Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kóros evési kényszer, vagy unatkozik?vagy ennyi kell a fejlődéséhez? fórum

Kóros evési kényszer, vagy unatkozik?vagy ennyi kell a fejlődéséhez? (beszélgetős fórum)

1 2
8. Molyka (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2010. jan. 27. 14:43

Én éhes voltam. :) Ugyan ezt csináltam ennyi idősen. Sokat mozogtam, így nem ettől híztam meg.


Nekem a két étkezés közötti táplálékom a szíroskenyér-hagymával volt. Ölni tudtam volna érte. A gyümölcs-zöldség jó ötlet, de senki nem olyan hülye, hogy azt válassza, ha ehet sokkal finomabbakat is.

2010. jan. 27. 14:37

Szerintem le kellene foglalni.

nekem van egy 6 éves és egy 12 éves lányom.A 6 évesre 8-9 évesnek való ruhát vezsek ,míg a 12 évesre felnőtt méretet xl-t.

Mind kettő elég erős de szerintem nem kövér.És nagyon jó az étvágyuk.Pláne a kicsi,Ő enne amikor csak lehet össze vissza mindent.Az édességek nálunk el vannak dugva,de mindennap kapnak valami kis nyalánságot.Hétvégén és sütök mindig,üdítőt egyáltalán nem kapnak, csak ünnepekkor lehet inni.

Mi azt figyeltük meg náluk,ha nincs feladat akkor ennének,így mind kettőnél a napi három fő étkezés van + az tízórai és uzsonna.gyümölcsöt bármikor lehet,de nálunk az is olyan hogy egy alma az semmi nekik.

A lényeg próbálom őket mindig lefoglalni különböző feladatokkal.Így nem is jut eszébe,hogy egyen.

2010. jan. 27. 14:34

Az én fiam 7 éves. Énis meg vagyok lepve, hogy mennyit eszik. Délelőtt nem igazán, de délután szinte 2 óránként eszik,nagyobb adagot mint én.

2-3-szor vacsizik. A második vacsit simán megengedem neki, de a 3-at már off-olni szoktam :P

Fejlődésben vannak, nem biztos hogy pszichológiai probléma áll a háttérben, de ezt csak a szülő tudja van-e gondja az iskolában vagy otthon.

Énis ezen izgulok, hogy ne hízzon el, most jól néz ki, nem kövér, nem sovány, formás erős testalkatú. Szeretném ha így is maradna. :P

Jó ötletnek tartom, hogy a gyümölcsök, vagy az egészségesebb ennivalók legyenek a kezük ügyében.

2010. jan. 27. 14:33
Szia! Elég nehéz probléma előtt állsz, nagyon a sarkadra kell állnod, hogy jól gyere ki belőle. Tudom, hogy miről beszélek, én is ilyen gyerek voltam, kb. 8 éves koromban kezdtem el hízni, és sajnos egészen a mai napig (33 éves vagyok) okoz problémát a súlyom. 21 éves koromban egy nagy elhatározással lefogytam 23 kilót, ami azóta a kor előrehaladtával és egy terhességgel-szüléssel sajnos kamatostul visszajött, így megint küzdök. :) Szóval visszatérve: próbáld meg racionalizálni a kislányod étkezését, mert így szinte garantálható az elhízása. Lehet, hogy kemény pillanataitok lesznek, tuti lesz sírás, könyörgés és a te anyai szíved is meg fog szakadni. Én is azért jutottam ide (persze a saját gyengeségem mellett) mert anyunak nem volt szíve megtagadni tőlem a kaját. Szerintem előbb a repetákat kellene megszűntetni, és csökkenteni az édességadagokat, mielőtt tényleg kialakul a kényszerevés. Esetleg orvossal nem konzultáltál? Lehet, hogy azért alakult ki, mert így akar kompenzálni valami vélt vagy valós sérelmet. Én minden esetre sok kitartást kívánok mindkettőtöknek!
4. vviki2 (válaszként erre: 2. - 07c4794583)
2010. jan. 27. 14:25
Lehet, hogy a kistesó érkezése van a háttérben....:-S
2010. jan. 27. 14:25
Az enyém 10 éves, s most kezdi ezt az evést...:-) Szerintem tényleg éhes, de jobb lenne ha gyümit, zöldséget enne, meg egészséges dolgokat, ne nasit. Ne legyen otthon...és nem eszi majd. Vegyél hamlettet, sok gyümit, bulátát...ilyeneket.
2. 07c4794583 (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2010. jan. 27. 14:23

ajjaj, pszichológussal beszélj (esetleg a nevelési tanácsadó), először a gyerek nélkül


valami érzelmi hiány, konfliktus, ilyesmi lesz a háttérben. valamit kompenzál, valamitől fél, vagy valami hiányzik neki. én sürgősen pszichológushoz mennék

2010. jan. 27. 14:20

8 éves lányom,és többet és többször eszik,mint egy felnőtt...tízóraizik,abból is repetázik...1 óra körül ebédeznek,a 2 tányér levest és a 2 tányér másodikat lazán benyomja(hatalmas adagokat kapnak,én nem eszem meg ennyit egyszerre)...haza ér,ebéd után 1.5 órával,és éhen van halva(ekkor még csak fél 3 van...megeszi az uzsonnáját,a hűtőből az összes gyümölcsöt,kekszet a szekrényből,meg bevágott még két tojásból és virsliből rántottát de azt úgy szerintem már csak folytásnak...de már 5 óra felé nézi a hűtőt,hogy mit lehetne enni....

mindig olyan kis vékonyka kislány volt,most viszont magas,és ahoz képest,hogy 8 éves,12-13 éves gyerekre való cuccokat hord,elég fejlett is,ő az osztályban a legmagassabb meg a legfiatalabb is...


mit kéne tennem,nem szeretném,ha elhízna,de ha igy folytatja,akkor jó úton halad felé...jaaaaaaaaa,és örökké édességezne,amit kisebb korában meg sem evett,most pótolja...


félek,hogy elhízik és beteg lesz vagy önmagát fogja utálni azért ahogy kinéz,mert esetleg csúfolni fogják......

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook