Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Korkülönbség tesók között fórum

Korkülönbség tesók között (beszélgetős fórum)


1 2
25. wiki76
2011. okt. 10. 09:41

kilenc év :)

A nagyfiú (11) boldogan terelgeti hugicáját(2).

Sokat segít.Nem ideális de nem is rossz :)

2011. okt. 10. 09:38

Szerintem nincsen olyan hogy idealis korkulonbseg. Nagyon fugg a szulotol is es a gyerekek mentalotasatol, erdeklodesi koretol is, hogy ki milyen korulonbseggel milyen teso lesz.

Nekem az ocsem 11 evvel fiatalabb mint en, sokat tudtam segiteni Edesanyamnak, jatszottam, foglalkoztam vele etettem stb. Ez kicsit konnyebseg lehet a szulo reszerol, viszont ilyen korkulobsegnel mar elszall gyerekkent az "igazi" testver fogalma. Kesobb ez rendezodik, mostmar ugyanolyan a kapcsolatunk, mintha keves ev lenne koztunk, teaht ezt is ossze lehet noni. Es igazan ez mar hosszutavu dolog. :-)

Azert en inkabb ugy valasztottam, hogy az en gyerekeimnek legyen igazi tesoelmenye mar gyerekkent is. Az elso es masodik kozott 23 honap van, a harmadik pedig ra 2 evre erkezett. Tehat lenyegeben 2-2 ev van mindenki kozott. A nagyok allandoan veszekszenek, a kicsit mindketto imadja, allandoan babusgatja. (Meg csak 7 honapos.) Viszont a legkisebb sokkal jobban kedveli a 4 evest, a 2 eves meg kis szeleburdi, mindent letarolo. Tehat nagyon oda kell figyelni, allandoan ott lenni a pici kozeleben, sosem egyedul hagyni 1 percre sem. Semmilyen segitsegem nincsen (kulfoldon, tavol elunk Mo-tol), dolgozom is teljes munkaidoben. Mindegyik gyerek tervezett volt. Nem a lehetseges segitseg vagy nem segitseg miatt szul vagy nem szul az ember gyerekeket. Az teny, hogy 4.5 eve nem aludtam egyben 4 oranal tobbet. Es sorolhatnam a rengeteg panaszt, de nem teszem, mert sokkal tobb bennuk az orom. Igazabol en valaszottam igy, es utolag is igy dontenek!

2011. okt. 10. 09:34

Az elsö két lányom közt 2 és fél év van, ök a legjobb tesók akiket láttam. Annyira szertik egymást, hogy elválaszthatatlanok! Nem volt könnyu az elsö idöszak, de megérte /nekem sincs segitségem/ a gyerekek szempontjából. Igy egyik sem nevelkedik egykeként.

Most a negyedik picurt várom, tavaj szuletett 3dik lányom, és ekkor göndoltuk az Ö kedvéért bevállaljuk a következöt, ugyanis az elsö két lány már nagyobb, a legnagyobb 10 és fél a kisebb 8. Igy most a 3dik lány és a negyedik picur közt pont másfél év lesz. Kemény lesz újból, de tudom, jól döntöttunk.

2011. okt. 10. 09:29
Az én kislányom 15 hós rossz alvó baba. Eddig 1 éjszakát sem aludt át, sőt ha foga jön, a mai napig nem alszik napokon át sem nappal sem éjszaka. Én így biztos nem élnék túl egy terhességet és még egy újszülöttet, aki lehet, hogy szintén rossz alvó lenne. Szóval nálunk akkor lesz kistesó, ha a lányom alvása valamelyest normalizálódik.
21. kimni
2011. okt. 10. 09:22
Nálunk 21 hónap van a két fiú között és valóban iszonyú nehéz volt az eleje, rettenetesen nehéz. De most, hogy lassan 3.5 éves a kicsi és 5 éves a nagy, már fantasztikus, így játszani szerintem csak azok a tesók tudnak, ahol kicsi a korkülönbség. Amúgy az sem mindegy, hogy egyneműek-e a gyerekek. Kétnemű gyerekeknél szerintem nincs ekkora súlya a korkülönbségnek, főleg ha a lány a nagyobb. Egyneműeknél a kicsi korkülönbség szerintem általában jobb, persze vannak kivételek, de a többségnek ez a jobb. Csak az anyukának brutális az első 2 év a kettővel (meg a második terhesség egy alig járó gyerek mellett)... Amúgy én is a még kisebb korkülönbségre szavazok, a másfél év tűnik ideálisnak a gyerekek szemszögéből.
2011. okt. 10. 09:18
Nálunk 22 hónap a két gyerekem között a korkülönbség. Az elején nem volt könnyű, mert segítségem nem sok volt, de nálunk nagyon bevált. A gyerekek imádják egymást, rengeteget játszanak együtt.
2011. okt. 10. 09:17
Nálunk 20 hónap a kor különbség a két fiú közt. Bevallom 4 évig nem aludtam át az éjszakákat de a kicsi a nagy után indult el szóval rengeteget tanul a nagytól. Eleinte alig bírtam de most azt mondom így a tökéletes. A húgom és az öcsém közt is kb. ennyi a korkülönbség és mai napig különleges kötődés van köztük.
2011. okt. 10. 09:14

Nálunk a két gyerek közt 4 év van-azaz 3 év tíz hónap:D

Általában jól eljátszanak-Most már:DD

Fiam 8,lányom négy és fél éves.Persze,időnként vannak összezörrenések,durváskodás,de ez mindenhol előfordul,még az ikreknél is szerintem.

2011. okt. 10. 09:13
Nálunk 10 perc a különbség, (ikrek)szülőként nem könnyű, de nekik nagyon jó . A nagylány(párom lánya) és az ikrek között 8 év van és az ők kapcsolata is nagyon jó. A nagy pátyolgatta a kicsiket ,segített fürdetni, sétáltatni, öltöztetni őket, játszott velük , játékbabák nem is kellettek.(nem velünk lakik de napi szinten jött hogy a tesókkal lehessen!) Most pedig a nagy 12 éves kicsik 4 évesek már együtt nagyon jól eljátszanak.
2011. okt. 10. 09:12

Sziasztok!

Nekem 3 gyermekem van(16,13,6 évesek).Jó testvérek!!Vitáik vannak,a nagyoknak is egymással és a kicsivel is!Ez normális!Imádják a picit,de sokszor terhes nekik(ez is érthető)Én azt mondtam,hogy ha tudtam volna,hogy ilyen jó 3 gyerek anyukájának lenni,akkor a harmadikat már korábban szültem volna!Szerintem nem lehet eldönteni,hogy hány év az ideális korkülönbség,mert ez elég összetett dolog!!

Az öcsém és én közöttem 8,a húgom és én közöttem 2,5 év van.A húgommal jókat játszottunk,de sokat veszekedtünk.Az öcsémet sokat dajkáltam,segítettem anyunak,de amikor nagyobb lett,anyu pedig beteg(asztmás,és sokat volt kórházban),akkor nehezen fogadta el tőlem,hogy nevelni akarom!Most jó testvérek vagyunk,számíthatunk egymásra mindhárman! :)

15. e16fe97baf (válaszként erre: 8. - Moki-kopi)
2011. okt. 10. 09:09
:) Sziasztok! A lányaim között 5 perc volt...bár az nem volt választható...csodás korkülönbség!
14. dus
2011. okt. 10. 09:00

SZia. A két fiam között 6 év van, a kicsi 5, a nagy 11! Borzalmas! Álandó vita, semmi közös játék, irígykedés.

Most az mondom, nagyon sok a 6 év. Nem így terveztük, így jött össze. De bízom benne, ha nagyobbak leszenk, jobb lesz.

2011. okt. 10. 08:58

Az én gyerekeim közt 2,5 év van.

Nagyon nehéz az első pár hónap!Tényleg vissza is tud fejlődeni a nagyobb.(pl.pelus)

Én és a tesóm (lány) közt 6 év van.Na ez meg túl sok,mert nincs közös játék stb...Mindig én voltam a kis hülye. :)

Szóval sztem 4 év az ideális.

2011. okt. 10. 08:50
tény hogy a gyerekek habitusa sokat számít ebben is hogy mennyi segítség kell .nekem a nagy hiperaktív tulajdonságú Úgyhogy extra odafigyelést igényel-igényelne. De ha nagyobbak lesznek , amikor már tudnak együtt játszani tuti jobb lesz.most egyenlőre féltékenység van a nagy részéről .
2011. okt. 10. 08:42
Ja segítségem nincs, dolgozom is, mégis azt mondom, jól döntöttem. :-)))
2011. okt. 10. 08:39

Nálunk pont 2,5 év a korkülönbség. Szerintem pont jó. :-) A lányom most lesz 4, a fiam 1,5. Egyre többet játszanak együtt. Én azt mondom, inkább még kisebb korkülönbség mint több.

Az egyik ismimnél 4 év a korkölönbség, ő azt mondta, hogy vagy kevesebb kellett volna max 2 év, vagy több olyan 6 év. Az egyik most kezdte az iskolát, a másik az ovit. Az egyik tanulna, a másik játszana, a kicsi a nagyot piszkálja egész nap, nem tudnak együtt játszani... Bár ez nyílván azért mástól is függ, nem csak a korkülönbségtől.

2011. okt. 10. 08:37
Mi úgy szeretnénk, hogy mikor a fiunk 9-10 hós lesz akkor lenne jó ha összejönne, de egyenlőre erre kicsi az esély sajna.
8. moki-kopi (válaszként erre: 1. - Nestea32)
2011. okt. 10. 08:37

szia!


nincs ideális korkülönbség... mindenféle korkülönbségnek megvan az előnye és a hátránya is

2011. okt. 10. 08:36
nálam nővéremmel 7 év van 14éves koromig nem volt közös téma de azóta nagyon jó nem gond hogy nagy a korkülönbség. Még annyi hogy tényleg fontos a segítség kis korkülönbség esetén! Meg hogy a nagy jó alvó legyen!
2011. okt. 10. 08:33
szerintem akkor fog kiderülni hogy jól döntöttél-e amikor megvan a kicsi.mi 3,5 évet akartunk hogy a nagy már Ovis legyen de ne kelljen dolgozni visszamenni pár hónapra, de tesó úgy döntött hogy ő jön és 2 év sem lett a korkülönbség.a kicsi most volt 6 hónapos.most azt mondom hogy a 4-5 év az ideális mert ez így nagyon nehéz mindenkinek.egyikre sem jut elég idő.a nagyobb pedig különösen igényelné és azóta fejlődött vissza is :( de állítólag később jobb lesz.
2011. okt. 10. 08:33
Nálunk 2 év 2 honap a korkulonbség. Most már nagyon jo /20,18 évesek/, de az elso négy évben nagyon nehéz volt. Most már tudom, ha nincs segítség akkor inkább nagyobb legyen a korkulonbség !!!
2011. okt. 10. 08:27

Annyi a jó, amennyit a szülők annak éreznek.

Sok mindent mérlegelni kell, mi várunk még, legalább, amíg 3-4 éves lesz a fiúnk. Akkor talán jöhet a kistesó.

2011. okt. 10. 08:27
Szia én majd 5-6 évet szeretnék hogy mire a kisebbik nagyobbacska lesz jó le lesz egyedül akkor jobban tudok majd odafigyelni a második babára:)
2011. okt. 10. 08:25
Szerintem nem a legjobb. De még talán pont belefér...Mi 2,5-3 évet szeretnénk max a kislányom és majd a tesó között.
2011. okt. 10. 08:23

Mennyi az ideális korkülönbség szerintetek?

4 év jó?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook