Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyabajok fórum

Kutyabajok (beszélgetős fórum)


1 2 3
18. d5bae51d10 (válaszként erre: 16. - 8cc24eb355)
2017. nov. 6. 12:45

Egyetértek veled! Teljes mértékben. Ha a saját gazdája fél a kutyától, elég zaccos dolog. A kutyát nem elég csak etetni, kapcsolatot kell építeni vele. Legyen az lakásban, udvaron, kennelben. Ha gyerekek vannak mindenképpen ki kéne deríteni a morgás okát, még baj nem lesz.


Talán ez a link segít. Olvasd végig Jann Fennel írásait. (Kutyapszichológia)

17. d5bae51d10 (válaszként erre: 15. - Niki01)
2017. nov. 6. 12:42
Milyen fajta kutya? A kutya megérzi, ha félsz. Te vagy a főnök, neked kell lenni a falkavezérnek. Fontos, hogy minden nap legyen időd a kutyára. Minőségi idő, amikor játszol, foglalkozol vele. Ha csak kennelben van bezárva, és nem engeded ki, nem csoda, ha morog... Nem tudom, nekem közepes testű kutyáim vannak. Két puli. Egy kilenc éves és egy öt hónapos. Nem morognak, nem törekszenek falkavezérségre. Minden nap játszom velük. Jól szocializáltak. A kicsit most hordom kutya oviba. Véleményem szerint kérd ki állatorvos, vagy kutyakiképző véleményét. Olvasatom szerint lehet az a probléma, amit Otthonkás Póni írt, de lehet, hogy nagyon alul szocializált a kutya. Keveset volt más emberek és kutyák társaságában...
16. 8cc24eb355 (válaszként erre: 15. - Niki01)
2017. nov. 6. 12:38

Miért tartasz ekkora kutyát ha félsz tőle?


A kutyának tudnia kell,hogy ki a falkavezér.Ha nem tudja hogy Te vagy a főnök képes azt gondolni,hogy ő az és akkor veszett fejsze nyele az ügy!!


Nekem is van nagytestűm,de rá elég ránéznem,már tudja hol a helye.

15. niki01
2017. nov. 6. 12:33
Köszi a valaszokat.Sajna be szoktam tojni ilyenkor tőle és ezt tuti tudja.Természetesen nem lancon..udvaron,kenelben van.A gyerekeket fellökné akkora,és nekem sose volt ilyen testes kutyam szoval én nem simogatom tul sokat...de attol még nem kéne igy csinalnia.Ja,a szemebe nem mézek csak ha ajto közelben vagyok:-)hatha..
2017. nov. 6. 10:05

Ugye nem szktal ilyenkor a kutya szemebe nezni?

Mert az nekik tamadast jelent.

13. gribedli*** (válaszként erre: 11. - 8cc24eb355)
2017. nov. 6. 10:04
Cukkerek:DDD
12. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Niki01)
2017. nov. 6. 10:00

Nekem 2 kutyám van. Az egyik soha nem vicsorogna senkire, olyan kis jámbor. A másik olyankor szokott vicsorogni (meg is harapott már, de amúgy nagyon szeretem őt is)

-ha simogatom mert akarok tőle valamit (rendszerint azt akarom, hogy jöjjön a kert másik részébe mert el kell mennem otthonról, tehát tudja, hogy ezt akarom, de csakazértsem akar menni, ilyenkor megpróbálom simogatással rávenni, de ha véletlenül a szemébe nézek, már ugorhatok is el...dilis:D)

-ha bármi olyat akarok, amit ő nem, tudod, a kutyák már a szagunkról, feromonjaikból is tudják ezt. Pl megyek a kis cumóval, hogy fültisztítsak. Na, erre is vicsorog

-ha a takarója felé közelítek és ő pont rajta fekszik (több mint logikus, az az ő területe), ugyanez kutyaházzal.

-ha épp eszik és bárki elmegy mellette (mert azt hiszi, hogy el akarják venni tőle a kaját)

-féltékenység miatt is, de nálad ez kizárt mert csak egy kutyád van.


Egyszôval sok oka lehet a vicsornak, megmondom őszintén, ha a kaja van a kezemben, akkor soha nem vicsorog, hanem ugrándozik és ugat. És csóválja a farkát is de láthatóan örül. Ezért lehet, hogy Póninak van igaza, hogy a tiednek az állkapcsa miatt jön ki ilyen hülyén az egèsz:)


A farkcsóválás semmit nem jelent, úgy értem, mivel van tapasztalatom ebben, hogy a saját kutyám szarik a véleményemre (a másik kutyám csak szimplán butácska és azért nem csinál dolgokat), hidd el, simán csóvâlja a farkát akkor is, ha épp támadni készül. Farkcsóválás bármikor.


Az egyetlen "baráti" jel szerintem az, amikor a hâtukra vágják magukat és beterpesztenek, csak olyankor vagyok biztos, hogy most tényleg nyugodt, meg épp barátkozni akar. A farkcsóválásról nem gondolom egyből, hogy hunyászkodna, sőt. Vagy örül vagy mérges, csóválni fog. Mellesleg én a kutyáimat ezzel együtt elfogadom, nincs szándékomban idomítani vagy ilyesmi, sőt, sok röhögésre ad okot, hogy ilyen szófogadatlanok, ez az ő természetük és pont, nem várok el többet csak elemi dolgokat, ha okos, engedelmes kutyát akartam volna, akkor olyat hozok.


Ha találtál valami párhuzamot a felsorolásomban, talán közelebb kerülsz az okhoz:)))

11. 8cc24eb355 (válaszként erre: 10. - 8cc24eb355)
2017. nov. 6. 09:48

Tettem fel róla képet.

A másik kutyámról is van fent. :)

10. 8cc24eb355 (válaszként erre: 9. - Gribedli***)
2017. nov. 6. 09:45

Nem látszik ám rajta semmi! :)

Csak a vicsorgásból látod,hogy valami nem oké!

Tök cuki! :)

9. gribedli*** (válaszként erre: 6. - 8cc24eb355)
2017. nov. 6. 09:43
Jaj, szegényke, egyem meg:D
8. 8cc24eb355 (válaszként erre: 7. - D5bae51d10)
2017. nov. 6. 09:28
Persze,hogy szerethető!Sőt! :)
7. d5bae51d10 (válaszként erre: 6. - 8cc24eb355)
2017. nov. 6. 09:25
Tényleg nem hallottam még erről. Ám ettől még szerintem szerethető a kutya.
6. 8cc24eb355 (válaszként erre: 5. - D5bae51d10)
2017. nov. 6. 09:18
Többek között van egy fajtatiszta csivavám.Nem kapott törzskönyvet az állkapocs deformációja miatt.Semmi mást nem okoz neki,mint azt hogy ha boldog vicsorog,ha szimatol vicsorog...De ez nem az a mérges vicsor,csak nem tudja kontrollálni.
5. d5bae51d10 (válaszként erre: 4. - 8cc24eb355)
2017. nov. 6. 09:14
Erről még nem hallottam. De utána nézek. Ha keveset foglalkoznak a kutyával, szerintem az is.
2017. nov. 6. 08:56
Az állkapocs deformációja csinál ilyen jelenséget!
3. d5bae51d10 (válaszként erre: 1. - Niki01)
2017. nov. 6. 08:10
Láncon van a kutyus vagy szabadon futkoshat?
2. d5bae51d10 (válaszként erre: 1. - Niki01)
2017. nov. 6. 08:09
Jó reggelt. Hol tartod a kutyusodat? Udvaron, vagy lakásban? Mennyi idős a kutyus?
2017. nov. 6. 08:06
Sziasztok.Van egy bazi nagy kutyam,elegge neveletlen.Miert vicsorog mikor viszem az etelt,miközben csovalja a farkat?Nem morog de elég ijesztő a dolog,tartanom kellene töle?Kutyabaratok adjatok tippet,miert csinalhatja,köszi!
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook