Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Külön alvás fórum

Külön alvás (beszélgetős fórum)


1 2
2011. júl. 11. 08:33
veled alszik egy ágyban? az baj. :( mi 2,5évesen szoktattuk ki a nagyot, de már a középsőt is áttesszük éjszaka a saját helyére (21hónapos) ha észreveszi, visszavándorol, de át fog szokni ő is csak idő kérdése. mi úgy csináltuk eddig hogy elaludt mellettem és áttettük az ágyába, a nagy egy idő után ott is feküdt le. nem lenne elég a külön ágy egyenlőre a ti szobátokban, aztán évvel később a saját szobája, hogy lépésenként haladjatok?
2011. júl. 11. 08:32
Nekem ugyan 2éves volt mikor külön szoktattam, de mi úgy csináltuk hogy előbb csak külön ágyban, de a mi hálónkban, aztán jöhetett a külön szoba. Nekünk ez vált be. De gondolatnak igaza van, határozottnak kell lenned, mert akkor minden hiába ha ő a főnök...
3. Betsabé (válaszként erre: 1. - Ilicica)
2011. júl. 11. 08:32

Pont tegnap hallottam, hogy egy 15 éves fiú még mindig az anyjával alszik egy ágyban. Az anyja meg védi a kicsi fiát, hogy szegény anyakomplexussal született. Felháborító.

Minden gyerek sír az első pár napban elválasztáskor, de határozottnak és erősnek kell lenni, és pár nap után megszokják az új helyzetet.

Jobb ezt nem halogatni.

Nekem első este nem akart aludni, és az ágya mellé tettem le matracot, ott aludtam mellette, majd amikor elaludt, mentem a saját helyemre.

Következő este csak meséltem és simogattam, aztán mondtam, hogy megyek mosogatni, de utána jövök. Addigra el is aludt.

Következő este már semmi gond nem volt.

Sok sikert!

2011. júl. 11. 08:27
Az egy dolog, hogy ő mit jelent ki, az meg egy másik dolog, hogy te vagy a felnőtt.
2011. júl. 11. 08:26
Gondolom nem én vagyok az egyedüli olyan anyuka aki azzal a gonddal küzd, hogy nem tudja külön szoktatni gyermekét. A fiam most lesz 4 éves és kijelentette, hogy Ő soha nem fog a szobájában aludni. Ha valakinek van erre jó módszere, vagy tapasztalata kérem ossza meg velem, mert ez már kicsit fárasztó, hogy egész éjjel tekereg és nem tudom magam kialudni. Köszönöm előre is mindenkinek a segítséget!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook