Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya - macska fórum

Kutya - macska (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kutya - macska

2012. nov. 21. 18:34

3 kutya 5 cica jól megvannak együtt.Tacskó,pitt,Argentin dog,ő van legjobban a cicákkal még együtt is esznek,alszanak.

Az idegen cicák nem jöhetnek be az udvarba.

Már lassan 40 éve van kutyám és cicám mindig jól elvoltak együtt,szerintem nevelés kérdése.

2010. jún. 29. 17:57
Sziasztok! nekem van egy 1 és fél éves csuvacsom, és most hoztam kis cicát. nem merem oket még egyutt kint hagyni az udvaron. hogy lehetne oket a legjobban egybeszoktatni? meg fogja szokni a kutya a macskát? nem fogja bántani?
2009. ápr. 10. 15:09
Mindig 2 kutyánk volt és 2 cicánk. Nálunk sem volt soha gond a kutyák és macskák között. Bár az idősebb, kan kutyánk (Mister) nem szereti túlzottan a mieinket, de elviseli őket, viszont néhány szomszéd-cicát már kinyirt. A másik kutyánk (Csutak), aki egy igazi anyáskodó szuka, 4 éves, imádnivaló, és a mostani egyszem macskánkat (Houdinit) imádja. A másik macsunk, az én kis Szarosom 8 évesen hagyta itt ezt a kegyetlen világot. Houdini akkor került hozzánk, mikor Csutaktól elvették a kiskutyáit. Ha nem a saját szememmel láttam volna az eseményeket, a tévében látott sztorikat sem hinném el. Csutak ugyanis kölykének fogadta be Houdinit. Mindig nyalogatta, tisztogatta, sokszor a cica köré feküdt, mintha szoptatni akarná, nagyon édik voltak. Azóta is megmaradt a jó viszony közöttük (Houdini most 2 éves), olyan jókat hancúroznak az udvarban (persze csak ha a Mister nincs a közelben, máskülönben szétzavarja őket). Nemsokára lesz új cicánk, nem tudom, hogy a kis újoncot hogyan szoktathatnám össze Misterrel. Ő már öregedő kutya, nincs türelme kiskutyákhoz-cicákhoz, Csutak kölykeit is mindig bántotta. Azt hiszem, az lesz a legjobb, ha az újoncból egy ideig benti cica lesz... Jobb félni, mint megijedni. Csutak biztos őt is örökbe fogadja majd. :)
2008. nov. 28. 18:57

Nekünk szinte mindig volt kutyánk is macskánk is. Nem kell ahhoz kicsiként összeszokniuk. A mostani kutyánk 6 éves, a macskánk egy. Olyan hancurt levágnak együtt... Soha sem volt egyetlen kutyánk és macskánk között sem vita. Talán a kutyánk kissé irigy, de ez, ha másik kutya - már pedig nálunk néha vendég kutya is van - akkor is van.


Ahogy nevelitek őket, úgy viselkednek! Szerintem.

2008. nov. 28. 18:55
Nekem egy kutyám és három cicusom van. Az egyik cicus időközönként oda megy a kakukázusi juhászkutyámhoz és imádattal dögölödik hozzá. A másik kettő nehezen viseli a kutya méretét és mozgás technikáját, max 1 méterig közelitik meg. Igaz, ha át kell mászni a kutyán a lakásba jutás érdekében, megteszik.
15. a74de3d08a (válaszként erre: 10. - Angyal63)
2008. szept. 29. 15:35

> Azóta néha bekapja a fejüket és viszi


az én kutyusom is ezt csinálja a macska barátjával. :-)

néha már komolyan félek, nehogy baja essen a cicának...

14. Nestha
2008. máj. 30. 13:05
Nekem 1 kutyám 3 macskám van. A kutya az első kertben, a macskák hátul. Középen (a lakásban) meg találkozni szoktak. Semmi bajuk egymással. Sőt érdekes, hogy a harmadik macsak egy féléve került hozzánk. Ez egy öreg macsek, elköltözött a gazdájától hozzánk. És rövid idő alatt úgy döntött, hogy ő inkább kutyasorban akar élni, vagyis előre költözött a kutyihoz. Azóta együtt napoznak a szőnyegükön. Kutyi is örül, hogy nincs egyedül.
2008. máj. 15. 16:00
:) és csak emlegetni kellett... Mire hazaértem megellett a macska! :D Egyelőre csak egy kicsi van.. Nem tudom lesz-e több! :) Bár, ha csak egy lenne azt se bánnám, annál könnyebb lesz elajándékozni! :)
2008. máj. 14. 09:36

Nekünk 3 kutyánk két macskánk van. A két nagyobb kutyus nem igazán tőrödik a cicákkal. El vannak velük. Viszont a kicsi egyenesen imádja őket.

Egyszer egy éjszaka, mikor vihar volt, dörgött villámlott Bambi (a kisebb kutya, őt lakásban tartjuk) sírt és nyöszörgött.. Először azt hittük, hogy fél a vihartól.. De nem, ki akart menni. Kikéredzkedett, és megnézte, hogy a cicák jól vannak-e! :) Nagyon édes volt. Majd mikor látta, hogy kint minden rendben, megnyugodva visszajött.. Nagyon aranyosak, meglepő, hogy így szeretik egymást.


Az egyik cicánk vemhes, remélem majd a kicsikkel sem lesz semmi gond.

(ugyanis Bambi később került hozzánk mint a macskák) Még nem találkozott "kisméretű" cicákkal! :)

2008. máj. 13. 22:22
Úgy látom, az állatbarát oldal nem nagyon akar beindulni. Sajnálom, mert többet érdemelnének tőlünk az állatok, akik sokat adnak és keveset kérnek cserébe! Ki adta az 1%-át az állatvédőknek?
2008. máj. 12. 14:51
Az én kutyám jó meg van a macskákkal, sőt,nem hallottam, mikor be akart jönni a vemhes cicus és a kutyaházba fialt. Reggel arra lettem figyelmes, hogy a kutya nem mozdul a háza elől. Őrizte a cicusokat. Azóta néha bekapja a fejüket és viszi a kertben őket, a cicák pedig hagyják :))
9. mamoca1234 (válaszként erre: 3. - LoLiNa)
2008. márc. 9. 19:12
NEKEM A KUTYA ÉS A MACSKA BARÁTSÁGBAN VANNAK, IGAZ, HOGY EGYSZERRE ,KÖLYÖKKÉNT KERÜLTEK HOZZÁNK.
2008. febr. 25. 07:54

Nekünk mindkettő van,és mindkettő lakásban tartott(már amennyire lehet egy cicát kertesházban benn tartani).

Tipikusan megformálják a "Kutya-Macska barátság" fogalmát.

Elvannak,néha a kutyára rá kell szólni,mert oda.oda kap,ha nem tetszik neki valami,a kajájára nagyon féltékeny tud lenni,de azért pl ha megjön a macska és a nappali ajtajánál nyávog ,akkor a kutyus idejön nekem szólni:)))

7. LoLiNa (válaszként erre: 5. - Ibszi)
2008. febr. 25. 07:10
épp az elöbb láttam a képeslapok közt egy ilyen képet, kutyuli cicizteti a cicákat. olyan édesek:)
2008. febr. 24. 23:25
Persze hogy kutya!!!!
2008. febr. 24. 22:36

Évekkel ezelőtt volt egy tacskó jellegű kutyusunk.

Egy kislány. Az egyik vemhesség után amikor az utolsó kicsinek is találtunk gazdit épp akkor kaptunk két kis cicát. A mi kutyánk pedig szépen elkezdte tovább szoptatni a cicákat. Mintha csak a kölykei lennének.

2008. febr. 20. 08:03
Sziasztok:) Nekem soha nem volt macskám, kutyám viszont mindig:) kertesházba költöztünk még nem volt meg a kutya, de a szomszédnak volt egy nagyon aranyos cicája, ő folyamatosan járt át hozzánk egy évig, sokat itt aludt meg evett meg minden... aztán elhoztuk a 8 hetes kiskutyát, egy ideig elvoltak, mostanra megnőtt a kutyus és nem engedi be a macskát... szóval nálunk nem jött be:) hoztam egy kiscicát amikor a kutya is kicsi volt, hát nagyon nem bírták egymást és a kiscica elszökött... ez sem jött be:) maradt a kutya:)
2008. febr. 20. 07:19
:) aranyosak lehetnek együtt :)
2. Yudy
2008. febr. 19. 19:03
Nálam bejött a kutya-macska barátság. 3 kutya, és 1 macska van. A "hazai" macskát nem zavarják a kutyák, sőt egy tálból is esznek a macskával. Ha idegen macsek van a láthatáron, azt annak rendje-módja szerint megkergetik a kutyák.
2007. aug. 12. 12:00
Hirhedt nagy ellenségek..
Pedig lehetnek akár jóban is, akár legjobb barátok, hűséges társai az embernek.
Ha kölyökkorukban összeszoktatjuk őket, akár még szerencsénk is lehet :)
Sajnos nem minden esetben sikerül...
Akkor pedig döntenünk kell..

Ugrás a teljes írásra: Kutya - macska

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook