Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Környezet tudatos választás a műfenyő? fórum

Környezet tudatos választás a műfenyő? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
7. Pné Veronika (válaszként erre: 4. - Dézsa)
2009. dec. 26. 13:09

Igen, ebben teljesen igazad van. Az ünnepek előtt volt a tv-ben egy pasi (valami termelő-erdész)aki elmondta, hogy kimondottan ültetik karácsonyfának ezeket a fenyőket. A baj az illegális fatolvajokkal van, de az ellen nem nagyon tudnak védekezni.

A kivágottak helyett a termelők folyamatosan másikat ültetnek, mert nem két pillanat alatt nőnek meg a fák.

2009. dec. 26. 13:07

Én nem környezettudatosságból, hanem praktikusságból választottam műfenyőt.

Nem hullik, nem szúr, és csak egyszer kellett megvenni, így jóval olcsóbb.

2009. dec. 26. 12:45

Szerintem nem igazán.

Én azért vettem műfenyőt, mert egyszerűen sajnálom szemétbe dobni 1-2 hét után azt a gyönyörű fát.


Teljesen egyetértek Dézsa véleményével.

2009. dec. 26. 12:38

A szavazások között olvastam, hogy a fenyők kivágása erdőirtás. Legális erdőirtás.

Szerintem nem, ezeket a fákat azért ültették, hogy egyszer karácsonyra kivágják őket. Caaládoknak ad megélhetést, vagy kiegészítést a termesztésük. Új fákat ültetnek helyettük... ha számíthatnak rá, hogy "jövőre" is lesz aki megveszi.


Bútort is műanyagból vásároljunk?


Szerintem mi vásárlók azzal tehetünk sokat, ha oda figyelünk, hogy magyarországi termelőtől vásároljuk a fát.

2009. dec. 26. 12:38
Igenis (kevesebb fa vész kárba), meg nemis (műanyag)
2009. dec. 26. 12:37
igen...
2009. dec. 26. 12:33
Környezet tudatos választás a műfenyő?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook