Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismama tippek terhesség alatti hasfájásra fórum

Kismama tippek terhesség alatti hasfájásra (beszélgetős fórum)


2009. jan. 6. 09:32
Kálcium-magnézium elegendő mennyiségben.
27. bomee
2009. jan. 2. 09:36

ilyenkor pihenni pihenni pihenni! én ezt még félidősen sem vettem komolyan, dolgoztam mint egy állat ugyanúgy, meg is lett az eredménye, kórházba kerültem, de hála Istennek nem lett gond. Ma már jól vagyunk mindketten a picivel. Mindhárom munkámat befejeztem.


A kórházban viszont sokat tanultam más kismamáktól meg a nővérkéktől is, hogy az természetes ha néha fáj egy picit a poci, de ha már keményedik is el kell kezdeni szedni a MagneB6-ot. Az orvos 3*2-t javasolt!

Ja és rengeteg folyadék ivását, néha már egy fél pohár viztől is megszűnik a görcs!! Ilyenkor sokkal több folyadék (tiszta viz) szükséges a szervezetnek.

És ha bármilyen felfázásnak vagy felfertőződésnek esélyét érzitek azonnal orvoshoz kell menni, kúppal vagy amit mond kezelni kell, mert súlyossá válhat és elveszhet a baba. Ezt ne kockáztassa senki.

Tehát: viz, vitaminok, higiénia, pihenés és boldog új évet kivánok minden kismama-társamnak. :-)

2009. jan. 1. 19:17
sziasztok!nekem dec. 24.én lett pozitiv a tesztem a doki irt fel magzatvédö gyogyszert és azt mondta hogy menjek vissza 2 hét mulva.de mostanában fájdogál a hasam alja hol gyengén hol erösebben!tud valaki segiteni hogy mitöl lehet vagy mit csináljak?
25. d70dba7a0a (válaszként erre: 14. - Eme24)
2008. dec. 2. 21:19

Én úgy tudom, a gomba nem befolyásolja a terhességet, viszont szülésnél átterjedhet a babára.


Ami veszélyes - a baktériumos hűvelyfertőzés, mert ez valóban koraszülést eredményezhet a gombával szemben. Mindenképpen kezelni kell, súlyosabb esetben antibiotikummal.

2008. dec. 2. 21:15
Sziasztok! Én javaslom a Béres Magne B6-ot, mert ebből elég napi 1 tablettát bevenni - szerintem hatásos. Nekem mind a két terhességemnél szúrt az alhasam, az elsőnél nagyon megijedtem - de valóban csak a méhtartó szalagok feszültek - pihenni nem árt!
2008. dec. 2. 18:33

sziasztok...

én még csak most kezdtem,5 hetes vagyok,de én is sokat görcsölök...magne B6-ot javasolt a doki,de azt mondta ez természetes...az első babámmal is sokat görcsöltem,szúrt a hasam alul,de azt mondták,nyúlnak a méh szalagok...ha fokozodna,akkor keressem fel a dokimat...

2008. jún. 27. 11:26
Nekem csak fertőzésem volt (uszodából szedhetem össze), de pár nap rá már ki is gyógyulgattam, de doki által felírt gyógyszerrel. Inkább egyszer többször menj orvoshoz, mint hogy utána baj legyen
21. Gyerzsi (válaszként erre: 14. - Eme24)
2008. jún. 27. 11:19
Szia! Nekem is volt ilyen jellegű problémám mindkét gyerekemmel az elején, szerintem az a legjobb, ha szólsz az orvosodnak, és ő valószínűleg fel fog írni valamilyen gomba elleni készítményt ami ilyenkor is használhtó és nem árt a babának. Én kaptam krémet és hüvelytablettát is és hamar elmúlt. Elhanygolni azonban semmiképpen sem szabad!
2008. jún. 27. 11:07
próbálok aktív lenni, meg amúgy is otthon vagyok, igaz a picurkám kopogtat de ennek csak örülök
19. Eme24
2008. jún. 27. 10:57
Diamond,te tényleg 1gyémant vagy,m ennyit valaszolsz
2008. jún. 27. 10:36
Szerintem ha bemész egy patikába, s ott mondod hogy terhes vagy s hogy mi a baj, adnak olyan gyógyszert ami jó, de mindenféleképpen kezeltetni kell.
17. Eme24
2008. jún. 27. 10:31
Volt mar ilyen jellegü problémam,akkor a doki Gynozolt és Lomexim krémet irt fel,de most a baba miatt nem merem hasznalni 1iket sem.amugy köszike a tanacsot
2008. jún. 27. 10:30
elméletileg, ha a méhszáj le van rendesen zárva, akkor nem, de ha átterjed a méhen belülre, akkor az koraszülést eredményezhet; jobb, ha kikezelik
2008. jún. 27. 10:19
Hát jót biztos nem tesz, kamillás vízbe csücsülj, nekem ezt mondta a doki, de vannak rá remek gyógyszerek is. De mindenféleképpen menj orvoshoz !
14. Eme24
2008. jún. 27. 10:14
Szerintetek arthat a hüvely gomba a babanak?11hetes kismama vagyok
2008. jún. 27. 10:11
Köszi, most nagyon megnyugtattál. Akkor csak nőjjön és fájjon! ;-)
2008. jún. 27. 09:42
Ez természetes, nyugodj meg, nálam is voltak ilyenek azt hittem hogy mindjárt megjön. dokim azt mondta hogy nincs baj. Azért fájdogál az alhasad mert nő a méhed,,s feszül, s ez kicsit fájdogál.Én most vagyok 20 hetes vagyok, de a mai napig fájdogál néha. Ha fáj picit pihenj le.
2008. jún. 27. 09:36
Szaisztok! Én 12 hetes terhes vagyok, pici ikreimmel. És nekem már az elejétől kezdve fájt a hasam, de most az utóbbi 2 hétben különösen. Előtte nagyon erős volt a hasizmom is, lehet hogy ennek is van valami köze hozzá... Mindenesetre néha ijesztően hasonlít a menzesz előtti állapotra, aztán meg elmúlik...
2008. jún. 18. 18:53
láttam a képedet, de szerintem neked nagyobb, vagy nem tudom.olyan rossz, mert valamelyik nap megszólt a szomszéd, hogy hol hordom a gyereket, mert nincs is hasam, pedig hétfőn leszek félidős!
9. gyebitimi (válaszként erre: 8. - 480cafea21)
2008. jún. 18. 18:40

Hát még az enyém sem olyan nagy.A naplómban meg tudod nézni,hogy mekkora.

Bízom benne,hogy természetes.

2008. jún. 18. 14:25
szia gyebtimi, csak pár nap van köztünk :) Akkor tuti természetes, neked mekkora a pocakod? Mert nekem nem nagyon akar nőni :(
7. Hoxa
2008. jún. 18. 12:55
Nekem a dokim erre a magneB6-ot javasolta. Kérdezd meg mindenképpen az orvosod, hogy ő mit mondd rá, biztosan van valami, ami oldja a görcsöt, vagy a fájdalmat.
6. gyebitimi (válaszként erre: 3. - 480cafea21)
2008. jún. 18. 11:24

Szia.

Mostanában nekem is sokat fájdogál.Néha keményedést is érzek,olyan érdekes.És nekem sem kellemes hajolgatnom.Ha megyek legközelebb a dokihoz szólok neki.

Bár remélem,hogy csak a méh nől és ezért van.

2008. jún. 18. 10:56
Szia!A 2.terhességemmel én is így voltam,szinte állandóan fájt valamim,kutymód szenvedtem.A vége felé már ülni se tudtam görcsölt a mellem alatti rész folyton fájt a hasam.Nekem magne b6-ot kellett szednem de nem sokat használt.
4. ALLICS (válaszként erre: 3. - 480cafea21)
2008. jún. 18. 10:54

Az viszont nem jó.A dokiddal beszélj erről,gyógyszert fog a keményedésekre felírni.

Nekem is nagyon sokat keményedett a pocim:(

2008. jún. 18. 10:30
Nem dolgozom, otthon vagyok, s elég sokat fekszek. De most 2 hete mint ha keményedne a hasam, szó szerint feszül az egész, s olyan fura, mert hajolni ha akarok nem megy. Pedig szerintem elég kicsi hasam van.
2008. jún. 18. 10:26
Pihenj sokat valószínűleg csak a méh izmai nyúlnak.
2008. jún. 18. 10:24
19 hetes terhes vagyok, s elég sűrűn fáj az alhasam, a dokim csak annyit mond hogy pihenjek sokat. Természetes hogy fáj, vagy van valami tippetek ellene?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook