Koponya MR (beszélgetős fórum)


28. LauraJones (válaszként erre: 27. - Tejespite)
2010. dec. 17. 15:55

Köszönöm, megvolt a vizsgálat, fura volt, azt hittem, hogy majd csak mechanikusan kattog, de fütyült és vinnyogott, és abbahagyta és újra kezdte, és ez ijesztőbb volt. Nem mertem közben kinyitni a szemem, nehogy meglássak vmit :) Gondolom, amúgy sem lett volna mit, de nem mertem.

Az eredményem negatív. Először nem örültem neki, mert így még most sincs diagnózis és nincs megfelelő kezelés... De azóta megnyugodtam, és most már örülök, hogy nem találtak semmit, mert így olyanokat zártak ki, mint a szklerózis multiplex... Hétfőn megyek vissza kontrollra, akkor kiderül, hogy mikor kell gerinc mr-re mennem... ami egy fokkal durvább, mert ott teljesen be fognak tolni :S

2010. dec. 15. 11:37
Csak most olvastam a kérdésed, én is megnyugtattalak volna, de lehet, h már túl vagy rajta. Nem vagyok klausztrofobiás, de jobb volt úgy, h becsuktam a szemem és nem láttan, mennyire közel van a gép a fejemhez, meg sztem az sokat segít a fóbiásoknak - gondolom - h a fejnél, a cső vége nyitva van, és érezni ahogy áramlik a levegő. Én attól féltem - mivel nekem is időnként előjön a reflux - h majd akkor marja a torkom, mikor fekszem és esetleg köhögni kell. De előtte elszopogattam a biztonság kedvéért egy Rennie antacidot és nem volt semmi baj. Kívánom, h jó eredményed legyen
2010. dec. 13. 12:46
Ma megyek MR-re.A nagy nap...
2010. dec. 10. 11:59
Ma voltam a házi orvosomnál, nem tartja valószínűnek a porckorong dolgot, ahogy végig nézte az új leleteimet. Azért köszönöm! Hétfőn megyek MR-re, a többi meg a dokikon múlik...
2010. dec. 10. 06:39

Sajnos az alvástól nem tartok, mert akkor sem tudok aludni, amikor kellene...

Köszönöm

23. kevian
2010. dec. 10. 06:11
Én koponya MR-en voltam. Semmi különös. Úgy zörög a gép, hogy azt hiszed szétesik, de nem fog. A végén már annyira nem zavart, hogy majd el aludtam.
22. 36a26f5226 (válaszként erre: 19. - LauraJones)
2010. dec. 10. 01:29
Egyszer újult ki a gerincsérv, de a kezeléseket fél évente, ha fáj, meg lehet ismételni... Azóta persze ízületi gyulladás miatt volt több fiziom is, volt, hogy használt, volt, hogy 3x10 sem, amikor a könyököm volt erőteljesen begyulladva, mert válogatás nélkül, bármilyen munkát elvállaltam, és akkor volt valami fizikai munkám, betanított munka, csak nehéz dolgokat kellett emelgetni...
2010. dec. 10. 01:17

Engem is porckorongsérv miatt utaltak be MRI-re, illetve mielőtt a képek elkészültek volna, nem tudták, hogy porckorongsérv. Mivel 21 éves korban szokatlan, hogy egészséges ember nem tud kikelni az ágyból, sürgősségi időpontot kaptam.


Én is féltem az eljárástól, de inkább olyan, mint valami szoláriumban vagy szaunában feküdni 25 percig. Nem érzel semmit, a gép kattog néha, annyira nem is szűk a hely, mint elsőre gondoltam - én is féltem, hogy klausztrofóbia, meg szűk cső, de azért nem két centire van az orrodtól -, lehet hallani, hogy dolgozik, fotózik, és igyekezni kell tényleg nem mozogni, és pihenten, lassan lélegezni. Én egész idő alatt arra koncentráltam, ne mozduljanak be a képek, szépen mozdulatlan maradtam, nyugodtan vettem a levegőt.

Nagy segítség bármilyen betegségnél, igyekezz, hogy nyugodt, stabil képeket tudjanak csinálni.

2010. dec. 10. 01:02
Én itthon vagyok táppénzen de így is megterhelő átvészelni egy napot, nem még ha dolgoznom is kellene...
2010. dec. 10. 01:01
Örülök hogy túl vagy rajta, azóta nem jelentkezett ebből adódó probléma?
2010. dec. 10. 00:57
Ugyan, nincs miért... anno... hatalmas stressz volt rajtam, és az akkori volt kollégáim szerint teljesen kimerültem, mert sokat vettem akkor a nyakamba, terhet, többfelé tanultam egyszerre, és amire végeztem a sulikkal, arra teljesen kimerültem...
2010. dec. 10. 00:56
nagyon hálás vagyok a soraidért!!! Köszönöm!!!
2010. dec. 10. 00:55
Azok nem voltak, de ez is segített...
2010. dec. 10. 00:54
De az meg azért van, mert refluxos vagyok, és csak hátradőlve tudok aludni...
2010. dec. 10. 00:54
masszázs vagy biorezonancia vagy ilyen alternatív dolgok segíthetnek?
2010. dec. 10. 00:54
Alvászavarom akkor nem volt, ez évekkel ezelőtt volt már, még 2002-ben, alvászavarral mostanában küszködök csak...
2010. dec. 10. 00:53
DE persze akkor, amire a belgyógyra kerültem, ott a főorvos az összes leletből, labor, meg minden más, azt állapította meg, hogy egy lezajlott mononucleózisom volt...
2010. dec. 10. 00:53
és volt alvászavarod is esetleg?
2010. dec. 10. 00:52

Fizioterápiára kellett járnom, kb. 2 hónap volt nekem a gyógyulás...


Nem kevés fiziokezelés volt... Olyan is, amibe a lábam lógatom, galván rekeszes, meg a gerincemre, és a lábam végére, és még külön a térdeimre is kaptam... Aztán akkor először írták fel az apranaxot, erős hatású fájdalom csillapító, max. 2x1 egy nap, és ki kell várni a 12 órát a két bevétel közt, és lábra tudtam vele állni...

9. LauraJones (válaszként erre: 8. - 36a26f5226)
2010. dec. 10. 00:18

Jesszum pepi!!! Kérlek írj róla bővebben, hogyan élted túl, mert én már az utolsókat rúgom, nagyon ki vagyok idegileg, és főleg mert aludni sem tudok... A boldogságtól, hogy ezt írtad, most könnybe-lábad a szemem!!!

Kérlek írj, hogyan lehet elviselhetőbbé tenni!!! Van-e vmi gyógyszer, amitől javul.

És hogy ezt lehet kezelni? Vagy megmarad? Fogok újra futni? Vagy együtt kell élnem vele...

Az a bajom, hogy dec 13-ra van koponya mr időpontom és 20ra kontrollom ideggyogyihoz... De mire újra beutal gerinc mr-re addig megint sok idő fog eltelni... és már előre utálom az egészet... Írj Magadról bővebben kérlek, a gerincem egyáltalán nem fáj, nincs sugárzó fájdalom...

2010. dec. 10. 00:08
Beleolvastam a naplódba, teljesen ugyanaz volt nekem is, hogy még a bőröm is fájt érintésre, és tapintásra olyan volt a lábam, mintha a bőr alatt a kötőszövet csomósodna, és úgy fájtak a csontjaim, hogy nem bírtam már lábra állni, először nekem is gyulladást mondtak, de kiderült, hogy egy helyen a gerinc porckorongja deformálódott, és belenyomódott enyhén a gerincvelőbe...
2010. dec. 10. 00:05
Ja, a fémek eltávolítására magadról, amihez kell némi vetkőzés, öltözés is, külön öltözőt is adnak, amit bezársz, viszed magaddal a kulcsot, és az MR előterében leraksz egy székre...
2010. dec. 10. 00:03
Nekem küldték haza a helyi szakrendelésre, és csak ott kaptam meg a felvétellel együtt...
2010. dec. 10. 00:03
Csak ne legyél hozzá klausztrofóbiás, és nem lesz semmi gond...
2010. dec. 10. 00:02
Köszönöm szépen. Eredménye lesz azonnal? Vagy kell neki vmennyi idő?
2010. dec. 10. 00:02

Semmit sem érzel, csak szeletekben fényképezik a gerincet, koponyáról meg csak CT-m volt, az egy hatalmas kerek akármi, amiben benne van a fej...


Akinek az MR-ben koponya felvétele van, annak csak a koponya erejéig tol be a gép...

2010. dec. 10. 00:01

Nekem volt gerinc MR-m, és igen, teljesen a csőben fekszel, kb. 25 perc, és csak a fémeket kell levenni, a ruha maradhat, még a melltartót is le kell venni a fémcsat miatt...


De adnak tájékoztatást előtte...


Mivel egy mágneses térbe mész be... És nem lehet hozzá pacemaker sem, mert akkor nem lehet MR.

2010. dec. 9. 23:59

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy milyen egy koponya ill gerinc MR. Teljesen bedugnak a csőbe? Le kell vetkőzni hozzá? Meddig tart a vizsgálat? Egyáltalán csőbe dugnak? Vagy az a ct? Érez vmit az ember? A válaszokat előre is köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook