Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a különbség a kocsicipő ill.a zártcipő(félcipő)között? Milyet vegyek a 13 hós kisfiamnak tavaszra, aki még egyedül nem megy? fórum

Mi a különbség a kocsicipő ill.a zártcipő(félcipő)között? Milyet vegyek a 13 hós kisfiamnak tavaszra, aki még egyedül nem megy? (tudásbázis kérdés)


20. judit0625 (válaszként erre: 19. - 072657f118)
2009. márc. 12. 16:58
Bocsi, de nálunk a "tutyi" az a kapucni, vagy más néven csuklya, vagyis egy felsőruházattal egybevarrt "fejfedő". Nálatok így hívják a "totyogós cipőt"? Félre ne érts, semmi irónia sincs benne, csak tényleg kíváncsi lennék, hogy esetleg más tájakon, más tájszólásban másként hívják. Pl. nekem van egy ismerősöm, aki a Sopron környékéről egy kis faluból jött, és ő nem is érti, mi az, hogy "tutyi".Náluk azt mondják, hogy "csukja", nálunk itt az Alföldön a csuklyája a szerzeteseknek van, ami ha belegondolunk tulajdonképpen ugyanolyan, mint a kapucni, tutyi, vagy bárhogyan is hívjuk.
2009. márc. 12. 08:32

Bentre lehet bőr talpú tutyi, pl. árulnak nem drágán D betűs boltban. :) Esetleg B betűs baba áruházban szilikon talpú zoknit, amin nem csak foltok, pöttyök vannak, hanem összefüggő.

Az első cipői fontos hogy teljesen újak legyenek, ő törje be. Ne legyen benne haránt emelő (lúdtalp betét), de legyen sarok ék. Tartsa a bokáját. Felénk van egy cipész is, aki jóval a bolti ár alatt készít méretre.

18. _kleo_
2009. márc. 10. 14:31
Nekünk az Asso cipők váltak be. Siestához hasonló, talán kicsit olcsóbb. Fontos, hogy az első rendes cipőjének puha, könnyen hajlítható gumitalpa legyen, és a bokájánál kemény legyen, hogy jól tartsa. Szobába nem kell rá cipő, jobb a dupla zokni. Ill. lehet kapni a Kenguru Goldnál ún. gumitalpú zoknikat, mi azt húzzuk fel, ha olyan helyre megyünk ahol hideg a padló.
17. judit0625 (válaszként erre: 16. - Judit0625)
2009. márc. 9. 17:21
bocsi:(
2009. márc. 9. 17:20
o45
15. 995261fe57 (válaszként erre: 14. - Serry)
2009. márc. 9. 16:55
köszi Serry!meg is nézem ezeket a márkákat...
14. Serry
2009. márc. 9. 16:53

Nekem a kicsi 13 hónapos 10 hónaposan elindult. Bent 2 zokni, a felső lehetőleg tapadós talpú,hogy ne csússzon el sem a kövön, sem a parkettán.

Cipője normál félcipő Elefanten ez bundás, a tavaszi meg amit örökölt a bátyjától ez egy Szieszta. Ami fontos ne kéménytalpú legyen, hanem hajlékony, tudd összehajtani a két kezeddel, mert ez járáskor igazodik a lábhoz, gördül benne a láb, nem telitalppal zuhog. Legyen jól kialakított enyhén sarokemelős a talpbetétje. De ezt a két márkát ha megnézegeted látni fogod milyenek a neki való jó cipők és kereshetsz másik márkában is hasonlót. Ma már nagyon jó kis cipők vannak. Csak marha drágák.

13. hopszasári (válaszként erre: 11. - 995261fe57)
2009. márc. 9. 16:48

Fórumszabályzat: "ne reklámozz semmit":-)))

Írok privit

12. g1977g
2009. márc. 9. 16:46
Nekem a kisebb fiam 10 hónapos, a bútorok mellett sétálgat, 1-2 lépést tesz egyedül. A kő nálunk is elég hideg, én 2 zoknit adok rá.
2009. márc. 9. 16:45
Esetleg valamilyen márkát tudnátok ajánlani,ami fazonban neki való lenne?
2009. márc. 9. 16:41
szobában mit ajánlanátok...? nálunk elég hideg a padló így szoktam ráadni mamuszkát...
2009. márc. 9. 16:39
egyébként igen már szinte egész nap jön-megy,kapaszkodva mindenbe! valószínű hogy akkor tényleg kemény talpú cipő kell majd neki. Nem tudom mikor fog már önállóan menni?....:-)
2009. márc. 9. 16:39
A kocsicipő díszcipő vagy (pl. textil a csecsemőknél vagy hártyavékony talpú a kúszóknál). A babacipő járó babáknak való, többen írták már, hogy a kisfiadnak inkább ez utóbbit vegyél, valószínűleg hamarosan járni fog. Benn meg legjobb a mezítláb!
2009. márc. 9. 16:33
szerintem olyat vegyél, ami jól tartja a bokáját és esetleg még most egy ici-picit nagy neki. hamarosan elindul egyedül is, és addigra jó is lesz neki. az én fiam az első szandálját nem egészen 3 hétig tudta hordani, olyan hamar kinőtte. jó drága, siesta volt persze.
6. drnéni (válaszként erre: 5. - 995261fe57)
2009. márc. 9. 16:33
Persze. Valami jót, ami egészséges és kényelmes is a lábacskájának.
5. 995261fe57 (válaszként erre: 2. - Drnéni)
2009. márc. 9. 16:31
köszi! tehát inkább már vegyek neki kemény talpút...szerinted?
2009. márc. 9. 16:31
Szerintem a kocsicipőnek még nincs igazán tartós talpa, nem fogja a baba bokáját, olyan kicsiknek való, akik nem tudnak menni. De a Te gyermeked már 13 hónapos, már próbálkozik a járással, szerintem Neki már inkább olyan cipőcskét vegyél, ami jól tartja a bokáját, és stabil talprésszel rendelkezik. Hamarabb fog megtanulni járni, hiszen biztonságosan, stabilan tudja a lábacskáját tartani/használni.
2009. márc. 9. 16:30
A kocsicipő az csak egy szép ,melegítésre való "cipő", ami járástanulásra nem alkalmas. Amit már félcipőnek hívnak, annak már normál talppal rendelkező, a járás elősegítésére kifejlesztett cipőnek kell,hogy legyen. Szerintem......
2009. márc. 9. 16:29
A kocsicipő azoknak a babáknak való, akik még nem járnak.Én a helyedben már nem vennék, mert heteken belül úgyis járni fog!
2009. márc. 9. 16:24
Mi a különbség a kocsicipő ill.a zártcipő(félcipő)között?milyet vegyek a 13 hós kisfiamnak tavaszra?aki még egyedül nem megy!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook