Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kórházi ellátás tapasztalatok fórum

Kórházi ellátás tapasztalatok (beszélgetős fórum)


22. Adeba
2011. jan. 15. 19:04
Tegnap jöttem ki egy budapesti intézmény nőgyógyászatáról(maglódi út), szeretném megosztani mindenkivel megdöbbentő tapasztalataimat.(eü-i végzettséggel dolgoztam eü-ben 17 éve, de ami akkor volt, és ami most, az minden képzeletemet sajnos alúlmúlta)A lényeg,hogy missed ab-vel (korai vetélés)kerültem a nőgyógyászati osztályra, ahol privát betege voltam VOLT nőgyógyászomnak, de az ellátás minőség nem ezen kellene múljon, hogy van-e orvosom, vagy nincs...Az első,ami megdöbbentett, az az intézményen belüli piszok, kosz mindenhol. A takarítónők reggel csak beköszönni járnak, talán egyszer volt nála mutatóban egy seprű,de az is minek, csak a port kavarta fel...A szoba, ahol feküdtem, és nem különben a mosdón belül a zuhanyfülke függönye véres!!!! volt,és ott is mindenhol por, és mocsok. A másik érdekes dolog, hogy a fekvőbeteg ellátás osztályán járóbeteg rendelés folyik (higiénia??? fertőzések????), illetve ami áll.lag köztudott, de számomra nem megengedett, hogy egy nőgyógyászati osztályon, ahol frissen műtött nőbetegek pihennének: egész napos látogatás van, bárki, írd és mondd bárki jöhet-mehet, hozhat-vihet, amit csak akar, senki nem akadályozza, hogy a kórtermekben lebzseljenek egész nap. Én csak egy napot feküdtem benn, de nagyon leterhelő volt, hogy a műtét után azonnal a mellettem fekvők férfi rokonsága bámészkodó bamba tekintetével kellett szembesülnöm, akkor amikor amúgy is egy kiszolgáltatott állapotban vagy (vérzel, szédülsz, pizsamaalj nélkül kerülsz ágyba),és arra nincs intelligenciájuk, hogy amikor látják, hogy felkelnél, illedelmesen kimenjenek a kórteremből (de ez nem a kórház hibája, ez emberi hiányosság), bár ebből a kórháznak is kijár: nem tájékoztatnak a műtétek elött, fogalmam nem volt, mikorra jön be az orvosom (nálunk régen volt műtéti menetrend!!!ma már ilyen nincs?), a bejön-e kérdésre azt a választ kaptam, hogy ha egyszer megígérte, biztosan, mit kérdezgetem őket. A nővérek persze leterheltek, de a jó, és emberi szó nem kerül semmibe. Például a heparin injekció beadására is magamnak kellett rájönnöm mivel, a mi ez kérdésre annyi volt a válaszuk, hogy kell! A műtőbe való bejutás is megrémisztett, egy egszerű bádogajtó,azonnal a műtőasztalhoz vezetett, ha tehát pl.egy óvatlan beteg belökné az ajtót,az ott operáló gárdára nyitna rá!!! (borzhalmas még belegondolni is, hogy ilyenkor mi történhet).Ami még érdekes volt, hogy a nővéreknek ugyan volt kórházi adatlapjuk, és erről tudniuk kellett volna mindent az ottfekvő betegekről, mégis minden alkalommal, amikor valaki bejött a kórterembe, megkérdezte, az amúgy is nehezen felejthető ott-tartózkodásom okát. A kórteremben egyébként feküdtek olyan nők is, akik önként vetették el babájukat, szerintem ez ha nem is etikátlan, de mindenképp embertelen (kórteremhiány?, a másik kórteremben egy beteg feküdt!), na még egy dolgot mondanék, az viszont felelőtlenség, de nem is kicsi: úgy engedtek haza, hogy egy orvos, de még a fogadott orvosom sem látott, tehát akár ömölhetett volna a vér belőlem,akkor is odaadják a zárójelentést! (megmondom őszintén, ha így lett volna is, menekülök ebből az intézményből!!!) Én biztosan ide mégegyszer be nem teszem a lábam!
2010. jún. 16. 08:17

Nekem szerencsém volt-a családtagjaimat is beleértve-a kórházi orvosokkal.A körülmények nagyjából olyanok,mint amit leírtatok.WC papírt,gyógyszert vinni kell,az étkezés elég szegényes,nemhogy választék nincs de néha 1 szelet parizer a vacsora.Nővér alig van,rohannak,idegesek.

Az orvosok is túlterheltek,ennek ellenére emberségesek,türelmesek.A műtétek sikerültek,anyám 2 szívinfarktus után otthon van,a lányom lábcsonkolás után lábadozik.

2010. jún. 16. 07:58
A reumára pl. kell vinni Szilviát és WC papírt + gyógyszert. (legalább azt nem viszik haza...)
19. MARIMAMA (válaszként erre: 18. - Anuszika@freemail.hu)
2008. máj. 16. 10:00
Nem a Vasgyáriba volt,ott nem mútenek csipőprotézist,a SZENTPÉTERI -kapui-korházban az egyetemi-oktató-korház,orthopédiáján műtöttek,és háll istennek eddig úgynéz ki hogy minden oké vele,persze még most gyógyulgat,de már legalább nem fáj,mint a régi forgóm,ott igazán nagyon rendesek az orvosok,legalább is ez a gárda,akinél én voltam.
18. anuszika@freemail.hu (válaszként erre: 17. - MARIMAMA)
2008. máj. 16. 06:49
Gondolom ez a Vasgyári kórházban volt.Egyébként sikerűlt a műtét?
2008. máj. 16. 00:46

háromhete műtöttek meg a csipőmre,és egyébb velejáró problémára,fogadott orvosom nemvolt,kérdezték hogy kivel műtetem meg magamat,én mondtam hogy senkit igazából nemismerek,és bizok abban aki megműt,és ellát.

erre mondta a tanár úr,drRÓDE ,L. hogy ő akkor megcsinálja a csipőműtétet ha megfelel,mert úgy is elég komplikállt lessz,mondtam hogy jó,ennyi volt a megbeszélés,utánna eljött a nap,és nem akarok senkit megbántani,de nekem jobb ellátásban" volt részem és odafigyelésben mint akinek fogadott orvosa volt.a nővérek és ápolók annyira kedvesek,és lelkiismeretesek voltak velem szemben,hogy a szobatársak már féltékenyen néztek rám hogy biztosan előre fizettem ezért,,pedig nem,és elmondhatom hogy vannak még lelkiismeretes,dokik,doktornők,és ápolók,én szerencsémre csak ilyennel találkoztam itt MISKOLCON ,az orthopédia,osztályán,itt megköszönöm mindezt,és mindenkinek csak ilyen ellátást kivánok.

16. Katalin1962 (válaszként erre: 15. - Anuszika@freemail.hu)
2008. máj. 2. 04:56
Budapesten, kiemelt kórház!
2008. ápr. 30. 07:11
Nem tudom hol van, de nagyon sajnálom.
2008. ápr. 28. 19:11
Nyugodtan gyertek el ami kórházunkba. Az osztályon 20 éve nem volt festés, 50 betegre 3 WC van abból az egyik mindíg rossz a másik koszos 2 zuhanyzó van a rózsát egy nap alatt lelopják, a víz hőfoka szabályozhatatlan mert rossz a csap elzárója. Viszont ha ezt valaki kibírja vagy nem foglalkozik kis dolgokkal igérem a nővérek kedvessége odafigyelése kárpótolja a hiányosságokat. (Az orvosokról direkt nem írtam)
13. anuszika@freemail.hu (válaszként erre: 12. - Virkina)
2008. ápr. 28. 06:55
Úgy legyen és örűlök neki tiszta szívből.Én már a 13év alatt bejártam Budapest,Debrecen, Eger,Mezőkövesd, Miskolc összes kórházát, sajnos van összehasonlítási alapom.
12. virkina (válaszként erre: 11. - Anuszika@freemail.hu)
2008. ápr. 27. 11:38
elhiszem amit mondtál, és örülök neki. Csak a tapasztralatom írtam le. Ahány orvos annyi féle, ahány beteg annyi féle. Mindegy. Mi nem vagyunk visszajáró betegek eddig nem voltunk és nem is tervezzük, remélem.
11. anuszika@freemail.hu (válaszként erre: 10. - Virkina)
2008. ápr. 26. 07:05

Hát nem tudom melyik emeleten,kinek a betege volt,de még mindíg fenn tartom az állításomat.Ha nem adtam pénzt akkor is ugyan olyan rendes volt, mintha adtam volna.Én kb. 7-8 éve rendszeresen vissza járó beteg vagyok, de tisztelem, becsülöm az orvosomat!

Végül is az ujjunk sem egyforma.....

10. virkina (válaszként erre: 9. - Anuszika@freemail.hu)
2008. ápr. 25. 18:04

Az én férjem is volt a belgyógyászaton a Miskolci Erzsébet kórházban. Fantasztikis volt, szép igényes. A növérkék az orvos kedvesek.

Érdekes mind a nővérke, mind a doktor úr szó nélkül elfogadta és megköszönte a borítékot és a pénzt.

Megérte, mert színvonalas volt az ellátás.

2008. márc. 18. 09:26
Most jöttem haza a miskolci Erzsébet kórház Haematológiai osztályáról (2-es Bel).2 hetet voltam ott,de fantasztikus volt, az orvosom a pénzt nem akarta elfogadni(de, nem úgy, hogy nem kell,de hol van már)hanem hosszasabb győzködés (mivel több olyan kérésem volt, ami nem tartozott a kezelésemhez és Ő mindig segített)árán tudtam odaadni és az ápolók sem fogadták el, pedig igen csak kiszolgáltak.Egyszóval nagyon jó volt ott lenni.
8. virkina (válaszként erre: 7. - Smudlaagi54)
2008. febr. 26. 18:46
Szerencsés vagy, gratulálok. Van akinek jó.
2008. febr. 26. 12:55
Nekem 2006-ban mütötték mind a két szemem,egy bübáj volt a DOKI jólehet nem kapott pénzt,1-1-éjszakát töltöttem bent.Tavaly voltam két hétig mélyvénás trombózissal kórházban,de nagyon aranyosak voltak a növérkék.A dokikra sem volt panaszom,bár ők sem kaptak pénzt.
2008. febr. 23. 18:52

Mindenkinek igaza van és engem mindig nagyon felháborít ha csak rá gondodlok is. Engem a politika annyira nem érdekel, de dühös voltam amikor írtam és az a baj, hogy még mindig az vagyok.

Az mondjuk bíztos csak akkor megyek orvoshoz, ha már muszály, és remélem fizetés utánra esik.

2008. febr. 23. 08:00
Én 84-ben szűlte volt fogadott orvosom,hajnalban vitt be a mentő mondták pontŐ az ügyeletes és mikor jött be hozzám?amikor nem vált le a méhlepény és megkapart,pedig megkapta amaga "kis"borítékját és nem volt napidíj,vizitdíj ja és Ő volt a főorvosa a szűlészetnek.Úgy zárójelben első terhesség 4400g súlyal 56cm hosszal gyakorlatilag nekem járt volna a boríték, nem?Az a baj,hogy nincs az emberekben emberség mindegy van-e vizitdíj,napidíj vagy nincs.
2008. febr. 21. 15:18

nekem volt. mégis elfelejtett bejönni a mütőbe engem

meg előkészitettek és visszatoltak a szobába!

Délután 2-re keveredett elő!!!

Hajrá!! Jó vol!!!

3. erithrea (válaszként erre: 1. - Virkina)
2008. febr. 21. 15:15
Csodálom a bátorságodat!Én nem mernék fogadott orvos nélkül műtétre vállalkozni..
2008. febr. 21. 15:05
Én ilyen tapasztalat nélkül is egyértelműen tudtam, hogy mire fogok szavazni.. :D de a politikát mellőzve.. szörnyű... amit megengednek maguknak.. :(
2008. febr. 21. 13:27

Sziasztok!

Megdöbbentő tapasztalataim vannak a Miskolci Erzsébet kórház Nőgyógyáaszáti részlegével kapcsolatban.

Tavaly problémás elhúzódó vérzéseim miatt kisműtétre utaltak be. Most volt az éves kontrol után ismét elküldtek egy kis műtétre.

Reggel 7-re kellett menni,de előzőleg már éjféltől enni nem lehetett. Reggel héttől ott áll a sok ijedt ember és várje hogy hívják.Természetesen a vízitdíjat, bocs kórházi napidíjat kiváltottam. Én amilyn kis naiv voltam úgy gondoltam erre a kb 10 perces műtétre nem kell külön orvost fogadni.Pedig ha tudom......

Nos akinek orvosa volt, előre külön a legjobb helyekre...

Akinek nem az utoljára, hátra a hideg verembe.

Nos bejutottam az utolsó temerbe ahol nagyon hideg volt. Átöltöztem a saját hálóingembe, majd elmentem megkérdezni a növérkéket nem lehetne-e valamit csinálni mert nagyon hideg van.

Válasz ( a sítlust nem írom le)- miért mit csináljunk....., mondtam neki jó majd beleheljük a termet.

És vártam... vártam... vártam....

Mindenkinek akinek volt orvosa és voltak ott hasonló műtéttel az én szobámban még hárman, mindenki kész volt aludt, beszélgettünk, csak én nem...

Kezdtem ideges lenni érdeklődtem a kedvesebbik nővérkénél mit tud róla, azt mondta ma meglesz.

Igen ám de előző éjfél óta 1 korty vizet nem lehetett inni és már 13.30-volt.

A többiek megkapták az ebédet megették, én még mindig vártam.

Ismét előre mentem kérdeztem a nővérkéket, hogy oké nincs fogadott orvosom a többiek lassan haza mennek, mikor jövök végre én is.

Végre látták, hogy a sírás kerülget, gondolom megszántak és jött egy orvos aki közölte addig nem megy el ebédelni ameddig meg nem műt.

13.45-kor szólítottak és mehettem.Altattak, műtét után ébresztettek betolta műtős a hordányon a szobába magamhoz térített és közölte mindenki megdöbbenésére : " MÁSSZAK ÁT A HORDÁGYRÓL AZ ÁGYAMBA".

A többiek néztek és nagon csodálkoztak.

Mindenkit akit műtöttek és volt fogadott orvosa, és volt nálam kövérebb is ott, ha kellet 3 de átemelék az ágyra betakarták, mert azért valjuk be csak műtét volt. Velem közölték másszak át, majd sarkon fodult és ki ment.


EZEK UTÁN SZÁMOMRA NEM KÉTSÉGES ÉN HOGY FOGOK SZAVAZNI A VÍZÍTDÍJJAL KAPCSOLATBAN

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook