Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az első baba császárral jött a világra, akkor a második is császár lesz? fórum

Ha az első baba császárral jött a világra, akkor a második is császár lesz? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. aug. 27. 06:28
A második baba is császár lesz.nekem három császárom volt .
2011. júl. 26. 22:07

Sziasztok! De jó olvasni ezeket a szép történeteket!! Olyan sok erőt adnak, el sem hiszitek!

Dokik nevét és a kórházat nem írtátok. Titkos?:-)

Engem nagyon érdekelne, épp dokikeresőben vagyok.

Megy a vacillálás az Imre és az István kórház között is:-)

2011. júl. 26. 21:36
Sziasztok! Én is azok táborához tartozom, akik az első császár után, a második babát simán szülték. A 2 gyermekem között majdnem 4 év van, azt az orvost választottam másodszorra is, aki megcsászározott, gondolván hogy úgyis tudja mit "foltozott" bennem! És jó döntés volt! Az elejétől kezdve felkészített rá, hogy nem lesz biztosan császár, amíg nem lép fel semmi kockázat, viszont gyorsan kell megszülnöm a hegszétválás miatt! Jó döntést hozott, végig velem volt és a segítségével sikerült simán szülnöm. Tehát van remény a sima szülésre császár után is!!! :)
32. BBZS (válaszként erre: 31. - Lurkó4)
2011. júl. 26. 14:02

Szia!

Csak gratulálni tudok az orvosodhoz, méltán lehetsz rá büszke, ettől már csak a gyerekeid tölthetnek el nagyobb büszkeséggel. Mondom ezt úgy, hogy én sem panaszkodhatok egyik területen sem.

Első babámat akkor vártam, amikor sorra zárták be 2009-ben a kórházakat. 30 hetesen nagy hassal és nagy szívfájdalommal kellett megválnom attól az orvostól, aki 10 éve már ismert kívülről-belülről. Sok utánajárás után a területileg illetékes kórházban ajánlásra kerestem fel egy orvost. Soha, de soha nem éreztette velem, hogy én mekkora hassal "tolattam" oda hozzá. Nem is hittem, hogy lehet még egyszer olyan szerencsém, hogy találok egy olyan orvost, akivel maximálisan meg leszek elégedve. Szóval mindkét gyermekemet nála szültem. Első babám farfekvés miatt betöltött 38. héten javaslatára császárral érkezett. Második babám rá 32 hónapra az ő kitartásának köszönhetően hüvelyi úton látta meg a napvilágot. Nem tudott minden percben mellettem lenni sem ő, sem a szülésznő (aki egyébként nem volt fogadott, de vele is meg voltam elégedve), annyi szülés volt aznap, hogy hiába volt más orvos az ügyeletes, ő is tette a dolgát, ahol csak tudta. A normál szülésem 11 órás vajúdás után vákuum segítségével ért véget, mert bár nagyon-nagyon lent volt már a baba feje, mégis volt egy pont, ahonnan nem mozdultunk előre és hirtelen dönteni kellett. A baba így is egy levegőcserénél egy tizedmásodpercig elakadt, ami elég volt ahhoz, hogy a hüvely két oldala szakadjon, de nem érdekelt. Van két egészséges, gyönyörű gyerekem, szerető férjem, olyan orvosom, akit bármikor bármivel felkereshetek, szóval mi kell még? (És most itt tekintsünk el az egyebektől.)

Optimistának lenni és kitartónak! Igenis lehet szülni így is úgy is, kell a segítség az tény, de akarni kell, hogy jó vége legyen, mert rajtunk is nagyon sokminden múlik, ahogy Te is írod!

2011. júl. 26. 03:12

Sziasztok!

Elméletben nem feltétlenül, de a gyakorlat az mást mutat. Császármetszés után, igen gyakori (kb.70-80%), hogy a következő is az lesz. Ahogy írták a többiek,függ a baba, az anya, a pillanatnyi helyzet és a leginkább az orvostól.

Néhány tény: legalább másfél évnek kell eltelni a 2 szülés között,nem lehetnek betegségek, kockázat, de ekkor sem szeretik bevállalni a dokik. Félnek, és kényelmesebb is a műtét (20 perc), mint végig ott lenni a vajúdó asszony mellett, egy császár után. Császár után nem hagyhat felügyelet nélkül egy percre sem.

De én is példa vagyok rá, hogy lehet. 4 gyerekem van, a 2. szülésem volt császár (relatív téraránytalanság miatt, rosszul tartotta a fejét a baba, ún. hátsó koponyatartásban volt). Majd a 3. gyerek négy év múlva: nagyon gyors rendes szüléssel lett meg, és a császár után 12 évvel, öregen, 38 évesen , a negyedik gyermeket is meg tudtam szülni spontán, hüvelyi szüléssel.

A 4. szülés nehéz volt, de gyors. A dokin múlott minden! Ha ő nem biztat, én már feladtam volna, amikor elakadt a baba (és elfogyott a hitem, az orvos visszaadta), pszichológiailag nyert meg és mint minden, ez is fejben dől el. Nagyon hálás vagyok a dokinak, hogy a 2 kicsit spontán szülhettem nála, egyébként is olyan orvos, hogy ünneppé varázsolja a szülést.Nekem is végig mondta, hogy mit képzeljek el: szebbnél szebb képeket duruzsolt folyamatosan (pl. engedjem el a babát most már:képzeljem el, hogy csúszik le a csúszdán,lássam ahogyan halad előre,vagy lássam azt, hogy mint egy vonat jön ki az alagútból, már látszik az alagút vége, a fény mindjárt kiér. Ez egy technika, aki ismeri tudja, hogy sok mindenre nagyon jó. Ennek dacára is volt pár perc amíg beszorult, itt én már pánikoltam, de ő nyugodt volt és a kezem odatehettem, hogy ott már érezni a fejét,még belül volt, de a gát már domborodott, na ez olyan löket volt, hogy utána néhány percen belül meg lett a baba. De ez hanyatt fekve nem lehetséges, nekem szülőszék volt, amit lehetett állítani bárhogyan (és én irányíthattam ahogy jól esett).

Csoda volt az egész. Bár szép a kórház és jól felszerelt, nem azon múlott, hanem a személyzeten, konkrétan az orvoson. Fogadott szülésznőm nem volt, így azok minden szülésnél mások voltak. A doki el nem mozdult mellőlem egyetlen percre sem, ha fáztam takargatott, ha izzadtam törölgette a homlokom és végig simogatott, nyugtatgatott és hihetetlenül kedves volt. Ettől volt csoda az egész, az emberségtől.

Ma is praktizáló doki, dolgozik,3 lánya van és van már több unokája is.

És még egy infó a végére: A hegszétválást régen csak saccolták, de ma már erre van UH. Az megmutatja a heg vastagságát és abból egyértelmű, hogy lehet-e spontán szülés. Van egy konkrét szám is:talán 7-11 mm (erre már nem emlékszem pontosan), ezzel együtt szeretnek újra császározni. Tehát érdeklődjetek! De nem a műtét vagy a szülés a lényeg, hanem a szép egészséges gyermek!!!!A katarzist műtétnél is meg lehet élni- ha olyan a doki!- De a baba a legfontosabb!

Semmivel nem vagy kevesebb nő, ha nem tudod megszülni!Én is éreztem ezt,el kell engedni az önvádat!És még valami: a császáros fiam a legjobb tanuló (a 4 gyermek közül) és rendes, segítőkész fiú (pedig 16. évében van.)

Szép szülést és egészséges babát mindnyájatoknak!

2011. júl. 20. 20:41
Azt olvastam az egyik Kismamá-ban (azt hiszem az utobbiban van erről szó), hogy az is számít, hogy a második baba nem lehet nagyobb annál, akit császárral emeltek ki.
29. edath74 (válaszként erre: 1. - Johanna2)
2011. júl. 20. 20:31
Ahogy már többen is irták orvos és kórház függő első császár második 4 évre rá simán és nem volt kicsi baba 4400gr,alig volt fájás és nem is nagyon tágultam de kaptam lehetőséget és nem volt akadálya hogy megprobáljam.Cdsodálatos élmény maradt.
28. misz
2011. júl. 20. 20:27

Nagyobb az esély rá, mintha az 1. szülés természetes lett volna, de nem törvényszerű.

Nekem az 1. császár volt, a 2. sima. Orvosa és helyzete válogatja.

2011. júl. 20. 20:16
nem
26. Trinitas (válaszként erre: 25. - Trinitas)
2011. júl. 20. 20:06
Ja és a két gyerek közt csak másfél év van.
2011. júl. 20. 20:06
nem feltétlenül, én simán szülhettem volna, megbeszéltük a dokival, de sajna a második is faros lett.
24. gatto4
2011. júl. 20. 19:59

Szia!

Sokmindentől függ, mind kórház mind orvos, mind szülési helyzet (befordult-e), de elméletben lehet simán szülni császár után.

2011. júl. 20. 19:47
Nekem az első császár volt, a másodiknak simát próbáltunk volna, de nem fordult be rendesen, ezért 12 órával később császár lett abból is.
22. Sirga
2011. júl. 20. 19:17
3 éven belül szinte biztos, hogy császár lesz.
21. anikko (válaszként erre: 17. - 471f3bbb7a)
2011. júl. 20. 18:56
Igen, doki, kórház és heg függő
20. anikko
2011. júl. 20. 18:55
19. 211d16142a (válaszként erre: 18. - Newgirl)
2011. júl. 20. 18:50
Nekem az első császár volt, négy évvel később a második azért lett császár, mert nagyon elvékonyodott az első műtét helye, és nagy volt a hegszétnyílás kockázata, ezért a második babát a 39. héten kivették. De biztosan van ellenpélda is....
18. Newgirl (válaszként erre: 17. - 471f3bbb7a)
2011. júl. 20. 18:24

Bizony-bizony, nekem volt egy ismerősöm, aki császár után megszülte a 2. gyereket spontán, hosszu órás vajudás, és kinok árán, majd rosszul lett, kiderült, hogy belül vérzik, felszakad a hege, na nagy rohanás, vitték a műtőbe, és meg is "császározták", szóval átélte nagy bánatára mind a két szülést egy napon,és borzalmas fájdalmakról beszélt, nagyon rossz volt szegénynek.

Akkor inkább a műtét, és ugy kiméletesebb.

2011. júl. 20. 18:12

Magyarországon csakis doki és kórház függő, nekem ez a tapasztalatom. Meg hogy nehéz olyan orvost találni, aki bevállalja a császi után a sima szülést, mert amiatt még nem pereltek be orvost hogy császározott, de amiatt ha baj lett és nem császározott, akkor mindjárt orvosi hiba! Ezért Magyarországon 70%-ban császár lesz császár után.

Velem is így volt és sajnálom, hogy nem szülhettem, de nem mertem kockáztatni és orvost váltani. Annyira megrémített, ahogy a dokim arról beszélt, hogy a hegszétválás belső vérzést okoz és arra mindketten a babával rámehetünk és hogy inkább ne kockáztassunk, hát hallgattam rá.

A végeredmény a lényeg azt gondolom, és ez 2 csodás és egészséges kislány. Ha szeretnél szülni, keress olyan orvost, akinek van gyakorlata császi utáni szülésben, így van esélyed!

2011. júl. 20. 17:57
a korhazban, ahol szeptemberben szulok, nem. en tavaly aprilis 29en voltam csaszarozva, es most, ha befordul a babom, akkor szeptemberben van eselyem a simara. itt masfel ev aminek el kell telni, persze ez korhazankent es orvosonkent valtozhat. a szentimreben lehet.
2011. júl. 20. 17:51

A bátyám császáros volt mivel nem fordult be, haránt feküdt. Én rá 4 évvel sima szüléssel születtem.

Anyósomnál is a párom császáros volt, de mivel a belső varrata szakadt a második terhesség alatt így az is császár lett...

Ahány eset annyi minta.

14. johanna2 (válaszként erre: 12. - V.kler)
2011. júl. 20. 17:38
orulok nektek
2011. júl. 20. 17:37
halla istennek nem kinotte
12. v.kler
2011. júl. 20. 17:37

Sziasztok!!


Én egy élő példa vagyok: Kisfiam császárral született 2009ben, most áprilisban a kislányom pedig spontán úton! Sok minden függ a dokitól. Az enyém azt mondta mindenképp megpróbáljuk, és örülök neki, mert sikerült! :-)

11. f8528030f9 (válaszként erre: 9. - Johanna2)
2011. júl. 20. 17:35
És lett valami tartós szívbetegsége?
10. johanna2 (válaszként erre: 8. - Macskossz)
2011. júl. 20. 17:30
szia en meg mindig jobban megvagyok elegedve a magyar orvossokal mint akik nalunk vannak latnad milyenek itt
2011. júl. 20. 17:27
3 eve jott SZabi szivhang+szivaritmia miat ellege megilyettunk
2011. júl. 20. 17:27
Ez elvileg egy dologtól függ. ía heggvastagságtól, mert ilyenkor attól félnek az orvosok, hogy szétválik a méh. Azonban az esetek többsége ma magyarországon azt igazolja, hogy az orvosok beto@ik, és nem mernek kockáztatni, ezért sokszor - indokolatlanul - a császár miatt döntenek. Ha természetesen szeretnél szülni, akkor azt javaslom, hogy keress egy olyan orvost aki lelkiismeretesen végigüli veled a vajúdást és folyamatosan figyelemmel kíséri a szülésedet, de és így hagy neked teret a szülésre. Ha rendesen monitorozzák a szülést, akkor ha komplikáció van még gyorsan tudnak lépni. De hhez tényleg jó és felelősségteljes orvos kell. Nyugaton ez az eljárás , itthon sajnos nem ez az általános.
7. johanna2 (válaszként erre: 5. - Newgirl)
2011. júl. 20. 17:23
koszi nem felek mert mar tudom milyen erzes
6. f8528030f9 (válaszként erre: 1. - Johanna2)
2011. júl. 20. 17:23

Ez sok mindentől függ!Miért volt az első császár?Van valami betegséged?

Függ a baba nagyságától,fekvésétől,hogy tágulsz,idő eltelte...betegség,mennyi idő telt el az első császártól?Egy kis anatómia...milyen erős a hasfalad?

De nem kell tartanod tőle,ne úgy indulj neki,hogy a második is az lesz!Na meg a dokibácsit is meg lehet kérdezni,hogy mennyi esélyt lát arra hogy császár lesz!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook