Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Utónév statisztika - 2014 fórum

Utónév statisztika - 2014 (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. ápr. 3. 10:51

Megjelent a legfrissebb statisztika a tavalyi leggyakoribb nevekről. A 100-as listát a [link] oldalon lehet megnézni a Lakossági számadatok alatt.


Top 10 fiúnév a 2014-ben születettek körében:

1. BENCE

2. MÁTÉ

3. LEVENTE

4. ÁDÁM

5. DÁVID

6. DÁNIEL

7. MARCELL

8. BALÁZS

9. MILÁN

10. DOMINIK


Top 10 lánynév a tavalyi évben születettek körében:

1. HANNA

2. ANNA

3. JÁZMIN

4. LILI

5. ZSÓFIA

6. EMMA

7. LUCA

8. BOGLÁRKA

9. ZOÉ

10. NÓRA


Érdekesség:

A fiúknál az előző évben (2013) is ugyanaz volt az első 5 leggyakoribb név. A Marcell az egyetlen, ami a Top 10-be belépett a korábbi 13. helyéről.

Lányoknál az első három hely maradt változatlan, a Top 10-be a Boglárka név ugrott fel a 11. helyről.

Érdekesség még, hogy a 2013-as 6. helyezettek (Dominik és Nóra) 2014-ben mindketten a 10. helyre kerültek.


Akik sokkal előrébb kerültek a listában:

Szilárd (12 helyet lépett előre: 100. helyről a 88-ra)

Donát (10 helyet lépett előre: 94. helyről a 84-re)


Natália (34 helyet lépett előre: 81. helyről a 47-re)

Zselyke (25 helyet lépett előre: 52. helyről a 27-re)

Lia (25 helyet lépett előre: 79. helyről 54-re)

Dalma (16 helyet lépett előre: 95. helyről 79-re)

Szofi (16 helyet lépett előre: 87. helyről 71-re)

Bella (13 helyet lépett előre: 86. helyről 73-ra)


Akik új belépők az előző évhez képest a 100-as listában:

Barna (92.)

Arnold (93.)

Dorián (97.)

Zénó (99.)

Pál (100.)


Natasa (40.)

Eliza (81.)

Alexa (88.)

Letícia (90.)

2015. jan. 29. 13:57
Szerintem nem baj, ha a gyerek a szulo nevet kapja, de parom nem akarta, hogy a fiunk az o nevet kapj, mert akkor csak "kis Matyi" lenne... igy lett Andras Matyas :)
70. Szeplakisz (válaszként erre: 69. - Nefaria)
2015. jan. 28. 10:28
Elárulod hogy hívnak? :) :)
69. nefaria (válaszként erre: 66. - Magnolia1)
2015. jan. 28. 10:10

Nálunk fordítva van: a kislányunk kapta az én nevemet. Ő a negyedik, mármint nem nekem a negyedik gyerek :) hanem anyukám és nagymamám is ugyanezt a nevet viseli/viselte.

Anno a férjem szerette volna, hogy a kislány ezt a nevet kapja, én egészen addig, míg teherbe nem estem, elzárkóztam, aztán mikor kiderült hogy kislány, onnantól egyértelmű volt, hogy ez lesz a neve.


Tudom, sokan fantáziátlannak tartják, de én szépnek tartom, hogy ő már a negyedik :) És mi a nevén szólítjuk. Szerencsére nem gyakori név, ha benne lennék az országos tizesben, lehet, hogy nem adtam volna ezt a nevet.

68. Szeplakisz (válaszként erre: 66. - Magnolia1)
2015. jan. 28. 10:01

Amikor teherbe estem, akkor férjem kijelentette, hogy, ha fiú lesz, Bálint lesz, mint ő. Mert szerinte az ő vezetéknevéhez nem nagyon illik semmi. Nekem ez nem tetszett. Nem akartam, hogy ugyanúgy hívják majd, mint az apját.

A lány néven nem variált, azzal úgy volt, azt eldönthetem egyedül is. Választhatok én, aztán ha neki mégsem tetszik majd jelzi. De lehet azért nem is szólt bele a "lánynevekbe", mert valahol remélte, hogy fiú lesz. :)


Aztán persze kiderült, hogy kisfiú, és miután én mondtam, hogy nem fogják a gyerekeinket ugyanúgy hívni mint minket, előrukkolt pár ötlettel.

Azt mondta ezek közül bármelyiket választhatom a fiunknak: Alex, Benett, Gábriel.


Alex egyből kiesett nálam a kosárból. Szerintem nem illett a vezetéknévhez.

Sokáig a Benett volt a nyerő, de mikor megláttam, hogy mennyire gyakori név lett, valamint a családban is van egy Beni (aki mondjuk Benjamin, de mindenki Beninek hívja), így letettem róla.


S így lett a fiunk Gábriel.Aztán utánaolvastam

Gábriel arkangyal (Vagy főangyal) történetének, ami szintén nagyon megtetszett.

Anyukám is nagyon örült végül ennek a névválasztásnak, ugyanis ő pedig Gabriella.(Hozzáteszem, anyai nagyapám pedig Gábor) A vezetéknevünk pedig G betűvel kezdődik. Az ő nevük is, és az én nevem is alliterál. :)

67. ezri
2015. jan. 28. 09:43

Köszi!


Én is nagyon várom a listát!


Hát én is ismerek olyat, aki az apa nevét adta, aztán a gyereket mindennek hívták, csak a nevét nem mondták:(

Nálunk alap volt, hogy a saját nevünket nem adjuk, pedig szerencsére elég jó hangzású nevünk van, nem ősrégi, pl .férjem Péter.


Bocs, hogy ennyit írok, de névmániás vagyok:)

66. Magnolia1 (válaszként erre: 65. - Ezri)
2015. jan. 28. 09:34

Nagyon szép a Zita!

Még nem rakták fel a tavalyi leggyakoribb nevek listáját a közig. hivatal oldalára - már várom :)


Addig is egy új gólyahír. Sági Szilárd ikrekfiai a Szilárd és a Szabolcs neveket kapták. Ti adnátok a kisfiatoknak az apuka keresztnevét? A környezetemben volt egy pár, akiknél ez vitát szült. Végül a feleség engedett - de már megbánta.

65. ezri (válaszként erre: 64. - Magnolia1)
2014. dec. 31. 13:25

Nekem a Hanna is nagyon tetszik, de a férjemnek nem.


A felsorolásodban benne van az egyik favorituk:)


Zita :)

2014. dec. 29. 09:17

Az Anna gyönyörű név! A Hanna/Panna esetleg nem tetszik? Vagy nagyon hasonló hangzásút nem szeretnétek?

Az Annáról ezek a nevek jutnak még eszembe:

- Emma

- Nóra

- Adél

- Zita

- Flóra

- Júlia

- Julianna

- Zsófia

- Lídia

- Tímea

- Olívia

- Bianka

- Dalma

- Gerda

- Abigél

- Tamara

63. ezri
2014. dec. 23. 15:20

Köszi!

Hát lánynév több is van. Az egyik az Anna, de azt kizártuk, mert a családban többen adták.

62. Magnolia1 (válaszként erre: 61. - Ezri)
2014. dec. 23. 14:08

Ezri: Gratulálok a két kisfiúhoz! Lánynevetek gondolom már van a talonban :) Gábor és Tamás mellé a következő fiúneveket tudom elképzelni:

- Kristóf

- Márk

- Roland

- Patrik

- Zalán

- Kornél

- Dénes

- Miklós

- Ábel

- Vince

- Benedek


Más:

Sebestyén Balázsék a második kisfiúknak a Noel nevet adták. A Noel tavaly a 19. legnépszerűbb keresztnév volt a fiúk körében, 696 kisgyermek kapta. Jelentése: karácsonykor született.

Nekem tetszik a Noel, de évek óta egyre népszerűbb, ezért kevésbé szívesen választanám. Elképzelhetőnek tartom, hogy pár év múlva az első 10 között lesz.

A Noel név népszerűségének alakulása a gyakorisági rangsorban:

2004: 78. (101 kisfiú kapta)

2006: 61. (204 kisfiú kapta)

2008: 51. (346 kisfiú kapta)

2010: 30. (509 kisfiú kapta)

2012: 23. (618 kisfiú kapta)

61. ezri
2014. dec. 8. 13:23

Nincsennek ikrem, csak 2 fiam és szeretnénk egy 3, babát, aki akár fiú is lehet:)


Szóval a Gábor és a Tamás mellé keresek egy 3. fiúnevet, nem könnyű.

Az első a férjem nagyapjáról lett elnevezve, a második régi kedvencem kapta, itt nem érdekelt a gyakoriság, de most igen. Az első 10-t kapásból kizártuk.

2014. dec. 7. 12:34

Nemrég születettek:

- Hujber Ferenc kislánya, Noa (testvér: Noel)

- Béres Alexandra kislánya, Flóra (testvér: Panna)

- Mádai Vivien kisfia, Zénó

- Fésűs Nelly kislánya, Elza Zorka (testvér: Csenge)


Az debreceni kórház oldalán a gólyahírek alatt is lehet szemezgetni a nevek között. Nekem ezek tetszettek a legjobban:

- Tóth Flóra Erzsébet

- Csányi Gerda

- Papp Bertalan

- Szilágyi Zita Hanna

- Vágner Vince

- Vilk Hédi

[link]

2014. okt. 6. 21:02

Ikrek névadása: ki milyen neveket választana, ha megtudná, hogy ikreket vár?


Kicsit kutakodtam az internetet. Íme néhány "valódi" ikernév - hármasikrek babáktól:

- Egy hármasikres, külföldön élő magyar anyuka blogjában akadtam rá 3 kislányának csodaszép nevére: Marlene, Isabella és Elisa. (www.nomi69.blogspot.com)

- Ez év augusztus elején Szegeden születtek hármasikrek: Márk, Marcell és Kolos.

- Idén nyáron születtek Tatabányán: Natália Hanga, Ákos Levente és Zalán Ábel

- A tavasszal született miskolci hármasikrek (ahol a kislányok egypetéjűek) ezeket a gyönyörű neveket kapták: Csenge, Zselyke és Bence.

- Tavaly novemberiek a paksi hármasikrek: Gábor, Ábel és Anna.

- Szintén tavaly novemberben születtek a törökszentmiklósi babák: Zoé, Lara és Maxim.

- Tavaly augusztusban Debrecenben születtek hármasikrek: Anna, Flóra és Levente.

- Tavaly április, Székesfehérvár: Vajk, Botond és Mirill. A kisfiúk egypetéjűek.

- Tavaly januárban 3 kislány érkezett egy szombathelyi családba: Dorina, Regina és Fanni.

- 2012 augusztusában születettek: Lili, Laura és Jázmin.

- 2012 novemberében: Dorina, Hanna, Lilla.

- 2012 októberében jöttek világra a balatonfüredi hármasikrek: Kitti, Katinka és Kristóf.

- 2011 októberiek (Nyíregyháza): Olívia, Zsombor és Lóránt.

- 2011 augusztusiak: Teodóra, Petra és Regina. Szintén Nyíregyháza.

- 2011 év elején születtek Debrencenben: Lili, Zsombor és Máté.

58. Beszi 79 (válaszként erre: 57. - Beszi 79)
2014. szept. 18. 12:24
A nagyobbik Norina és elég ritka mifelénk midkettő.Szerencsére.
57. Beszi 79 (válaszként erre: 50. - Magnolia1)
2014. szept. 18. 12:23
Az én kicsi lányom is Szofi vagyis Szófia és 5 éves múlt. :)
56. Magnolia1 (válaszként erre: 55. - Szeplakisz)
2014. szept. 18. 12:07
Igen. Ha már "Ben"-nel kezdődő, akkor nekem a Benedek tetszik a legjobban.
55. Szeplakisz (válaszként erre: 54. - Magnolia1)
2014. szept. 15. 17:06
Igen, nálunk is szóbajött a Benett név is, de én pont ezért vetettem el, mert mostanra Balázsék miatt nagyon felkapott lett. Amilyen ritka név volt 5 évvel ezelőtt, most épp olyannyira gyakori...
2014. szept. 15. 16:12

Sebestyén Balázsék szerintem ismét ritka nevet fognak választani, mert a Benettnél is az volt az egyik cél, hogy ne legyen sok belőle - bár a kisfiú megszületése után hirtelen nagyon népszerű lett...


Most volt interjú a Nők Lapjában Váczi Eszter énekesnővel. Kislánya az Áfra, kisfia az Ámon nevet kapta.

53. Magnolia1 (válaszként erre: 51. - Ubi pretium)
2014. szept. 11. 09:15
A Zalán gyönyörű név!
52. Szeplakisz (válaszként erre: 50. - Magnolia1)
2014. szept. 10. 17:03

De jó! Szofi az aranyos. Bár lányomnak lehet nem adnám, de így első hallásra tetszik. :)


Kíváncsi leszek majd Sebestyén Balázsnak hogy fogják hívni a második pocaklakót majd, ha megszületik. Születése előtt gondolom nem fogja elárulni most sem a nevét, mint ahogy az elsőnél sem tette.

51. ubi pretium (válaszként erre: 49. - Calpurgia 1914)
2014. szept. 10. 15:54
Zalán a második keresztneve.Szereti,mert felnőttesebb és az ő korosztályában még ritka :)
2014. szept. 10. 15:37

Gólyahír.

Az elmúlt hetekben született meg:

- Csányi Sándor kislánya, Luca,

- Caramel kislánya, Szofi

- Bakos Piroska kisfia, Marcell.

49. Calpurgia 1914 (válaszként erre: 33. - Ubi pretium)
2014. aug. 28. 19:48

És a nagyfiúnak melyik tetszik ?

Én egyidőben szerettem volna az Ákos nevet átiratni Elemérre, de a fiam nem egyezett bele, pedig sokkal szebben hangzana.

48. Magnolia1 (válaszként erre: 45. - 96e4cb8ca7)
2014. aug. 28. 17:08

Nekem nagyon tetszik a Marcell és a Márton is. :)


Csak egy gyors matek:

Tavaly 788 Marcell és 498 Márton született. A top 100 fiúnevet összesen 39.400 kisbaba kapta meg. Ebből a Márton és a Marcell 6%-ot tesz ki.

Tehát ha egy osztályban 15 fiú van, akkor átlagosan 1 Marci jut minden osztályra (vagyis 0,9). Ez így nem is olyan vészes :) És ez csak az első 100 név összesítése.

Régebben sokkal nagyobb százalékban kapták a top neveket a gyerekek, ezért lehetett az, hogy gyakoribbak voltak. És attól, hogy valamelyik név gyakori, még lehet szép! :)


Én éltem külföldön 3 évet és nem feltétlenül tartottam jó ötletnek azt, hogy a szomszéd gyereke a Pilot Skye (pilóta égbolt...???) keresztnév kombinációt kapta. :)

Viszont itthon szörnyű ránézni a fonetikusan leírt nevekre (pl. Dzsesszika, Zsülien). Ezeket talán jobb lenne az eredeti formájukban megtartani.

47. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 46. - Emili31)
2014. aug. 28. 17:04
Még mindig jobb mint a (harci) Marci. Nem tudok úgy kimenni a játszótérre a kicsivel ( 4 játszótérre is járunk rendszeresen) hogy ne legyen ott minimum egy gyerek ezzel a névvel, meg persze anyuka/nagymama aki affektálós fejhangon vinnyogja, hogy ''Maaaarciii'' Én meg érzem, ahogy megy fel a vérnyomásom...
46. Emili31 (válaszként erre: 45. - 96e4cb8ca7)
2014. aug. 28. 16:55
Szomszéd kisfiú is Marcell néven van anyakönyveztetve, és úgy szólítják Márton. :)
2014. aug. 28. 16:34
Vicces lesz néhány év múlva, amikor 5-6 Marci lesz egy osztályban. Amúgy is egy ritka ronda név, akár a Marcell, akár a Márton beceneveként használják. Soha nem fogom megérteni azokat akik ''divatnevet'' adnak a gyerekeiknek. Nem igaz, hogy mindenkinek ugyanaz a 3-4 név tetszik. Én személy szerint eltörölném az utónévlistát, bármilyen nevet lehetne adni ami nem sérti a gyereket. Az USA-ban működik, Mexikóban is, itt meg kérvényezni kell ha valaki egyedi nevet szeretne a gyerekének... Kivéve ha a pár egyik tagja külföldi állampolgár. Nálunk ezért nem dumáltak bele a kisfiam névválasztásába, pedig nincs benne a ''Szent Utónévkönyvben'' :D
2014. aug. 28. 15:43

Sziasztok!


Az én kisfiam Kornél, most lesz 7 éves. Sem 2007-ben, sem most nem gyakori a neve. Nekem ez is és hogy ne lehessen becézni is szempont volt a nevének választásánál. Ha lány lett volna, akkor a most már nagyon népszerű Jázmin nevet kapta volna. A kislányom, aki most 8 hónapos, a Lilla Nóra nevet kapta. Én sosem választanék úgy nevet, hogy a családban, vagy a baráti körben van-e már ilyen név, vagy, hogy milyen emlékeim kötődnek esetleg egy ugyanilyen nevet viselő emberhez. Lillám a Marcell nevet kapta volna ha fiúnak születik. Semmiképpen nem kapta volna sem az apja (László), sem pedig az én (Georgina) nevemet.

2014. aug. 28. 14:55

Sziasztok!


Én 4 évvel ezelőtt szültem a kisfiunk.A férjemmel anno összeírtunk 20 fiú,20 lány nevet.Mondanom sem kell,nem volt 1 olyan név sem,ami mindkettőnknek tetszett.Úgy döntöttünk várunk.Kb 2 hét múlva kiderűlt fiunk lesz.Újra lista,de már csak 10 névvel,itt sem volt passzolás.A sors,vagy a véletlen hozta végül a fiunk nevét.A 10-es lista másnapján ment a tv-ben a Halálos iramban,Vin Diesel-el.Őt Dominicnak hívják benne.Mindketten szeretjük,mint színész,egymásra néztünk a férjemmel,és szinte egyszerre mondtuk,Dominik.Így lett megbeszélve,eldöntve a fiunk neve.A lánynévvel akkor sok dolgunk nem volt,mert kislány korom óta a Száva volt a nagy kedvencem a Sándor Mátyás című filmből.Érdekesség,hogy a páromnak egyből tetszett.

Jelenleg 37. hetes kismama vagyok a második babánkkal.Kislányunk lesz,de nem marad a Száva név.Úgy beszéltük meg a férjemmel,hogy maradjon D betűs név.Így Dorka lesz a kicsi neve.Mivel fiú nevet is kell a kórházban beíratni,ha esetleg fiú lenne,akkor a Dénes nevet fogja kapni.

A vezetéknévvel szerencsénk van,mert passzolnak hozzá a keresztnevek.Illetve nem is hosszúak egyben.

A férjem sem akkor,sem most nem akarta,hogy az ő keresztnevét kapja a gyerkőc.Pedig nekem tetszik,tetszett volna úgy is,Tibor a férjem.Én,bár "ritka" nevem van,szintén nem akarom,hogy a lányunk vigye tovább.Az én nevem,Heléna.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook