Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldi munka, de honnan tudjam, hogy nem kamu? fórum

Külföldi munka, de honnan tudjam, hogy nem kamu? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
2012. szept. 27. 10:43
na rövidesen kiderül, mi is sül ki belőle...
54. Porcica (válaszként erre: 52. - Megi04)
2012. szept. 26. 19:37

Igen, a "kánaánnak" ára van.

Hány ember bírja hosszú távon? Hajtani kell, megfelelni, bizonyítani, mert nem ott születtem. Aztán nem itthon élek, pedig én ezt szeretem. Nincs olyan étel, amit szeretnék enni, ha megfőzném, nincs alapanyag. Egy falat jó kenyeret nem ehetek. A barátaim csak online léteznek. A család? Sok házasság megy így tönkre.

Persze mindig van kivétel. Aki teljes családdal megy ki, vagy akinek itthon sincs senki. Vagy nem szereti az országot...

Én eléggé tönkre mentem bele. Így legközelebb teljesen másképp csinálom majd!

53. megi04
2012. szept. 26. 15:27
*küLföldi
52. megi04 (válaszként erre: 51. - Kira88)
2012. szept. 26. 15:27
Mert sajnos megint odajutottunk "történelmileg" hogy mindenki azt gondolja,itt nagy a car,odakint meg vár a kánaán!!!!!!! Sajnos ez részben igaz(hogy itt már nagyon car a helyzet) de a kinti KÁNAÁNnal is vannak fenntartásaim..:(( Legalábbis abban az esetben,ha az ember egy árva kukkot sem tud semmilyen "küföldi" nyelven!:((
51. Kira88 (válaszként erre: 47. - Porcica)
2012. szept. 26. 10:56

Teljesen igazad van.

Ebben az országban mindenki gyorsan akar sok pénzt keresni, de szenvedni - tanulni, dolgozni, küzdeni - már nem hajlandó érte.

Tisztelet a nagyon kevés kivételnek!

50. e32d76b828 (válaszként erre: 2. - Beata21bea)
2012. szept. 25. 17:15

ha megpalyazta interjura hivjak es nem fizet akarmennyit elore...mire?

ha csak ugy jott felejtos

49. virag32 (válaszként erre: 48. - Porcica)
2012. szept. 25. 10:43
Külföldön élek évek óta, és sajnos csak megerősíteni tudom, hogy nincs a miénknél széthúzóbb, egymásnak "alátevőbb" nép a világon, senki ne számítson magyar honfitársakra kint.
48. Porcica (válaszként erre: 33. - Beata21bea)
2012. szept. 25. 10:03

Ne legyél naív!

Külföldön a magyar legnagyobb ellensége a magyar!

Sokszor kerültem már én is olyan helyzetbe, vagy voltam fűltanuja, hogy próbáltak (vagy nem csak próbáltak) mást fordítani, mint amit a külföldi főnök mondott. Ha pedig valami balul üt ki (mert egy munkahelyen is előfordulnak a munkában hibák), akkor rákenik arra, aki egy kukkot nem ért a nyelvből (vagy arra, aki a legkevésbé szimpatikus a magyar főnöknek). Darab-darab. Mehet haza, és esetleg a hiba nagyságától függően még a fizetését is elvesztheti, amit addig keresett volna. Nem fogja a magyar vezető a felelősséget elvállalni, azt senki ne gondolja!

47. Porcica (válaszként erre: 32. - Kira88)
2012. szept. 25. 09:59

Egyetértek!


Külföldi munkát úgy érdemes keresi, hogy az adott ország álláshirdetéseit kutatjuk, amihez ugye kell nyelvtudás. Érdemes a kiszemelt ország munkaügyi központjait is böngészni.


Mivel van külföldi munkatapasztalatom, sokan kértek már tőlem tanácsot, hogy hogyan mehetnének külföldre dolgozni. Mindenkinek azt tanácsolom, hogy az adott ország nyelvén mindenképpen érdemes legalább erős alapfokkal rendelkeznie. Skandináviában szinte mindenhol nagyon jól beszélnek angolul, és szinte mindenki, ha városokról van szó. Tehát a legtöbb helyen ez elég. Dánia déli részén, főleg a inkább a német az elterjest, szóval érdemes érdeklődni, hogy a mi nyelvtudásunk elég e az aditt területre.

A legtöbb embernek nem tetszett a képlet, hogy nyelvtudás nélkül nem ajánlottam külföldre menni.


Miért van az, hogy mindenki azonnal külföldre menne, de nem hajlandó tanulni érte? Hogy akarnak munkaszerződést aláírni, lakást bérelni? Sőt! Ha az adott országban használt nyelvet nem beszéled, akkor nem fogsz tudni azokról a kötelességeidről, aminek eleget kell tenned, hogy ott dolgozhass. Emellett pedig számtalan kedvezmény és előny jár sok országban az államtól, amiről nyelvtudás hiányában nem fogsz tudomást szerezni!

2012. szept. 25. 07:57
általában én is átverésnek gondolom ezeket a melókat, de itt most vmi miatt más a megérzésem... nem tudom megmagyarázni....
45. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 40. - 9b10f3d7ff)
2012. szept. 24. 21:49
Elfelejtetem leírni, ha itthon nem fizeti a TB-t akkor, itthon sem térítenek neki semmit. Még az itthoni ellátásért is fizetni kell neki.
2012. szept. 24. 21:35
ertem....de jajj....
43. N-drew
2012. szept. 24. 20:58

Nem is az a kérdés, hogy mire kérik a pénzt. A gond az, hogy az, aki külföldi munkát ígér, az NEM kérhet előre pénzt. Erre egyébként jogszabály van, amit most hadd ne keressek meg, de ha fontos, akkor utánajárok.


A lényeg: külföldi munka esetében nem szabad előre pénzt kérni attól, aki munkát szeretne vállalni. ha kérnek, az 99%, hogy kamu.

42. jstefan (válaszként erre: 1. - Beata21bea)
2012. szept. 24. 20:24
Kizárólag már kint dolgozó megbízható ismerősödben bízzál,senki másban!!! A magyar bűnözők elárasztották az összes EU országot erről nagyon híresek, hirhedtek,és saját kiszolgáltatott honfitársaikat csapják be, nincs még egy ilyen nép!!!Ne tévesszen meg a jól berendezett elit helyen bérelt iroda,mert pár hét múlva amikor a közvetítői díjat befizetted már üres irodát találsz,és egy másik helyen más néven újra fizethetsz ugyan annak a bűnözőkből álló cégnek!!!
41. 26092879c1 (válaszként erre: 2. - Beata21bea)
2012. szept. 24. 19:36
100 eurós lehúzás.
2012. szept. 24. 19:32

Ez az összeg tényleg az utazást fedezné, kicsit drágábban, mint például a VOLÁN.

Címet megnéztétek, hol lenne elszállásolva? A google térképen rákereshetnétek, milyen a környék, létezik-e az a cím.

A nyelv az engem nem aggasztana. Vannak ténylegesen munkát szervező cégek, akik több embert visznek ki, és nem kell a nyelvtudás, mert mint előttem írták, vannak akik beszélik az adott nyelvet, szak vagy segédmunkára alkalmas az ember nyelvtudás nélkül is, menet közben majd megtanulja.

Arra kérdeznék rá, hogy mi van, ha a saját kocsijával akar menni, hogy tudjon ott közlekedni vele, ha azt mondja, akkor nem kell a pénz, hihető is lehet akár, ha ragaszkodik a pénzhez, akkor necces a helyzet szerintem.


Más attól, hogy kiváltja az EU-s TB kártyát, nem jelenti azt, hogy őt ott ingyen elfogják látni. Majd itthon térítik, de ott keményen előre le kell perkálni a pénzt. Ha viszont bejelentik, akkor nincs szükség az itthoni TB kártyájára, mert ott fizeti a munkáltató utána a pénzt.

Én úgy gondolom fekete munka lenne ez bejelentés nélkül. Gondolkodjatok el rajta megéri-e a rizikó, ami ezzel jár.

39. 26092879c1 (válaszként erre: 1. - Beata21bea)
2012. szept. 24. 19:02

Ha azzal kezdődik hogy Neked kell fizetned, akkor kamu.

Aki valóban munkát ajánl, az nem pézt kér, hanem pénzt ad cserébe.

2012. szept. 24. 18:19
hát, köszönöm mindenkinek
2012. szept. 24. 17:53
azért ettől felfordul az ember gyomra, hogy mennyi a kamu, átverés, pénzkicsalás. fejlövés.
36. 06718ca650 (válaszként erre: 32. - Kira88)
2012. szept. 24. 17:50
ebben van igazság. legalább az alap nyelvtudás azért szükséges lenne, de láttam olyat is ahol 0 tudéssal elboldogult eleinte, ma meg már beszél. :) és vannak azért megbízható állásközvetítő cégek is (bár én csak egyet tudok, akikkel az egyik ismerősömék mentek ki, de biztos van több is), akik azért intézik a szállást, meg segítenek. persze mindent ésszel kell, és a földönmmaradni, mert aki ész nélkül vág bele, az lesz az aki hazajön hogy na hát kint meg de sz*r...
35. 06718ca650 (válaszként erre: 34. - Kira88)
2012. szept. 24. 17:45
van az az ember aki kézzel lábbal is elboldogul, hidd el. :) aztán majd megtanulja, szerintem ott még arra is ragad aki be van oltva a nyelv ellen, mert muszáj.
34. Kira88 (válaszként erre: 33. - Beata21bea)
2012. szept. 24. 16:37

Persze, ez előfordulhat.

De a művezető akkor már nincs ott a dolgozó mellett, amikor el kell menni kenyeret venni, orvoshoz vinni a gyereket, keresni egy albérletet vagy tankolni az autót....


Ilyen helyzetekben mit csinál, aki pl. Olaszországban van, ahol még angolul se beszél senki, csak és kizárólag olaszul?

2012. szept. 24. 16:29
Köszi a véleményed, alapvetően egyetértek. Azonban azt én simán el tudom képzelni, hogy külföldre visznek magyar munkavállalót, aki nem beszéli a nyelvet, mert van egy magyar brigád és aki osztja a munkát, az az x magyarnak elmondja, mit kell csinálni, számonkéri, stb..., ergó így konkrétan az olasz munkaadóval nem kell nyelvi kapcsolatban lenni, csak úgymond a művezetőnek, aki természetesen beszéli a nyelvet....
32. Kira88
2012. szept. 24. 16:21

Leírom a véleményemet az egész jelenségről, bár előre szólok, hogy sokaknak nem fog tetszeni.


A gond ott kezdődik, hogy ha valaki külföldre akar menni dolgozni, akkor mi a fenéért magyar nyelvű hirdetésekben keres munkát???

Gondolkozzunk logikusan: külföldi munkát szeretnék, tehát:


- külföldi (ausztriai,német,brit)állásportálokon böngészek

- kiutazom némi tartalékkal, és helyben keresek állást


Persze, ezekhez BESZÉLNI KELL A NYELVET!


A dolgok normális menete valahol ez lenne. Ezzel szemben a sok agyoniskolázott, aki nyelvtudás nélkül akar kimenni külföldre, felmegy az apród.hu meg a hasonló nívós oldalakra, és belefut a 'jól fizető külföldi munka' című hirdetésekbe. Ezeknek a 99%-a átverés, ugyanis ezek a 'munkaközvetítők' azt használják ki, hogy sok a buta ember, aki nem tud németül/angolul, de havi 1000 euró reményében bármit elhisz, és még regisztrációs díjat is hajlandó fizetni.


Fordítóként dolgozom, ne tudjátok meg, hány olyan külföldre induló munkavállaló van, aki egy épkézláb önéletrajzot MAGYARUL nem bír összehozni, mit akar akkor pl. németül? Hogy akar egy munkaszerződést aláírni? Hogy fog egy lakást kibérelni?


Összegezve: ne hagyja magát senki, ne engedje, hogy a saját tudatlanságát kihasználják. Akkor menjen külföldre, ha már megtanulta a nyelvet, ha pedig mégis sietős, legalább tolmácsra, fordítóra ne sajnálja a pénzt - életmentő lehet!

31. beata21bea (válaszként erre: 28. - Kinni)
2012. szept. 24. 16:21
külföldi cég ... az tuti nem tudja a nav ha külföldi. vagy igen?
2012. szept. 24. 15:58
Szerintem kamu, elöre fizetni nem szabad, vonjäk le az elsö fizubol, de tul szép hogy igaz legyen...
2012. szept. 24. 15:54

eppen most ertek at egy ismerosom anyukajat, o Nemetbe ment volna, fel is mondott, aztan az utolso napokban a pasi elparolgott!! A nevet nem tudom, hiaba irnam ide, mert minden heten uj nevet irnak a hirdetesbe!


EZERT KELL SZEMELYI IGAZOLVANYMASOLAT, es azt SEM UGY, hogy majd o atkuldi,mert ott szepen mokerol valamit a fenymasolattal, es az meg nem is okirat hamisitas!!


Ugyhogy esszel!!

28. kinni
2012. szept. 24. 15:50

Ha bármit is előre kel fizetni akkor nagyon gyanús, hogy kamu. Én évekig jártam külföldre, szerződést kötöttünk és soha semmit nem fizettem előre csak utólag ha volt jutalék, utazásom mindig saját magam oldotta meg(busz, vonat, repülő).

Ha van cégnév nézz utána pl a nav-nál mióta él, mivel foglalkoznak stb.

2012. szept. 24. 15:47

szemelysen talalkoztatok az emberrrel?


Ragaszkodjatok a szemeles fizeteshez, ES kerjetek el a szemelyi igazolvanyat fenymasolatra!!!!


ha nem tetszik neki, akkor gyanus!!!

ES EZ KOMOLY!!!!

26. megi04 (válaszként erre: 23. - Beata21bea)
2012. szept. 24. 15:36
Sajnos,ŐK nem lombozódtak le,sőt,a felesége,még fel is hívta a pasit,hogy ugye,nem kamu,mert itt vannak 3 gyerekkel,és az utolsó pénzüket adják oda! A pasi meg mondta,hát igen,a sok szélhámos betesz nekik,ezért nem hisznek már az emberek senkinek! Kimentek,kiderült másnap,hogy a szállásadó nem tud semmiről,neki 1 éjszakára lett kifizetve a szállás,fizessenek,vagy menjenek,amerre látnak!:(
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook