Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Körömlakk otthon, egy kicsit másképp? fórum

Körömlakk otthon, egy kicsit másképp? (beszélgetős fórum)


21. syria (válaszként erre: 20. - Hanira)
2013. júl. 25. 13:50
Akkor ezt szépen megbeszéltük. :D
20. hanira (válaszként erre: 19. - Syria)
2013. júl. 25. 08:49
Hidd el, engem nem zavar. :) Ha téged nem zavar, ha tudsz vele fogni, meg a mindennapos teendőidet el tudod vele végezni, viseld nyugodt szívvel. Én nem tudnám.
19. syria (válaszként erre: 18. - Hanira)
2013. júl. 24. 17:26

Tudod, sokkal egyszerűbb lenne az életem, ha az ujjaim végén nem papír, hanem normális köröm nőne, ami nekem nem adatott meg.

Tizenévesen, amikor az imádott keresztszemeseket kezdtem varrni, már akkor zavart, hogy nincs körmöm; nem tudtam rendesen dolgozni. Nekem a műköröm megváltás lett.


És hogy hosszú? Ez nem nagyobb polgárpukkasztás, mint az agyontetovált testrészek. :D

18. hanira (válaszként erre: 17. - Syria)
2013. júl. 24. 14:18

Ízlések és pofonok...

Nekem nem tetszik a mostani divat a körömformákat illetően, inkább a szögletesre szavaznék és sokkal rövidebbre, mint a tied. Viszont te viseled, ha neked ez megfelel, akkor miért ne?

Nekem a visszafogott, saját körmök tetszenek. Az sem árt, ha harmonizál a szín az öltözékkel és a hangulatommal. :))

17. syria (válaszként erre: 7. - Timycat)
2013. júl. 22. 20:02

A barátnőd pancser manikűröst fogott ki. :(

22 éve van műkörmöm, körömgombám soha nem volt. A barátnőm, akit betonkemény, gyorsan növő körmökkel áldott meg a teremtő, folyton sipákolt, hogy majd kapok egy jó kis körömgombát. Kinek lett? Neki! Gondolom a repülőn, a sok ember között sikerült munka közben beszereznie.


Az 5 hét hamarabb eltelik, minthogy megunnám a garnitúrát. Különben is: aki soha nem lakkozza a körmét, az nem unja, folyton ugyanolyan? :) Egyrészt. Másrészt ha netán megunnám, simán rálakkozhatnék bármit, ugyanúgy le lehet mosni róla, mint a saját körömről.

S pont azért szeretem, mert nem kell 2-3 naponta vacakolni vele, az időmet sokkal értelmesebb, hasznosabb dolgokkal is bőségesen ki tudom tölteni. :)

16. michelle.r (válaszként erre: 15. - Timycat)
2013. júl. 21. 21:45
Helyes, kapd el a rohadékokat :/
15. timycat (válaszként erre: 14. - Michelle.r)
2013. júl. 21. 21:32
Nem, semmi. Picit kék volt a vállam -ugye az öv- megrándult a nyakam, meg a napszemüveget a légzsák benyomta az arcomba, így az orrnyergem még picit színváltós. De összességében tök jól megúsztam... persze azért nem megy ilyen egyszerűen, autókám totálkár, mert nyomtam a féket és a nagybömös csak gyűrte a hátulját, aztán csak elértem az előttem lévőt is röptömben; szóval autókám nagyon csúnyán néz ki :( és mivel német biztosítása van az "ellenfélnek" az én biztosítóm és az "ellenfél" mo-on is irodával rendelkező biztosítója egymásnak dobálják a labdát, kárszakértőt még nem sikerült küldeni... ja mert a kollegina aki küldené az emailt szabin van és nem tudják, hogy most pont hol is van a kárbejelentésem... erre közöltem velük, hogy nagyon vigyázzanak erre a nélkülözhetetlen kolleginájukra, mert ha véletlen meghal becsukhatják a boltot... szóval küzdök
14. michelle.r (válaszként erre: 12. - Timycat)
2013. júl. 21. 21:26
Jézusom!!!!!!!!!!! Semmi bajod?
13. timycat (válaszként erre: 11. - Mafalda)
2013. júl. 21. 21:21

:D a feketéhez szerintem minden megy, szóval nem vagy ciki


De én miután rommáverték a járgányomat vettem egy új narancsmetál bicajt, meg hogy abszolút stílusos legyek hozzá egy narancsmetál körömlakkot is... az autókám emlékére, gyász van kérem


A megmaradt autóm halványzöld-metál, ahhoz könnyű lakkozni, mivel majdnem ezüstnek néz ki

12. timycat (válaszként erre: 10. - B486c9cf7d)
2013. júl. 21. 21:17

csak volt a drága :( egy mazda2

egy hete rommátörte egy gyökér bmw-s aki nem vette észre hogy állok a lámpánál és fékezés nélkül belém hajtott, aztán elértem az előttem lévőt is :(

2013. júl. 21. 20:54
Hát én a fekete biciklimhez nem kenem feketére a körmeim.Hú,de ciki:)))
10. b486c9cf7d (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2013. júl. 21. 19:54

A narancs szinuek nagyon dragak, de narancsmetal?

Az milyen kocsi lehet?

9. michelle.r (válaszként erre: 7. - Timycat)
2013. júl. 21. 19:51

"pl a narancsmetál járgányhoz sosem kentem rózsaszínt)"


azt hiszem, a torkomon akadt a dinnye :o)))))

8. hulló csillag (válaszként erre: 7. - Timycat)
2013. júl. 21. 14:26
Nekem sem jön be ez az öthetente manikűr, mivel kb. egy hét után már nem is olyan tökéletes a végeredmény, láttam már több hetes lakkozást, szerintem csúnya a lenövés a körömágynál, akkor már inkább lakkozom otthon néhány naponta...
7. timycat (válaszként erre: 4. - Syria)
2013. júl. 20. 21:53

Abban én is egyetértek, hogy kár ezzel pepecselni, rengeteg színt be lehet már szerezni.


A műkörömtől viszont rosszul vagyok :S másrészt képtelen lennék hetekig ugyanazt nézni a körmömön, én kb 2 napig tűrök meg egy színt, mintát a körmeimen, hisz mindig passzolnia KELL az öltözékemhez (meg amíg menő voltam és több autót használtam az autó színét is figyelembe vettem, pl a narancsmetál járgányhoz sosem kentem rózsaszínt) és ma már tényleg vannak pár száz forintért is olyan lakkot venni, hogy pillanatok alatt megszárad, szépen fed és terül el a körmön.

Valamint a manikűrösökkel-pedikűrösökkel sem vagyok kibékülve :S barátnőm olyan faca körömgombát nyalt be egy menő manikűrösnél hogy hónapok óta nem tud tőle megszabadulni :S valószínű mindenki kezelte már valamivel és mire barátnőmhöz jutott már frankón ellenáll a kencéknek-gyógyszereknek, a bőrgyógyásza szerint hihetetlenül terjed a körömgomba mióta divat ez a mű-izézés

6. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 2. - Julcsi83)
2013. júl. 20. 14:14
A letakarós módszert próbáltam, a West Coast Costumsből inspirálódva, de az nekem lakkal nem ment... Bamba vagyok balkézzel...
5. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 1. - C6d087edcb)
2013. júl. 20. 14:09

Úhh ezt postázom barátnőmnek, Ő odavan a csináld magad cuccokért, és körme is van amire kenje :)

Köszike:)

4. syria (válaszként erre: 3. - Bd55e3f068)
2013. júl. 20. 14:07

Egyetértek. Ilyesmivel pepecselni!

Annak idején a sima lakkozás is iszonyú sok idő volt, mire hibátlanul megszáradt, akármilyen minőségű lakkot vettem.

Most 5 hetente egyszer elmegyek a manikűröshöz (másfél óra), oszt kalap-kabát, hetekig nincs vele gondolom, állandóan szépek, ápoltak a körmeim. :) Bizonyítékok az adatlapomon. :D

3. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - C6d087edcb)
2013. júl. 20. 13:45
Annyiféle lakkot lehet venni... Ez olyan gyerekes önszórakoztatás. Én inkább maradok annál, hogy elmegyek, és veszek egy újabb színű lakkot, ha nem tetszenek a meglévők.
2013. júl. 20. 13:22

:-) Mások cikknek küldenek be ilyesmi szövegeket. Becsülöm benned, hogy te fórumot nyitottál ennek.


Én vettem korábban csillogós porokat, amiket bele lehet szórni a még frissen felkent körömlakkra, még nem próbáltam, de majd fogom.

Jó ötlet még a sötétben világító körömmatrica is, ami kb. 50-60 darabos, és 2013-ban kb. 350-400ft-os áron kapható "százasboltokban".

Celluxszal lehet egy-egy sávot letakarni a valamilyen színűre festett körömből, és másmilyen színűre festeni a szabad részt. Így két színű lesz a lakkozás. Ezt lehet több színnel is csinálni, ha engedi az ember ideje.

2013. júl. 20. 12:41

Itt a nyár és szerintem többen kezdjük megunni a szokásos színeket a körmünkön. De mit lehet tenni, ha az ember otthon, házilag szeretne elkészíteni valami egyedi színt, mintát stb.?

Gondoltam, szedjük össze a saját, már bevált ötleteinket, hátha tudunk segíteni egymásnak! :)


Az egyedi, saját készítésű körömlakkhoz szükséged lesz egy üveg színtelen lakkra, egy fogpiszkálóra, papírcetlikre, valamint olyan színű szemhéjpúder(ek)re, amilyenre majd a lakkot szeretnéd. A szemhéjpúdernek persze nem kell több ezer forintos, minőségi cuccnak lennie, bármilyen olcsó termék is megteszi, hiszen nem a szemedre fogod kenni, csupán a lakk színét adja majd.


Így készül:

– A színtelen lakkból önts le vagy használj el néhány cseppet, hogy legyen majd helye az üvegben szemfestéknek!

– Az egyik papírcetliből hajtogass tölcsért, ami befér a körömlakkos üveg száján!

– A szemhéjpúderből egy másik cetlire piszkáld ki a választott színt vagy színeket – hiszen keverheted is –, majd a fogpiszkálóval törd porrá!

– A porrá tört szemfestéket a tölcsér segítségével óvatosan öntsd bele az átlátszó lakkba, majd a fogpiszkálóval keverd el!

– Végül zárd le az üveget a kupakkal és rázd össze, hogy a festék teljesen elkeveredjen a lakkal!

– Az elkészült lakkot legalább két rétegben kend fel a körmödre! Ha tartósabbá akarod tenni a végeredményt, használj átlátszó fedőlakkot is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook