Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Köszönöm, nem kérek zacskót! fórum

Köszönöm, nem kérek zacskót! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Köszönöm, nem kérek zacskót!

1 2 3 4
50. Bcicus (válaszként erre: 49. - 2cb2af252b)
2009. aug. 27. 00:20
És a kocsitól a lakásig? Mondjuk én a kocsiban nem szeretem zacsi nélkül berakni a vásárlást, nem higiénikus és ha valaminek megsérül a csomagolása netán, akkor a kocsi is összekoszolódik. Általában mi is kocsival megyünk, cska néha sétálunk a boltba.
2009. aug. 26. 22:39
Én se hordok táskát...egyik zsebben kulcs, telefon, másikban pénztárca, kezemben gyerek, annyi pont elég (jobb esetben sétál mellettem). De nejlon szatyrot se veszek, mondom a pénztárnál, hogy picit kiviszem a kosarat, mindjárt hozom. Nagyáruházban meg ugye ki lehet tolni a kocsit az autóig. Igaz, én autóval járok mindig, más lehetőség nincs, sajna.
48. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 46. - Mama_gold)
2009. aug. 26. 17:28

:-D :-D :-D

Na ezen most nagyot nevettem :-D

47. Bcicus (válaszként erre: 46. - Mama_gold)
2009. aug. 26. 17:26
HOgy hogy mit? Nem hordok magam,mal felesleges cipelni valót, amire semmi szükség.
46. mama_gold (válaszként erre: 45. - Bcicus)
2009. aug. 26. 16:28

hát ilyen csajszit:)))

akkor te mit hordasz táska helyett???

45. Bcicus (válaszként erre: 44. - Mészi82)
2009. aug. 26. 15:38
Nem akarom megpróbálni, nem szeretek ócska szatyrokat magamm lóbálni a boltba. Ha hordanék is táskát sem tenném, ezért lehet szatyrot venni, de nem hordok magammal sohasem táskát. Nem szeretem ezekt a vászon meg műbőr meg len meg mit tudom én milyen szütyőket, szerintem nevetségesek, ezért eszem ágába nicns használni őket.
44. mészi82 (válaszként erre: 43. - Bcicus)
2009. aug. 26. 15:32
Ha a hulladékot szelektíven gyűjtöd, onnan már csak 1 lépés, hogy egy textil szatyrot kicsire összehajtva a táskádba tegyél./ Mint tudjuk, a női táskákban sok minden elfér :)))/ Kérlek, próbáld meg 1x, meglátod, nem fog fájni. Aztán meg észrevétlenül rászoksz... :)))
43. Bcicus (válaszként erre: 40. - Bb2f4e28dd)
2009. aug. 26. 14:26
Én itt élek, rosszul írtam, extra adót nem vetnek ki rá, nyilván áfát kell fizetni. Én is védem a környezetem, valamennyire, de nem elvakult módon, nem fogk maganak egy rkata kellemtlenséget okozni miatta, de a palackokat amiből nem kevés van, leviszem a hulladékudvarra, a fém italos dobozokat is, amiből szintén nem kevés van nálunk, sőt még az üvegeket is, de attól szatyorra még szükségem van.
42. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 40. - Bb2f4e28dd)
2009. aug. 26. 14:25

Az előző nem pont neked szólt :)

Az adóról meg annyit, hogy a benzinre is nagy szükség van, meg a kenyérre is.... meg az ingatlanra is, meg mindenre. Lassan a levegőt is megadóztatják, hisz a vízért már fizetünk...

2009. aug. 26. 14:24
Ezzel pont az a baj, mint a vallásokkal. Ha erőszakosan, tolakodóan, mellkast verve mondom, hogy ez márpedig milyen jó, csináljátok ti is így, higgyetek abban, amiben én hiszek, senki nem fog közénk állni. Csak szép szóval lehet. De ha úgy nem megy, akkor már csak akkor kapnak észbe az emberek, amikor baj van. (A templomba is akkor mennek sokan már csak, amikor nagy baj van. )
40. bb2f4e28dd (válaszként erre: 39. - Bcicus)
2009. aug. 26. 14:18

,, amire az embernek szüksége van azt nem fogják megadóztatni. "

hehe -te melyik országban élsz?


Szerintem kell bizonyos fajta érettség ahhoz, hogy a környezetvédelmet a sajátomnak érezzem, ne gondoljam úgy, hogy az kizárólag a mások problémája.


Nem az a gond, hogy nem telik zacskóra. Egyszerűen csak nem tartom (tartjuk itt többen) ésszerűnek a hatalmas zacskótömeget. Felesleges és kártékony.


Amúgy én is jó sok pénzt elkérnék a szatyrokért, ne pazaroljunk.

39. Bcicus (válaszként erre: 38. - Syria)
2009. aug. 26. 13:31
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ez már annyira elvakult, most i fizetünk érte adót, és amire az embernek szüksége van azt nem fogják megadóztatni. Másrészt attól, hogy nekem egy ilyen minimális összeggel több marad, attól senki nem lesz jobb karácsonykor. Dehogy mit tennék, akkor is megvenném.
38. syria (válaszként erre: 36. - Bcicus)
2009. aug. 26. 08:46

Igazad van. Évente ez csak kb. 18.000 Ft.


Hányan örülnének, ha karácsonykor ennyit költhetnének ajándékra!

Az ily módon vásárlókra tekintettel bevezetném a gondatlansági adót, és egy zacskót 200 Ft-ért adnék. Mit tennél akkor?

37. Gingus
2009. aug. 25. 14:29

Én sem kérek zacskót az esetek nagy százalékában. A pékárukra még nem találtam ki megoldást, bár ezt nagyon ritkán veszünk, ha mégis, akkor megy kutyaürülékszedőnek.

Zöldséget, gyümölcsöt csak piacon veszek azt is kosárba teszem. A tejet, túrót szintén piacon veszem, ahhoz lehet vinni műanyag üveget, dobozt.

Nagyon megdöbbentő az eladók reakciója. Mindenki meglepődik, de nagyon örül neki. Remélem néhány embert már elgondolkoztattam.

Nálunk a párom volt a megrögzött zacskógyűjtő. Megfertőztem, ma már ő is oda figyel vásárlásnál :)

Viszont ennek ellenére is van otthon műanyag zacskóm. Több mint kéne, de óhatatlanul kerül hozzánk. (pl Valaki küld benne valamit)

Azt viszont nem tudom ezt begyűjtik-e valahol? Tud erről valaki valamilyen infót?

36. Bcicus (válaszként erre: 35. - Syria)
2009. aug. 25. 09:08
Hetente veszek mondjuk6-10 darabot az rossz esetben is max 2-300 ft hetent, havonta nem több 1500 forintnál ilyen kevés pénzen nem fogok agyalni és kényelmetlenséget csinálni magamnak. Nem szeretek üres szatyorral rohangálni, ráadásul úgy is elhasználódik seperc alatt, pláne ha dolgozom, abba viszem az üditőt meg egyebeket magammal, abba tudom rakni a pisis kutyapelenkát. Pár darabnál sosincs üresen itthon egyszerre szerintem, de ha igen sem fogok ezen agyalni, egyébként ezeket is le lehet adni a szelkektívbe és újra használják, ha az embernek ez ennyire fontos.
35. syria (válaszként erre: 33. - Bcicus)
2009. aug. 25. 07:47

Nem sajnálod a rá kidobott pénzt? Egyszer számold össze, hány ezer forint landol a kukában évente. Vagy olyan jól álltok, hogy ez nem számít? (A környezetszennyezésről nem is beszélve.)

Nem ismered a mosható textilszatyrot?

Vagy mi lenne, ha a megvásárolt zacsit legközelebb magaddal vinnéd, hogy legalább ne minden alkalommal kelljen újat venni?

34. bb2f4e28dd (válaszként erre: 32. - Mókica)
2009. aug. 25. 05:54
Nem is kell -én egyből a nagykukába (udvar) vittem mindig a csomagot. Így bent sosem volt kakiszag (és még csak drága pelenkatárolót sem kellett venni, amihez szintén zacskókat kellene rendszeresen vásárolni ;) )
33. Bcicus (válaszként erre: 25. - Syria)
2009. aug. 25. 03:17
Parancsolj itt vagyok. Mi mindig veszünk zacsit, mert így tudjuk hazahozni a bevásárlást, ha kocsival megyünk ha nem.
32. Mókica (válaszként erre: 30. - Bb2f4e28dd)
2009. aug. 25. 03:04
háát az azért annyira nem szigeteli a szagot..?:) nem??
2009. aug. 24. 16:02

tényleg, mire lehetne elhasználni, ezt a sok műanyag zacsit???

Én is szeretnék tenni valamit a környezetért!

30. bb2f4e28dd (válaszként erre: 28. - Mókica)
2009. aug. 24. 10:10
A kakis pelusokat én mindig a reklámújságokba csomagoltam, ez is egy újrahasznosítás :)
29. syria (válaszként erre: 28. - Mókica)
2009. aug. 24. 08:17
A végállomás így is a környezet terhelése, szennyezése.
2009. aug. 23. 20:12

..mondjuk azért hasznos dologra is fel lehet használni ezeket a szatyrokat!

én mikor volt 2 macsekom, ezekbe szedtem az almot...

Most ,hogy baby van a háznál, a kakás pelus megy bele, hogy ne bűzölögjön!...

27. syria (válaszként erre: 26. - Bb2f4e28dd)
2009. aug. 23. 13:19
Igen, én is hordok egy vászonszatyrot kimondottan a kenyérnek, mert meguntam, hogy a zacskó, amit a pékáruk mellé tesznek sokszor olyan kicsi – vagy a veknit sütik magasabbra –, hogy a kenyér nem fér bele.
2009. aug. 23. 08:29
Textilszatyrokat varrok, azt használom. Önmagába visszahajtható, igazán kevés helyet foglal a táskámban, és még szép is :)
25. syria
2009. aug. 22. 08:53

Úgy örülnék, ha megrögzött zacskóvásárlók is beírnának ide, hogy megtudjuk, ők hogyan látják ezt a kérdést.

Már azt is bűnnek tartom, ha valaki, a feledékenysége miatt csak egyszer is pénzt ad műanyag szatyorért. Mert ugyebár ilyen valakiből lehet akár több tízezer is egy nap ebben az országban.

Ha nem visz szatyrot, vegyen el egy kartondobozt (magam nem egyszer pakoltam ki pl. étolajat, mert feledékeny voltam), abba is jól lehet pakolni, aztán mehet a kazánba vagy a szelektívbe. A bolti dolgozóknak meg nem kell annyi göngyöleggel foglalkozniuk.

24. vereskati (válaszként erre: 23. - Apulapu)
2009. aug. 22. 08:03
Sokan most is így vásárolunk:)
2009. aug. 22. 08:00
Nekem gyerekkoromban anyám mindig úgy küldött a boltba hogy a kezembe adta a bevásárló szatyrot és nem kellet holmi zacskokat hazacipelni majdpedig kidobálni a szemétbe.Ez már nagyon régen volt.
22. hereng jozsef (válaszként erre: 21. - 8e8c2f0ee9)
2009. aug. 21. 12:02
orulok neki hogy tetszik láttad a képeket is , az a paprika ami most van alatta sokkal célszerubb mint a hagyományos fólia, a flakonokban a levego szigeztel és a nap sugara nem égeti annyira a palántákat . hossebb van a fóliában ebben a flakonosban mint a hagyományosban .udv Józsi
21. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 16. - Hereng jozsef)
2009. aug. 21. 08:14

Nagyon jó az ötlet, nagyon tetszik. Ha lesz egyszer végre kertes házunk, biztos, hogy ki fogjuk próbálni.

Víztisztítóra is gondoltunk már természetesen, de valahogy még nem jött össze. Talán az is a kertes házunkban lesz.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook