Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldi munka, de honnan tudjam, hogy nem kamu? fórum

Külföldi munka, de honnan tudjam, hogy nem kamu? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
25. pritta (válaszként erre: 22. - Porcica)
2012. szept. 24. 15:32
pontosan sok helyen megfordultam az evek alatt olaszban, de se angol se nemet nyelvtudassal nem mentem semmire...
2012. szept. 24. 15:26
Szerintem az előre fizetés a gyanús, szerintem semmilyen munkáért nem fizetünk előre. Az összeg nem túl nagy, épp azért hogy többen befizessék, mert ha 500 eurot kérne,kevesebben ugranának bele.
23. beata21bea (válaszként erre: 21. - Megi04)
2012. szept. 24. 15:26
amilyen lelkes voltam délelőtt, kezdek lelombozódni...
2012. szept. 24. 15:25

Sosem fizetünk azért, hogy dolgozhassunk! Azt hiszem ezt már lentebb is írták, és igaz!!!


Én is úgy tudom, hogy Olaszországban nagy a munkanélküliség, Azért visznek oda gyanútlan embereket, mert olaszul kevesen beszélnek, olaszországban pedig az átlagember nem nagyon beszél angolul. Az nekik a nyerő, ha szegény áldozat semilyen nyelven nem beszél, mert még a rendőrségre sem fog bemenni feljeletést tenni.


Tapasztalat: Csak nyelvtudással menjen valaki külföldre dolgozni, mert külföldön magyarnak magyar a legnagyobb ellensége.


Én Dániában dolgoztam, tudom hogy működik. Még munkaszerződéssel is át lehet valakit verni! Szerencsére én viszonylag jól jöttem ki a dologból, anyagilag nem vesztettem rajta, de amit idegileg átéltem fél év alatt, azt nem kívánom senkinek. 5 évet öregedtem.


Szóval vigyázzatok! És ne fizessetek, az már átverés, ahol pénzt kérnek!

21. megi04 (válaszként erre: 20. - Beata21bea)
2012. szept. 24. 15:25
Nem Olasz,hanem Angol volt,de a szöveg,szinte szóról szóra ugyan ez!:(
20. beata21bea (válaszként erre: 18. - Megi04)
2012. szept. 24. 15:22
olasz?? esetleg meg tudnád kérdezni ki volt, aki intézte? Vagy milyen cég, esetleg melyik város?
2012. szept. 24. 15:21
jajjaj... pedig sok mindent próbáltunk már, mindig éreztem, hogy ezért- vagy azért kamu, átverés... ennél nem érzem... egyedül a 100 euró zavar amit utalni kell... minden más meggyőző...
18. megi04 (válaszként erre: 2. - Beata21bea)
2012. szept. 24. 15:20
Szerintem kamu...A szomszédomnak ugyan ez volt...Alig tudott hazajönni!:(
17. pritta (válaszként erre: 11. - Kira88)
2012. szept. 24. 15:13
iegn egyetértek mindennel amit írtál. nálunk Svédországba volt hasonló nemrég asszem Romániából vittek embereket dolgozni, csak aztán nem lett fizetés, egy koszos helyen zsúfolták össze őket, bántalmazták őket és haza se tudtak jönni, míg nem kaptak végül segítséget...
16. beata21bea (válaszként erre: 15. - Gyöngyimama)
2012. szept. 24. 15:09
hát ott nemigen tudom mit tudnának mondani.
2012. szept. 24. 15:04
Szerintem a munkaügyi központba kellene érdeklődni!
14. beata21bea (válaszként erre: 11. - Kira88)
2012. szept. 24. 15:04
írtam privit
13. beata21bea (válaszként erre: 12. - Mafalda)
2012. szept. 24. 15:03
útlevele nincs.... személyi elég, nyilván vigyáz rá! Én is félek, én meg 4 gyerekkel maradnék itthon
2012. szept. 24. 15:00
Minden esetre útlevelet ki ne adjon a kezéből és legyen nála pénz,hogy ha kell haza tudjon utazni.Ki tudja milyen körülmények várják.Sok csúnyaságot láttam már a tv-ben.De ne legyen így!!!
11. Kira88
2012. szept. 24. 14:59

Kedves Kérdező!


1. Sosem fizetünk azért, hogy dolgozhassunk!!!

2. Épp elég nagy a munkanélküliség Olaszországban is (tudom, éltem ott)nincs szükség idegen országból érkező vetélytársakra.

3. Honnan tudjad, hogy nem kamu a külföldi munka???

Rémesen egyszerű: ha külföldi munkát keresel, akkor KÜLFÖLDI, és nem magyar (nem apród és társai)hirdetéseket kell böngészned! Ilyen egyszerű!

4. Fordító-tolmács vagyok, ha gondolod, szívesen lefordítom neked az olasz példányt, de gyanítom, abból is csak az átverés derülne ki...

10. beata21bea (válaszként erre: 8. - Mafalda)
2012. szept. 24. 14:58
Közösen viszik őket és csoportosan is hozzák, 90 embert forgatnak ezzel a 6 hét meló 2 hét itthon dologgal. És az első kiutazás "ára" a 100 euró, amit utalni kellene
9. beata21bea (válaszként erre: 7. - 36a26f5226)
2012. szept. 24. 14:57
Köszönöm! Elvileg akivel mi beszéltünk, ő nincs köztük....
2012. szept. 24. 14:57
Azt még nem írtad,h ők viszik ki őket,vagy egyénileg kell utazni?
2012. szept. 24. 14:55

A facebookon egy csalóra hívják fel most mindenki figyelmét, vele nagyon kell vigyázni!! -



[link]



"kedves Magyarok,ismerőseim!Vigyázzatok ezzel az emberrel:a neve, Szigeti Lászl

ó, Németországba visz ki embereket építöipari munkára, mindent meg igér,csak épp sem nem fizet, nem jelentbe, nem kapsz enni, napi 14 órát dolgoztat, ami pénzt kap, 1 budapesti vállalkozótól (kovács Zoltán, biatorbágyi vállalkozó, szlovák rendszámú: KN-el kezdődő VW passat. szürke) azt a pénzt elissza, elkölti 15 munkást hagyott Németországban magára. Magyarországi társa Simonné Éva néni Etyeki lakos Széchenyi u 15. Aki itthon feji meg a Magyar dolgozni akaró embereket, akiktől az utolsó pénzüket is elszedik. Másik magyar fejvadász: Boros János( 30-4137513 )sükösdi lakos a kis kocsma tulajdonosa szintén 1 gazember és csaló. Németországi társa valamilyen Gergő: 00491732137818 élettársa Eszter Ők Hamburgba szívatja a magyarokat. Klinker tégla ragasztással. Részletes felvilágítást adok ezekről az emberekről akit érdekel: kérek mindenkit osszátok meg, mert még sok emberen segíthetünk hogy ne kerüljenek nehéz helyzetbe!!! — a képen: László Szilágyi (Németország).

2012. szept. 24. 14:55
próbáltam, a céget meg is találtam. de ennyi
2012. szept. 24. 14:54

Próbálj a cégnek utánna keresni interneten. Hátha vannak róla vélemények. Hogy menne ki? Állják az utazását? Ők viszik ki?

Nem ismerem az olasz viszonyokat, mert én nem ott dolgozom, de Írországban és Nagy Britanniában pld. a közvetítő nem kérhet pénzt a munkavállalótól, csak a jövendőbeli munkáltatótól. Ezt külföldön csak magyar cégek csinálják.

4. beata21bea (válaszként erre: 3. - Homern)
2012. szept. 24. 14:52
az első kiutazás költsége, állítólag. Azt is mondták, hogy a befizetést igazoló csekket vissza kell küldeni szkennelve és az eredeti pld-t vinni kell az induláskor
2012. szept. 24. 14:50
ha ők állják az utat,a szállást,a ruhát stb mire kell a pénzt befizetni?
2012. szept. 24. 14:48

A férjemnek lenne, abban bízom, hogy nem kamu, de nem tudom, hogy tudnék 100%-ra meggyőződni róla...

Olaszországba, Cataniaba kellene menni már jövő 7 szombaton. Munkaszerződést kaptunk ma emailen, magyar és olasz példányban, azt kellene aláírni és visszaküldeni, valamint 100 eurót befizetni. Na ez miatt aggódom kicsit... A részletek kb: 6 hét munka, 2 hét itthon, utaztatják őket, 3x33kg poggyász lehet, x összeg euró fizu (bocs, de ez nem publikus). Munkaruhát adnak, szerszámot is. Szállás adott, kaját nem állnak, de adnak 400 euró bónt egy hónapban. És kérték, hogy az eu-s tb kártyát váltsa ki. -ez talán meggyőző lehet-

2012. szept. 24. 14:47
KÜLFÖLDI munka- honnan tudjam, hogy nem kamu?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook