Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya panelban fórum

Kutya panelban (beszélgetős fórum)


25. kisj (válaszként erre: 21. - Ani0601)
2021. szept. 6. 19:45

Nem jó ötlet ilyen fiatal kutyát ennyi időre magára hagyni.

Vegyél ki néhány hét szabit az elején. (kb mintha gyes-re mennél)

24. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Ani0601)
2021. szept. 5. 20:58
Kicseszés a kutyával. Csak azért mert juj de cuki ilyen feltételek mellett roppant rizikós kutyát tartani.
23. andi6020 (válaszként erre: 21. - Ani0601)
2021. szept. 5. 20:11
Gondold ezt át párszor. Sokszor.
22. Ani0601 (válaszként erre: 20. - A6f6bb6c75)
2021. szept. 5. 20:10

A nyuszi nem is az elején lenne előny, hanem ha már összeszoktak. Nem érezné annyira egyedül magát.

Igen, arra én is gondoltam, h 1-2 hét szabi szükséges lenne.

21. Ani0601 (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2021. szept. 5. 20:05
Kicsike, 10 hetes
20. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 17. - Ani0601)
2021. szept. 5. 19:35

Jól gondold át, tényleg nem könnyű kutyával, ha felelősségteljesen akar vele foglalkozni az ember, az állat és a környezet igényeit is szem előtt tartva.


Volt olyan ismerősöm, aki magához vett egy kutyust, aztán később kiderült, hogy nagyon ugatós fajta. A gazdi se volt gyakorlott kutyatartó, egyedül is maradt a feladattal, szomszédokat is nagyon zavarta a kutya, aztán "szerencsére" 1 ismerősnél kötött ki kertes házban.


Az állatorvos is elég nagy költség, ezeket is jó végiggondolni. Sok helyre tudod vinni a kutyát, de nem mindegy milyen a kutyus természete, ha pl. ugat úgysem fogsz vele étteremben ülni, mert mindenkit zavarni fog.


Meg, ha kampányolhatok most a menhelyes kutyák mellett, nekem az a tapasztalatom, hogy egy fiatal 1-1,5 éves ivartalanított kutyával a legkönnyebb bánni. Menhelyeken már lehet menni sétáltatni, így van lehetőség kicsit összeismerkedni a kutyával, akár többel is mielőtt döntenél. Szerintem ez is előnyös.

A nyuszi meg mindenképpen necces, ha egyedül vagy szerintem 1-2 hét szabi tutira az elején.

19. andi6020 (válaszként erre: 17. - Ani0601)
2021. szept. 5. 19:34

A nyuszi nem fogja levinni pisilni :D

Mennyi idős? Mármint a kutya.

18. papája (válaszként erre: 1. - Ani0601)
2021. szept. 5. 19:14

Azért nem árt megkérdezni a szomszédokat is.

Lehet, hogy nem örülnek az új lakónak, de az is megtörténhet, hogy épp ők segítenek napközben levinni, amég megtanulja a szobatisztaságot.

17. Ani0601 (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2021. szept. 5. 19:02

Köszönöm a jókívánságot.

Még nem döntöttem el mi legyen. Beleszerelmesedtem egy kutyusba, de nem tudom mennyire lehet összeegyeztetni a hétköznapokkal.

Nem lenne teljesen egyedül, lenne vele itthon egy nyuszi is, de persze vele is össze kellene szoktatni.

Nem tudom a házban lakók hogyan oldják meg, de tele a tömb kutyákkal...

16. andi6020 (válaszként erre: 10. - Ani0601)
2021. szept. 5. 19:00

Illenék legalább az elején nem állandóan egyedül hagyni ennyi ideig.

Feltételezem nem kölyök.

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Ani0601)
2021. szept. 5. 18:50

Nem volt szándékomban megsérteni, a szellemiképességed megkérdőjelezni sem, csak mint kutyás felhívni a figyelmed a hátulütőkre is. Én járok külföldre is és bizony nehéz volt olyan embert találni, akiben megbízok és aki szereti is. Repülővel utaztatni meg nem lenne olcsó mulatság.

De tényleg őszintén kívántam sok sikert, örömöt hozzá. Véleményt kértél, én megosztottam, nem kioktattalak, legalábbis nem ez volt a szándékom, ha neked így is ment át.

14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2021. szept. 5. 18:44
Most néztem a 2. hsz.-ben olvastam.
13. Ani0601 (válaszként erre: 6. - A6f6bb6c75)
2021. szept. 5. 18:43

Nem nagyon van olyan, akire számíthatok...

Egyébként nem lenne gond, mert mindenhová jöhetne velem. Manapság már akár kutyabarát szálloda is van 🙂

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - A6f6bb6c75)
2021. szept. 5. 18:43

Ahogy minden orvosnak lehet egy-egy dologról a véleménye más, így az állatorvosnak is. Nekem meg azt mondták nem tesz jót neki.

De gondolom ninden kutya , minden gazdi más. Ha nekem nem viszi le valaki, akkor nagyon sajnálom. Amint viszem le, egyből pisil is. Nálam mindig előtte van a víz, tehát iszik is. Na meg a szoktatás, így szoktattam őket.

Amikor a lakásom mellett dolgoztam ebédidőben is leszaladtam a kutyával.

Száz szónak is egy a vége, én sajnálom. De tudom sokan meg nem tudják megoldani.

11. Ani0601 (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2021. szept. 5. 18:41
Igen, felnőtt ember vagyok és tisztában vagyok vele, h mivel jár egy kutya. Azt is átgondoltam, h mindig le kell vinni, ha esik, ha fúj.
2021. szept. 5. 18:40

Valóban egyedül lenne 8-9 órát, ezért is aggaszt ez a kérdés. Főleg így az elején.

Tartok tőle, h nehezen menne a szobatisztaság, illetve, h talán sírna, ha egyedül maradna. Bizonyára nem értené, h most mi van.

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2021. szept. 5. 18:34
Most nem látom, lehet a címben szerepelt? ...nem tudom. De feltűnt, hogy hosszú ez az idő.
8. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2021. szept. 5. 18:26

Mielőtt lakásos kutya mellett döntöttem, én megkérdeztem erről az állatorvost, hogy nem gond-e, hogy ennyi ideig nem tud üríteni a kutya, miközben jóval gyorsabb az anyagcseréjük is, meg miegymás...de azt mondta, hogy nem okoz nekik problémát, és én is ezt tapasztaltam.


Gondoltam rá anno, hogy készítek neki benti WC-t, vagy megoldom, hogy a teraszra kimehessen, de több kutyás is lebeszélt róla, és gond nélkül kibírja mindig, nem is szűköl, meg semmi. Mondjuk szerencsém is van vele, nagyon jó kutyus.

7. andi6020 (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2021. szept. 5. 18:23
Hol írja, hogy sokat, 8-12 órát hagyja majd egyedül?
6. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 1. - Ani0601)
2021. szept. 5. 18:22

Szia!


Nekem menhelyes kutyusom van lakásban, kb. 1,5 éves volt, amikor összeköltöztünk, mivel előtte kint volt a szobatisztaságra már nem kellett tanítani.

Néha van 1-2 baleset, vagy éjszaka le kell vinnem, de ez évente kb. 2-3 alk.

Az elején nagyon rossz volt, szétrágott könyveket, vezetéket, szerencse, hogy nem lett semmi baja. Pár hét alatt megszokta a menetrendet.

Legyen napirend, és jól mozgasd le, járjatok már az elején bandázni más kutyásokkal, ott fárad el a legjobban meg nekik is jó a társaság, játék.

Az is fontos, hogy legyen vki, akire számíthatsz a közelben, ha bármi gáz van. Sokan nem szeretik a kutyákat, nem szeretnének foglalkozni vele, lakásba nem mehet, te sem mered rábízni. Az fontos, hogy legyen 1 ilyen megbízható ember a közelben, ha túlórázni kellene, vagy ilyesmi, vagy 1 jó munkahely :) .

Az elején jól jöhet a pelenka, mondjuk az ajtónál, ezzel megtanul jelezni is, ha dolga van, meg piciknél eltart még ez egy pár hónapig. Ha nem volt még kutyád és megteheted, mindenképpen ajánlom a kutyasulit is, jó program, meg tapasztalt kutyás sokat tud segíteni a gyakorlatban. Mondjuk ezért jó a kutyás társaság is. :)

5. Bichi (válaszként erre: 1. - Ani0601)
2021. szept. 5. 17:47

Szerintem az első pár hétben célszerű otthon lenni vele, hogy a szobatisztaságot megtanulja, ha otthon hagyod 8-10 órát, akkor ez elég lassan fog menni.

Minden kutya más, és minden gazdi, ezért nem lehet megmondani előre, hogy mikor lesz szobatiszta, jellemzően fél évesen lesznek 100 %-osan, de nekem mindegyik 3-4 hónaposan az volt.

Én sosem hagytam magára egész nap, jött velem dolgozni, de őszinte lennék nem is vennék úgy, hogy eleve ez a helyzet. Az persze más, ha időközben alakul úgy.

A legjobb megoldás, ha le tudsz keríteni neki egy részt, ahol elvan, míg nem vagy otthon, ahol sem magában, sem másban nem tud kárt tenni.

Az meg megint egy másik kérdés, hogy van-e segítség, ha valami neked közbejön...

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Ani0601)
2021. szept. 5. 17:31

Volt és van kutyám. Nem a panel ellen van kifogásom, hanem azzal, hogy nagyon sokáig hagyod egyedül majd.


A mostani kutyusom 3 nap alatt lett szobatiszta. De ehhez óránként vittem utcára. Kapot nagy- nagy dicséretet, ha pisélt, kakilt és jutalom falatkákat. És ezt éjjel is megtettem, csak nem óránként 3 óránként.


Gondolj bele, ha neked kellene 8-12 órát tartani a vizeletet. Tönkre fog menni a veséje.

A szomszédok tuti boldogok lesznek, mert bizony sírni fog. Legalább 3 hát intenzív foglalkozás kell, hogy tanítsa az ember, hogy ne sírjon, ha egyedül marad.

Aranyos egy kutyus, de rettenetes sok a munka vele, hogy senkit ne zavarjon, ne féljen. Ha nyaralni mész hova tedd. Tuti jó helyre tudd elhelyezni, és téged se kívánjanak a pokolba, hogy magint rátestálod.Vannak kutyapanziók, nem olcsó, de még van ahol bántják is őket.

Nagyon gondold át, mielőtt belevágsz. Biztos nem kell-e túlóráznod, ha igen, le tudja-e valaki vinni, vagy szenved, amíg haza nem érsz?

A kutyát hőségben, szélben, esőben le kell vinni, ha beteg vagy akkor is.

Ha ezt mind megtudod oldani, sok sikert hozzá!

Még egy tanács, akármekkora a kutyus termete, érdemes iskolába vinni.

3. Ani0601 (válaszként erre: 2. - Epresturmix)
2021. szept. 5. 17:01
Szobatisztaság? Nehéz volt?
2021. szept. 5. 16:45

Az enyém 8-10 órát volt egyedül. Munka után viszont sokat volt velem. Mindenre megtanítottam amire lehetett. Egyébként teljesen hozzászokott az akkori életvitelemhez, napi ritmushoz, pedig én 3 műszakban dolgoztam. Simán lehetséges. Beszélj hozzá, figyelj rá, szeresd, nem lesz gond. :)


Mondjuk az enyém imádott kukázni. Érdemes levinni a szemetet induláskor. 😀

2021. szept. 5. 16:40

Sziasztok!

Kutyásokhoz szólnak a kérdéseim.

Mennyi idő alatt lett szobatiszta a kiskutya?

Mennyit van egyedül amíg dolgoztok? Hogy bírja? Mivel találja fel magát?

Nevelés úgy, h az ember dolgozik is mellette. Sikeres lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook