Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kozmetikus “elronthatta” a bőröm? fórum

Kozmetikus “elronthatta” a bőröm? (beszélgetős fórum)


13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Asgardi)
2021. febr. 15. 22:56

Köszönöm, aranyos vagy :)

Természetesen szívesen megosztom majd a végkifejletet, remélem csupa pozitívval jelentkezhetek majd :)

2021. febr. 15. 21:45

Ügyes vagy! Jó sok mindent intéztél! Hamarosan meglesz a megoldás is, hidd el! Addig meg kitartást!


Ha lesz kedved, esetleg megoszthatod, mi segített végül. 😊

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Aryana)
2021. febr. 15. 10:36
És Neked hogy jött helyre végül?
2021. febr. 15. 10:35

Köszönöm a válaszokat.


Még adok egy esélyt az új kozmetikusnak, most előbb el is tudok menni hozzá, és nagyon bizakodó vagyok...De az új kozmetikus pl mondta is, hogy aznap, mikor megcsinálja az arcom, akkor tiszta ágyneműt, törölközőt használjak aznap (mondjuk minden nap tiszta arctörlőt szoktam használni pl)... Bár lehet ez az én butaságom volt, hogy ilyenre nem gondoltam, hogy ágynemű csere is.


Asgardi: Nekem is eszembe jutott, hogy esetleg hormonális? Most megyek majd vérvételre, ahol megnézzük van e valami gyulladás a szervezetemben, aztán külön majd elmegyek női hormonosra is.


Fat Black Pussycat: Szerintem nem változtattam igazán a szokásaimon, bár húst nem nagyon eszek, de azt már egy ideje fokozatosan nem... Szóval kb fél éve... Ez meg decemberben lett ilyen. Allergiára nem gondoltam, de akkor ez is benne lehet ezek szerint... =/


Bőrgyógyásznál voltam szűrésen, és akkor kérdeztem az arcom is (nem kozmetológus volt) Ő ajánlotta a Ceravet, és mondta, hogy annyira nem vészes a dolog... De tüzetesebben nem foglalkozott vele és nem is győzött meg. Nekem vészes, hiszen nem ehhez szoktam és nem tetszik amit látok :(


Szóval kozmetikushoz elmegyek még egyszer utoljára, sokan ajánlották és több féle kezelést fog összeállítatni nekem... Meglátjuk, majd jelentkezem az eredménnyel, bízom benne, hogy pozitív lesz.

2021. febr. 14. 07:46
Én 25 évesen először és utoljára voltam kozmetikusnál az arcommal. Mitesszeres orromra kértem mélytisztítást, mert mitesszeres... mindent kinyomott, csak a mitesszereket nem, 1-2 darabot. Jó kösz. Inkább megcsinálom magamnak😂
8. Aryana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 12. 21:15

Egyetértek Simple-vel.


Már én sem járok kozmetikushoz. Teljesen tönkretette az én arcomat is, pedig a "legjobb" volt állítólag.


Nekem mindig szép volt a bőröm, nem is értem miért kezdtem el kozmetikushoz járni...

Nem voltam pattanásos, semmi bőrhiba.

Gondoltam megmasszíroz, pakolás, de nem. Agyon nyomkodta a semmit az arcomon...

Aztán azért mentem vissza, hogy helyrehozza, de még rosszabb lett.


Soha többé kozmetikus!

2021. febr. 12. 18:23
Ne kozmetikushoz menj hanem bőrgyógyászhoz.
6. asgardi (válaszként erre: 4. - Df1e1c376c)
2021. febr. 12. 18:18
Ez is lehet, tééényleg!
5. df1e1c376c (válaszként erre: 4. - Df1e1c376c)
2021. febr. 12. 18:11

Most meg eszek valamint megint, amit nem kellene.


Vagy csak beleettem a quinoaba meg a rakba, ami tiltólistán volt.

Utoljára a raktol hánytam is, meg a haltol, mint gyerekkoromban.


Én allergia részre mennek.


De nem kizárt, ha a kozmetikusnal benyeltel valamit. Egy nap hány embert tapperol végig? És közel sincsenek olyen szokasaik, mint nálunk, akik kaját csinálnak.

Én csak repepcios voltam szépségszalonban. A legtöbb hányadik módon dolgozik, és xarik a vendégre, csak takarodjon ki fizetni.

4. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 12. 17:59

Mi más változott a szokasaidban?


Nekem élelmiszer intolerancia okozott ilyet.

Amíg annyi pékárut ettem, mint szokatam, alkalmanként, semmi bajom nem volt, de mikor ettem a személyzeti kaját, rettentő ragyás lettem.

Én élesztőt nem ehetek.

Ha egy-egyszer kenyeret eszek, nem baj, de ha 3-4 szor megcsinálom egymás után pár nap, ragyás leszek.


Ha az egész arcod fertőzöttek tűnik, kezelni kell, de szerintem valami belső baj lesz. Feltételezem, hogy rendesen apolod a pattanásosat.

3. asgardi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 12. 11:29

Kedves FI!


Ne keseredj el kérlek, megnézi másik kozmetikus is, ha nem lesz jobb, akkor pedig egy jó bőrgyőgyász biztos helyre fogja hozni. Simán elképzelhető, hogy nem tett jót, amit csinált, vagy hogy magadtól szedtél össze valami nem bőrfertőzést, ami aztán gyulladásban tartja a szervezeted. Nagyon hideg, szeles idő van, benn fűtés ezerrel... ezek mind-mind befolyásolhatják a bőröd regenerálódási képességét. Ha annyira aggódsz, próbálj meg kozmetikus előtt bőrgyógyászhoz menni, mondd el, mikor voltál és sose volt ilyen a bőröd. Az is lehet, hogy hormonális oka van pl. Ezeket a problémákat mind meg lehet oldani, csak utána kell járni!

2. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 12. 11:23
Én ezért nem járok kozmetikushoz. Minden alkalommal pocsék lett utána a bőröm, magától meg amúgy tök szép.
2021. febr. 12. 10:13

Sziasztok!

Decemberben voltam kozmetikusnal (egy újnál). Azóta katasztrófa az arcom, csak jönnek elő a piros pattanasok, jönnek a kis fekete miteszerek (ami elotte nem volt) borzasztó állapotban van a bőröm :( Próbáltam rá Avene termékeket, a bőrgyógyász Ceravet ajánlott, de semmi :( 2 hét múlva megyek egy másik kozmetikushoz. Lehet hogy az előző elfertőzte a bőröm? :( Helyre lehet hozni? :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook