Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Közgyógy igénylés hogy megy? A kisfiamnak kell. fórum

Közgyógy igénylés hogy megy? A kisfiamnak kell. (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 30. 09:39
nem jól irtam negyedévente 24ezer van a kereten bocsi
2010. ápr. 30. 09:35
Én most igényltem vagyis hosszabitottam beadtam a hivatalba a papirt a háziorvosnál és kb 1 honapra megjött a kártya 2 napra már utalták át a pézt rá 7800 at kapunk rá de aztt hiszem negyed évente tán asztmás allergiás a kisfiam alanyi jogon jár .De nekem jár az emelt csp és gyes 8 éves koráig.2 éves korátol intézem a papirokat .Ha a javaslaton rajtavan mket szed (ezt szakrendelőben állitják ki kontrolokon)Azokat kiirják támoogatottan de ha lehet kozgyogyra akkor arra irják .Sőt most már ha beteg és antibiotikumot irnak fel akkor azt is felirják közgyógyra ha közgyógyos ha olyan a doki akkor megnézi a gépben és ugy adja vagyis olyat ir fel hogy használjuk a közgyógy keretet.
15. Mandula71 (válaszként erre: 11. - 3cbd320f88)
2010. ápr. 29. 23:14
Amikor leadtátok a közgyógyigénylést, ott volt a házi gyermekorvosi igazolás is, a szükséges gyógyszerekről? Mert ha nem, akkor csak az eseti keret jár és most utólag el kell intézned és beadnod. Addig csak a 6000 Ft erejéig tudsz közgyógyra vásárolni.
14. Mandula71 (válaszként erre: 13. - 7c1de072c3)
2010. ápr. 29. 22:01
Ez így igaz, én írtam tévesen a múltkor. Azóta sajnos már a mi családunkban is esdékes lett, hogy utánanézzek ezeknek a dolgoknak.
2010. ápr. 29. 13:01
És mostmár nincs olyan, hogy közgyógylista, ha támogatás van a tápszeren, akkor kgy-ra is megy...
2010. ápr. 29. 13:00
ha tegnapelött kaptatok közgyógykártyát, már rajta kell legyen az összeg, az nem jövö hónaptól megy. Elméletileg kellett kapjál egy határozatot, amiben megírták, mennyi a havi keret, amit a gyerek számára megállapítanak.
11. 3cbd320f88 (válaszként erre: 10. - Mandula71)
2010. ápr. 29. 09:01

Akkor lehet, hogy még nem volt tegnap rajta a pénz csak az az eseti keret mert csak 6000 volt rajta, lehet hogy még nem aktiválták? Mert 6000ft 3 hónapra hát....lehet következő hónaptól lesz rajta?

Tegnap előtt kaptam meg a kártyát...

10. Mandula71 (válaszként erre: 9. - 3cbd320f88)
2010. ápr. 28. 23:13

A ti esetetekben a babád házi gyermekorvosának kell kitöltenie egy papírt, amire felírja a szükséges gyógyszereket, tápszert. Ennek alapján az OEP meghatározza a gyermek egyéni havi keretét, ez az, ami max. 12 ezer forint lehet. (Ha nektek a felírt gyógyszerek mondjuk havi 8 e Ft-ba kerülnek, akkor annyi lesz a havi keret). Ezen az összegen felül pedig minden közgógyos kap évi 6000 Ft-ot, ez az eseti keret. A két összeg egy "számlán" van, neked ezzel nem kell foglalkoznod.

Amikor megkapjátok a közgyógyigazolványt, akkor 3 havi összeget tesznek rá egyszerre (plusz az eseti 6000 Ft-ot), abból kell gazdálkodnod. Ha mondjuk már a második hónap végére elhasználtad az összes pénzt, de a harmadik hónapban is szükséged lesz valamire a gyerekednek, akkor azt már normál, általános áron tudod csak megvenni. (Aztán persze újra ráteszik a 3 havi keretet majd.)

Ha véletlenül megnőnének tartósan a kiadások (mert gyógyszert kell váltani, vagy többet kell szedni, stb.), akkor új igazolást kell kiállítania a házi gyermekorvosnak, amit újra elbírálnak,és megemelik a havi keretedet.


A havi max. 12 ezer annyit jelent, hogy ennél többet nem támogat az Oep. Akkor is ennyit kaphatsz maximum, ha például havi 20 ezer forint a gyógyszer...

2010. ápr. 28. 17:29

Érdeklődnék, hogy mit jelent hogy eseti keret 6000ft...

havi vagy egyszeri alkalom mert után írta, hogy max 12 ezer lehet...nem igazodom ki a papíron, mintha kínaiul lenne...

8. 3cbd320f88 (válaszként erre: 5. - Mandula71)
2010. márc. 13. 20:27
Még nem használunk, de lehet szükség lesz rá...
2010. márc. 13. 16:43
szakrendelöbe kiállitjáka papirt abbol küldesz be az államkincstárhoz egy példányt egyet beadsz az önkormányzathoz ott kitöltesz egy papirt is tán meg ott meg is mondják hogy vinni kell e a háziorvosnak a papirbol .Majd várni kell postán fogják kiküldeni a közgyogy igazolványt amig az nincs meg nem is tudsz kozgyogyra venni semmit sajnos mivel a gyogyszertárban kérik majd töled.
2010. márc. 13. 15:09
A háziorvosnak kell kiállítani egy papírt, hogy mely gyógyszereket szedi állandóan és milyen adagolásban.
5. Mandula71 (válaszként erre: 3. - 3cbd320f88)
2010. márc. 13. 14:47
Az a tápszertől függ. Van, amelyiket lehet közgyógyra, van, amelyiket nem. A pirulapatika pont hu-n meg tudod nézni, hogy amit ti használtok, az vásárolható-e közgyógyellátási keretből.
4. Mandula71 (válaszként erre: 1. - 3cbd320f88)
2010. márc. 13. 14:39

Szerintem ezt olvasd el először:

[link]

2010. márc. 13. 13:03
Tápszer közgyógyos?
2. 2e53573acc (válaszként erre: 1. - 3cbd320f88)
2010. márc. 13. 09:39
polgármesteri,akkor a kék igazolás és ott adnak egy nyomtatványt amit kitöltesz.
2010. márc. 13. 09:32
A kisfiam a szíve miatt megkapta a közgyógyot, de még az igénylésnél tartunk csak, eddig az történt , hogy az államkincstárhoz leadtuk a papírt, majd a háziorvoshoz, a kórházban marad 3 db, a háziorvos azt mondta, hogy majd vissza kell mennem a papírért és elvinni a jegyzőnek...szóval kezdek belekavarodni, valaki aki már intézte kérem tereljen a helyes útra hogy is megy ez....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook