Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Krónikus arcüreggyulladás fórum

Krónikus arcüreggyulladás (beszélgetős fórum)


16. tortsy (válaszként erre: 4. - Karott)
2022. febr. 16. 07:06

Szia. Ki volt ez a doktornő?

Én fel éve küzdök és begyulladt a foginyem is tőle :(

2019. szept. 12. 10:43

Nagyon sokat segít egy gyógynövény tartalmú tabletta:

SINUPRET.

2019. szept. 11. 12:37
Személyes tapasztalatom sajnos, de nekem használt: Van egy nagy égős (11 cm átmérőjű égővel) infra lámpám, azt szoktam használni, mivel 70 éves vagyok, és kissé gyengus :-) sajnos évente-két évente visszajön, ha valamilyen baktériumos fertőzést összeszedek. Gyógyszer soha nem használt, max. a mentolos orrkenőcs, tormareszelés, és ez a lámpa, illetve még az infra szauna, amit lányoméknál használok. Ugyanis "száraz meleg" hatására tud jól oldódni, amíg elején vagyok, és hőemelkedés van, esténként egy ACC-t is, vagy Aspirin+C . Hát sok szerencsét és jobbulást kívánok Marika mama
13. BorosTyánka (válaszként erre: 11. - Melitta Fejes)
2019. aug. 31. 10:45
FESS műtét.
12. BorosTyánka (válaszként erre: 11. - Melitta Fejes)
2019. aug. 31. 10:41
Sajnos 3 év után visszatért.Nem volt szerencsém.
11. Melitta Fejes (válaszként erre: 10. - BorosTyánka)
2019. aug. 30. 18:16
Hogy hogy? :O
10. BorosTyánka (válaszként erre: 1. - Melitta Fejes)
2019. aug. 30. 10:12
Sajnos a műtét sem oldja meg.Átmeneti javulás várható.
2019. aug. 30. 09:16
ClinSin-el mostam az orrom 3 hétig és semmi javulás nem lett tőle. Fog okozta az arcüreggyulladást de azt már kihúzták. Szóval mostmár csak a fent álló arcüreggyulladást kellene elhárítani. A tormás módszert kipróbálom ma. Háthaaa.
2019. aug. 30. 08:44
Nekem is 3 het antibiotikum kura lett volna, de elotte megprobaltam a sinus rinset, es ez segitett, azota sincs semmi bajom.
2019. aug. 29. 15:49
Bocs Neil sinus rinse a neve
2019. aug. 29. 15:48

Amúgy nezz utana a neil sinus mednek.

Direkt erre van ugy kipucolja a mellekuregeket h csak na.

5. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Melitta Fejes)
2019. aug. 29. 15:47
En ugy gyogyultam ki,hogy kiderult a fogam okozza aminek a gyökere az arcuregembe logott..azt megmutottek es onnantol rendbe jottem.
4. Karott (válaszként erre: 1. - Melitta Fejes)
2019. aug. 29. 14:09

Fiamnak volt folyamatosan, egy doktornőhöz kerültünk, aki egyrészt kitenyésztette a baktériumot, majd kapott egy nagy antibiotikum kúrát a gyerekem. Azt mondta, hogy ennek a kúrának a nagykönyvi ideje 14 nap(!). Utánaolvastam, s a kitenyésztett baktériumnál tényleg nem elég az 5 napos kúra, amit a gyerekorvosunk felírt, ezen felül a lehetséges legkisebb adagot írta fel, a szakorvos meg a lehető legnagyobbat, mert már túl régen küzdöttünk. Azóta sem volt ilyen gond, működött a megfelelő és megfelelően adagolt antibiotikum.

Másik, a fogaid rendben vannak? Ha ott valamelyikkel baj van, akkor is mindig visszajöhet tőle-

3. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Melitta Fejes)
2019. aug. 29. 14:07
Én kaptam antibiotikumot annak idején, de nem használt. A jobb orrot felszúrták, ennyi volt a műtét, és utána meleg lámpával, gyorsan rendbe jött. A torma valóban jó módszer, de bírd ki! A fokhagyma is jó, de lassúbb. Most elég meleg van. A kalmopyrin is jó, ha tudsz betakarózni és izzasztod magad. Ha lázad is van, akkor már komolyabb és lehet hogy a műtét kell. Még egy háztáji dolog. Nagyon jó: Oldalt fekszel, és az arcodra teszel egy törülközőt kettéhajtva. Ráteszel egy bekapcsolt a legkisebb fokozatra kapcsolva vasalót és 20 percig amilyen meleget bírsz rajta tartod. Ugyanezt a másik oldalra fordulva az arcod másik oldalán is. Naponta kétszer legalább, amíg nem folyik az orrod és nem tudod kifújni amennyire csak lehet.
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Melitta Fejes)
2019. aug. 29. 13:32

Évekkel ezelőtt hallottam a rádióban, egy orr-fül-gégész doktornő volt élő adásban, hallgatói kérdésekre válaszolt.

Elmondta, hogy neki magának is volt makacs arcüreggyulladása, már ő sem tudott mit csinálni, de a szomszédnénije átbattyogott hozzá két szál tormával.

Odaültette a doktornőt az asztalhoz egy reszelővel és egy tállal, majd jól leborította a fejét törülközővel, mint amikor inhalálunk, és le kellett reszelnie a tormát.

Mondta a doktornő, hogy taknya-nyála egybefolyt, de megindult valahonnan mélyről a trutyi is, kitisztult, és azóta sem tért vissza a betegség.

Egy úszózsemüveg azért eközben védi a szemet, azt nem kell bántani.

2019. aug. 29. 11:19
Sziasztok. Akiknek volt már gennyes krónikus arcüreggyuladás hogyan gyógyultatok meg? Mennyi ideig tartott? Hogy viseltétek? 2 hónapja tart nálam már nem igazán vagyok türelmes :( antibogyók nem használtak. Műtét vár rám ha nem gyógyul :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook