Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha nagy a korkülönbség a tesók között.... fórum

Ha nagy a korkülönbség a tesók között.... (beszélgetős fórum)


1 2 3
2016. jan. 20. 05:25
ez nem a legjobb dolog,de el kell fogadni a helyzetet igy hisz nem tudsz rajta valtoztatni!
2015. szept. 17. 18:09
Csak mert olyan elterjedt dolog 1 vagy 2 év különbséggel gyerekeket szülni ( az én időmben, a 90-es évek elején az osztálytársaim közül alig volt olyan akinek ne 3-4 évvel lett volna fiatalabb/idősebb a testvére) engem még senkinek nem sikerült meggyőzni, hogy annyira tuti az egyik kicsi másik pici felállás. Méghogy jobban össze fognak tartani és jobban kijönnek... A férjemnek vannak 20 hónappal fiatalabb testvérei (ikrek) és egy öccse aki 8 évvel fiatalabb. Na kikkel van alig-alig kapcsolata és kivel olyanok mintha egypetéjű ikrek lennének (még külsőre is :p) ? Kamaszkora óta jobban kijön a kisöccsével. Felnőttkorra már úgyis semmi az az 5-8 év különbség. Nekem egy 4.5 évvel fiatalabb húgom van, gyerekként nem volt felhőtlen a viszonyunk :D de ez sokkal inkább a totálisan különböző személyiségünknek volt köszönhető mint a korkülönbségnek. Én sem tervezem, hogy a 3 évesemnek iskoláskoráig lesz testvére. Amúgy meg sokan nem is a gyerekek érdekeit nézik amikor 1-2 éven belül jön a testvér, hanem hogy "tudjuk le a gyerekvállalást egyszerre". Ez az ami szomorú.
2015. máj. 15. 07:10
Köztem és a tesóm között 9 év volt. Én imádtam,hogy mindenhova vihetett magával felnőtt nélkül.
2011. dec. 16. 16:22
Nálunk 22 illetve 21 év van a testvéreim és köztem az ő javukra. Sosem származott belőle problémám, mindig is büszke voltam arra hogy nekem már nagy testvéreim vannak. Amíg az osztálytársaim őrjöngtek az öcsikéjük, hugicájuk miatt addig én büszkén dicsekedhettem a friss házas nővéremmel vagy az éppen eljegyzett bátyámmal. Igaz sokszor haragudtam a világra, hogy miért nem tudnak hozzánk közelebb lakni a testvéreim (az egyikőjük 200-km-re a másik pedig 2000 km-re lakott tőlünk a munkahelyük miatt) és sokszor rossz volt hogy én csak havonta vagy még kevesebbszer találkozhatom velük, de ha egyszer én is 40 éves leszek mint anyukám volt az én születésemnél és jön egy baba, akkor nyugodt szívvel fogom vállalni mint annak idején engem a szüleim.
2011. nov. 29. 15:14
Az én tesóm 6 évvel idősebb nálam - előfordultak viták de nem utáltuk egymást sohasem
2010. febr. 21. 18:55
Nagyobbik lányom 13, középső 10, legkisebb 7 hónapos
2010. febr. 21. 18:48
Húgom és köztem 12 év korkülönbség van. Mindig is ilyen tesóra vágytam. :) Teljesen mások vagyunk, mégis nagyon jól kijövünk egymással. Sose voltam rá féltékeny. Mondjuk ezzel szerintem együtt jár az is, hogy igyekeztek a szüleim, hogy ne érezzem mellőzve magam, másrészt amikor még kisbaba volt, fel tudtam fogni, hogy neki most több figyelem kell. Ahogy azért most is. :) A mai napig nagyon ragaszkodunk egymáshoz. Emlékszem, elpityeregtem magam, amikor az oviban, meg most suliban a tanító néni is mondta, hogy én vagyok a példaképe és elképesztő, hogy mennyire szeret...hát, nem is lehet elmondani, mennyire jó érzés volt. :)
2010. febr. 20. 11:12
Nálunk 7 év a korkülönbség és világ életemben utáltam a tesóm. gondolom féltékenységgel kezdődött, mert azóta, hogy ő van, velem a családból senki nem foglalkozik, a rokonok is csak őt köszöntik fel (már 16 éve) ez inkább kisebb koromban zavart. Most már nem érdekel. A nagyobb baj az, hogy a karaktere is olyan, hogy ki nem állhatom. Az ilyen személyiségű embereket messziről kerülöm, és sajnos ő itt van mindig. Igyekszünk nem beszélni.
54. stokimagdi (válaszként erre: 43. - 3ed4c04bf4)
2010. jan. 13. 12:02
No de hogyan oldod meg?
53. stokimagdi (válaszként erre: 43. - 3ed4c04bf4)
2010. jan. 12. 09:33
Engem is! :D
2010. jan. 12. 09:26
Sziasztok! Köztem és a hugom közt 6 év van, ez talán nem igazán jó, mert két külön világban élünk, bár nagyon szeretjük egymást, de nem vagyunk egy véleményen. A lányom és a fiam között 15,5 év van. Az a tapasztalatom, hogy ez jó, mert a nagy rajongásig szereti a kicsit, sőt anyáskodik fölötte.
51. brigibaba (válaszként erre: 48. - Eba14cb828)
2010. jan. 12. 09:19
de kár! biztos nagyon szépek!
2010. jan. 12. 09:17

a nővérem és köztem 6 év volt a korkülönbség és mindig rosz testvérek voltunk.


msot négy és fél éven belül szültett meg mind a három csemeténk és úgy veszem észere hgoy jó testvére knincs féltékenykedés, mindenki jól megvan a másikkal és szeretik egymást

49. eba14cb828 (válaszként erre: 48. - Eba14cb828)
2010. jan. 11. 18:29
Vagyis csak 8 lesz!Majd a nyáron tölti be.
2010. jan. 11. 18:28

Sajnos nem tudok feltenni képet ,mert elromlott a fényképezőm:(

Nekem a legnagyobb 13 éves, a lányom 8 ,a kicsi meg 22 hónapos..

47. brigibaba (válaszként erre: 46. - Eba14cb828)
2010. jan. 11. 18:25

hát a kisördög néha meglátogat az tuti!! :) de én így is nagyon imádom!! Nem is rossz hanem inkább hisztis!!

néztem volna én is a tieidet de nem láttam képet! :(

2010. jan. 11. 18:24
Nagyon szép gyerekeid vannak!Annyira rossz a kisfiad??
45. brigibaba (válaszként erre: 44. - Eba14cb828)
2010. jan. 11. 18:18
na én is ettől félnék... jó valamilyen szinten jó ha együtt nőnek, de Bence amilyen elég egyszerre 1 is belőle!!
2010. jan. 11. 18:04
Nekem mind a három gyerekem között 5 év van,és nekem nagyon jó igy ,nem szeretnék egyik kicsit másik picit:)
43. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 42. - Stokimagdi)
2010. jan. 11. 14:00

Na ez ismerős.

És ilyenkor ezerrel ver a víz......

2010. jan. 11. 12:16

Sziasztok

Nálunk a nagyfiam 18 és fél, a kicsi 5 és fél éves.

Többnyire a kicsi " ölné " a nagyot, persze csak képletesen, mert olyan mint az ördög. :D :D

Nem mindig vicces, merthát ugye a nagynak lassan már saját élete van.

2010. jan. 8. 16:19
Nálunk van kicsi 1,5 -2 év és nagy 15 év korkülönbség is. Mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya is. A sok kicsivel nehéz volt eleinte, de mindig jól eljátszottak, különösen hogy mind fiú. a kislányt meg mindenki imádja, védi, terelgeti. 4 babysitterem van- bizony néha nagyon jól jön, hogy szinte bármibe tudnak segíteni. De igazi játszós kapcsolat már nem igazán fog kialakulni a nagyokkal. Mire a kislány iskolába megy a nagyfiam akár unokával is megajándékozhat.
2010. jan. 8. 16:13

A fiam 10 éves lesz augusztusban,a lányom most volt 3.-án 3 éves.

Néha jó a korkülönbség,néha nem.

Most tervezzük idénre,-jövőre a kistesót,nagyon izgulok hogy fogadják majd.......

2010. jan. 8. 10:26
Sziasztok csajok! szép napot mindenkinek!
38. naildi81 (válaszként erre: 37. - Brigibaba)
2010. jan. 7. 19:35

Keveset beszélünk a gyerekekről. Tudnék én többet is beszélni róluk, de több olyan kolleganőm is van akiknek nincs gyerekekük, és őket annyira nem fogalkoztatja a téma.

Szerencsére a játszótéren is sok minden szóba szokott jönni. Havonta össze is járunk, akkor pedig szinte nem is kerülnek szóba a gyerekek:)

37. brigibaba (válaszként erre: 36. - Naildi81)
2010. jan. 7. 19:32
de az csak más ,mert akkor gondolom jobban a gyerekek körül forog a téma! egy munkahelyen meg szinte mindenről csak a gyerekekről nem! Igaz?
36. naildi81 (válaszként erre: 34. - Brigibaba)
2010. jan. 7. 19:29
Most is jó, már nagyon vártam. Végre felnőttek között is lehetek egy kicsit, és nem csak a játszótéren. Bár onnan is sok jó ismerősöm van, akikkel szinte napi kapcsolatban vagyunk még így télen is.
35. brigibaba (válaszként erre: 33. - Naildi81)
2010. jan. 7. 19:26
jujj azt én sem szeretem ha Imike túlzásba viszi! dlután én se szeretem ha nagyon iszogatja
34. brigibaba (válaszként erre: 28. - Naildi81)
2010. jan. 7. 19:25
Igen! nekem is kellett az a kis "pihenő" amíg dolgoztam!! Pont jó volt így!
33. naildi81 (válaszként erre: 31. - Brigibaba)
2010. jan. 7. 19:25

Nálunk félóra lesz alvás, remélem már elfáradtak annyira, hogy hamar elaludjanak.

Tegnap Szabolcs délutén 4 körül ivott fél pohár kólát, és még 9 után sem akart elaludni:( Ma már nem adtam neki:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook