Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Korai terhesség esetén táppénz fórum

Korai terhesség esetén táppénz (beszélgetős fórum)


2021. júl. 4. 19:33
Sziasztok én 2020.09.19 .ke ota fizetettlen szabin voltam most gyesen vagyok ,de fel hivtam a munkahelyemet és Julius 1-9 ig fizetet szabin utána táppénz itt olvastam hogy vissza lehet igényelni a táppénzt vissza menöleg mert akor nekem 2021.02.16 tol már járna a táppénz lehet nem de alki tudja az írjon köszönöm !!!!
2016. ápr. 13. 06:38

Szerintem se kell magyarázkodni. Én 6. héttől otthon voltam, simán felvett tp-re. (Nekem a bejárás volt embertelen, a busz a szomszéd faluból tömve jött, a szó szoros értelmében úgy paszíroztuk fel magunkat, na akkor eldöntöttem, hogy rögtön táppénzre megyek ha terhes leszek.

(Kolleganők undok beszólásait kibírtam, amikor a tp-s papírt bevittem hagonta (na nem a reggeli csúcsban).

2016. ápr. 13. 06:10

Mivel én éjszakáztam is, és terhesen nem lehet, így ki lettem írva táppénzre az egész időre...


Mindig lehet valami indok, pl. rosszul vagy sokszor, vagy görcsölsz, vagy idősebb vagy(veszélyeztetett), vagy mitoménmi...Ha a doki kiír, azt a munkáltatónak el kell fogadnia...Nem kell ott már semmit mondani, csak leadni a papírt...

7. anya4005 (válaszként erre: 6. - Anya4005)
2016. ápr. 12. 22:29
Azt még hozzá tenném,hogy csak papíron van munkahelyem,ami a saját cégem,valójában nem dolgozom,és ezt a doki is tudta. Tehát nálam veszélyeztetettség nem állt fenn.
6. anya4005 (válaszként erre: 1. - Kacora)
2016. ápr. 12. 22:27
Engem a nőgyógyász vett táppénzre,és amikor még csak érdeklődtem (a benned felmerülő kétségeik voltak bennem is),hogy hogyan zajlik a dolog,annyit mondott,hogy "terhes vagyok,akkor megyek táppénzre,amikor akarok". Nem tudom,hogy csak az én dokim volt-e ilyen laza,de amikor szóltam,hogy mennék,kiírt egy szó nélkül.
5. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Kacora)
2016. ápr. 12. 18:43

Nekem már ekkor ajánlotta a doki, hogy menjek el táppénzre, mert sokat görcsölgettem és egyszer barnáztam is. Amúgy 12 órás állómunkát végeztem. Én még dolgozni szerettem volna, így nem hallgattam rá. Aztán 10 hetesen erősebben görcsöltem, így azonnal elküldött táppénzre. Tehát indokolt volt.


Viszont nem egy ismerősöm van, akik egyszerűen nem akartak menni és kérték, hogy írják ki őket, ami minden gond nélkül meg is történt.


A munkáltatónak nem kell semmit elfogadni. Viszed a papírt és kész. Én úgy tudom, hogy terhesség alatt nem is rúghat ki, akkor sem, ha nem tetszik neki, hogy táppénzen vagy.


Én szívem szerint dolgoznék most is (15 hetes vagyok), de a görcsölgetés szinte állandó, így nem javasolt. Illetve sajnos az én munkahelyemen a kiesésem azt jelentette, hogy már vettek is fel helyettem valakit és nem tudnék visszamenni olyan könnyen. Kénytelenek lennének visszavenni, de biztosan másik üzletbe kerülnék vagy más lenne a munkaköröm.

4. kszb (válaszként erre: 1. - Kacora)
2016. ápr. 12. 16:16
volt. munkaköri veszélyeztetttség
3. nikletty (válaszként erre: 1. - Kacora)
2016. ápr. 12. 16:06

elvileg a nőgyógyász javasol, 1. egyszerűen megbeszéled a magándokiddal -biztos vagyok benne, hogy ilyen is van, bár ez elvileg csalás

2.tányleg van egészségügyi oka


Én 5-12.hétig voltam táppénzen, előtte volt egye elhalt terhességem, így a stresszelés miatt kértem és mivel ennél hüvevelybe való sárgatesthormont is "szedtem", amit nem szerencsés nyílvános wc-ben felrakni..

2. jajjj (válaszként erre: 1. - Kacora)
2016. ápr. 12. 15:33
A nőgyógyász !elvileg! akkor javasol a táppénzre, ha van valami nyomós ok. Ha ez alapján a háziorvos kiír táppénzre, akkor innentől kezdve a munkahelyed már nem várhat egy még nyomósabb okot.
2016. ápr. 12. 15:10
Érdeklődnék, hogy akik "kis terhesként" (6-8 hetes) mentek el tàppénzre, azoknàl volt valami indok, hogy otthon maradjatok vagy csak igy döntöttetek? A munkahelyemen vàltozàsok vàrhatòak és még azelőtt szeretnék eljönni és kimaradni belőle. Ha a doki papiron javasolja a tàppénzre vételt azt a munkàltatònak el kell fogadnia vagy kell valami nyomòs indok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook