Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kistesó-kérdés, avagy legyen, ne legyen? fórum

Kistesó-kérdés, avagy legyen, ne legyen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2013. márc. 20. 09:57
Nyilván, az anyagi dolgokat mérlegelni kell, viszont ami a jó benne, hogy egy 2. gyerek már kevesebbe kerül, mint az első. Ha egyneműek, akkor aztán főleg.
26. Taste (válaszként erre: 1. - Cabe23552e)
2013. márc. 20. 09:44
Ha úgy látod, h anyagilag megterhelő lenne mégegy gyerek, akkor sztem semmiképp se legyen tesó. Úgy látom, neked fontos az anyagi biztonság és az, hogy fenntudjátok tartani ezt a szintet, amin most éltek (ami teljesen jó elképzelés sztem). Jó, ha van tesó, de azért sztem sem kell bármi áron...Annyi mindent kell mérlegelni előtte. Te most éppen ezt teszed és elég jól rávezetted magad a válszra :) Amúgy én is hasonló szempontok szerint indulnék neki a dolognak.
2013. márc. 20. 09:42

Eszembe sem jutott volna, hogy a gyermekemnek ne legyen testvére, megáljunk 1 gyereknél. 2 fiam van, útban van a harmadik kislegény. És hogy ez nem tesz jót a gyereknek?? Hüleség..igenis, hogy kell nekik, hogy egymásnak legyenek. A saját kényelmemért megállhattunk volna egynél, de nem lett volna az senkinek sem jó.

Mi 6an vagyunk testvérek, nem voltunk gazdagok, de amit szüleink tudtak, mindenben támogattak, megadtak nekünk. Ha 2drb csokin osztoztunk, akkor azon, de boldog gyermekkorom volt, semmiben sem volt hiányom. Apuci már nincs köztünk, már csak anyu van..nem mondom, hogy a testvéreimmel néha nincs nézeteltérésünk, de azt tudom, hogy ha bármi történik is, rájuk mindig számíthatok..

2013. márc. 20. 09:40
hozzáteszem még hogy szerintem is azért gondolod most így mert nagyon kevés idő telt még el szülés óta. MAg fog változni a véleményed idővel. A kapcsolat akkor is jó lesz ja nagyobb a korkülömbség a gyerekek közt. Egyébként ajánlom hogy nézzetek utánna ennek a mesekönyvnek. " Anna Peti Gergő " Kistesó születik /Bartos Erika könyve, komolyan mondom olyan ötletek vannak benne ,bárki tanulhatna tőle.
23. 51d2a81b36 (válaszként erre: 21. - Jollymama)
2013. márc. 20. 09:39
Lájk! :)
2013. márc. 20. 09:37
A testvér nem csak a szülőnek jó, hanem a gyerekeknek is. Ha kicsi a korkülönbség, akkor játszópajtások is lehetnek, ha nagyobb, akkor a kicsi mindig fel fog nézni a nagyra, a nagy pedig szeretve óvja majd a kicsit. A személyiség fejlődésnek is jót tesz, ha van tesó. Megtanulnak például osztoszkodni. Megtanulják, hogy más is van rajtuk kívül a világon. Sokkal könyebb az egyke gyereket elkényeztetni, mint ahol ketten vannak. Ez nem azt jelenti, hogy minden egyke rossz természetű lenne, viszont ismeretségi körömben egykéknél gyakoribb az önző, fukar, egoista természet. Arra is gondolj, mi lesz, ha ti nem lesztek, ha esetleg hamarabb el kell mennetek, mint szeretnétek, mi lenne a jobb, ha egyedül maradna a nagy világba, vagy ha ketten lennének? Az meg, hogy jó-e a testvéri viszony, nagyban függ a szülők nevelésétől is.
2013. márc. 20. 09:36
VAn egy ismerőeöm akinek egy gyereke van,nekik is a minőség volt fontos, a gyerekenk mindene megvan.Quadozik ,kismotor ,igazi vitorlás,de az anyuka mást sem csinál folyton csak toborozza a barátokat a fiának,mikor melyik nap ki jöjjön át ,hogy ne unatkozzon szegény gyerek.Hozzáteszem nem a gyerek hívja őket hanem anya,mert látja hogy szét unja a gyerek egyedül a fejét. Nekem 5.en vannak most ,3 saját 2 nevelt,szeretik egymást,egész nap játszanak,mesélnek egymásnak,nem fogja egyik sem a szoknyámat hogy anya gyere már játszani,mert a gyerek gyerekkel szeret lenni,így fog beilleszkedni a saját társadalmába. természetesen megértem h avalakinek elég 1 gyerek,mindenki másképpen gondolja,de azt nem fogadom el hogy valaki azt mondja hogy egy testvér hátrányt jelent. Ha felnőtt korukban veszekednek,így jártak ,akkor férj se kéne senkinek,mert a házasok is összevesznek ,elválnak,kibékülnek. De a testvérek nem tudnak annyira összeveszni hogy ne legyenek többé testvérek.
20. andi6020 (válaszként erre: 14. - Lucusmanó)
2013. márc. 20. 09:34
Hogy CSAK nyerni lehet, az nem igaz.
19. Lucusmanó (válaszként erre: 18. - Pocak25)
2013. márc. 20. 09:33
:-)
2013. márc. 20. 09:29
Nekem most van utban a 4.gyermekem.16,13,3 évesek.Én szerintem önző az a szülő ,aki a saját kényelméért nem szül tesót. Én egy percig sem gondolkodtam,a gyerekeim imádják főleg a kicsit. Lehet ,hogy nem lesz egy elkényeztetett mindent megkapó nyavogos egyik sem,de értékelni fogják azt amit kapnak,megtanulnak közösen osztozni,nem lesznek irigyek.Én személy szerint csak rossz példát láttam az egyke gyerekeknél,mind elviselhetetlen elkényeztetett hisztis gyerek.
2013. márc. 20. 09:28
Nem értek egyet, hogy jobb a gyereknek ha nincs testvére... Nekem két fiam van kis korkülönbséggel, persze sok a civakodás, de legalább nem fog egyedül állni a világban ha ne adj Isten velünk történik valami...A testvére mindig ott lesz neki és számíthat majd rá...
16. mtt80
2013. márc. 20. 09:28

Szerintem a gyereknek jobb, ha van tesója.

Ha már nem lesznek szülei, bizonyos dolgokban csak a testvérére számíthat! Hiába lesz neki is már házastársa, gyereke stb. a testvér az teljesen más!

Saját példámat tudnám mondani, édesanyám 5 éve nincs már köztünk, és azóta a nővéremmel szinte egymásra vagyunk utalva. Pedig neki is van családja, nekem is, de akkor is bizonyos dolgokat, csak vele tudok megbeszélni, megoldani.

Szóval mindenképp jobb, ha van testvér.


Egyébként meg szerintem is ráérsz még ezen gondolkodni, hiszen még pici a babád. Ha majd pár év múlva is még úgy érzed, hogy ne legyen, akkor ne legyen! Viszont, ha akkor már úgy gondolod, jó lenne egy kis testvérke, akkor hajrá!

2013. márc. 20. 09:26
Szerintem testvér nélkül sokkal szegényebb az ember élete, intha anyagilag mindent megkapna, de egyke lenne. Nekem 2 öcsém van, el sem tudnám képzelni, milyen lenne nélkülük. Pl egy családi nyaralás, ahol egyedül vagyok gyerekként csak a szülőkkel. Dögunalom! Ráadásul a szülőknek kellett volna végig szórakoztatniuk. És egész más egy testvér kapcsolat, mint egy baráti kapcsolat.
2013. márc. 20. 09:25
Szerintem egy testvérrel csak nyerni lehet. :-) Nekem is van, férjemnek is, van két lányunk és ez így van jól. Ha lehet, jöhetne még baba. A két lány nagyon szereti egymást, és nagyon sokat tanulnak egymástól, ami teljes emberré neveli őket. Olyan érzéseket/impulzusokat kapnak, ami nélkül szerintem szegényebbek lennének.
2013. márc. 20. 09:25
Én jó lebeszélő vagyok ilyen témában szerintem. Rengeteg (felnőtt) rossz testvér van körülöttem, én is egyke vagyok, és őszintén szólva mindig is imádtam egykének lenni. Nem, nem vagyok sem irigy, sem önző, sok unokatesóm van, akikkel együtt voltunk gyerekek, de tesónak sosem éreztem hiányát. Valószínűleg a fiam is egyke lesz. :)
2013. márc. 20. 09:23
Szia! Nekem nincs tesóm, és egyáltalán nem volt jó gyerekként, sőt! Többek között ezért is akarok a 4 hós babámnak testvért. Nálunk jelen állás szerint unokatesója sem lesz mostanában és mindkét részről 1. unoka is, szóval ha egyedül maradna, baromira el lenne kényeztetve, az tuti. :) Meg úgy vagyunk vele, ha már 1 van, elfér 2 is. :) Nálunk a mikor kérdés "csak"... a kislányom 2 éves kora előtt, vagy visszamenjek dolgozni előtte...
2013. márc. 20. 09:23
Szerintem nem kell elkapkodni a kérdést, hiszen még csak most született a picikéd. Élvezd ki minden percét, hogy vele lehetsz. A tesó kérdésre meg térjetek vissza később, pár év múlva!:)
10. Mocori
2013. márc. 20. 09:23
6 éves múlt a kislányom, és én sem tudok dönteni, bár érzem, hogy egyre jobban vágyok egy picire. Viszont van egy nagyon jó munkám, amit nem szeretnék feladni, mert úgy gondolom, ha feladom, és kihagyok 3 évet, ebbe a szvérába már nem fogok tudni bejutni többet. Ettől meg rettegek. :( Ez olyan gáz. :(((
2013. márc. 20. 09:23

Úgy érzem, hogy inkább nem szeretnél kistesót, mint szeretnél. Akkor ne legyen!!!


Szerintem az a jó ha egy gyereknek van testvére, egykének nem olyan jó lenni.

Gyermekeim között másfél év van. Az eleje nehéz volt, bár volt segítségem. Különböző neműek, de mégis olyan jól elvannak. Persze vannak veszekedések, de nagyon szeretik egymást, és nagyon sokat eljátszanak együtt.


Köztem és az öcsém között 9 év van. Nem igazán éreztem, hogy nekem van egy testvérem...

2013. márc. 20. 09:22

Én örülök, hogy van testvérem, felnőttünk, és nemcsak hogy beszélünk, de mindenféle hülyeséggel hívjuk egymást!:) Ha nem lenne, ki kéne találni!:)

A fiam 3 éves lesz, szeretnénk neki tesót 1-2 év múlva..:)

7. Mocori (válaszként erre: 5. - D878fb6317)
2013. márc. 20. 09:21
Én sem éreztem hiányát testvérnek, de nem tudhatom, milyen lett volna testvérrel. :) Azt látom csak, hogy felnőtt korban nagyon-nagyon sok testvér nem beszél egymással, rossz ezt látni és nem értem, miért van ez?
6. Z.Györgyi (válaszként erre: 1. - Cabe23552e)
2013. márc. 20. 09:19
Akkor itt az a kérdés, hogy a szívedre hallgatsz, vagy az eszedre. Nekem 18 hónap különbséggel született a kettő, és ahogy szeretik egymást, az mindent megér. Nem gondolom, hogy mindent, vagy mindenből a legjobbat kell megkapniuk. Az a lényeg, hogy tudják, hogy a világon mindennél jobban szeretjük őket. Tesóm a 3. gyereken gondolkodott így annak idején. Ésszel rábeszélte magát, hogy nem kell. De attól még nagyon vágyott rá. És végül meg is született 38 éves korában, mikor a nagyok 13 és 15 évesek voltak. És így kerek az életük.
5. d878fb6317 (válaszként erre: 2. - EsztyMorgan)
2013. márc. 20. 09:17

Nem rossz egykének lenni. És ahogy mostanában elnézem a felnőtt testvéreket, egyre inkább úgy gondolom, hogy határozottan jó egykének lenni.

Én sosem éreztem hiányát egy testvérnek.

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Cabe23552e)
2013. márc. 20. 09:14

Le szeretnéd beszélni magad?


Hát akkor nem legyen, és kész.

3. kisj
2013. márc. 20. 09:14
Várjál még 1-2 évet és utána gondolkodj erről
2. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Cabe23552e)
2013. márc. 20. 09:12
Egykének lenni rossz, szerintem. Négyen vagyunk testvérek, bár mi jóformán egymás után jöttünk. Én nem így szeretném. Lányom 8,5 hónapos, és kb. 4-5 év múlva akarunk csak kistesót. Előbb nem.
2013. márc. 20. 09:10

Szeretnék a hozzászólásotok által segítséget kérni ennek a kérdésnek az eldöntéséhez. Ugyanis le szeretném beszélni magam a családbővítésről.... jelenleg egy gyermekünk van, aki még pár hónapos.


Él bennem egy kép a boldog, többgyerekes családokról. Szívem szerint szeretnék minimum két gyereket. Hiányérzet van bennem.

Azonban így hárman szép életet élünk, anyagilag pont hármónknak tudunk megfelelő életet biztosítani.


Én nem az a típus vagyok, aki felelőtlenül szül sorban gyerekeket, hanem tervezek, valamint szeretnék a gyermekemnek mindent megadni, a minőség fontosabb, mint a mennyiség. Ezért szeretném magam lebeszélni második gyerekről. Mert ha végül ez lesz a döntés: hogy egy gyerek, akkor felesleges időtöltés naponta több órát újabb teherbeesésre gondolnom.


Az is lehet, hogy egyfajta izgalmat várok újabb terhességtől, hisz nyilván egy csecsemővel nagyon egyformák a napjaink. Még csak azt sem mondhatom, hogy nincs segítségem, illetve szerintem a babám is jó természetű, szerintem könnyű vele. Talán ezért érzem úgy, hogy beleférne még egy gyerek. Volt már, aki mondta, hogy még ezután jön a java, a nehézségek, betegségek, gyerek után rohanás, fásultság stb.

De akkor NE vágynék rá!...

Anyagilag szintén jó lenne megállni egynél, egy gyerekszobánk van, stb.


Szerintem a gyereknek jobb, ha nincs tesója! A szülőnek jó csak, ha van két gyerek. Szerintem!

Ráadásul ahol lakunk bőven lesz pajtása, szerencsére.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook