Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kullancsok és fülbemászók távoltartása. Kb 2 hét múlva olyan helyre kell mennem egy hétre, ahol nagyon sok van ezekből. Hogyan védekezhetek? fórum

Kullancsok és fülbemászók távoltartása. Kb 2 hét múlva olyan helyre kell mennem egy hétre, ahol nagyon sok van ezekből. Hogyan védekezhetek? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 5. 07:27
Köszönöm a tippeket. A fülbemászókkal az a problémám, hogy vannak. Sokféle állatot szeretek, köztük a békákat,még a pókokat is jól viselem, de a bogarakat nem. Irtózom tőlük. Nem attól félek, hogy belemászik a fülembe, hanem attól, hogy hozzámér.
24. stulika (válaszként erre: 20. - Dtrr)
2010. jún. 3. 20:45
Igen, ez a polybé. Büdös, de hatásos :)
2010. jún. 3. 20:38

Egészen egyszerűen, fürdéskor nézd végig magad, ha valahol van benned kullancs, azt szedd ki. Általában viszket egy kicsit és arról észre lehet venni.

A polibé is jó, de van aki érzi a bőrén a szagát és az elég büdös.

Használj rá kullancs meg szúnyog elleni sprayt, vagy krémet, mert most szerintem szúnyog is annyi lesz, mint még soha az életben.

Én n13 éve lakom erdőben, ráadásul Zalában, ami az egyik legfertőzötteb rész kullancsilag, de még soha nem volt bajom velük. Megnézem magam, ha van bennem , kiszedem. Ennyi.

22. 3dbc3a8de7 (válaszként erre: 20. - Dtrr)
2010. jún. 3. 20:31
Ezt ptóbáltad?
21. dtrr (válaszként erre: 19. - 3dbc3a8de7)
2010. jún. 3. 20:30
igen, már látom. bocsi
20. dtrr
2010. jún. 3. 20:29
A gyógyszertárban adnak kis tablettákat, amiket be kell venni. Olyan büdös lesz tőle a bőröd, hogy a kullancs nem mászik beléd. Persze nem szó szerint, emberek nem érzik a szagot, csak a kullancs.
19. 3dbc3a8de7 (válaszként erre: 17. - Dtrr)
2010. jún. 3. 20:29
pont ezt a levelet küldtem el az előbb.
18. Imo
2010. jún. 3. 20:27
sem állat sem ember fülébe nem mászik bele:)
17. dtrr
2010. jún. 3. 20:27

A múltkor olvastam, hogy a kullancs legegyszerűbb eltávolítási módja, ha fogsz egy gyufát és a foszforos fejével elkezdesz körözni a kullancs körül. Állítólag annyira utálja, hogy kimászik. Így legalább biztos nem szakad le a feje.

Gyakorlatban még nem próbáltam.

2010. jún. 3. 20:25
én azt hallottam, hogy csak a nevében van az hogy fülbemászó, de esze ágában soncs a fülünkbe mászni. szerintem nem kell félni tőlük:)
15. Imo (válaszként erre: 6. - Mamszi58)
2010. jún. 3. 20:18
mi a bajod a fülbemászókkal?
2010. jún. 3. 20:18

Én az alábbi levelet kaptam néhány hete.Érdekes.

Meg lehet, hogy jó is, ha a riasztás nem működik hatékonyan.

CSODÁLATOS A TERMÉSZET , 20 ÉVE MONDOM, HOGY MINDENRE MEGVAN A TERMÉSZETBEN

MINDAZ AMIRE SZÜKSÉGÜNK VAN.......



-Kullancseltávolítás


Régi Őrségi (az Őrségben élünk, rengeteg kullanccsal,de itt senki nem fél...már hozzánk tartoznak!) kullancs eltávolítási technikát szertnék Önökkel megosztani!


A belénkfúródott kullancsot minden erőszak nélkül egy szál gyufával könnyedén eltávolíthatjuk!


Nyálazzuk meg a gyufa fejét,


majd közvetlenül a kullancs teste mellett lassan körözzünk, mintha kenegetnénk.


A kullancs pár másodperc múlva átmászik a gyufára-mert nagyon szereti a foszforos illatot, képes elhagyni miatta a testünket! Lehet, ez nem tudományos eltávolítás, de a lehető legemberségesebb, és biztosan mindig sikeres, sőt a kullancs feje még véletlenül sem marad bennünk!


Itt az Őrségben ez jó paraszti tapasztalat útján terjedő módszer, nem is értem, hogy a média még hogyhogy nem csapott le rá!


Mert a gyógyszergyár többet fizet annak aki a gyógyszerét ajánlja!!!!!

2010. jún. 3. 20:18
A fülbemászó meg nem hinném, hogy annyira rád szeretne mászni, annál jobban fél. Hacsak nem a fűben fogsz feküdni naphosszat. Akkor esetleg a ruhádba bújhat. De ez ellen is véd a zokniba tűrt hosszú nadrág, meg a viszonylag zárt felsőrész(persze ha nincs nagyon meleg).
12. ájrin (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2010. jún. 3. 20:17
szerintem is csak dajkamese, hogy belemászik a fülébe az embernek...
2010. jún. 3. 20:17

Kullancsok ellen mindenképp valamilyen bőrre kenhető vagy ráfújható cucc. Én tavaly egy hétig voltam erdőben, mindenkiben volt kullancs, de bennem nem. Igaz 4 óránként kellett befújni(4 órán át véd kullancs ellen) magam Autan volt a neve amit használtam. Tök jó sztem.

hát a fülbemászókra nincs ötletem. De azok nem bántanak embert. Vagyis én nem félek tőlük :).

2010. jún. 3. 20:16
Köszönöm, megyek aludni, remélem, nem fülbemászókkal fogok álmodni.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Mamszi58)
2010. jún. 3. 20:16
Napközben fülbemászó nem támad szerintem, éjszakára puha füldugó..biztos ami biztos alapon, de nem sokat hallani, hogy valakinek a fülébe mászott :)
2010. jún. 3. 20:15

Nemrég olvastam, hogy a Bvitamin sem rettenti el, csak a megfelelő ruházat, hogy ne tudjon könnyen bemászni, riasztó készítmények és persze az alapos átvizsgálás.

Itt egy videó, hogy hogyan kell eltávolítani. Lassan kell húzni, hogy a bőr is nyúljon kicsit és így állítólag kicsusszan.

[link]

2010. jún. 3. 20:15
Polybé tabletta 2x1 szem legalább 1 héttel utazás elött
2010. jún. 3. 20:13
Köszi a válaszokat , és mit kezdjek a fülbemászókkal ? Az a problémám, hogy ez munka lesz, tehát nem mondhatom vissza, másokra kell vigyáznom, tehát sokat nem is tudok majd magammal foglalkozni és valami elképesztő módon viszolygok ezektől a rovaroktól.
2010. jún. 3. 20:11
Kezdj el szedni előtte 3 nappal Polibét. Annak utálják a szúnyogok és a kullancsok is a szagát. Mi mindig így csináljuk.
4. Lilimami (válaszként erre: 3. - Lilimami)
2010. jún. 3. 20:08
2010. jún. 3. 20:08
Létezik egy kullancs elleni kis szerkezet, kb 4 ezer ft, és 10 hónapig működik. Kutyára és emberre egyaránt jó, és elég nagy hatékonysággal távol tartja a vérszívókat. Én még nem próbáltam, de a kutyának mostanában nézegetek kullancs elleni védelmet, és ezt is megláttam a neten.
2010. jún. 3. 20:05

bőrre kenhető-fújható kullancsriasztókkal.


A barátnőm egy erdei séta után négy kullancsot szedett ki magából!

2010. jún. 3. 20:04
Kullancsok és fülbemászók távoltartása. Kb 2 hét múlva olyan helyre kell mennem egy hétre, ahol nagyon sok van ezekből. Hogyan védekezhetek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook