Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kismedencei gyulladás spiráltól. Van valakinek tapasztalata? fórum

Kismedencei gyulladás spiráltól. Van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


2016. febr. 12. 13:53
Tobbszori kismedencei gyulladas és 1 missed ab után lehetséges még teherbe esi?
18. c8b6b88a9e (válaszként erre: 2. - Senico)
2008. szept. 21. 14:06
A spirál"mellékhatása"a fertőzések,gyulladások,aminek következménye a meddőség is lehet.Sokan úgy 'használnak' spirált,h nem ismerik a hatásmechanizmusát!Röviden:nem engedni beágyzódni a megtermékenyült petesejtet.Gyakorlatilag havonta elvetélsz...És mellette is létre tud jönni terhesség,közel sem 100% védelem a teherbeesés ellen.Ezeket elmondta a nőgyógyászod?
2008. jún. 14. 06:54

szia mogyoró:)


a spirálom lenn van már juhhé.

azért nem vették le azonnal, mert olyan nagy volt a méhben is a gyulladás, hogy csak narkózisban lehetett volna ezt megtenni, hogy fájdalom nélkül megússzam.

De mivel Németben voltam épp, így nem vállaltam fel, hogy ezért a narkózisos cirkuszért 3-4-500 eurót fizetek.Helyette inkább magyarban vetettem le, ahol a biztosításom van:)

16. mogyoro777 (válaszként erre: 8. - 943ca15687)
2008. jún. 13. 08:44

Szia Roxa!

Bocs de rég jártam erre...

A kérdésedre válaszolva: nekem azonnal levették a spirált,nem igazán értem,hogy neked miért nem.

Ha az okozza a gyulladást miért nem távolitják el?

Valószinű,hogy minden eset más nem vagyunk egyformák,de ha ilyen hosszú ideje nincs javulás nem kellene másik orvost is felkeresni?MIELLŐBBI GYÓGYULÁST kivánok!!!

15. 9778ca1817 (válaszként erre: 14. - Senico)
2008. jún. 7. 19:52
:P
14. senico (válaszként erre: 11. - 9778ca1817)
2008. jún. 1. 17:30
Természetesen nem orvos helyett öngyógyítom magam a hoxa segítségével, már voltam dokinál, csak tájékozódom a témában.
13. senico (válaszként erre: 10. - 943ca15687)
2008. jún. 1. 17:21

szia roxa!


Köszi a választ, mielőbbi gyógyulást neked!

2008. jún. 1. 06:57

Hallottam,már sok rossz dolgot ezzel kapcsolatban.

Én máshogy védekeznék.

2008. máj. 31. 23:07
Mi ez? Talán az orvos válaszol rovat?? Tessék sürgősen elvánszorogni a NŐGYÓGYÁSZHOZ, és nem itt olvasni az okosságokat.
10. 943ca15687 (válaszként erre: 9. - Senico)
2008. máj. 31. 20:24

szia senico:)


Nekem már korábban elhúzódó menstruáiós problémáim voltak a réz spiráltól.

Mivel a kezemen sem bírom elviselni a nikkelből készült ékszert vagy órát, így az orvosom javaslatára vettem meg a spirált aranyból.

Kb másfél éve rakták fel, sokat és sokáig véreztem tőle mindig és meg is jött állandóan hamarabb,így havonta 7-10 nap volt csak ami "tiszta" volt..nah de valamit valamiért alapon, úgy gondoltam maradjon.(ehhez hozzátartozik, hogy én súlyos pajzsmirigy beteg vagyok, nincs más védekezési lehetőségem).

Szóval elég sokat szenvedtem vele mindig, de ez az utolsó hónap maga volt a horror.Megjött, mint mindig csak sokkal durvábban folyt..ami már gyanús volt, hogy sokkal pirosabb, élénkebb piros volt a vér és diónyi alvadt vér darabokkal jött, görcsös fájdalommal.Meg is volt 3 hétig egyhuzamban így, aztán egyik reggelre alábbhagyta..délután már olyan fájdalom tört rám, hogy azt szavakba önteni nem lehet.Hatalmas nagy kést éreztem a hsamban, amit forgatnak és húznak ki-be.2 éjjel, 2 nap nem aludtam,utána kerültem be a kórházba Németországban. egy német orvoshoz.Annyira hozott engem rendbe a Doxy, hogy épp haza tudtam Magyarországra jönni.Igazából nem is a doxy segített ugye, mert kénytelen voltam utána másik antibiotikumot szedni, hanem kaptam egy nagyon jó fájdalom csillapítót, ami rohadt lassan hatott, viszont utána 10 órát legalább nem volt fájdalmam, esetleg tompa, enyhe, elviselhető.


Ha a kórokozó benned van, hiába szedsz antibiotikumot..véleményem szerint, sosem lesz jobb.Én megtettem minden tőlem telhetőt, húztam, halasztottam, most viszont ott tartok, ha ez a gyógyszer sem segít, akkor vagy narkózisban veszik le a spirált(jó esetben) vagy ki tudja, mi van még benn.

A német doki szerint, vernem kéne a hátsómat a földhöz, ha ezt megúszom a méhem eltávolítása nélkül.Úgyhogy jól gondold meg, kell-e neked minden áron a spirál:S


Üdvözlettel, Roxa

2008. máj. 30. 17:02

Szia Roxa!


Nagyon sajnálom, hogy így jártál, remélem most már ez a gyógyszer használni fog!Én is Doxy-t szedek most, de szerencsére nekem nincs semmi tünetem, csak a szokásos rákszűrésen mutatták ki a kórokózót, egyébként egyből le akarta venni a spirált a doki, csak én mondtam, hogy próbáljuk meg a gyógyszert előbb.Azt tervezem, hogy csak egy hónap múlva megyek el a saját orvosomhoz, mert azt olvastam, hogy az antibotikum kúra bezavar, és úgysem lehet kimutatni a bacit.Neked, hogy kezdődött a betegség, rögtön lázas voltál, és fájt a hasad?

2008. máj. 30. 05:45

szia mogyoró:)


képzeld, mostmár 2 hete szenvedek:( Bevettem egy doboz Doxy-t, de nem ért semmit, tegnap még nagyon fájt és ugyanolyan magas lázam van..most az orvos kiírta a sumamedet(arany árban van)..ebben 3 db tabletta van, remélem segít.Te is úgy tudod, hogy a spirált csak a gyulladás elmúlta után veszik le?

2008. máj. 23. 17:46

Mielőbbi teljes gyógyulást kivánok!!!

A gyógyszereken kivül nem próbáltál még c-vitamint? nagy adagban rendkivül jó hatása van a gyulladásokra!!!/lehet,hogy ez is reklámnak számit!?Bocs./

2008. máj. 20. 16:52
szia mogyoró, én most ugyanebben a cipőben vagyok.Kismedencémtől a gyomromig be van gyulladva mindenem,Amíg el nem múlik a lob, addig le sem veszik.Az orvos erősen reménykedik, hogy nem kapok hashártya gyulladást....és én is
2008. máj. 20. 16:33

Nem szeretnék senkit megijeszteni,de ez nem játék!!!! 9 évvel ezelőtt volt kismedence gyulladásom a spiráltól,ami átment gennyes hashártya gyulladásba.3 hét kórház,ebből egy hét élet és halál között.A vége az lett,hogy "kipakoltak" 38 évesen.A következményeket inkább nem részletezném...

Nagyon-nagyon vigyázzatok a spirállal!

2008. máj. 18. 07:21

Én nagyon szenvedek a spiráltól, borzasztóan sokat vérzek és sokáig.Állandóan begyullad.

először réz volt, az maga volt a horror nekem..aztán kicserélték aranyból készült spirálra, de az sem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet.

3. ájrin (válaszként erre: 2. - Senico)
2008. máj. 15. 17:32
Nekem mindkét oldali petevezető elzáródásom lett tőle. Most megyünk lombikolni.....
2008. máj. 15. 16:38

Sziasztok!

Most kaptam meg a nőgyógyászati szűrés leletét, és kiderült,hogy valamilyen actinomyces fertőzésem van, ami kiterjedt kismedencei gyulladást okozhat, állítólag a spiráltól. Van valakinek tapsztalata ezzel kapcsolatban, hogy mindenképpen le kell venni a spirált, vagy elég egy gyógyszeres kezelés? Nem akarom levetetni, csak ha nagyon muszáj, de az antibiotikumot sem szeretném fölöslegesen beszedni, egyébként doxicyclynt írt fel a z orvos.

2008. máj. 15. 16:37
Kismedencei gyulladás spiráltól. Van valakinek tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook