egy jó kombináció. Ja, mert a pitbull még engedelmesebb is, szóval tényleg kompenzálja a bassett hound engedetlenségét.


Mindezek ellenére én legközelebb, ha ők meghalnak, ugyanilyen fajtát fogok tartani mert nekem ez így megfelel. A férjemnek mindig németjuhásza volt és az egyik elèggé szôfogadatlan volt (ami németjuhásznál nagyon ritka). Elvitték kutyaiskolába és onnantól még agresszívebb is lett, ezèrt mi úgy döntöttünk, hogy ezt nem akarjuk bevállalni. Mert így még bírunk vele (csak a kan ilyen hülye) de ha netán felvenne még mellé más rossz szokàsokat, akkor már nem jó.

47. ×Csülökleves× (válaszként erre: 38. - Niki01)
2017. nov. 7. 10:31

Nevess csak, ha jólesik, de ez a nagykutya neked nem való.

Ez tény, nem bántás, s nem az én intelligenciámról vagy annak hiányáról mesél.


Kellene neki gazda, társ, szép szó, szabályok, mozgás, öröm, stb.

Így csak egy bezárt csengő. Bocs.

2017. nov. 7. 10:16

Sokat gondolkodtam ezen,de valahogy csak arra tuok gondolni,hogy ez a szerencsétlen csak tartva van.Ezt értem úgy hogy a kennelben van a nap 24 órájában.Etetve-itatva lapáttal van,mert a gazdi fél tőle.

Remélem nem látom hamarosan a híradóban hogy gyerekeket marcangolt szét egy nagytestű kutya!

Ugyanis ez lesz belőle.

Dominancia?????

A helyes tartás első pillére letörni a kutya szarvát!Ő a falkavezér?Ez a kutyának sem jó!A családnak sem!

Állatorvosról hallani sem akarsz,mert szerinted olyan,mint minden más kutya...

Neked nem való a nagytestű,bánni tudni kell velük ami neked valahogy nagyon nem megy!

45. d5bae51d10 (válaszként erre: 44. - D5bae51d10)
2017. nov. 7. 08:15
Niki! Itt összekevertem a vágólapos dolgokat. De kaptál egy kis élet képet akaratomon kívül a saját kutyáimról is. Remélem, hogy ki tudod hámozni, amit a Te kutyáddal kapcsolatban Neked szántam, és nem bántó szándékkal!
44. d5bae51d10 (válaszként erre: 39. - Niki01)
2017. nov. 7. 08:06
Ezt egyébként nem annyira értem Niki. Mi az, hogy a szocializációs probléma egy-két hozzászólónál is fennáll? Szerintem itt téged senki bántani nem akart. Abból, amiket leírtál, azt a következtetést tudom levonni, hogy egy nagy testű kutyát kennelbe tartasz, enni adsz neki, de nem nagyon van időd foglalkozni vele. Ezt a kutya lelke megsínyli, szerintem ezért morog. Mindegy, hogy udvari vagy lakáskutya, foglalkozni kell velük napi fél óra a minimum. Sétáltatni kell, tanítani, labdázni velük. Hogy érezzék fontosak. Nem tudom, hogy ezek a dolgok megtörténnek-e nálatok, ha nem, akkor ez a bajok gyökere. A kutya unatkozik, és agresszívvá válhat. Veszélyes játszma, főleg, ha gyerek is van. Először is: Mindenkinek köszönöm, hogy velem voltatok ebben a nem egyszerű időszakban, és drukkoltatok nekünk. Mama ügyben, költözés ügyben. Sokat jelentett ez nekem. Még sok munka van, de kezdem látni az alagút végét. :) Végül is már eljutottunk kutya oviba is Szederkével, kétszer is. Vendégül tudtam látni a barátainkat, ott alvósan. Igaz, kicsit speciális vendéglátás volt, mert Tamáséknak hozni kellett széket, meg asztalt, ha le akartak ülni enni nálunk. (Ők fuvarozták a parasztgarnitúrát.) Örömmel jelentem, hogy Klárival mostanság nem csatázunk. Talán elfogadta a helyzetet, meg nincs is rá energiám. Valami aurája van ennek a Vácszentlászlónak. Mostmár meggyónom őszintén, hogy kicsit féltem a városi létből elköltözni 55 km-re Budapesttől, de valóban sokkal jobb, ahogy mondtátok is, hogy kellemesebb lesz. Az utazás a munkahelyre nem bonyolultabb, mint Budapesten araszolni a dugóban. Jó a nagy telek, tágas a ház, igaz mindig vannak feladatok. Nagyon nem bánom, hogy kitaláltam ezt a projektet. Most hétvégén megint kutya ovizunk Dórival, egyet nálunk alszik. Szeret velem lenni nagyon, és én is szeretem, ha ott van. Már hét éves elmúlt, sokkal könnyebb vele, mint mondjuk három éve. És általában én szabom meg, hogy mikor jöhet, nem az anyukája. Klári aranyos volt. Mondta, hogy ő ugyan kutyaiszonyos - Szedertől meg Csutaktól nem fél - de most látja, hogy mennyire jót tesz a gyereknek, ha megfelelő irányítással állatokkal is foglalkozik. Dóri, ha nálunk van, "zeng" a ház. Énekel - még a WC-én is - kiabál, hív, hogy "Ildikó gyere!". "Ezt nézd meg, vagy azt nézd meg, ezt csináljuk, vagy azt csináljuk!" És egyre gyönyörűbben rajzol. Szóval imádom a csajt. István is teljesebb életet él, mint Budapesten. Barkácsol, szerel, és ha nem tervez. Kész csoda, amit ebből a házból kihozott eddig. Büszke vagyok a férjemre, és nagyon szeretem őt. 61 évesen, azért nem semmi amit, produkált. Tegnap egyébként nem történt semmi különös este. Fél hatra sikerült haza érnünk, nagyon jó időt futottunk. Vacsorát készítettem, pakolásztam, kutyáztam. A szokásos napi rutin. Ma délután megyek Andreához, a férjem nevelt leányához. Este vasalást terveztem, mert az a hétvégén kimaradt. Most ennyi. Kellemes napot nektek. Lehet, hogy valóban csak jelzőkutyaként funkcionál? A dominencia kérdést meg kell tanítani neki, hogy TE VAGY A FŐNÖK. Minden kutya nevelhető, szerintem még nem késő. De egyébként az csinálsz, amit akarsz. A TE KUTYÁD, A TE FELELŐSSÉGED, NEKED LESZ ÖRÖMÖD VAGY GONDOD VELE! Sok sikert! És nem a rosszindulat szól belőlem 30 éve kutyás vagyok...
43. d5bae51d10 (válaszként erre: 41. - Niki01)
2017. nov. 7. 08:01
Jó reggelt. Niki, ha teheted, vidd el a kutyát kutyapszichológushoz, vagy legalább egy kutyatrénerhez.
42. 8cc24eb355 (válaszként erre: 41. - Niki01)
2017. nov. 7. 07:57
Ez nem látszik kívülről de nekem mindegy!A te kutyád!
41. niki01
2017. nov. 7. 05:28
Szerintem olyan az allkapcsa mint mas kutyinak.kiskoraban amugy nem csinalta.valszeg dominancia kerdes all fenn en is ugy erzem.
40. 8cc24eb355 (válaszként erre: 39. - Niki01)
2017. nov. 6. 17:59

És az állkapcsa?


Mutasd meg dokinak!

39. niki01
2017. nov. 6. 17:55
Az szocializalodasi problema egy ket hozzaszolonal is fennall :-)
38. niki01
2017. nov. 6. 17:43
Köszönöm az intelligens valaszokat:-)Latszik mire jo egy forum,valaki jo szivvel ad tanacsot,annak meg köszönöm,a vadaskodoknak meg legalabb van hol kielniük a frusztracioikat:-)Viccesek vagytok,ti utobbiak..
37. ×Csülökleves× (válaszként erre: 20. - 1c2bf7d42c)
2017. nov. 6. 15:57

Gondolom házőrző. Csengő.

........

Szegény kutya.

36. 8cc24eb355 (válaszként erre: 35. - D5bae51d10)
2017. nov. 6. 13:54
Óóó,igen!Ráadásul a csivavám még radarozik is! /Két füllel kér/ :D
35. d5bae51d10 (válaszként erre: 34. - 8cc24eb355)
2017. nov. 6. 13:44
Én a legjobban azt "szeretem", mikor a kiadós vacsijuk után még úgy néznek, ha valami van az asztalon, hogy "Anya, kérek, egy vagy két hete nem kaptam enni..."
34. 8cc24eb355 (válaszként erre: 33. - D5bae51d10)
2017. nov. 6. 13:38
Az-az! :D
33. d5bae51d10 (válaszként erre: 32. - 8cc24eb355)
2017. nov. 6. 13:36
"Anya ments meg!" nézés? Valóban édesek tudnak lenni. :)
32. 8cc24eb355 (válaszként erre: 30. - D5bae51d10)
2017. nov. 6. 13:33

Kicsit több,mint 30 kiló a két kutya közti különbség,de a kicsi az aki neki megy a nagynak ha épp olyanja van!És a vicces hogy a nagy néz rám kétségbeesve,hogy betámadott egy egér...


Viccesek tudnak lenni! :)

31. barbus0501 (válaszként erre: 1. - Niki01)
2017. nov. 6. 13:30
Az, hogy csovalja a farkat egy kutya, nem minden esetben jelent jot. A farok rengeteg mindent elarul. En a te helyedben sokat gyakorolnek a kutyaval. Peldaul csak akkor ehet, ha en megengedem neki. Oda nyulhatsz a kajajahoz? Olyankor ideges, vicsorog? Ez inkabb egy bizonytalan kutyara utal. Te vagy a falkavezer, nem o. Szoval nem vicsoroghat rad. Probad meg azt is, hogy a szeme elott te “eszel” a kajabol eloszor, aztan lerakod es majd ha te megengeded, akkor ehet onis.
30. d5bae51d10 (válaszként erre: 28. - 8cc24eb355)
2017. nov. 6. 13:27
Láttam a kutyusaidat. Nagyon aranyosak. Érdekes azért egy Csivava és egy Staffi együtt tartása. Akadnak némi méretkülönbségek. Nekem például az volt az alap félemem, hogy az amstaff túl nagy lesz Csuti mellé, akárhogy is megnevelem. Mondjuk véletlen a lábára lép vagy ilyesmi. Alap elképzelésem az volt ott is, hogy kutya oviba, majd kutya suliba viszem. De márka hű maradtam. Puli mellett döntöttem. Szeretném kiállításra vinni majd, esetleg tenyészteni. Nem szaporítani, tenyészteni. Most gondolkodom, hogy el kéne végezni a kutyakiképző tanfolyamot is. Mert sosem lehet tudni...
29. 8cc24eb355 (válaszként erre: 28. - 8cc24eb355)
2017. nov. 6. 13:20
Akarom mondani mind a kettő jómadár! :)
28. 8cc24eb355 (válaszként erre: 27. - D5bae51d10)
2017. nov. 6. 13:19

Már megnéztem!Cuki nagyon! :)

Az én adatlapomon is fenn van mint két jómadár! :D

27. d5bae51d10 (válaszként erre: 26. - 8cc24eb355)
2017. nov. 6. 13:18
Az egyik kutyus az adatlapomon láthatod. Ő szederke. Most már természetesen nagyobb.
26. 8cc24eb355 (válaszként erre: 25. - D5bae51d10)
2017. nov. 6. 13:16

Én is aprócska vagyok a kutyuskám mellett! :D


Oltatni is úgy szoktuk vinni,hogy én vezetem a csivavát a férjem a nagyot.

Én lobognék a póráz végén! :D

25. d5bae51d10 (válaszként erre: 23. - D5bae51d10)
2017. nov. 6. 13:14
Pulit vettünk, nem amstaffot. KÉT PULI VAN. Nem mertem a staffiba belevágni. Ötven éves vagyok 160 cm 51 kg...
24. 8cc24eb355 (válaszként erre: 23. - D5bae51d10)
2017. nov. 6. 13:12

Áááá!Amstaff nagy robosztus tiszta izom kutya.Szabad mozgás kell nekik,nem kennel.Az első évében pedig kemény nevelés.


Nekem nincs is kennelem!

Eddig még nem volt gond,senkit nem evett meg,ha valakire támad akkor hallgatok rá és nem engedem be.

2017. nov. 6. 13:08
Most költöztünk kertes házba kb. egy hónapja. Majdnem kaptam egy amerikai staffordsihre terrier kölyök kutyust ajándékba. De mivel négy unoka van, nem mertem belevágni a projektbe. Pedig harminc éve kutyázom, igaz mindig is pulim volt. Most vettünk egy kicsit a kilenc éves mellé. Nagyon jó fejek együtt. Nem tudom az amstaffal hogy bírtam volna. Idő- és mozgásigényes kutya. Bezárva egy kennelbe szerintem nem lehet tartani.
22. 8cc24eb355 (válaszként erre: 18. - D5bae51d10)
2017. nov. 6. 13:02

Nekem staffordshire keverék kutyám van.Vad volt mint a veszedelem.Nem elég hogy azt képzelte ő a falkavezér még fél évente rá is jött a területfoglalás....

Egy évembe telt,mire egy kezelhető kutyát neveltem belőle.Most múlt 11 éves.A 6 éves lányom húzza-vonja,párnának nézi,a füle botját sem mozdítja.De a kerítést rágja,ha "csúnya" ember van az utcában és kint van a gyerek az udvaron!


Ilyen kutyához kellő önfegyelem,szigor és kitartás kell!

FÉLNI TILOS!

21. d5bae51d10 (válaszként erre: 20. - 1c2bf7d42c)
2017. nov. 6. 13:02
Én is ezt kérdezem, minek? Minek egy nagytestű kutya, amiben örömöd sincs és félsz tőle???
20. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 15. - Niki01)
2017. nov. 6. 12:59

Aki fel a sajat kutyajatol, az ne tartson!

Te nem is szereted. Akkor meg minek??

19. d5bae51d10 (válaszként erre: 18. - D5bae51d10)
2017. nov. 6. 12:46
http:/ [link]
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook