Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Korszerűen tápláljuk-e gyermekeinket? Vagyis tejet(TEHÉNTEJET) mikortól kaphat a baba? fórum

Korszerűen tápláljuk-e gyermekeinket? Vagyis tejet(TEHÉNTEJET) mikortól kaphat a baba? (beszélgetős fórum)


13. JCsibe
2013. jan. 13. 21:57
Szia! Ajànlom elolvasàsra a Szendi Gàbor féle Paleolit tàplàlkozàs kezdőknek c. Könyvet :) Késobb halas lesz a gyerek es te is az egeszsegeert.
12. Serry (válaszként erre: 11. - Csasztima)
2008. júl. 16. 13:45

Szia! Babatej helyett vehetsz neki 2-3-as 8 hónapos kortól adható tápszert. Lényegében ugyan olyan mint a babatej, csak olcsóbb. S ezt is meg lehet csinálni kakaónak stb. tudod úgy hasnálni mint a tejet. Aztán ha betöltötte a 1 évet lehet adni fokozatosan a tejet. először csak 0,5 dl aztán 1 dl és így tovább. A dokonőd biztos azért mondta a 2 évet, mert a tápszergyártók ezt propagálják.

Ja és NE 1,5-ös tejet adjál majd. Mert abban mnimális a vitamin tartalom, Minél zsírosabb annál jobb egsézségesebb. S ha félsz,hogy úgy mond "erős" neki csinálg úgy mint kezdetben anyáink alkalmazd a tejhígitásoka 1/4-es, 1/3-os 1/2-s tej.

2008. júl. 14. 22:04
Sziasztok!Kislányom most 15 hónapos.11 hónapos koráig szopizott,azóta babatejet kap...szerintetek mikortól adhatok neki tehéntejet?A dokinő szerint 2 éves koráig ne,a védőnő szerint lehet...csak szép fokozatosan bevezetni...hogy lássuk ha van valami allergia és csak 1,5ös zsírtartalmút.Jó lenne már bevezetni,mert hát a babatej nem épp baráti áron kapható:-(és picúrom eléggé sokat megiszik.Viszont ártani sem akarok neki!Mit tegyek?
2008. jún. 12. 17:24
másik fórumon már írtam, hogy fiam tejérzékeny (fehérje), így nálunk egyenlőre semmiféle tej alapú étel nem jöhet szóba, és ezt be is tartjuk.
2008. jún. 1. 14:33
Igen még kétszer háromszor szopizik egy nap, és a korának megfelelő gyümölcsöket, főzelékeket eszik.
8. Serry (válaszként erre: 7. - Serry)
2008. máj. 31. 14:30
S a tej allergia sem mindig jelentkezik azonnal. Ugyanis mindenkinek más a tűrőképessége, ergo a babáknak is. De nem csak tejallergiát okozhat a korai tej adás mint lent írtam.
7. Serry (válaszként erre: 5. - Scorpiolady)
2008. máj. 31. 14:29
Igen a tápszer is tejalapú, de nem tej.
6. Serry (válaszként erre: 3. - Scorpiolady)
2008. máj. 31. 14:29

Szerencsés vagy, s örülök annak,hogy nem hallgattál a dokira és nem adtál feleslegesen tápszet. S ha jól értem most is úgy van,hogy kap mindenfélét amit ilyenkor már lehet és szopizik mellette? Ártani? Na igen véleményem szerint azzal árthatunk ha a tehéntejet idejekorán adjuk, vagyis 1 éves kor alatt. Más a hejzet a tejtermékekkel.

Sokan nem tudják, de a tehéntej fehérjét nem képes bontani a pici szervezete és a veséket is megterheli a túl magas ásványi anyag tartalma. De hangsúlyoznám még egyszer a tehtermékkel más a helyzet.

Anyáinknak nem volt sok választásuk adták ami volt, orizát, rizsnyákot és a kezdetleges tápszert, meg a tejhígításokat. S tényleg felnőttünk.

Nekünk kicsit könnyebb. Sajnos én kénytelen vagyok tápszert adni a kcis fiamnak, de messze nem eszi meg azt az adagot ami a dobozon szerepel, hogy annyi lenne az adagja. Nem is bánom ő tényleg csak a jól lakásig eszik és most kostolgat mindenfélét.

Örülök,hogy vidám picikéd van és kívánom maradjon is így.

5. scorpiolady (válaszként erre: 4. - Serry)
2008. máj. 31. 14:26
Úgy tudom a tejallergia hamar kijön ha az ő picurja már egy éves rég mutatkozna rajt. Egyébként a tápszert is tehéntejből csinálják!
4. Serry (válaszként erre: 2. - LoLiNa)
2008. máj. 31. 14:22
Semmiképp nem ordítom le a hajad. Csak épp jó ha tudod ha tej allergiás lesz, vagy más az immunrendszer túlmüködéséből eredő betegsége lesz később okolható érte a túl korai tejadás. Vagyis ha most imádja is sajnos sem a veséi sem a szervezete többi kicsi szerve nincs még felkészülve rá. Kicsit ráértél volna vele. Szóval a későbbiekben gondolj majd erre.
3. scorpiolady (válaszként erre: 1. - Serry)
2008. máj. 31. 14:22
Az utolsó megjegyzést elég érdekesnek tartom, miért ártanánk azzal ha úgy csináljuk mint anyáink, mi is felnőttünk és gondolom a többségnek semmi baja nem lett. Az én kisfiam 6 és fél hónapos, négy hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott itt mindjárt meg is jegyezném, hogy nem értem miért van az ha kicsit kevesebbet hízik egy gyerkő mint az átlag miért kell mindjárt tápszerrel tömni. Az én babóm most úgy 6,5kg sokáig tápszert akart adni neki a doki, de aztán világos lett neki is hogy a párom is vékony (178cm 68 kg, én sem vagyok hízásra hajlamos)valószínűleg ezt örökölte. Négyhós kora óta fokozatosan kap gyümit meg főzeléket, és egy nagyon vidám izgőmozgó csöppség. Ja és a hasfájást hírből sem ismeri.
2008. máj. 31. 14:17

mi ittuk és isszuk is a tejet, én is azt kaptam.. jobb mit a műanyag tápszer.

8-hó-ig szopott , de már 2-3 hó-san gyümölcsöt evett.

6-hó-san már a sültkrumplinkat "lopkodta" , szopogatta, és most is imádja :)

1 éves jelenleg.


Le lehet ordítani a hajam a tejért :))

2008. máj. 31. 12:16

Felvilágosító kampány indul a csecsemők tejalapú táplálásáról


Cumisüveg és Tudomány néven átfogó csecsemőtáplálási felvilágosító programot indít a Magyar Gyermekorvosok Társasága. Meglátásuk szerint ugyanis számos korszerűtlen nézet él az édesanyák fejében arról, hogyan járulhatnak hozzá kisgyermekük megfelelő tejalapú táplálkozásához a fejlődés szempontjából kritikus első évben.

Mint az a Társaság által kezdeményezett kutatásból kiderült, hazánkban a 6-12 hónapos csecsemők közel fele nem kapja meg az ajánlott mennyiségű tejalapú táplálékot. Az anyatej pótlását – az orvosok egyértelmű állásfoglalása ellenére – még ma is sokan tehéntejjel oldják meg. Nem köztudott az sem, hogy a megfelelő tejalapú táplálék biztosítására a követő tápszer ajánlott.


Szerintetek szükség van a fenti megállapítások ismeretében erre a felvilágosításra? Tényleg sokan sok mindent nem tudunk, vagy aszerint cselekszünk ahogy anyáink csinálták? S ezze ártunk esetleg?Ti hogy csináljátok? Érdekelne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook