Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kozmetikus tanulók gyertek csevegjünk, kis tapasztalat csere fórum

Kozmetikus tanulók gyertek csevegjünk, kis tapasztalat csere (beszélgetős fórum)


2009. szept. 18. 09:58

Szia Zoé!

Sajnos csak részben értek veled egyet.Anno mi is azzal nyugtattuk magunkat hogy ha jobbak leszünk az átlagnál akkor sikerülni fog.És sajnos a nők már nem erre áldozzák a pénzüket.Vagy csak ha nagyon muszály.Kivéve azokat akiknek sok van ugye.Én Nyíregyházi vagyok,itt évente több mint 100 végzett kozmetikus tanuló kerül ki a suliból.Ebből elhelyezkedik 15 (nem vicc) és hosszútávon (kb 1 év múlva) megmarad 2-3-4,aki szerencsés,mert olyan helyre került ahol az előző kozmi gyesre ment vagy nyugdíjba,vagy olyan fodrász van akinek nagyon sok vendége van,és mennek hozzád is.

Mindenesetre sok szerencsét.

2009. szept. 15. 21:56

Egyre több szépségszalon zárja be kapuit, így megszűnik a kozmetikus szakmája is, jó szakembernek kell lenni, egyszerre több mindenhez érteni, és nem megelégedni az átlaggal, szerintem ez ami fontos.

Mint minden másban,ebben is telítődött a piac, de a nők mindig áldozni fognak a külsőre, mikor kevesebbet, mikor többet, függően a gazdasági helyzettől.

Az tény, hogy most mindenkinek nehéz, de bízzunk, és reménykedjünk, hogy lesz jobb is!

2009. szept. 15. 21:17

Szia,

bár én nem a szépségiparban dolgozom, de az egyik barátnőm (ő kozmetikus) és a testvérem (kéz- és lábápoló, műkörmös) nagyon szenvednek.

Rengeteget költöttek a képzésre, és most nem tudnak elhelyezkedni.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy rossz szakmát választottál, igenis, szép szakmák, de sajna a mostani -gazdasági helyzet- miatt, azt a világot éljük, amikor az ember nem igen engedhet meg magának ilyesmit.

Pesten még csak-csak valahogy el lehet helyezkedni, de vidéken hulla szag van sajnos.

Bízom benne, hogy ha jön egy kis gazdasági fellendülés és nem lesz ennyi munkanélküli akkor ennek a szakmának is újra virágzása lesz.

2009. szept. 15. 20:06

Sziasztok lányok!

Most kezdtem egy kozmetikus iskolás, szeretném ha megosztanánk a tapasztalatok, esetleg aki már vizsgázott, meséljen milyen, aki végzett, meséljen milyen az elhelyezkedés, a lehetőségek....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook