Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamák vannak itt, akiknek extráik vannak (extrasystole)? fórum

Kismamák vannak itt, akiknek extráik vannak (extrasystole)? (tudásbázis kérdés)


6. nojni (válaszként erre: 1. - Hachiko68)
2013. okt. 1. 09:05
Szia! Nekem a pulzusom nem megy 100 alá, de nem érzem magam rosszul. Ez nálunk örökletes, anyukámnak és az öcsémnek is mindig 110-120-as a pulzusszáma. Ez van. A vérnyomásom átlag 130/80, 33 éves vagyok, a doki nem esett kétségbe. Azt mondta ez tűrhető. 13 hetes vagyok, már vége a hányásaimnak és álomkóromnak, és megpróbálok nem idegeskedni. Az a legrosszabb a babámnak.
5. Nikimiki01 (válaszként erre: 2. - Hachiko68)
2013. szept. 30. 11:50

Szia, nekem alacsony vernyomashoz tarsult magas oulzus, (90koruli) terhesseg előtt, nem is foglalkoztam vele. Tudtam hogy terhesseg alatt kicsit megemelkedik amugy is, hat volt a 14.hét körül olyan hogy 135 volt a pulzusom delelőtt, no azt már 'éreztem', de csak 1-2 orat tartott. Mérnem kelltt negyed orankent, ha a vernyomas nem megy 130 fölé, akkor nem kellett gyogyszer. Engem is kivizsgaltak, szivultrahang stb, de minden rendben volt. Most vagyok 23 hetes, es mar semmi bajom, beallt minden az eredeti ertekre. Ugy tünik csak a hormonok bolonditottak meg 1-2 hétre :)

A magas vernyomas a gáz, azt mondjak, nem a pulzus. Persze ha nagyon magas állandoan, adnak ra gyogyszert, de attol még ugyan olyan szep terhesseged, normal szülesed lehet, az nem befolyasolja...

Nyugi, mert ha stresszelsz, az a legrosszabb amit tehetsz......

Sok sikert a babaprojekthez :)

2013. szept. 25. 19:28
Nekem enyhe tachicardiám volt terhesség alatt.Kaptam rá gyógyszert,és minden rendben volt végig.
2013. szept. 25. 18:40
emiatt meg elhetsz 90 evig :)
2013. szept. 25. 18:38
Voltam párszor dokinál amiatt hogy ilyen ijesztő erős szívbedobbanásaim vannak. Mindig azt a választ kaptam, hogy kevés van (a Holter 70et mutatott ki), és hogy a szívem egyébként egészséges, így ne aggódjak. Az egyetlen kísérő gond a magas pulzus. Most kisbabát szeretnénk, és lehet sikerült is (holnap fogok tesztelni), de félek hogy a terhesség miatt még több extrám lesz és végig fogom pánikolni a terhességet, pedig azt szeretném hogy csodaszép hónapok legyenek, és amúgy meg nagyon várom. Akik hasonló helyzetben vannak tudnának nekem tapasztalatokkal segíteni, hogy mire készüljek?
2013. szept. 25. 18:38
Kismamák vannak itt akiknek extráik vannak (extrasystolé)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook