Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldön élő közeli rokont meghívnál a gyereked középiskolai ballagására? fórum

Külföldön élő közeli rokont meghívnál a gyereked középiskolai ballagására? (beszélgetős fórum)

1 2
7. alidamolnar (válaszként erre: 1. - Kicsimanóci)
2015. ápr. 13. 11:30

Hát, ezt mindenki másképpen kezeli, többféleképpen lehet felfogni a meghívott fél részéről:

1. Meghívnak, megyek, viszek ajándékot.

2. Meghívnak, nem tudok (vagy akarok, vagy nincs kedvem) menni, küldök egy képeslapot. Ajándékot sem adok, mert nem voltam ott.

3. Meghavnak, nem tudok (vagy akarok) menni, de mivel fontos az ünnepelt, ezért amit rászánnék, odaadom neki úgy is, hogy nem voltam ott sem a ballagáson, sem vendégségben náluk, de mivel szeretem őt, vagy közeli rokon, kap ajándékot mégis.

Gondolom, ezt akarod elkerülni, nehogy álszentnek tűnjön a dolog, hogy Te meghívtad, bár tudod, hogy nem tud menni, de közeli, szóval nem akarod, hgoy azt higgye, így is ajándékot vártok.

Nem könnyű, de erről beszélni sem könnyű.

Nagynéni, testvér?

2015. ápr. 13. 11:30
Nehéz dolog a kommunikáció...
2015. ápr. 13. 11:29
Én azért meghívnám, úgy illő.
4. adfa0d8bdb (válaszként erre: 3. - Kicsimanóci)
2015. ápr. 13. 11:29
Ez még hülyébben hangzik!
2015. ápr. 13. 11:25

Persze, legjobb lenne megbeszélni, de hülyén jönne ki: Postára adom a meghívót, és felhívom, hogy "kapni fogsz egy meghívót, bár tudom, hogy nem tudsz eljönni."

De innen hogyan tovább...

2015. ápr. 13. 11:20
Nem lehet ezt egyszerűen vele megbeszélni?
2015. ápr. 13. 11:15

Nagyon közeli rokonról van szó, de TUDOM, hogy nem fog tudni hazajönni, mert kb. egy hónapja volt itthon. (A "nem fog tudni"-t nem úgy kell érteni, hogy pénze nincs rá, hanem egyszerűen a munkája nem engedi.)

Dilemmában vagyok, nehogy úgy nézzen ki, hogy az ajándékra "gyúrunk".

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook