Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Különleges nevű babák/gyerekek fórum

Különleges nevű babák/gyerekek (beszélgetős fórum)


98. Pen80
2012. aug. 17. 11:49
Engem az érdekelne, hogy akinek fontos, annak miért fontos, hogy "nemzetközi" neve legyen a gyereknek? Mert én pl több nyelvet beszélek, dolgoztam-dolgozom-beszélek külföldiekkel, tehát van velük kapcsolatom és nagy eséllyel a gyerekeimnek is lesz, de nálam ez egyáltalán nem szempont.
97. zsanci79 (válaszként erre: 94. - Zebra25)
2012. aug. 17. 11:46
Ez onnan jutott eszembe, hogy egy srác mesélte, akit nem Farkasnak hívnak, hogy őt farkasnak "csúfolták" a mérete miatt....
96. Bea0124 (válaszként erre: 94. - Zebra25)
2012. aug. 17. 11:40

Én is így gondolom vannak ennél olyanabb nevek amit könnyebb csúfolni.

Amúgy nálunk meg tanítják is a gyerekeket ilyen hülyeségre még ha vicces is.

Pl.Vivien szedd a lábad iziben.Kitti sütő ajtót nyisd ki.és ehhez hasonlók és csodálkoznak hogy a gyerekek ki találnak csúnya csúfolódást.


A párom ugye Béla de ő még mindig ideges lesz még ha csak viccből is de valaki azt mondja-Béna Béla...

95. e6e23f542d (válaszként erre: 41. - 5236d12e25)
2012. aug. 17. 11:38
A Lilien és a Kíra pont tucatnév.... :D
94. Zebra25 (válaszként erre: 89. - Zsanci79)
2012. aug. 17. 11:32
Ha csúfolni akarják akkor tök mindegy mi a neve úgy is találnak valamit amivel csúfolhatják.
2012. aug. 17. 11:24
jah :) én is ismerek olyat,hogy Farkas Piroska :D
2012. aug. 17. 11:15
A buszon néha összefutok egy 3 gyerekes anyukával, most lett meg nem régen a 3. A baba neve Immánuel. Hát nekem valahogy nem jön be, kicsit furcsa. Ugyanez az anyuka mesélte, hogy egy hölgy ismerősének a kisfia meg Káleb, és mindig a kábel jut eszébe a név hallatán.
2012. aug. 17. 11:06

Anyukámnak volt egy osztálytársa Földi Pálma.

Mint eü.-is, találkoztam olyan beteggel, hogy Végh Béla (sztem ez nagyon gáz). Az egyik piacon tizen évvel ezelőtt volt egy cipőárus azok meg Csirke Béla és Béláné voltak.


Nekem még nagyon tetszik a Barna, Barnabás név is, de mivel a vezetéknevünk Fehér, így ezeket elvetettem.

90. Kukacc
2012. aug. 17. 11:05

Az én kisfiam második neve igen különleges, állítólag csak néhány van rajta kívül ilyen nevű baba az országban. Nem az volt a célunk, hogy brutálkülönleges neve legyen, csak azt szerettük volna, hogyha az oviban szólítjuk, akkor ne 15-en álljanak fel.

A második babánknak a neve, ha kisfiú lesz, akkor Olivér lesz (+ egy második név)

Ha lány, akkor : Dorka Sára

89. zsanci79 (válaszként erre: 85. - Zebra25)
2012. aug. 17. 11:03
Szerintem marhára cikizhető iskolában, mély nyomot hagyhat benne.....
2012. aug. 17. 10:43
Kollégám édes anyja (kb. 60-70 éves lehet) Mák Virág. Ez is elég érdeke így együtt, én tuti nem ezt a nevet adtam volna a Mák vezeték névhez.
2012. aug. 17. 10:41

Én sokáig kaszinóban dolgoztam volt ott egy vendég nagy rulett mániás, kő gazdag pasi az ő gyerekei: Ruletta (lány) és Zseton (fiú). Szegény gyerekek, főleg a fiú.


Az itt felsoroltakból a Jelek és a Vászoly az nagyon nem tetszik (bocsi az anyukáktól) a többi elmegy.


Van egy ismerősöm az ő fia Karatán (szerintem förtelmes) és egy volt kolléganőm fia Keve, ez még magában nem lenne rossz, de a teljes neve Rácz Keve, így már gáz. Kolléganőm lánya Annakata. Először azt hittem hogy a két nevet mondja Anna Kata, de azt mondta ezt így egybe írva kérvényezték és megkapták. Kira és Csenge ismerősöm is van, de szerintem már ezek sem ritkák.

Az én fiam Márkó, nem egy ritka név, de még sem értik sokan és Márknak szólítják.

2012. aug. 17. 10:32
Volt egy szomszédom: Kóbor... Mondtam is neki, hogy ha fia lesz, Farkas legyen... Kóbor Farkas :)
85. Zebra25 (válaszként erre: 82. - Zsanci79)
2012. aug. 17. 10:15
Nekem nagyon tetszik a Farkas névűfel is van írva mint egyik lehetséges név a 2. fiunknak:)))))
84. Cippora (válaszként erre: 79. - Zsanci79)
2012. aug. 17. 10:14
Kifelejtetted az Amirát,Leventét és Mátét :)
83. Zebra25 (válaszként erre: 81. - Bea0124)
2012. aug. 17. 10:14

Én is anno nagyon oda voltam, hogy különleges nevet akarok a fiamnak. Akkor még 1 ilyen nevű gyereket sem ismertem, mióta megszületett azóta tucatjával jönnek elő az ilyen nevű gyerekek.S

Nem lehet adni olyan nevet ami nem lesz tucat név pár év múlva.

Én kb 6 éve hallottam először a Vászolyról, nem is ismertem pár évig csak Őt, mostanság meg egyre gyakoribb lett.

82. zsanci79 (válaszként erre: 80. - 5236d12e25)
2012. aug. 17. 10:14

Igazad van, nekem az a tucat (ezt látom az oviban, játszón, stb), neked meg a "hagyományos".


De a gyermeked korosztályában a suliban azok lesznek a tucatnevek, amiket most itt mindenki "különleges" névként emleget.


Annyira emlékszem, mikor Sebestyén Balázsnak megszületett a fia, el voltak ájulva, hogy a Benett nevet adták neki, mert ebből az országban akkor csak 3 volt. Ma meg????


Nekem mindegy, hogy ki milyen nevet ad a gyerekének, nem azon múlik (legalább is remélem) a sorsa.

Egyik ismerősöm most szült, a kisfiú neve: Farkas

Nos, ez tuti ritka, egyedi, de nem adtam volna neki, az tény.

81. Bea0124 (válaszként erre: 78. - Zebra25)
2012. aug. 17. 10:07
:-D
80. 5236d12e25 (válaszként erre: 76. - Zsanci79)
2012. aug. 17. 10:06

Én meg fantáziát nem látok a hagyományos nevekben. Ezért vagyunk különbözőek. Nem kell mindenkinek ugyan az tetszenie..

Én azért nem szeretem a hagyományos neveket mert csak elég az osztályaimra vissza emlékeznem: tucat Andrea, Zsuzsa, Gábor, Balázs és még sorolhatnám a szokványos neveket.

Mindenki maga dönti el gyermeke nevét, ha már adhatok neki szépen csengő nem tucat nevet miért ne tenném?Hisz minden szűlő azt szeretné ha gyermeke egészséges szép és egyedi lenne.

Nekem sem magyar a nevem, és örülök neki.

2012. aug. 17. 10:05

Nálunk tele van az ovi Domonikkal, Botonddal, Zoéval, Liával, Jázminnal.....ezek a "legkeresettebb" nevek :)


A volt osztálytársamnak 3 lánya született. Neveik:

Nóra, Dóra, Zóra :))) Én így nem választanám össze, de rájuk valahogy illik. Tök jó mikor a játszón hívja az anyukájuk őket! :)

2012. aug. 17. 10:04
Egy nevet csak egy gyermek tehet különlegessé, minden név különleges mert egy lélek lakik mögötte.
2012. aug. 17. 09:55
Az én lányom: Noa :)
76. zsanci79 (válaszként erre: 41. - 5236d12e25)
2012. aug. 17. 09:55

Az az igazság, hogy már ezek a tucatnevek.....


Az én fiam egyszerűen, szépen Gergő. És láss csodát, nincs belőle sok .) Mert már lecsengett szerintem. Ugyanúgy mint egy időben a Bence.

Vannak olyan szép hagyományos nevek is, nem értettem soha ezeket a "különleges" neveket.

75. Pen80 (válaszként erre: 44. - Cicakaktusz)
2012. aug. 17. 09:52

Pont.

:)

74. zsanci79 (válaszként erre: 30. - *Murmi*)
2012. aug. 17. 09:51
Ezt hogy kell kiejteni? Szó szerint ahogy írod, vagy "Ajsza, Ájsa...."
2012. aug. 17. 09:48

Sziasztok!

Tök jó ez a fórum, mert nekünk is most épp aktuális a névválasztás. :)

Amikor először megláttuk a babát az UH-n, rögtön a Lili ugrott be róla, de mivel több Lili is van a környezetünkben, így inkább Lilien lenne. A páromnak nagyon tetszett a Jázmin, meg nekem is, úgyhogy gondoltuk, a 2 név együtt, de midkettő egyre gyakoribb, úgyhogy elbizonytalanodtam. :)

72. zsanci79 (válaszként erre: 2. - 5bb89d4b1c)
2012. aug. 17. 09:43

Nem tudom miért, de mikor már először meghallottam Loreatta nevet, nekem mindíg a roletti jut eszembe róla:)

Most is majdnem fordítva írtam :)

2012. aug. 17. 09:30

Nálunk a következő nevek vannak a családban a kisebb gyerekek közt.

Dominik,Dorián,Dávid,Bálint,Zoé,Boglárka,Vanessza,Mira,Kitti,Vivien,Lili,és a kis fiam Noel

De ismerek Emerenciát,Leonettát,Dorkát


Ha lányom lett volna ezek közül választottunk volna:

Jázmin,Lisa,Nárcisz,Kiara,Kira,Izabella

meg nem tudom még mik voltak:-D


Majd ha lesz kistesó akkor még bővülni fog a kínálat ugyan úgy fogunk nevet választani mint a fiamnál.

Ja választáson volt még.Angelo,Olivér,Rómeó de ez csak úgy hogy Rómeó Angelo ja itt csak dzs-vel lehet....ennyire emlékszem de volt még:-D



Szerintem minden szülő számára az a különleges amit ad a gyermekének.

2012. aug. 17. 09:30

Sziasztok!


Nálunk a lányunk neve Jázmin 12 éve felénk még a faluban sokan azt mondták, hogy miért ilyen fura nevet adtunk szegény gyereknek, ma meg már egy csomó Jázmin szaladgál felénk:)

A három fiú pedig Jácint, Jelek, és Kolos lett. Ezen már nem csodálkoztak mert egyre több érdekes nevű gyerek van felénk:)


Bár szegény Jelek fiamat mindig le Elekezik, most lesz nagy csoportos de mindig azt hiszik, hogy nem tudja kimondani még a nevét.

De már csak ő is legyinteni szokott rá:)


Nagyon sok szép nevet hallottam itt, na meg olyat is amilyet még soha az életben.

2012. aug. 17. 09:16

Valaki említette lejjebb a Dévát... én most teljesen beleszerettem a névbe (-:

A második név nálunk nem hagyomány a családban, Uraméknál viszont igen, de tény, hogy "okosan" célszerű megválogatni a két keresztnevet, néhány annyira disszonáns, össze nem illő, hogy jajj.

Másrészt (ha majd odaérünk)a név hangrendjét is szeretném szem előtt tartani, de ez már egyéni nyelvész-problémám.

És hogy a különleges névhez is hozzászóljak: gimiben osztálytársam volt egy Palotás Pintyőke nevezetű leány, aki "cuki" neve ellenére kemény rokker volt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook