Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kritikusan vagy elfogadóan tekintesz a világra? fórum

Kritikusan vagy elfogadóan tekintesz a világra? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
83. Mezei Virág (válaszként erre: 82. - VersEmber)
2018. okt. 16. 18:39
Nincs túl sok választás, még esetleg el lehet menni máshová.
82. VersEmber (válaszként erre: 81. - Mezei Virág)
2018. okt. 16. 17:47

Igen.

Nagyon jó a megjegyzésed.

----

Itt élsz - itt élj okosan!

81. Mezei Virág (válaszként erre: 76. - VersEmber)
2018. okt. 16. 17:45

"2) Ha elfogadóan tekintesz a világra, akkor azt gondolod magadban, hogy OK, a világ így van, bár sok minden hülyeség vesz körül, de én ahhoz alkalmazkodva röhögve élem az életem."


Mindenki sütögesse a maga pecsenyéjét! ;)

80. VersEmber (válaszként erre: 78. - Bözsi néni)
2018. okt. 16. 17:38

Ha nem érted a kvantum fizikát, akkor az is egy hülyeség, nem?

---

Amit nem értesz, azt miért véleményezed?

79. Magdalénia (válaszként erre: 76. - VersEmber)
2018. okt. 16. 16:58

Ha az ember a kis miliőjében kritikus, az okozhat némi feszültséget. A világ dolgai kevésbé érintik meg, esetleg futólag, ami nem oszt, nem szoroz.


A világ dolgaitól még a politikusok sem lesznek feszültek, pedig nekik okuk lenne rá. :D

78. Bözsi néni (válaszként erre: 76. - VersEmber)
2018. okt. 16. 16:43

Ez hülyeség. Semmi sem csak fekete vagy fehér.


Szóval marhaságot kérdezel.

77. Ildi (válaszként erre: 76. - VersEmber)
2018. okt. 16. 16:38
nem vagyok feszült:)
2018. okt. 16. 16:36

Már volt 75 hozzászólás és még mindig nem ment át az, amire a fórum kiírásakor gondoltam.

----

Akkor még egyszer nekifutok, mert fontosnak tartom.

1) Ha kritikusan tekintesz a világra, akkor az feszültséget okoz benned folyamatosan, mert minden bizonnyal sok-sok olyan dolog van a környezetedben, ami szerinted nem úgy kellene, hogy legyen. És ezeken természetesen nem tudsz változtatni, tehát marad a FESZÜLTSÉG.

2) Ha elfogadóan tekintesz a világra, akkor azt gondolod magadban, hogy OK, a világ így van, bár sok minden hülyeség vesz körül, de én ahhoz alkalmazkodva röhögve élem az életem.

75. Ildi (válaszként erre: 74. - VersEmber)
2018. okt. 15. 18:41
talált:)
74. VersEmber (válaszként erre: 73. - Ildi)
2018. okt. 15. 18:40
Kritikus vagy.
73. Ildi (válaszként erre: 72. - VersEmber)
2018. okt. 15. 18:28
szerinted én kritikusan vagy elfogadóan ?:))
72. VersEmber (válaszként erre: 71. - Ildi)
2018. okt. 15. 17:59
Mit szerintem??????
71. Ildi (válaszként erre: 70. - VersEmber)
2018. okt. 15. 16:52
Szerinted?:))
70. VersEmber (válaszként erre: 69. - Varbóc)
2018. okt. 15. 10:59

Na, ez az a mondok valamit, de semmit.

Ez is egy hozzászólás.

2018. okt. 15. 09:49
kritkus vagyok, de belátó is.
2018. okt. 14. 21:21

Ha kritikusan tekintesz a világra, az épp olyan, mintha valakire haragszol.

Mindkettő CSAK NEKED ÁRT...

Érted?

2018. okt. 13. 05:22
Egyre kritikusabban és egyre kevésbé vagyok elfogadó. Mindenben visszaléptünk a sötét középkor felé. Mi ez, ami minket körülvesz? Szutyok....
66. VersEmber (válaszként erre: 65. - Felhőimádó)
2018. okt. 8. 01:19

Szívesen olvastam okos hozzászólásodat.

Sok mindenben igazad van, de lehet, hogy nem egyformán értelmezzük a fogalmakat.

Majd folytatom.

2018. okt. 8. 01:12

Kritikusan ÉS elfogadóan. Azt gondolom, nem lehet csak az egyik, vagy csak a másik. Ha nem lennék kritikus, akkor védtelen lennék minden veszéllyel szemben, ugyanakkor pozitív ítéletet sem mondhatnék az engem körülvevő jó dolgokról. Nem tudnám eldönteni, mi legyen a következő lépés, nem tudnék semmit, nem tanulnék semmit, nem lenne jövőképem. Még egy fél éves csecsemőnek is van kritikai érzéke, amivel védi magát.

Ha viszont nem lennék elfogadó, akkor a leki békémet nem találnám meg, nem tudnék egyetértésben élni az élettel ami gyakran sok gondot okoz nekem, nem csak örömöt; ha nem lennék elfogadó, akkor nem tudnám úgymond karon fogni a kritikámat, azért, hogy a céljaimat elérjem abban a világban ami reális, mert akkor vagy folymaatosan küzdenék, dacolnák, ellen-mennék, vagy pedig egy fantáziavilágot gyártanék magamnak.

Viszont aki kizárólag csak elfogadó, és szemernyit sem kritikus, az élhet ugyan konfliktusmentes és hosszú életet, de értékítélet híján a szellemi képességei hanyatlanak, az élete pedig szürke és sima lesz, hiszen nincsen kritikai érzéke, amivel megítlhetné az elé gördített akadályokat - így - "jobb híján" - csak elfogadná a helyzetet anélkül, hogy kilépne belőle valami újabb, izgalmasabb felé.

64. VersEmber (válaszként erre: 63. - Varbóc)
2018. okt. 8. 00:57

Az nem jó.

Tudod miért?

Mert

1) ... tökre senkit nem érdekel, hogy te kritikusan tekintesz a világra.

2) ...semmi sem változik attól, hogy te kritikusan tekintesz a világra.


Te pedig sokat idegeskedsz amiatt, hogy milyen a világ, és ez a nézőpontod csak neked árt a feszültség miatt.

2018. okt. 6. 15:17
kritikusan
2018. szept. 23. 05:30
Vannak dolgok amiket elfogadok,mert nem akarok rágódni,idegeskedni,de vannak dolgok amikre kritikusan nézek mert egyszerűen nem értem miért úgy van...
2018. szept. 23. 05:19
Elfogadni nem tudom, de nem akarok mindig dühös, elkeseredett lenni, hogy milyen x@r világban élünk, ezért inkább igyekeszem ELTEKINTENI a rossz dolgok felett, közömbösen tekinteni a rossz dolgokra és élni az életemet, legjobb tudásom szerint.
60. 9cf0877606 (válaszként erre: 1. - VersEmber)
2018. szept. 23. 04:56

Is-is.


Sajnos (vagy nem), nem tudom kikapcsolni sem az eszemet, sem a szememet, és ez azt jelenti, hogy sokszor minden okom megvan arra, hogy kritikusan lássam a dolgokat.


Mindinkább hajlandó vagyok ugyanakkor elfogadni, amit látok, hallok, tapasztalok; úgy, ahogy vannak, akkor is, ha helyteleníthetőek.


(Valószínű, hogy ez már a korral jár.)

2018. szept. 23. 03:45
Ma már naponta kijut a rossz dolgokból. Kritikán aluli a vasuti közlekedés Budapest és Miskolc között.. Ez az elhúzódó vasúti felújítások sem indokolják. Utoljára az 1950-es években volt 2 óra 30 perc a menetidő , de még a késést is ide kell számítani: 29 perc.
2018. aug. 20. 06:23

egyre dühösebben, kritikusabban.

A sok vízagyú nem is gondol bele, hogy évtizedek óta csak átverik. Emelnek 28% nyugdíjt, majd bejelentik a benzin és gázolja, a gáz emelését és sok mást. Azt nem teszik hozzá, hogy mindez mindenre kihat. Majd csodálkozik a piacon, hogy az egekben az árak....

57. Ildi
2018. aug. 19. 22:34
kritikusan
2018. aug. 19. 06:20
sok mindennel egyetértek, amivel nem azzal kapcsolatban van véleményem
2018. aug. 16. 06:23
Teljesen szubjektív. Ha a világ az engem körülvevő emberek, akkor van, akitől bármit elfogadok, és van, akitől semmit.
2018. aug. 16. 06:05
is,is
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook