Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Köszönöm, nem kérek zacskót! fórum

Köszönöm, nem kérek zacskót! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Köszönöm, nem kérek zacskót!

1 2 3 4
20. princes47 (válaszként erre: 15. - 8e8c2f0ee9)
2009. aug. 21. 07:25

Nagyon nehezemre esett a flakonos ásványvizet cipelni, folyamatosan azt nézni, hogy ne mindig ugyanazt, de az ára is jó legyen. Ezért aztán úgy döntöttem - nem csak a cipelés miatt - hogy fontosabb az egészséges és vettem egy japán víztisztítót.

Így nincs környezetszennyezés se.

19. syria (válaszként erre: 11. - Gaolka)
2009. aug. 21. 00:52
gúnyolódunk, gúnyolódunk???
2009. aug. 21. 00:48

..én sem vettem még zacskót soha!

És amit kapok "ingyen"abból szemeteszsák lesz...tehát erre sem adok ki plussz pénzt.

Azon pedig egyenesen ki vagyok "akadva",hogy van aki (nő) a használt "intim"higiénés szemétnek is külön zacskót vásárol.Erre kiváló a kristálycukros,lisztes és egyéb szárazáru csomagolóanyaga.

17. mmacus
2009. aug. 20. 22:14
Nálunk a Tesco-ban nem adnak ingyen szatyrot, de ha adnák, akkor sem kérném. Van egy jó nagy kosaram, és vászon szatyraim, amiket szépen ki lehet mosni-vasalni.
16. hereng jozsef (válaszként erre: 15. - 8e8c2f0ee9)
2009. aug. 20. 22:07
tiszteletem az itt lévoknek ha rákettitotok az én oldalamra ott a muanyag flakonokból meglátjátok hogyan lehet fólia sátrat készíteni vagy kerítést .
2009. aug. 20. 19:43
Tetszik a cikk! Évek óta próbálunk aférjemmel együtt táskát vinni a boltba, hogy ne kelljen zacskózni. Ugyanakkor figyelünk arra is, hogy pl a fogkrém, amit megveszünk, ne legyen még papírdobozba is belerakva. Amin viszont nem tudunk változtatni egyelőre, az az ásványvizes flakon. Csak ásványvizet tudunk inni, mert borzasztó a csapvíz nálunk. Igy ebből rengeteg halmozódik fel nálunk. A környezettudatos vásárlás híve vagyok. Nekem nem mindegy, mekkora az ökológiai lábnyomom. Örülök a cikknek :)
2009. aug. 20. 19:19
Általában énis viszek magammal szatyrot, az erősebb szövött táskát szeretem, strapabíróak. Nekem összecsukható kosaram van, azt is kedvelem, de azt már ritkábban hordom magammal :P
13. Gummy
2009. aug. 20. 19:02
A Tescoba is lebomló szatyit adnak Fehérváron ingyen. Bár a lebomló szatyi nem semmit, ha nem lebomló szemeteszsákba rakod......
2009. aug. 20. 18:54

OTTHON MEG KELL VENNI A ZACSKÓT?? MENNYIBE KERÜL??

Itt kinnt az USA.ban ingyen jár...ezek a ÖKO szatyrok már itt is vannak régóta!

11. Gaolka (válaszként erre: 6. - Syria)
2009. aug. 20. 18:42
vagy a mákot egyenként
2009. aug. 20. 18:21
Ja van még egy műanyag összecsukható dobozom is, azt viszem magammal és abba is pakolok.
2009. aug. 20. 18:20
Én sem veszek szatyrot, viszek, ha pedig nincs nálam, akkor leveszek a polcról egy már majdnem üres kartondobozt, és abba pakolok, megszoktam Ausztriában, mert ott a kasszán túl ha fizettél, a bepakoláshoz, ott egy egész rekesz üres kartondoboz, válogathatsz, abba pakolhatsz, papírból van, átláthatóan pakolhatsz, nem törik össze az áru, és még újra fel is használhatod.
2009. aug. 20. 18:09
Én igyekszem mindig vinni magammal otthonról, hogy ne kelljen újat venni, ill. apró dolgokat direkt kérek, hogy ne tegyenek már szatyorba. Van, hogy zöldséget is szemenként teszek a mérlegre, hogy aztán egybe lehessen tenni, ha mindet lemérték. Van eladó, aki szájhúzogatás közepette egyesével bekötözgeti a citromomat, az uborkát... stb. Egy kedvenc zöldségesemnél megjelent a papírtasak, nagy örömömre, múlt héten már megint nylon volt. :( Közkívánatra. Hurrá :S
7. princes47 (válaszként erre: 6. - Syria)
2009. aug. 20. 17:38
Milyen igazad van, de nem lehet se a vevőt se az eladót meggyőzni. Már én sem kérek évek óta zacskót és nagyon furcsán néznek rám.
2009. aug. 20. 17:34

Többek közt erről is szól a "Találtam 17 milliárd forintot!" c. cikkem.

Én is dühöngök, amikor az egy szál kígyóuborkára nem ragasztják rá az árát, hanem gondosan bezacskózzák és arra teszik a vonalkódot. Na ilyenkor kérdezem kajánul: a dinnyét miért nem zacskózzák be?...

2009. aug. 20. 17:16

Én is gyűlölöm a nylon szatyrokat. Szintén kosarat hordok, ill. Öko szatyrot (olyan furi anyaga van, de imádom).

Annyira idegesít, hogy ha a férjem elmegy boltba sose visz magával semmit, mondja úgyis lehet venni nylon szatyrot.

Otthon a spájzban már egy zsákra való van, de ő minden egyes vásárlásnál újat vesz:(( Grrrrrrrrr! nem is beszélve a 20 ft/db árról (nálam a sok kicsi sokra megy, ő nem így gondolja, szerinte ezen nem lehet spórolni.

2009. aug. 20. 17:07
Az a gond, hogy egyszemélyben nehéz ezt a szemléletet követni. Én amikor a Tscban a két szem banánt és egy szem hagymát nem zacskóztam be (minek, úgyis lemérik a pénztárnál) szabályosan leszúrtak, majd a táskámból elővarázsolt agyongyűrt nylonszatyorra megkérdezte, hogy ezt otthonról hoztam, vagy most akasztottam le a kassza mellől :S Ugyanígy jártam egy másik nagy supermarketben, ahol a néninek nem tudtam elmagyarázni a zöldséges részlegnél, hoyg ne zacskózzuk be egyenként a hatféle gyümölcsöt, hanem ragasszuk rá a héjára az árcimkét. azt mondta, az szabálytalan, és leszidják érte ŐT, így bezacskózta őket... Hát így nehéz...
2009. aug. 20. 16:28
Mindig haza szoktam vinni a műanyag szatyrokat, a régit meg kidobom, mert az már gyűrött, elhasználódott.
2. dee
2009. aug. 20. 16:12
Én mosható vászon szatyrot használok és van több kosaram is.Nem szeretem a műanyag reklám táskákat, nem reklámozok ingyen senkit.:DDDDD
2009. aug. 20. 16:03
Évente fejenként 450 kg hulladékot termelünk, amit nem tudunk már hová tenni. Ennyi megvásárolt holmit dobunk ki a szemetesbe, hogy utána még egyszer fizessünk az elszállításért. Pedig rengeteg olyan apró trükk van a mindennapokban, amelyek kis odafigyeléssel nagyságrendekkel csökkenthetik a hulladékunk mennyiségét.
Tippek hulladékcsökkentésre és ötletek a környezetbarát otthonhoz a KukaDiéta zöld háztartás verseny keretében - 1.

Ugrás a teljes írásra: Köszönöm, nem kérek zacskót!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook